Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri

Terazi Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Terazi erkekleri idealist, diplomatik burçlardır. Dünyayı daha iyi bir yer yapmak isterler çünkü tüm insanların derinlerde iyi olduğuna inanırlar. 23 Eylül-22 Ekim arasında doğduysanız Terazi burcusunuz. Peki Terazi burçlarının diğer özellikleri nelerdir? İşte Terazi burcunun tüm özellikleri:  

Doğum tarihi: 23 Eylül - 22 Ekim
Yönetici gezegen: Venüs
Element: Hava
Renk: Pembe ve yeşil
Uğurlu günü: Pazar, Pazartesi ve Salı
Uğurlu taşı: Safir, Opal, Turmalin
Karşıt burç: Koç
Vücutta temsil ettiği yer: Bel 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 5,6,9
En uyumlu burç: İkizler, Kova

 

TERAZİ BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Terazi Burcu insanlarının bel, böbrek ve sırt kısımları hassastır. Vücutlarında yanak, diz, çene ya da bel bölgelerinde belirgin gamzeleri olur. Çok çekici Venüs güzelliğinde bu insanlarda hem zarif hem reddedilemeyecek bir aura vardır. Muntazam dengeli ölçülerde vücut yapıları biraz kilo almaya meyilli olabilir. Yaşlandıkça yüzleri hafif kızarıklarla dolacak da olsa yine de yüzlerinde duru bir ifade olur. Gülümsemeleri ile sizi mest edebilirler.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Terazi Burcu Erkeği için evine yakın bir SPA’dan ıslak alan kullanımlı, profesyonel ellerin uygulayacağı bir masaj günü düzenlemek çok rahatlatıcı ve uygun bir fikir olabilir. Daha farklı bir seçenek olsun derseniz; Onun zevkine uygun zarif ve şık giyim eşyaları da hediye edebilirsiniz. Koku zevkini biliyorsanız kaliteli bir parfüm de iyi bir hediyedir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK DURUMU

Terazi Burcu Erkeklerinin bel, böbrek ve sırt kısımları hassas yapılıdır. Diyabet potansiyeli yüksek, kilo almaya meyilli aynı zamanda tatlıya düşkün olan teraziler derilerinde benek benek lekelere neden olan tüm şekerli gıdalardan uzak durmalılar. Fazla kilonun bele, sırta yapacağı ağır baskının haricinde böbrekleri için de bol su tüketmeyi de unutmamalılar.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Terazi Burcu Erkekleri onları dengede tutacak ‘Diğer Kefe’ eşlerini ararlar. Onların sallanan kefelerine denge sağlayacak ağırlık olmak; aşık olmaları, yanınızda huzur bulmaları için büyük bir etkendir. O, bir fikre binlerce perspektiften bakabilir ancak en mantıklı ve en mükemmel olanı tercih etmek isteyecektir. Bu fikir size aşık olmak da olabilir. Onun bu kararı vermesi için mantıklı açıklamalara, diğer seçeneklerden ziyade, sizin; en doğru kadın olduğunuza ikna olması gerekmektedir. O, bu karmaşanın içinden çıkamayabilir. İsterseniz siz anlatmaya başlayın.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Terazi Burcu Erkeklerinin çoğu, duygusal ilişkilerin kendilerini sımsıkı bağlamalarına izin vermezler. Onlar; her ne kadar romantik ilişkinizin doruk noktalarını yaşasanız da bir şekilde özgürlüklerinden de eksik kalmazlar. Hava grubu erkek tercihiniz biraz özgür ruhlu, baskıya gelemeyen, rüzgara kapılan cinsten olabilir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

Terazi Burcu Erkeği karışıklıktan nefret eder. Onun ruhsal dengesini koruyabilmesi için her şeyin bir uyum, ahenk, zarafet içinde olması gerekir. Dış dünyanın gürültüsü, karmaşık ve stresli tarafları iç huzurunu bozmak için yeterlidir. Kimi zaman kendi içerisindeki endişelerin, kararsızlıkların nedenlerini bulma konusunda zayıf olduğunu unutmayın.  İşte bu noktada iş size düşüyor. İç huzursuzluğun nedenlerini bularak ona açıkça söylemek; dengeyi bulmasına yardımcı olacaktır. İşte onun en büyük mutsuzluğunu ortadan kaldırdınız. Mutlu olmamak için artık hiçbir nedeni yok.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Terazi Burcu Erkeği ’Hayır’ demekten nefret eder ve başkalarını kırıp incitme yanlısı da değildir. Bu onların bazen şansı olmayan bir ilişkiyi sürdürmelerine neden olabilir. Ayrılmak varken, oyalayıp durmanın daha kötü olduğunu fark edemezler. Kafasındaki; ‘Ya Bu Kadın Doğru Kişiyse’ soruları, kararsızlıkları, mükemmeli araması, emin olmasa bile her ilişkiyi denemelerine yol açar.  O; hayatının aşkını bulamayacağından korkar. Şimdi siz bir düşünün. Gerçekten sevgili misiniz?

