Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri

Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Kova erkekleri bağımsız, zeki ve yaratıcıdır. Güvensiz görünseler de, onları tanıdıktan sonra son derece sadıktırlar. 20 Ocak - 18 Şubat arasında doğan Kova burcu erkeğinin özellikleri nelerdir? Kova burcuna sahip birini tanımadan önce bir Kova erkeği hakkında bilmeniz gereken her şey:

Doğum tarihi: 20 Ocak - 18 Şubat
Yönetici gezegen: Satürn ve Uranüs
Element: Hava
Renk: Menekşe ve gök mavisi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Ametist
Karşıt burç: Aslan
Vücutta temsil ettiği yer: Ayaklar
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 4, 7, 11
En uyumlu burç: Yay 

KOVA BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kova Burcu Erkeği aynı bir toprak testi gibi dar omuzlara ve geniş kalçalara sahip olurlar. Boyları genellikle orta ve ortanın üzerinde, zayıf veya ortalama kiloda olur. Çekici yüz hatlarına, aklından ne geçtiğini kimsenin anlayamayacağı, esrarengiz bakışlara sahip olurlar. Fizikleri genellikle sıcak havalara uygun değildir. Onlar için mevsim hep bahar olmalıdır. Bilek kemikleri genel olarak zayıftır ve dolaşım bozuklukları olursa bacak ağrıları yaşayabilirler. Boğaz ağrılarına ve önemsiz kalp çarpıntılarına ve tansiyon problemlerine açık olurlar.

KOVA BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Kova Burcu Erkeği teknoloji düşkünüdür. Onlara son model teknolojik bir ürün alabilirsiniz. Sıradışı spor etkinliklerine bilet, ATV turu, dijital resim çerçevesi, bilgisayar alamıyorsanız farklı tarza bir bilgisayar çantası, astroloji ve uzay ile merakı nedeniyle teleskop, belki de gezegenleri yansıtan bir gece lambası şahane hediye seçenekleri olabilir.

KOVA BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK DURUMU

Kova Burcu Erkeğinin kan ve dolaşım sistemi hatta damarları hassastır. Damar genişlemesi ya da tıkanıklığı konusunda dikkatli olmalılar. Dolaşım sistemlerini korumak için hayat rutinlerine düzenli egzersizleri eklemeleri gerekir. Sağlıklı beslenmeye gayret edip, hidrasyon, stres, alkol ve sigara kullanımından uzak durmaları onların genel sağlıkları açısından yararlı olacaktır. Açık havada meditasyon, yoga veya derin nefes egzersizleri gibi stres azaltma teknikleri Kova Burcu insanlarının zihinsel ve duygusal sağlığını destekleyebilir.

KOVA BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Kova Burcu Erkeğini elde etmek istiyorsanız biraz entrika çevirmelisiniz. Kendinize kapalı kitap havasında biraz esrarengizlik katın. Bu insan seven, hümanist adama onu umursamadığınızı hissettirmek ona ‘neden acaba’ soruları sorduracak ve tüm ilgisini bir anda size yöneltmesini sağlayacaktır. Nedenini açıklamadığınız ve onun kafasında mantıklı bir cevap oluşturmadığınız sürece; tüm dikkati sizin üzerinizde olacaktır.

KOVA BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Kova Burcu Erkeği konuşma taraftarıdır. Ancak önce kendi içinde aşık olduğunu kabullenmeli ve bu şoku atlatmalıdır. Daha sonra, kesinlikle beğendiği kişiyle iletişim kuracaklardır. Hatta; bir kişinin sadece fiziksel görünümüne bakarak aşık olmazlar. Hayranlıklarını itiraf etmeden önce o kişinin zihinsel ve duygusal yönleri, tüm karakteri özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isterler. Bu yüzden daha fazla konuşmak, beraber zaman geçirmek eğilimindedirler.

KOVA BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

Kova Burcu Erkeği tuhaf bir şekilde toplumun kabul ettiği ve klasik hale getirdiği inançları, çok standart bularak dalga geçme eğilimindedir. Ona göre herkes aynı şekilde yaşamak zorunda değildir, bazı şeyler bireysel fikirlere bağlı olarak değişiklik göstermelidir. Onu ara sıra her işine burnunu sokan yaşlı teyzelere kibarca şaşırtan cevaplar verirken bulabilirsiniz. Önceki jenerasyonun klasikleşmiş fikirlerine hem karşı çıkar hem de gizli bir haz, mutluluk duyar.

KOVA BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Kova Burcu Erkeği sevgili sıfatından önce arkadaştır. Onlar çok iyi anlaştıkları, derin muhabbet edebildikleri, huysuzluklarına katlanan, çocukluktan kalma kız arkadaşlarını sevgili olarak seçebilirler. Bu kadından, kendisini özgür bırakmasını, duygusal taleplerde bulunmamasını, parmağı sıyrılsa kırk derece ateşle yatıyormuş gibi üstüne itina ile düşmenizi isteyecektir. Sizden fiziksel bir yakınlık görmediği sürece o da böyle bir talepte bulunmayacak, kendisinin platonik bir aşka düştüğünü düşünecektir. Şartlar ne olursa olsun, bir Kova Burcu Erkeği çok nadiren erken yaşta evlenir.

