Koç Burcu Finansal Hayatı

Koç Burcu Finansal Hayatı:

Ocak ayında kariyer ve iş alanlarınızdaki koşturmalarınız hızlı akarken, toplumsal konularla ilgili olabilir, kariyerinize etki eden önemli insanlarla aranızdaki bağlantılarda sorunlar yaşayabilirsiniz sevgili Koçlar.
2 Ocak: Oluşan yeni ay, kariyer ve iş alanlarınızda yapmanız gerekenler için sizi harekete geçirecek. Daha önceden beraber çalıştığınız insanlarla projelerde ve işlerde yer alabilirsiniz.
9 Ocak: İş alanlarınızda doğru yaklaşımlarla istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.
12 Ocak: Bu tarihe dikkat edin. Seyahat, turizm, hukuk alanlarınızda yanıltıcı etkiler devrede olabilir. Bir davanızın sonucunda göremediğiniz konular olduğunu fark edebilirsiniz.
14 Ocak: Merkür yılın ilk gerilemesine hazırlanıyor. Bu deneyimi sosyal işlerinizde, takım çalışmalarınızda, geleceğinize yönelik hedeflerinizde, organizasyona yönelik işlerinizde hissedebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden yapacağınız işlerde, toplantılarda sorunlar yaşayabilirsiniz. 26 Ocak’a kadar dikkatli adımlar atın.
18 Ocak: Bu tarihte gerçekleşen dolunay sonrasında 1.5 yıl boyunca kendi para kazançlarınıza odaklanmalısınız. Parasal işlerde daha rahat ilerleyeceksiniz.
23 Ocak: Bu tarih oldukça keyifli. Geleceğinize yönelik önemli işlerinizde açılımlarınız olabilir. İş bağlantıları kurabilir, dahil olmak istediğiniz bir gruba, çevreye katılabilirsiniz.
24 Ocak: Bu tarihten sonra hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kariyerinizde ve sorumluluklarınızda artış görülebilir. Kendinizi göstermekten ve mücadele etmekten zevk alacaksınız. Patronlarınızla olan iletişiminize özen gösterin.
26 Ocak: Bu tarihten sonra kariyer ve iş alanlarınızda gerilemeye başlayacak olan Merkür bu alanlarda bazı iletişim sorunlarını karşınıza getirebilir.
29 Ocak: Venüs düzeliyor. İş bağlantılarınızı daha rahat yapacağınız, ilişkilerinizi iyi bir noktaya taşıyacağınız bir döneme giriyorsunuz.
30 Ocak: Sıkılganlıklarınız ve tepkileriniz yüksek olabilir. Arkadaşlarınızla girişeceğiniz işlerinizde işleri bozmayın ve gerginliklerinizi kontrol edin.
16 Şubat: Oluşan dolunay, aşk hayatınızda, varsa çocuğunuzla ilişkilerinizde ya da sanatsal alanlarınızda duygusal meseleleri hızlandırabilir. Aşk hayatınızdaki konuların bu birkaç gün sizin sosyal ortamlarınızı ve arkadaşlık ilişkilerinizi etkilediğini düşünebilirsiniz. Yine toplum önünde, iş hayatınızda bir insandan hoşlanabilirsiniz. Ya da ilişkileriniz çiçek açabilir.
Şubat: Oluşan yeni ayda kariyerinizde ilerlemek için size yardımı dokunacak olan insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Bu yeni ay çevre sorumluluklarınızı karşınıza getirecek. Önemli bir işin, grubun, organizasyonun sorumluluklarını siz üstlenmek durumunda kalabilirsiniz. 4 Şubat bu anlamda önemli.
4-8 Şubat: İşlerinizde rahat hareket edeceksiniz. 11 Şubat’ta güçlü konuşmalarınız ve fikirlerinizle etrafınızdaki insanları etkileyebilirsiniz.
15 Şubat: Bu tarihten itibaren grupsal çalışmalara eğiliminiz artıyor. Olaylara daha fazla toplumsal gözle bakacaksınız.
23-24 Şubat: İş alanlarınızda gayet mutlusunuz.
25 Şubat: Parasal konularda gerginliklere dikkat edin. Kutuplaşmalar, fikir ayrılıkları parasal işlerinizde sorun olarak karşınıza çıkabilir.
Mart: İşleriniz bir yandan devam ederken diğer yandan dinlenmeye, kendinize vakit ayırmaya çalışacaksınız.
2 Mart: Oluşan yeni ayda diğer burçların aksine harekete geçmemelisiniz. Bu süreçte beklenmedik ve kadersel birtakım oluşumlara açık olmalısınız.
