Kova Burcu Kadınının Özellikleri - Elele

Kova Burcu Kadınının Özellikleri

Kova Burcu Kadınının Özellikleri:

Kova kadınları bağımsız, yaratıcı ve benzersizdir. Zeki, tutkulu, çekici ve ilginç olan bu hava burcu kadını 21 ocak- 19 şubat tarihleri arasında doğmuştur. Kova burcunun özellikleri nelerdir? Bu yorumumuzda kova burcu kadının olumlu ve olumsuz özelliklerini, hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyleri bulacaksınız. 

Doğum tarihi: 20 Ocak - 18 Şubat
Yönetici gezegen: Satürn ve Uranüs
Element: Hava
Renk: Menekşe ve gök mavisi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Ametist
Karşıt burç: Aslan
Vücutta temsil ettiği yer: Ayaklar
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 4,7,11
En uyumlu burç: Aslan ve Yay 

KOVA BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kova Burcu Kadını tam bir sporcu gibi şahane geniş omuzlara, kavisli şahane kalçalara sahip olurlar. Boyları genellikle orta ve orta üzerinde, zayıf veya ortalama kiloda olur. Çekici yüz hatlarına, aklından ne geçtiğini kimsenin anlayamayacağı esrarengiz bakışlara sahip olurlar. Fizikleri genellikle sıcak havalara uygun değildir. Onlar için mevsim hep bahar olmalıdır. Bilek kemikleri genel olarak zayıftır ve dolaşım bozuklukları olursa bacak ağrıları yaşayabilirler. Boğaz ağrılarına ve önemsiz kalp çarpıntılarına ve tansiyon problemlerine açık olurlar.

KOVA BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Kova Burcu Kadını mücevherleri sever. Doğum taşı ametist olduğundan kolye uçları, yüzükler ve küpeler gibi çeşitli öğeler arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni çanta ve aksesuarlar, şık ayakkabılar, kozmetik ve parfümler, banyo ve spa ürünleri, trend üstler ve deri ceketler, esprili yazıların basıldığı mug’lar, bulmacalar ve zeka oyunları diğer seçenekler olabilir.

KOVA BURCU KADINI NASIL BESLENMELİ?

Kova Burcu Kadınının kan, dolaşım sistemi ve damarları hassastır. Dolaşım sistemlerini korumak için hayat rutinlerine düzenli egzersizleri eklemeleri gerekir. Sağlıklı beslenmeye gayret edip, hidrasyon, stres, alkol ve sigara kullanımından uzak durmaları onların genel sağlıkları açısından yararlı olacaktır. Açık havada meditasyon, yoga veya derin nefes egzersizleri gibi stres azaltma teknikleri Kova Burcu insanlarının zihinsel ve duygusal sağlığını destekleyebilir.

KOVA BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Kova Burcu Kadını içten içe bir insana aşık olmasının; onun ruhunu baskılayacağını ve bunu hayattaki temel yapı taşlarından biri olan özgürlüğünden alıkoyacağı hakkında bazı bilinçaltı korkuları vardır. Uranüs yönetimindeki bu burcun kadınları sanki antenleri varmış gibi kuvvetli hisleriyle, meraklı ve detaylardan sonuca ulaşabilen yapısı nedeniyle aday olmak istediğinizi hemen sezecektir. Siz farkında olmasanız bile o; sizi, yapacağınız tekliften önce kendi süzgecinden geçirecektir. Siz uzun süre yanında olun ki; hem sizi çaktırmadan incelesin hem de ilgisi başka bir konuya yönelmesin. Malum; gözden uzak olan gönülden de ırak olur.