KOVA BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Kova Burcu Erkeği kin tutmaktan hiç hoşlanmaz. Hava grubu burçtan olmaları, bu insanların size kızma nedenini uzun süre içinde tutamamalarına sebep olur. İş küsmeye gelince, gerçekten incindiklerini hissettiklerinde anca bir yıl kadar bir süre için sürdürebilirler. Ancak yaklaşık bir yıl sonra sizi arkadaş listesinden eksiltmemek için tekrar barışmaya açık olacaklardır.

KOVA BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Kova Burcu Erkeği partneriniz çok nadiren fiziksel sadakatsizlik yapma niyetindedir. Kendisine doğrudan sorulan sorulara açıkça, yalansız cevaplar verme eğilimindedir. Siz kuşkulanır ve aynı soruyu tekrardan sorarsanız; doğrularla yüzleşmek istemediğinizi düşünecek ve atabileceği en saçma hayali hikayeyi uyduracaktır. O, aslında doğruyu söylemek, dürüst olmak niyetindedir, bazı kovalarda siz kötü hissetmeyin diye böyle bir yönelim olabilir.

KOVA BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Kova Burcu Erkeği kimseyi gözlemleyip, tanımadan güvenmez. Bir arkadaşının bahsettiği bir kişiye, daha görmeden sıcak ve nazik davranacağı bellidir ama bu ona sonsuz bir güven duyacağı anlamına gelmez. Öncelikle her sözünü, her hareketini, ruhunun derinliklerini inceler. O, bir insanın güvenilmez olup olmadığı kanaatine yaptığı analitik incelemeler sonucunda varır.

KOVA BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Kova Burcu Erkeği meraklarından kaynaklı olarak, her şeyi didikleme, bilinmeyeni öğrenme istekleriyle yeni icatlarda bulunabilir, keşifler yapabilir. Sürekli olarak yeni olanın peşinde koşturması; sıradışı bakış açıları, analitik düşünme tarzıyla yeni tecrübeler edinmesine olanak tanır. Edindiği tecrübeler; orijinal ve herkesinkinden farklı fikirlere sahip olmasının nedenidir. Objektif ve mantıklı bir yaklaşım sergilemesi; batıl inançlara kapalı olmasına olanak tanır. Hiçbir konuyu keskin zekasının süzgecinden geçirmeden asla inanmaz ve bu onun erdemidir.

KOVA BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Kova Burcu Erkeği aslında insanları anlama isteğindedir ama tuhaf bir şekilde kendi tepkilerini ve niyetlerini açıkça göstermek istemez. Kendi karışık tepkilerini yansıtarak karşısındaki insanları yanıltmaktan zevk alırlar. Belki biraz da uyumlu olmayı reddettiklerinden, fikirlere karşı çıkmaktan zevk aldıklarındandır. Aşırı meraklı yapıları; kendisinden bir şey gizlendiğinde; onu geceleri uyku uyuyamayacak kadar işin aslını çözme içgüdüsüyle uyaracaktır. Merak ettiği tüm soruların cevaplarına ulaşabilmek için her şeyi didik didik etme özellikleri vardır. Kovalar da çift bedenli burçlardan biridir. Onlar ödül almak için sahneye çıkabilir veya huzursuz ruhlarını dengelemek için haftalık psikolog ziyaretleri de yapabilirler.  

KOVA BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Kova Burcu Erkeği babadan çok daha iyi arkadaş olabilirler. Çocuklarıyla açık havada yürüyüşler yapmak, parka gitmek, onları bebek arabasıyla gezdirmek hem kendisine hem de evlatlarınıza iyi gelecektir. Ancak, çocuklarının hızlı büyümesini isteyebilir ve bu konuda biraz sabırsız olabilirler. Çocuklar büyüdükçe en iyi arkadaşı olacak, beraber muhabbet edecek, eğlenecek ve maç seyredeceklerdir. Bu babalar; disiplin konusunda biraz inatçı olabilirler ama çocuklarının kendi bireyselliklerini keşfetmeleri için ihtiyaç duydukları özgürlüğü onlara sağlayacaktır. Onun kafasındaki mükemmel anne ise; hem çocuğa bakar, hem ev işlerini yapar hatta mümkünse bir de çalışır.

KOVA BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞ OLUR?

Kova Burcu Erkeği güvenilir bir arkadaşta bulmak isteyeceğiniz tüm özelliklere sahiptir. O da hümanist doğası gereği herkesi arkadaşça bulacaktır. ‘Arkadaş’ bu hayatta en çok kullandıkları sözcüktür. Yeni birisiyle tanışmak ve onun hikayesini dinlemek konusunda heyecanlıdırlar. Bir grup yabancının içinde bile kendilerini asla çekingen veya yabancı hissetmeyecek bu adamlar; kalabalık sosyal çevreye sahip olmayı sevse de, yakın arkadaşlar edinmenin zaman ve güven gerektirdiğine inanırlar. Onunla rahatlıkla dertleşebilir, kimsenin konuşmadığı alakasız fikirler hakkında bile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Büyük ihtimalle birçok konuyu çoktan araştırmış ve öğrenmiştir. Bilmediğiniz bir şey varsa ondan da öğrenebilirsiniz, bilmiyorsa sizden öğrenmeye fikir sahibi olmaya açık olacaklardır.

KOVA BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Kova Burcu Erkeği aile bireylerine karşı büyük bir özen ve bağlılık gösterirler. Aile üyeleri de dahil olmak üzere birlikte vakit geçirdikleri insanların da zeki olmaları, ortamdan daha fazla keyif almaları için iyi bir neden olacaktır. Ailenin öneminin bilincinde olmakla birlikte, akrabalarının kendilerinden faydalanmasına veya bazı ideallerinden vazgeçmesini ima etmelerine izin vermezler. Onlar tüm bu davranış ve konuşmaları zihinlerine kaydeder ve akrabaları hakkında sabit yorumunu hafızalarında dosyalarlar.

KOVA BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Kova Burcu Erkeği sıradışı sporlar, bir beceriyi geliştirmek veya yeni bir konu öğrenmek için eğitim almak, zamanını iyi geçirmek için doğru seçenekler olabilir. İlgi alanları çoğunlukla bilgisayar oyunları oynamak, bulmaca çözmek, yeni şeyler tasarlamak, internette gezinmek, topluluk çalışması, açık hava egzersizleri, farklı insanlarla kaynaşmak, kitap kulübü, macera sporlarıdır.

KOVA BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Kova Burcu Erkeği bireysel özgünlük, özgürlük, bağımsızlık, ilerleme, gelişme, keşfetme üzerine odaklanır. Hem kendi hayatında hem de toplumda ve Dünya’da bu ideallerin destekçisidir. Yenilikçi fikirlerin ve teknolojik ilerlemenin önemine inanır ve bu alanda ilerleme sağlamaya çalışır. Genellikle adil, eşitlikçi ve insancıl bir Dünya hayali kurar. İnsan haklarına saygı duyan, çeşitliliği ve farklılıkları kabul eden vizyon sahibi bir toplumun oluşmasını arzular.

KOVA BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Kova Burcu Erkeği takım çalışmalarına yatkındır. Bir iş yerinde ekibin parçası olmaktan zevk alacaktır. İnsanlara genel olarak bir sevgi ile bağlı oldukları için karşılaştıkları her insana değer verirler. Bu özellikleri de takım çalışmasında iletişim kurmak açısından onlara fayda sağlar. Elektrik ve teknoloji ile ilgili işler, kongre, dernek ve parlamentolar ile çalışmalar, kulüpler, icatlar, kooperatifler, topluluklar, kaşifler ve astronotlar Kova burcu meslekleriyle bağlantılıdır.

KOVA BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Kova Burcu Erkeği eğer birine para verecekse bu asla borç para olmamalıdır. Onlar parayı bir daha geri dönüşü olmayan bir para gibi verebilir ancak borç para hakkında aynı fikirde olmazlar. Ödenmeyen ya da geciktirilen bir borç; dostluğunuzda derin çatlaklar yaratabilir. Kovalar verdiği sözleri tutan adamlardır ve başkalarından da aynı sadakati beklerler.

KOVA BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASIL OLUR?

Kova Burcu Erkeği ile aynı evi paylaşmak temizlik takıntıları nedeniyle ara sıra zor olabilir. Kimi zaman kendi bardağı kullanıldığı için kimi zaman parfümünüz onu hapşırttığı için huysuzlanabilirler. Nörotik bir mikrop ve hastalık korkusu, hoşlanmadıkları şeylere karşı alerji geliştirme yetenekleri vardır. Biraz ev işlerini üstünüze yıkacak, bunların aslında kadının görevi olduğunu düşünecek, fermuarı bozulmuş pantalonunu terziye bırakmayı unuttuğunuz için büyük ihtimalle suratını asacaktır.

KOVA BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Kova Burcu ile mor ve elektrik mavisi gibi canlı renklerin yanı sıra neon yeşili ve mavinin tonlarıyla ilişkilendirilir.

KOVA BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Kova Burcu ile Aquamarine, Turkuaz, Yeşim, Garnet, Fosil uyumlu enerjidedir.

KOVA BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Kova Burcu Erkeği genel olarak cinsellik konusunu ne kadar ilginç bulsalar bile bu konu ile derinden ilgilenmezler. Toplumun genel olarak kabul ettiği ahlak prensiplerinin dışına çıkmayı seven Kova Burcu Erkeği bunu yatak odasında da uygulama merakı içerisine girebilirler. Mutfak da olabilir. Bilemedik şimdi.

 

(Daha fazlası için: Kova burcu erkeğini etkilemenin 15 yolu)