3 Mart: İş alanlarınızda hırslı yapınızla kendi gücünüzü ortaya koymak isteyebilirsiniz.
5 Mart: Korunduğunuzu hissedecek, yurt dışından güzel bir teklif alacak veya hayatınızdaki insanın iş alanlarında güzel bir şansla karşılaştığını göreceksiniz.
10 Mart: Bu tarihten sonra iletişiminizde geri çekilmeler oluşabilir. Biraz yalnız kalmayı arzulayacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz. Bu dönemi bir hazırlık dönemi olarak görmeli ve fikirlerinizi iyi bir projeye dönüştürecek içsel ilhama kulak vermelisiniz. 13-17 Mart geri plandan yürüttüğünüz işler için harika.
18 Mart: Oluşan dolunay gündelik hayatınıza, iş koşturmalarınıza dikkat çekecek. Beklediğiniz bir işin haberinde gecikme ve sorunlar oluşursa ilişkilerinizi hemen zedelemeyin.
21 Mart: Önemli bir fırsat karşınıza gelebilir, bu dönem yurt dışı bağlantılı işlerinizde güzel şanslar yakalayabilirsiniz.
22 Mart: Enerjinizi iyi kontrol etmeniz gerekebilir. Tehlikeli davranmayı sevecek, işleriniz konusunda kimseyle ılımlı olmayacaksınız bu da işlerinizde zorlanmaları tetikleyebilir.
27 Mart: Bu tarihten sonra önemli görüşme ve konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelebilir. İfadeniz rahatlıyor.
28 Mart: Önemli bir işin sorumluluğu devreye girebilir.
Nisan: Sizin için yeniliklerle geliyor. 1 Nisan’daki yeni ayda işlerinizin nasıl yönlenmesi, neler yapılması gerektiğine dair yaptığınız planları hayata geçirmelisiniz. Yeni işler, hayatınızı ilgilendirecek atılımlar için bu yeni aydan kesinlikle yararlanmalısınız.
5 Nisan: Bu tarihten itibaren, iş alanlarınızda zorlanmalar oluşabilir. Bir işiniz bitebilir, parasal konularda da alacaklarınızı tahsil edemeyebilirsiniz.
7-8 Nisan: Yeni oluşumlar için size göz kırparken, 10 Nisan’da takıntılarınızdan uzak durun.
11 Nisan: Bu tarihle beraber para kazanma ve parayı idare edebilme beceriniz artıyor.
12 Nisan’da önemli bir seyahat, yabancılarla yapılacak önemli bir iş fırsatı oluşabilir.
18 Nisan: Güç çekişmelerinde uzak durun. Hızlı ve ani bir para işi gündeme gelebilir.
24 Nisan: Para işlerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz.
25-27-28 Nisan: Güzel işler yakalayacaksınız.
30 Nisan: Parçalı Güneş tutulması, para evinizde oluşacak. Bu Güneş tutulması parasal konularda 6 ay boyunca önemli başlangıç ve kararları hayatınıza taşıyabilir. Ani ve hızlı bir para gelebilir veya para hızlı bir şekilde elinizden çıkabilir. Yakın çevrenizle iletişiminiz daha hızlanırken, tartışmalar, irtibatlar, konuşmalar çok sayıda kontak gündeme gelebilir.
4-5-6-7 Mayıs: Şansınız ve fırsatlarınız yüksek, iş girişimlerinizde elinizi çabuk tutun çünkü 10 Mayıs’ta Merkür iletişim alanlarınızda gerilemeye başlıyor.
23 Mayıs: Bu tarihe kadar, elektronik ve teknolojik cihazlarınıza dikkat edin. Yeniliklerden kaçının. İmza atmayın. Yakınınızdaki insanlarla iletişiminiz bozulabilir.
11 Mayıs ve sonrası: Şans ve fırsatlar artmaya başlıyor. Jüpiter’in sizin burcunuza geçmesiyle birlikte kendinize ve yapacaklarınıza güveneceğiniz ve kendinizi ön plana çıkartacağınız, şanslı bir dönem başlıyor.
16 Mayıs: Devreye giren tam Ay tutulması, ortak parasal işleriniz, vergi, kredi, faiz, nafaka, miras konularında bırakılması gereken, sizi aşağıya çeken veya halledilmesi gereken konuları karşınıza getirebilir. Bu tutulmayla beraber parasal işlerinizdeki sorunlara odaklanabilirsiniz.