KOVA BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Kova Burcu Kadını aşık olunca mantıksal olarak çelişkili veya anlaşılması güç davranışlar sergileyecektir. Size çok nazik, hoşgörülü ve merhametli davranışlar sergilese de biraz sisli puslu anlamadığınız tarafları olan bir kız olabilir. O, bir yandan aşık olmak ve bağlanmak isterken diğer yandan özgürlüğünün peşinde koşar. Yengeç, oğlak ya da boğa etkisi almadığı sürece sizin paranız da gözü de olmaz.

KOVA BURCU KADINI NASIL MUTLU OLUR?

Kova Burcu Kadını tuhaf bir şekilde toplumun kabul ettiği ve klasik hale getirdiği inançları, çok standart bularak dalga geçme eğilimindedir. Ona göre herkes aynı şekilde yaşamak zorunda değildir, bazı şeyler bireysel fikirlere bağlı olarak değişiklik göstermelidir. Kendilerini problem çözücü olarak gören bu kadınlar Dünya’yı daha iyi bir yer haline getirme destekçisidir. Önceki jenerasyonların klasikleşmiş fikirlerine hem karşı çıkar hem de karşı çıkmaktan gizli bir haz ve mutluluk duyarlar.

KOVA BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Kova Burcu Kadını sizinle sevgiliyken son derece sadık ancak aşırı özgür ruhlu tavırlara sahip olacaktır. Hem sizinle, hem özgür olmak isteyecek olan bu kadını ilgi alanlarının peşinde koşturmasına, arkadaşlarıyla gezmesine izin verirseniz çok uzun bir ilişki yaşamanız mümkündür. Baskı ve özgür olmasının kabul edilmediği noktada; kendini bir ilgi alanına veya merakına kaptırıp yeni yoluna gitmeye meyillidir. Uzun süre sevgili olduğu kişilerle aldatılarak ayrılmadığı sürece arkadaş kalma niyetinde olabilir.

KOVA BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Kova Burcu Kadını kin tutmaktan hiç hoşlanmaz. Hava grubu burçtan olmaları bu insanların size kızma nedenini aklından esip gitmesine, uzun süre içinde tutamamalarına sebep olur. Onlar, açık açık konuşma taraftarıdır. Eğer bir hata yaptıysanız bunu ona gidip itiraf etmenizi bekleyecektir. Özür dilemeniz ve dürüst olmanız ise; durumunuzu toparlamanız açısından kolaylık sağlayacaktır.

KOVA BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Kova Burcu kadını herkesle muhabbet eden bir tarzda olsa da; bu onun aldatan bir kadın olduğu anlamına gelmez. Arkadaşları da onu tanıdıkça en derin sırlarını paylaşma konusunda tereddüt etmeyecektir. Kendi içinde insanları; arkadaşlar ve dostlar olarak kategorize etse de sevdiklerine son derece sadıktırlar. Güvendikleri kişilerle derin ve anlamlı bağlantılar kurarlar ve arkadaşlarını ve partnerlerini desteklemeye ve onların yanında olmaya gayret gösterirler. Onlar dürüsttür pek dedikodu da sevmezler.

KOVA BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Kova Burcu Kadını kimseyi gözlemleyip tanımadan güvenmez. Bir arkadaşının anlattığı bir kişiyi daha görmeden sıcak ve nazik davranacağı bellidir ama bu ona sonsuz bir güven duyacağı anlamına gelmez. Öncelikle her sözünü, her hareketini, ruhunun derinliklerini inceler. O, bir insanın güvenilmez olup olmadığı kanaatine yaptığı analitik incelemeler sonucunda varır.

KOVA BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI NELERDİR?

