Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri

Kova Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Kova erkekleri bağımsız, zeki ve yaratıcıdır. Güvensiz görünseler de, onları tanıdıktan sonra son derece sadıktırlar. 20 Ocak - 18 Şubat arasında doğan Kova burcu erkeğinin özellikleri nelerdir? Kova burcuna sahip birini tanımadan önce bir Kova erkeği hakkında bilmeniz gereken her şey:

Doğum tarihi: 20 Ocak - 18 Şubat
Yönetici gezegen: Satürn ve Uranüs
Element: Hava
Renk: Menekşe ve gök mavisi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Ametist
Karşıt burç: Aslan
Vücutta temsil ettiği yer: Ayaklar
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 4, 7, 11
En uyumlu burç: Yay 

Kova, sabit bir hava burcudur. Uranüs gezegeni tarafından yönetilirler. Kova erkekleri tahmin edilemez. Özgür ruhlu ve asildirler, bu nedenle kurallara veya otoriteye dayanamazlar. Akışa ayak uydurmayı ve kendi kararlarını vermeyi tercih ederler. 

DİLARA YILDIZHAN KOVA BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİNİ ŞÖYLE ANLATIYOR:

KOVA BURCU ERKEĞİNİN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

Kova erkekleri zekidir. Onlar dünyayı iyileştirmek isteyen vizyonerlerdir. Bu burç, uzlaşmayı reddettikleri güçlü ahlaki değerlere sahiptir. Merhametleri ve güçlü adalet duyguları, doğru olduğuna inandıkları şeyler için savaşmalarına neden olur. Kova son derece ilericidir ve çoğu geleneksel değere dayanamaz. Bağımsızlığa ve yeniliğe inanırlar. Kova, kendi yaşam tarzlarından farklı olan yaşam tarzlarını yargılamaz. Diğer insanların düşüncelerini, görüşlerini ve inançlarını öğrenmekten hoşlanırlar. Genel olarak, son derece açık fikirlidirler.

KOVA BURCU ERKEĞİNİN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

Kova erkekleri soğuk ve küçümseyici olarak karşımıza çıkar. Bunun nedeni, onların her zaman haklı olduklarını varsayan problem çözücü olmalarıdır. Kova inatçıdır, bu yüzden bir şeye inandıklarında fikirlerini değiştirmek imkansızdır. Uzlaşmayı reddederler veya başka birinin kendilerinden daha fazlasını bildiğini kabul ederler. Zekaları onlara ters tepebilir çünkü her zaman odadaki en zeki kişi olduklarını varsayarlar. Bu kendini beğenmişlik, diğer insanları yanlış yöne itebilir, çünkü onları hep küçümserler.

KOVA BURCU ERKEĞİ NELERDEN HOŞLANIR?

Kova adamları teknolojiden ve yazma ve çizim gibi yaratıcı uğraşlardan hoşlanırlar. Yeni ve daha önce hiç görülmemiş bir şey yaratma fikrini severler. Kova kendi işinin patronu olarak çalışmak ister. Kimseye hesap vermek istemez. Fikirlerini keşfetme özgürlüğü verildiğinde en mutlu onlar olurlar. Kısıtlanmış olmak onları sadece huzursuz eder. (Daha fazlası için: Kova burcu erkeğini etkilemenin 15 yolu)

KOVA BURCU ERKEĞİ NELERDEN HOŞLANMAZ?

Kova erkekleri yalancılığa dayanamaz. Biri onlara bir söz verirse, onu tutsalar iyi olur. Kovalar sorumlu ve saygılıdır ve herkesin de benzer şekilde davranmasını beklerler. Olgunlaşmamış insanlarla vakitlerini boşa harcamazlar. Ne istediklerini her zaman iyi bilirler bu yüzden bunu karşıdan da beklerler. 

Kova burcuyla ilgili daha fazlası için bknz: