Kova Burcu Finansal Hayatı

Kova Burcu Finansal Hayatı:

Ocak: Bu aya kadersel alanınızda Venüs gerilemesinin etkileri ve Oğlak burcunda oluşan bir yeni ayla giriş yapıyorsunuz. Bu yeni ay, diğer burçların aksine hiçbir şekilde harekete geçmemeniz gerektiğinin altını çizmekte. Bu dönemi, bir plan yapma dönemi olarak kullanmaya çalışın. Planlarınızı gözden geçirin, biraz daha geri planda durun, etrafınızı izleyin, gözlemleyin.
2 Ocak itibarıyla iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığını göreceksiniz. Önemli konuşmalar, görüşmeler yapabilirsiniz. Yalnız elinizi çabuk tutun; 14 Ocak’ta Merkür sizin burcunuzda gerilemeye başlıyor. 26 Ocak’a kadar yanlış ifadelere, yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Bu dönem yeniliklere başlamak için uygun olmayacak.
12 Ocak: Sosyal çevrenizle girişeceğiniz işlerinizde aldanmalara ve yanılgılara açık olabilirsiniz. Bir girişiminizde hayal kırıklıkları oluşabilir.
18 Ocak: Dolunayda iş, hizmet alanlarınızda önemli sonuçlar alabilirsiniz. Dikkatli ve temkinle ilerlemek durumunda olacağınız bu dönem, iş hayatınızda karşılaşacağınız bir olay sizi hassas kılabilir.
24 Ocak: Bu tarihten sonra hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kişisel alanlarınızda mücadeleleriniz artabilir.
26 Ocak-4 Şubat: İletişiminiz zor olacağından, her türlü yenilik ve başlangıçlardan kaçınmalısınız.
Şubat: Ay, sizin burcunuzda oluşan bir yeni ayla başlıyor. Yeni ayla birlikte beklediğiniz girişimleri, hayatınızla ilgili önemli adımları başlatabilirsiniz. Hala Merkür doğru bir noktada değil ama 4 Şubat ve sonrası bazı işlerinizi planlamak için uygun bir dönem.
15 Şubat: Bu tarihten sonra kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz, ikna yeteneğiniz artacak. Bir yandan da iletişimsel konuların daha hızlı akmaya başladığını göreceksiniz. Önemli konuşmalar, yazılı anlaşmalar yapmak açısından da uygun bir süreç içine gireceksiniz. Fikirlerinizi, görüşlerinizi diğer insanlara aktarmak önem kazanıyor.
23-24 Şubat: Maddi kazancınız artıyor. Hayal gücünüzü kullandığınız, yaratıcı olduğunuz alanlarda güzel kazançlar elde edeceksiniz.
2 Mart: Oluşan yeni ay, hızlı akan iletişim trafiğinizle, kısa vadeli planlarınızı, daha önceden planlanmış işlerinizi hareketlendirebilir. Bu alanlarda önemli adımlar atabilirsiniz. Yine hayata sorumlu bakacağınız, iş planlamalarında bulunacağınız bir zaman.
3 Mart: Gizli bir iş, ilişkide çok çalışabilir, güçlü duygularla hareket edebilirsiniz.
5-21 Mart: Çok şanslı olacaksınız. Geri planda olsanız bile planladığınız işlerin tıkır tıkır işlediğini görecek ve kazanç sağlayacaksınız.
10 Mart: Bu tarih itibarıyla 15 gün boyunca parayı idare edebilme ve para kazanma beceriniz artabilir. Yine maddi konularda pratik çözümler üretebileceksiniz.
18 Mart: Ortaklaşa para evinizde oluşan dolunay, parasal konularda hızlı kararlar almanıza neden olabilir. Eşinizin veya sevgilinizin maddi durumunda oluşacak olaylar, sizi etkileyebilir ya da bir ödemeyle, para işiyle uğraşabilirsiniz. Bu dolunay, kredi, vergi, sigorta primleriniz konusunda dikkatli olun ve işinizi sağlama alın. Parasal konularda destekleneceksiniz.
27 Mart: Yakın çevre evinizde hareket etmeye başlayan Merkür, pazarlama, satış, reklam, yayıncılık, teknoloji, iletişim alanlarınızda rahat ve etkili hareket etmenize neden olacak.