Kova Burcu Kadını sosyal, hümanist yapısı nedeniyle toplumda dil, din, ırk ayırt etmeden her tabakadan insanla muhabbet edebilir. O sosyal bir kızdır. Kuşkucu değil ama meraklı ve öğrenme isteği olan biridir. Meraklarından kaynaklı olarak, her şeyi didikleme, bilinmeyeni öğrenme istekleriyle yeni icatlarda bulunabilir, keşifler yapabilir. Sürekli olarak yeni olanın peşinde koşturması, sıradışı bakış açıları, analitik düşünme tarzı yeni tecrübeler edinmesine olanak tanır. Edindiği tecrübeler; orijinal ve herkesinkinden farklı fikirlere sahip olmasının nedenidir. Objektif ve mantıklı bir yaklaşım sergilemesi; batıl inançlara kapalı olmasına olanak tanır. Hiçbir konuyu keskin zekasının süzgecinden geçirmeden asla inanmaz ve bu onun erdemidir.

KOVA BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI NELERDİR?

Kova Burcu Kadını bilgiyi didikleyen, araştırmacı yönü nedeniyle vizyon ve tecrübe sahibidir. Aynı zamanda bu dezavantajlarından biridir. Fazla idealist olduklarında, genellikle kendilerini zorlayarak en mükemmel donanıma ulaşmaya çalışır ve daha azının işe yaramayacağına inanırlar. Bazen hedef koyduğu standartlara ulaşamadıklarında hem gereksiz zaman kaybetmiş olurlar hem de tatminsizliğe, hayal kırıklığına ve hatta depresyona girebilirler.

KOVA BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Kova Burcu Kadını anneliğin ilk dönemlerinde tüm enerjisini ve zamanını, sadece minik bir bebeğe harcamak konusunda adaptasyon sorunu yaşayabilir ve biraz bocalayabilir. Tipik Kova kadını ilerleyen dönemlerde kendini çocuklarına ve ailesine adayacaktır. Biraz mesafeli bir anne olacak olmasına rağmen çok özverili olacaktır. Okul aile birliği üyesi olması olasıdır. Çocuklar yaramazlıklarını itiraf ettiklerinde; dürüstlükleriyle gurur duyacak ve hoş görecektir. Önyargısız bir yaklaşım sergileyerek, kendi bireyselliklerini keşfetmeleri için ihtiyaç duydukları özgürlüğü onlara sağlayacaktır.

KOVA BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞ OLUR?

Kova Burcu Kadını güvenilir bir arkadaşta bulmak isteyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir. İnsanlar onu tanıdıkça daha fazla paylaşımda bulunmaya açık olurlar. O da hümanist doğası gereği herkesi arkadaşça bulacaktır. Yeni birisiyle tanışmak ve onun hikayesini dinlemek konusunda heyecanlıdırlar. Bir grup yabancının içinde bile kendilerini asla çekingen veya yabancı hissetmeyecek bu kadınlar; kalabalık sosyal çevreye sahip olmayı sevse de, dost edinmenin zaman ve güven gerektirdiğine inanırlar. Onunla rahatlıkla dertleşebilir, kimsenin konuşmadığı alakasız fikirler hakkında bile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Büyük ihtimalle birçok konuyu çoktan araştırmış ve öğrenmiştir. Bilmediğiniz bir şey varsa ondan da öğrenebilirsiniz, bilmiyorsa sizden öğrenmeye fikir sahibi olmaya açık olacaklardır.

KOVA BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Kova Burcu Kadını aile bireylerine karşı büyük bir özen ve bağlılık gösterirler. Aile üyeleri de dahil olmak üzere birlikte vakit geçirdikleri insanların da zeki olmaları, ortamdan daha fazla keyif almaları için iyi bir neden olacaktır. Ailenin öneminin bilincinde olmakla birlikte, akrabalarının kendilerinden faydalanmasına veya onun bireysel özgürlüğüne karışmasına izin vermezler.

KOVA BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Kova Burcu Kadını genellikle toplumsal sorunlara duyarlıdırlar ve toplumsal hizmet faaliyetlerine ilgi gösterirler. Gönüllü çalışmalar yapmak, çevre koruma etkinliklerine katılmak veya toplumsal adalet için mücadele etmek Kova burcu kadınlarının hobileri arasında olabilir. Ayrıca; keşfetmeyi ve yeni deneyimler yaşamayı severler. Yeni yerler keşfetmek, farklı kültürleri tanımak, doğa yürüyüşleri yapmak veya ekstrem sporlar gibi aktiviteler Kova burcu kadınlarının boş zaman değerlendirme seçeneklerinden bazıları olabilir.