18 Mayıs: Gizli saklı işleri, gizemli konuları, kandırılmaları ve aldanmaları hızlandırabilir. Bu dönem bir arada olduğunuz insanların sizi yanlış yönlendirme ihtimali olabilir.
19-20 Mayıs: Güzel bir fırsatla karşılaşabilirsiniz.
21 Mayıs: İletişime dayalı işlerinizde teklifler oluşabilir ama Merkür hala geriliyor aklınızdan çıkarmayın.
23 Mayıs-3 Haziran: Maddi konularda önemli kararlar almayın, harcamalarınızı kontrol edin.
30 Mayıs: Oluşan yeni ay, iletişim, satış, pazarlama, reklam, bilgisayar sektörleri için yeni karar ve başlangıçları gündeme getirebilir. Bu alanlardaki konuların hızlandığını görecek, etrafınızdaki olaylardan siz de fayda sağlayacaksınız.
5 Haziran: Bu tarihten itibaren birkaç ay boyunca organizasyon ve sosyal çevrenize yönelik işleriniz yavaşlayabilir.
11-12 Haziran: Maddi konularda şanslısınız.
13 Haziran: Anlaşmalar yapmak için de uygun bir dönem başlıyor.
14 Haziran: Oluşan dolunay seyahat, medya ve hukuk alanlarınızda önemli sonuçları hayatınıza taşıyabilir. Koşturmalarınızın karşılığını alabilir veya başka işlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
23 Haziran: Bu tarihten sonra satış, pazarlama ve reklam işleriyle uğraşanlar, aktif enerjileriyle ilişkilerini güzelleştirerek ve işlerini daha çok severek kendilerini ortaya koyabilirler.
Temmuz: Ayın başında dengenizi iyi koruyun. İş ortamlarınızdaki çekişmeler kafanızdaki planları uygulamanızı zorlaştırabilir. Yine paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda, maddi alanlarda, mücadeleleriniz artacak.
14 Temmuz: Yakın çevrenizden bir insanın işiyle ilgili konularda hayal kırıklığı yaşadığını görebilirsiniz.
22-23 Temmuz: Bir sanat işi sizi mutlu edecek.
28 Temmuz: Jüpiter gerilemeye başlıyor. Şimdi şansınızı, fırsatlarınızı gözden geçirme zamanı.
31 Temmuz: Önemli bir çevre fırsatı size para kazandırabilir. Ama olayları çok fazla didiklemeyin, eleştirmeyin.
Ağustos: Fırsatlarınız çok yüksek. Maddi girişimler karşınıza güzel kazançlar getirebilir. Cesur olacaksınız ve bunun meyvelerini toplayacaksınız. Bu anlamda 1-2-3 Ağustos’u kullanın.
4 Ağustos ve sonrası: İş ve hizmet alanlarınızda konuşma ve görüşmeleriniz hızlanıyor.
7 Ağustos: Bu tarihe dikkat edin. İşlerinizde engeller, sorunlar görülebilir. Konu sizinle ilgili olmasa bile arkadaşlarınızın veya beraber proje yürüttüğünüz insanların hayatında zorlanmalar oluşabilir.
Siz çalıştıkça mutlu oluyorsunuz. 16 Ağustos’ta işleriniz tıkır tıkır işleyecek. 20 Ağustos’tan sonra 30 Ekim’e kadar iletişime dayalı işlerinizde, mücadeleleriniz artacak. Girişimleriniz konusunda 21 Ağustos’a dikkat edin.
26 Ağustos: Bu tarihten sonra ortaklaşa iş yapanlar, kendilerini geliştirecekleri bir dönem içindeler. 27 Ağustos’ta gerçekleşen yeni ay; işiniz, gündelik hayatınızla ilgili konularda atılması gereken adımları karşınıza getirecek. İş değiştirmeyi düşünüyorsanız bu tarih ve sonrası 15 gün boyunca yapabilirsiniz. Para işlerinizde kafanıza göre davranmayın. Beraber iş yaptığınız insanlar bu dönem sizi çabuk sinirlendirebilir.
Eylül: Ayın başında satış, reklam, tanıtım, dijital alanlarınızda fırsatlarınız artabilir ama tutamayacağınız sözlerden uzak durun.
5 Eylül: Bu tarih sonrası işinizi seveceğiniz, başkalarına hizmet etmekten mutluluk duyacağınız bir sürece merhaba diyorsunuz. İşinizde, gündelik hayatınızda düzenli ve organize olmayı seveceksiniz.
10 Eylül: Oluşan dolunay kadersel alanda beklenmedik duygusal oluşumları ve olayları hayatınıza taşıyabilir. Başlattığınız işlerin, projelerin düzenlemelerinin sonuçlarınız alacak, ne ektiyseniz onu biçeceksiniz.