TERAZİ BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Terazi Burcu Erkekleri adalet duyguları güçlü oldukları için haksızlıklara karşı hassas olabilirler ve affetme kararını verirken bu adalet duygusu etkili olabilir. Burada affedilme durumunuz tamamen hatayı nasıl yaptığınıza bağlı olarak değişebilir. Farkında olmadan yaptığınız hatalar affedilmek için belki bir özre ve bir sevgi gösterisine bakarken kasten yaptığınız ve devamlı tekrarlayan hatalarınız aynı şekilde sonuçlanmayabilir. Teraziler huzur severler. Kaos, huzursuzluk, şiddet onlara göre değildir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Terazi Burcu Erkeği son derece güvenilir bir arkadaştır. Ara sıra sizi umursamıyor, vazgeçmiş ya da ilgisi dağılmış izlenimi verebilir. Kendi duygularıyla başa çıkmakta sıkıntı çeken bu adam sizin duygularınızı,  özlemlerinizi bazen kolay kolay anlamayabilir.  Mantıklı, sonuç odaklı, sezgileri güçlü, her konuşmasında açık sözlüyken; sizin içinizdeki heyecanları, fırtınaları, ihtiyaçları görmemesi arada bir onun kafasını karıştıran, odağını kaçıran ruh halindendir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Terazi Burcu Erkeği kendi gibi özgür, özgüvenli insanları severler. Bağımlı, kısıtlayıcı, fazla yapışkan insanlar onlara göre değildir. Siz ona her konuda düşüncelerinizi özgürce ifade edin. Sizinle tatlı bir sohbet havasında fikirlerinizi tartışacaktır. Ara sıra farklı arkadaş gruplarınızla planlar yapın ve onu her programınıza dahil etmekten, zırt pırt aramaktan, mesaj atmaktan vazgeçin. Onu sıkboğaz etmeyerek nefes almasını sağlamanız, sizin daha sağlıklı bir psikolojiye sahip olduğunuzu düşünmesini sağlayacaktır.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Terazi Burcu Erkeği bir fikre doğrudan inanma yanlısı değildir. Onlar bütün açılardan bakma, doğruyu iyi analiz etme, insanları yatıştırma, gerginlikleri bitirme yetenekleri olan çok iyi bir arabulucudurlar. Adeta cennetin bir köşesinden kopup Dünya’ya düşmüş huzur enerjisini, bir kaosun içine atarak ortalık yatıştırabilecek enerjidedirler. Birbirinden nefret eden, güvenmeyen, adeta kan davalısı olan insanları, tekrardan uyum ve huzur içinde yaşamalarına ikna edebilecek erdemdedirler.  