KOVA BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Kova Burcu Kadını bireysel özgünlük, özgürlük, bağımsızlık, ilerleme, gelişme, keşfetme üzerine odaklanır. Hem kendi hayatında hem de toplumda ve Dünya’da bu ideallerin destekçisidir. Yenilikçi fikirlerin ve teknolojik ilerlemenin önemine inanır ve bu alanda ilerleme sağlamaya çalışır. Genellikle adil, eşitlikçi ve insancıl bir Dünya hayali kurar. İnsan haklarına saygı duyan, çeşitliliği ve farklılıkları kabul eden vizyon sahibi bir toplumun oluşmasını arzular.

KOVA BURCU KADINININ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Kova Burcu Kadını girişimci, araştırmacı ve yeniliklere açıktır. Merakları her bilgiye ulaşmak ve öğrenmek için onları tetikler. Edindiği bilgilerle kendini her zaman geliştiren bu Kova kadınları iş yerinde donanımlı ve tecrübeli yapısı sayesinde takım lideri görevini hakkını verecektir. İnsanlarla genel olarak iyi bir iletişim kurabilme yetenekleri onlara iş hayatında fayda sağlar. Elektrik ve teknoloji ile ilgili işler, kongre, dernek ve parlamentolar ile çalışmalar, kulüpler, icatlar, kooperatifler, topluluklar, kaşifler ve astronotlar Kova burcu meslekleriyle bağlantılıdır.

KOVA BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Kova Burcu Kadını için bir adamın prestij sahibi olması, başarısı önemlidir. Para onlar için ikinci kriterdir. Eğer birine para verecekse bu asla borç para olmamalıdır. Onlar parayı bir daha geri dönüşü olmayan bir para gibi verebilir ancak borç para hakkında aynı fikirde olmazlar. Ödenmeyen ya da geciktirilen bir borç; dostluğunuzda derin çatlaklar yaratabilir. Kovalar verdiği sözleri tutan adamlardır ve başkalarından da aynı sadakati beklerler.

KOVA BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Kova Burcu Uranüs yönetiminde olduğundan bu kadın ev hayatında ani ve beklenmedik değişimlere yönelebilir. Teknolojik aletlerin pratikliğini ve insan hayatını kolaylaştırdığına inanıp bütçesi yettiği kadar satın alabilir. Maharetli bu kadınlar yemek yaparken de asla standart tariflere uyumak istemeyecek, her zaman kendilerinden bir yorum katılacaklardır. Onu ev eşyalarını farklı alanlarda kullanırken de, evin koltuklarının yerini değiştirirken de görebilirsiniz. Boşalmış plastik kutuları farklı alanlarda kullanacak, kıyafet kombinleri yaparken süveterini arkası önüne giyecek bambaşka bir modaya vesile olabilecek.

KOVA BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Kova Burcu ile mor ve elektrik mavisi gibi canlı renklerin yanı sıra neon yeşili ve mavinin tonlarıyla ilişkilendirilir.

KOVA BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALIDIR?

Kova Burcu ile Aquamarine, Turkuaz, Yeşim, Garnet, Fosil uyumlu enerjidedir.

KOVA BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Kova Burcu Kadını tek gecelik ilişkilere pek açık değildir. Bu kadınların önceliği fiziksel uyarıdan çok zihinsel uyarıdır. Fiziksel güzelliği sadece bir bonus olarak görürler. Onları zeka, prestij, unvan gibi faktörler daha ihtiraslı yapar. Abartılı fantezilere girmeden sizinle yeni bir deney yapmaktan mutluluk duyacaklardır.