16 Eylül: İş alanlarınızda anlaşmazlıklara dikkat edin. 19-20 Eylül iş konularında şanslısınız.
23 Eylül-2 Ekim: İş alanlarınızda sorunlar oluşabilir.
26 Eylül: Yeni ay, ortaklı işleriniz alanınızda yeni başlangıçlarınızı karşınıza getirebilir. Ortaklıklarla ilgili kararlarınızı bu tarihten sonra yapabilirsiniz.
23 Ekim: Ortaklaşa giderler ve gelirler alanlarınızda kuşkucu, baskıcı tavırlarınız öne çıkabilir. Kredi, borç, nafaka, miras, banka ödemeleri, stopaj, vergi, prim alanlarınızda zorlanmalara dikkat edin. Yine bu dönem kredi almak istiyorsanız, şartları iyice gözden geçirmelisiniz.
25 Ekim: Oluşan parçalı Güneş tutulması müşterek parasal konuları, banka ödemeleri, borç yapılandırmaları, alacak tahsili, ortak parasal harcamalarınızı hızlandırabilir. Bu dönem borcunuz varsa yeniden yapılandırmak, zorlukları aşmak kolay olabilir.
30 Ekim: Mars geriliyor. Yakın çevre alanlarınızda yaz sonu boyunca hareket eden Mars; iletişim, ticaret, ulaşım alanlarınızda sorunları karşınıza getirebilir. Bu dönem yeni bir işi başlatmayın.
Kasım: Farkındalıklarınız yüksek olacak ama parasal işlerinizin bir düzene oturması gerekebilir.
6-7 Kasım: Maddi konularda dikkatli adımlar atın.
8 Kasım: Oluşan tam Ay tutulması hızlı ani ve beklenmedik olayları, maddi kazançları veya hızlı harcamaları karşınıza getirebilir. Maddi alanda yaptığınız hataları fark edebilir, değişimlere çabuk tepki verebilirsiniz.
9-10-11 Kasım: İş hayatınızda parayla ilgili konular yüzünden ilişkileriniz zedelenebilir.
15-16-21 Kasım: Sezgilerinizle, içsel dengenizle işlerinizi yoluna koyabilirsiniz.
19 Kasım: Daha önceden devreye girmiş yakın çevrenizle beraber yapacağınız işlerde hayal kırıklıkları oluşabilir. Yanlış adımlar atabilirsiniz. Bu tarihte insanların sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin.
24 Kasım: Jüpiter düzeliyor. Şans ve fırsatlarınızı daha rahat hayatınıza geçireceksiniz. Gelecek planlarınız hızlanırken, seyahat, medya, hukuk, ticaret, turizm alanlarınızda duygusal olaylar, hassas kararlar oluşabilir.
Aralık: Seyahatleriniz, gezileriniz ön planda olabilir.
2-4-14 Aralık: Yanıltıcı ve kararsız etkilerden uzak durun. Yolculuklarınızda ve işlerinizde kafanız karışık olabilir. Karşınıza işler geldiğinde detayları gözden kaçırabilirsiniz.
7 Aralık ve sonrası: İletişimimizde dikkatli, geleneksel ve tutucu olabilirsiniz. Sizin kariyer evinizde ilerlemeye başlayan Merkür, 15 gün boyunca bu alanda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak.
10 Aralık: İş ve kariyer bağlantılı ilişkileriniz devreye girmeye başlayacak. Zam, terfi veya prim konularınızı konuşabilirsiniz. Güvensizliklerinizi iş ilişkilerinize yansıtmamaya çalışın.
20 Aralık: Jüpiter sizin burcunuza geçiyor. Yeni yıla şanslı etkilerle giriş yapacaksınız. 12 yılda bir gelen bu şanslı dönem 2023 yılında karşınıza yeni olasılıkları ve fırsatları getirecek.
23 Aralık: Yeni ay, kariyer ve iş alanlarınızda yapmanız gerekenler için sizi harekete geçirecek. Geçen yılın muhasebesinin ardından şan rüzgarını arkanıza alarak işinizde önemli kararlar alabilirsiniz.
25-28 Aralık: Bu tarihler iş alanlarınızda sizi desteklerken, 29 Aralık’ta Merkür kariyer ve iş alanlarınızda gerilemeye başlıyor. Bu dönem ve sonrası 3 hafta boyunca konuşurken, kendinizi ifade ederken dikkat edin. İşlerinizde aksamalar oluşabilir.