Nisan: Ay başında oluşan yeni ay, iletişimsel konuları hızlandıracak. Satış, reklam, pazarlama, tanıtım, bilgisayar, internet alanlarında işiniz varsa bu yeni ayı başlangıç ve kararlarınız için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
5 Nisan: Maddi konularda güzel gelişmelerin yaşanacağı ve kazançlarınızı arttıracağınız bir döneme giriyorsunuz. 3 hafta boyunca ticaret konuları artabilir.
7-8-13 Nisan: İletişime dayalı işlerde uzun soluklu ve kalıcı adımlar atılabilir.
12 Nisan: Maddi yönden büyük bir kazanç sağlayabilirsiniz. Yine başkalarına yardım etmek önem kazanırken önemli işlerin büyük kazançlara ve yatırımlara dönüştüğünü görebilirsiniz.
16 Nisan: Dolunay, yabancılarla yapılacak işler, seyahat, eğitim, hukuk konularınızı kapsıyor. Bu konularda önemli duygusal gelişmeler devreye girebilir, beklenmedik olaylar ortaya çıkabilir.
15 Nisan: Paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda, maddi alanlarınızda, mücadeleleriniz artacak. Özel hayatınıza dayalı harcamalarınız da artacak. İkisi arasındaki dengeyi sağlamak durumunda kalabilirsiniz. Sizden faydalanmak isteyen insanlara bu alanda çok paye vermeyin.
18 Nisan: İletişim halinde olacağınız insanlarla güç çekişmelerinden uzak durun. 30 Nisan: Sanatsal işlerinizde görüşmeler ve konuşmalar hızlanabilir.
Mayıs: Ay başında parasal konularda çok şanslı olacaksınız. Kazançlarınız artabilir, paranız çoğalabilir, önemli ve güzel yatırımlar içine girebilirsiniz.
2 Mayıs: Yakın çevre işleriniz devreye girmeye başlıyor. Onlarla olan bağlantılarınız bu dönemde fazlasıyla artacak. Girişken ve lider tavırlarınızı bilgisayar, iletişim, reklam, pazarlama alanlarınızda ortaya koyabilirsiniz.
10 Mayıs: Sanatsal işlerinizde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.
11 Mayıs: Jüpiter Koç burcuna geçiyor. İletişime, reklama, sosyal medyaya, dijital alanlara dayalı işlerinizde şanslı bir dönem başlıyor.
16 Mayıs: Gerçekleşen tam Ay tutulmasında kariyer ve iş alanlarınıza yöneleceksiniz.
Meslek hayatınızda hızlı kararlar alabilirsiniz. İşinizde sizi aşağıya çeken konuları, mesleğinizde sizi mutsuz kılan yönleri bu tutulmayla fark edecek, buna göre kararlar alacaksınız.
18 Mayıs: Parasal işlerinizde girişimlerinize dikkat edin. Yanılgılar, kandırılmalar altında olabilirsiniz.
30 Mayıs: Sanata veya yaratıcılığa dayalı işlerinizdeki yeni başlangıçlar için bu yeni aydan yararlanabilirsiniz. Yalnız 3 Haziran’ı bekleyin ve ondan sonra harekete geçin.
16 Haziran: Parasal işlerinize dikkat edin. Bu dönem yapacağınız yatırımlarda sorunlara açık olabilirsiniz.
29 Haziran: İş ve hizmet alanlarınızda oluşan yeni ay, yeni bir dönemi müjdeliyor olacak. İş hayatınızda abartmaktan uzak durun.
5 Temmuz: Merkür, iki hafta boyunca iş ve hizmet alanlarınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak. İşiniz konusunda zorlandığınız alanlar varsa becerilerinizi geliştirebilir, hassas ve alıngan olmamak şartıyla, iletişiminizle iş arkadaşlarınızla uyumlu işler çıkarabilirsiniz.
13 Temmuz: Oluşan dolunay, sizin kadersel alanınızda gerçekleşecek. İş alanlarınızda sonuca erilen kararların ardındaki gerçekleri öğrenebilirsiniz. Bu dolunay, şartlar elinizde olmayacağından hassaslığınız artabilir. Bazı insanların arkanızdan iş çevirmeye çalıştığını öğrenebilirsiniz. Siz kendi yapacaklarınıza odaklanın.
14-16-17 Temmuz: İş alanlarınızla ilgili güzel haberler gelebilir. İşlerinizin maddi karşılığını alacaksınız.
18 Temmuz: İş ve hizmet hayatınızda ilişkilerinizin güçleneceği ve sağlamlaşacağı bir dönem içine giriyorsunuz.
19 Temmuz: Bu tarihten sonra ortaklığınızla ilgili birtakım sorun ve problemleriniz varsa, çözüm bulmak üzere harekete geçebilirsiniz.
28 Temmuz: Yeni ay, ortaklı işler alanınızda gerçekleşecek. Bu alanlarda önemli karar ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Ortaklı bir işe girmek istiyorsanız veya böyle bir işiniz varsa, olumlu etkiler altında olacaksınız. Danışmanlık, hayat koçluğu, ilişki danışmanlıkları yine bu süreç içerisinde başvuracağınız alanlar olabilir.
28 Temmuz: Jüpiter geriliyor. İletişime dayalı işlerinizde bazı zorlanmalar, gecikmeler oluşabilir. Karşınıza gelmiş olan fırsatları içselleştirmek için uygun bir dönem olabilir.
Ağustos: Oldukça keyifli etkilerle başlıyor. İletişime dayalı işlerinizde önemli ortaklıklar yapabilirsiniz.
4 Ağustos: Ortaklaşa giderler, harcamalar ve banka evinizde hareket etmeye başlayan Merkür, para konularında kafanızın çözüme yönelik çalışmasına neden olacak. Kredi, borç almak istiyorsanız, bugünden sonra harekete geçebilirsiniz. 15-16-18 Ağustos tarihlerinde maddi konularda şanslısınız.
26 Ağustos: Bu tarih ve sonrası kendinizi öne çıkarmayı sevecek, konuşmalarınızda kendi düşüncelerinizden bahsedeceksiniz. Tanımadığınız yer ve ortamlar öne çıkacak. Seyahat, yabancı ortaklı işler, hukuk, eğitim, ticaret hayatınız renklenebilir.
27 Ağustos: Oluşan yeni ay, ortaklaşa para alanlarınızı aydınlatacak. Bu tarih ve sonrasındaki 15 gün boyunca kredi alabilir, vergi düzenlemeleri yapabilir, hesap kitap işlerinizin üzerine eğilebilirsiniz. Parasal işlerinizde çabuk sinirlenebilir, olumsuzluklarda agresif davranabilirsiniz.
Eylül: Ay başında önemli girişimler size keyif veren alanlardan gelecek. Fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz ama bu dönem öğrendiğiniz, konuştuğunuz konuları fazlasıyla abartabilirsiniz. İşlerinizde tutamayacağınız sözler vermeyin. 19 Eylül’de bu etki yeniden devreye girecek.
5 Eylül: Ortaklaşa gelirler ve giderler alanlarınızda mükemmeliyetçi ve pratik yanlarınız 3 hafta boyunca ön planda olmaya başlayacak. Kredi veya borç almak için uygun bir dönem içinde olacaksınız. Partnerinizin parasal konuları öne çıkmaya başlayacak.
10 Eylül: Dolunay, sizin maddi alanınızda oluşuyor. Sahip olduklarınız, alacaklarınız ve kazanımlarınız konusunda hassas birkaç gün geçirebilirsiniz veya bu alandaki uğraşılarınız insan ilişkilerine bağlı olabilir. Enerjinizi iş alanlarınıza yoğunlaştırın. Alacak, verecek dengesini iyi kurmaya çalışın. 10 Eylül’de Merkür gerilemeye başlıyor. Seyahat, ticaret, hukuk, yabancılarla yapılacak olan işlerinizde iletişim sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.
17-24 Eylül: Para işlerinizde gerçekçi değilsiniz. Kolay kandırılabilir, aldanmalara açık olabilirsiniz. Ticaretle uğraşıyorsanız, alım satım yapıyorsanız bu dönem dikkatli olun.
23 Eylül-2 Ekim: Bu tarihler arasında para işlerinizde gözünüzü dört açın. Para işleriniz, alacak meseleniz varsa gecikmeler oluşabilir. Bu dönem kredi almak için destekli değilsiniz.
26 Eylül: Hukuki konularda atılması gereken adımları, seyahat planlarınızı, ticari faaliyetlerinizi hızlandıracağınız bir yeni ay olabilir. Ama unutmayın ki hala Merkür geriliyor. 2 Ekim’den sonra bu alanlarda kararlarınızı uygulamanız daha doğru olabilir. 26-27 Eylül’de parasal konularda kendi gücünüze güvenin.