TERAZİ BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Terazi Burcu Erkeğinin her konu hakkında bir fikri vardır. Kalabalık bir ortamda bir konu açıldığı zaman konuşmaya başlayacak daha sonra insanları dikkatle dinleyecek, insanlar fikir ayrılığına düştüğünde tam bir barış elçisi gibi ortalığı yatıştıracaktır. Bir anda 180 derecelik bir dönüş yaparak sırf zevk için bambaşka bir tartışma başlatacaktır. Her ne kadar muhabbeti istediği yere çekebilme yeteneğine sahip, tartışma esnasında hep adil de olsalar insanların ak dediğine kara, kara dediğine ak diyerek bir yorgunluk yaratabilirler. Ancak siz yorulurken o zevk alacaktır.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Terazi Burcu Erkeği baba olduğunda sakin, otoriter aynı zamanda adaletli olurlar.  Terazi erkeklerinin öncelikleri her zaman eşleridir, çocuklar sonra gelir. Çocuklarına her daim adaletli olacak ve eşitliği de öğretecektir. Birden fazla çocuğu olduğunda hepsine eşit şartlarda sevgi ve ilgi gösterecektir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Terazi Burcu Erkeği tam bir sosyal kelebektir. İnsan ilişkileri, ortaklıklar, işbirlikleri terazi burcunu temsil ettiğinden onun çok fazla tanıdığı olacaktır. Pozitif, sevecen ve hoş sohbet yaklaşımlarıyla farklı farklı insanlarla kolayca iletişim kurabilirler. Ayrıca, ortamda bir gerginlik olduğunda bile nazik ve diplomatik bir şekilde kontrolü ele alıp durumu süt liman hale döndürebilirler. Onlar arkadaş olarak; iyi bir dinleyici, her türlü fikre saygılı, hoşgörülü insanlardır. Kafası karıştığında genellikle arkadaşlarına fikir danışırlar ve onların görüşlerini dinlemekten hoşlanırlar. Yine de ilk düşündüğü fikirde karar kılarlar. Ufak bir ipucu: Terazi Erkekleri çoğunlukla arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştırırlar.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Terazi Burcu Erkeği ile iyi geçinmek kolaydır. Aile içi huzurdan hoşlanır ve olay çıkarmaktan nefret eder. Erkek kardeşlerinin arkasını kollarlar. Kız kardeşleriyle kıyafet ve oyuncaklardan, sahip olduğu sır ve bilgilere kadar her şeyi paylaşırlar. O böyledir, değer verdiği kişilerle paylaşmayı seven bir insandır. Eş olarak da evde ailesiyle birlikte olmayı seven ve mutlu olduğu sürece sakin kalan biri olacaktır.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Terazi Burcu Erkeği seyahat etmek, eğlenmek, güzel yemekler yemek ister. Sosyalleşmeyi, yakınlarıyla takılmayı, gezmeyi, tiyatroyu, konseri, dansı seven Terazilerin etkinliklere katılmak, topluluklarla bir araya gelmek en keyif aldığı aktiviteler arasındadır. Adalet duyguları güçlü olan Terazi Burcu Erkekleri, insan hakları konularında çalışmaktan veya sosyal projelerde, aktivitelerde bulunmaktan keyif alabilirler.

TERAZİ BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Terazi Burcu Erkeği önyargılı olmaktan, adaletsizlikten, haksız iftiralardan, bir olaya ya da fikre tüm olasılıkları değerlendirmeden inanmaktan eşit şekilde korkar. O, adaleti ve haklı olanı savunmaktan yana biridir. İnsanların fikirlerinde özgür, hak hukuk çerçevesinde yaşamaları beklentisinde bir adamdır. 

TERAZİ BURCU ERKEĞİNİN KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Terazi Burcu Erkeği sevdiği şeyleri elde etmek, sosyal statüsünü rahatça devam ettirmek için çalışmayı her zaman tercih edecektir. Siyaset, danışmanlık, arabuluculuk, kuyumculuk, mücevher tasarımcılığı, hakimlik, avukatlık, güzellik merkezleri, lüks mekanlar onların kariyerlerine uygun işlerdir. Onlar adalet ve işbirliklerinin insanı olduğundan doğal yeteneklerini bu alanlarda kolaylıkla kullanabilirler.

TERAZİ BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Terazi Burcu Erkeği doğum haritasında sert etkiler almadığı sürece eli sıkı bir insan değildir. Teraziler paranın; insan yaşamına güzellik, mutluluk getirecek eşyalara ve etkinliklere harcanması gerektiğini düşünür. Tipik Terazilerin biraz tembel olduğu ve çok çalışmaktan hoşlanmadığı doğrudur ama bunu yine de genellememek gerekir. Haritalarında bireysel bazı çalışkan vurgular olabilir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Terazi Burcu Erkeğinin evi; her gün sabah, akşam misafirlerin ağırlandığı, muhabbetlerin ve kahkahaların bitmediği, terazinin yemeye ve tatlıya düşkünlüğü sebebiyle de ikramların her daim devam ettiği bir ev olacaktır. Ancak bu evin sosyalliği; Terazinin ruhunu dinlendirmek için insanlardan kendini soyutlayarak uzaklaşmak istediği ana kadar devam edecektir. Kötü bir tarafı da yerlere attığı çorapların, kirli sepetiyle bir türlü kavuşamayan kıyafetlerin sizin tarafınızdan kaldırılması gerekmektedir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Terazi Burcu ile açık mavi ve pembe tonları, lila, uçuk nil yeşili uyumlu enerjidedir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Terazi Burcu ile Zafir, Yeşim, Turkuaz, Turmaline, Opal, Ametist uyumlu enerjidedir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

 Terazi Burcu Erkeği; her hareketin senkronize olduğu ve her iki partnerin de tatminkar hissettiği, koreografisi güzelce hazırlanmış bir dans gibi olmasını tercih eder. Hem şefkatli hem şehvetli bir stili vardır.