29 Eylül: Bugün itibarıyla 3 hafta boyunca, yabancı ortaklı işler, seyahatler, hukuk, medya, ticaret alanlarınızda güzel ilişkiler kurabilir, tanımadığınız veya daha az tanıdığınız insanlarla paylaşımınızı arttırabilirsiniz. Seyahat etme isteğiniz artacak.
Ekim: Fikirlerinizi, konuşmalarınızı herkese ulaştırmak isteyebilirsiniz.
11 Ekim: Tanımadığınız yer ve ortamlar öne çıkacak. Seyahat, yabancı ortaklı işler, hukuk, eğitim, ticaret hayatınız renklenebilir.
14-18 Ekim: Hayat sizi kendinizi geliştirdiğiniz noktalarda destekleyecek. Önemli bir işinizde kalıcı adımlar atabilirsiniz.
19-20 Ekim: Hayat güzel akarken yine de uğraşmanız gereken kişiler olabilir. Güç çekişmelerinden uzak durmalısınız.
23 Ekim: Kendinizi işinizde göstermeyi sevecek ve göz önünde olmaktan mutluluk duyacaksınız. Yine 3 haftalık dönemde üstleriniz veya patronlarınızla ilişkilerinizi güzelleştirebilir, terfi, prim ve zam gibi isteklerinizi çok fazla ısrarcı ve baskıcı olmamak şartıyla dile getirebilirsiniz.
23 Ekim: Bu tarih ve sonrasında Satürn düzeliyor. Hayatınızın dizginlerini elinize almaya başlıyorsunuz. Sorumluluklarınızı daha rahat yerine getireceksiniz.
25 Ekim: Oluşan Güneş tutulmasında kariyer ve iş alanlarınıza yöneleceksiniz. Meslek hayatınızda hızlı kararlar alabilirsiniz. Yine işinizde sizi aşağıya çeken konuları, mesleğinizde sizi mutsuz kılan yönleri bu tutulmayla fark edecek, buna göre kararlar alacaksınız.
28 Ekim: Jüpiter Balık burcuna geçerek gerilemesine devam ediyor. Parasal konulardaki şanslar hayatınıza yavaş da olsa geri dönüyor.
30 Ekim: Mars gerileyecek. Sanatsal ve kreatif işlerinizde sorunlar görülebilir. Yaz sonundan bu yana bu alanlarda yapmanız gerekenleri ele alamadıysanız şimdi harekete geçmek için uygun değil. Ocak 2023’e kadar önemli kararlar almayın.
12-13-15-16 Kasım: İşlerinizde her şey istediğiniz gibi akabilir. Kariyerinizde güzel etkiler altında olacaksınız.
17 Kasım: İşten elde edilen gelirleriniz artabilir. Sosyal ortamlarınızda önemli işlerinizin peşine düşebilirsiniz.
19 Kasım: Girişimlerinize dikkat edin. Yanıltıcı etkiler, gereğinden fazla riskler almanıza neden olabilir.
24 Kasım: Jüpiter düzeliyor. 1 ay boyunca parasal işlerinizde önemli şanslar karşınıza gelebilir. Paranızı çoğaltabilirsiniz.
Aralık: Sosyal ortamlarda, çevrelerde işleriniz yoğun olabilir. 2-4-14 Aralık tarihlerinde sosyal çevrenizle beraber yapacağınız işlerde, maddi konularda kandırılabilirsiniz.
6-9 Aralık: Karşınıza gelecek olan fırsatları çok abartmayın.
20 Aralık: Jüpiter Koç burcuna geçiyor. İletişime, reklama, sosyal medyaya, dijital alanlara dayalı işlerinizde şanslı bir dönem başlıyor.
23 Aralık: Yeni ay, diğer burçların aksine hiçbir şekilde harekete geçmemeniz gerektiğinin altını çizmekte. Bu dönemi, bir plan yapma dönemi olarak kullanmaya çalışın, planlarınızı gözden geçirin. Biraz daha geri planda durun, etrafınızı izleyin, gözlemleyin.
25-28 Aralık: Maddi kazançlarınız yüzünüzü güldürebilir. Siz kendi yolunuzda para kazançlarınıza odaklanın.
29 Aralık: Merkür yılın son gerilemesine hazırlanıyor. Bu gerilemede büyük işlerden kaçınmalı, eski konu ve olayların çözümüyle ilgilenmelisiniz.