Terazi Burcu Kadınının Özellikleri

Terazi Burcu Kadınının Özellikleri:

Terazi, 23 Eylül ile 22 Ekim arasında doğan bir kişidir. Teraziler çekici, güzel ve dengeli olmaları ile bilinir. İşleri düzenli ve estetik olarak hoş hale getirme konusunda başarılılardır. Peki Terazi burcu başka hangi olumlu özelliklere sahipler? İşte Terazi burcu kadınının olumlu ve olumsuz özellikleri:

Doğum tarihi: 23 Eylül - 22 Ekim
Yönetici gezegen: Venüs
Element: Hava
Renk: Pembe ve yeşil
Uğurlu günü: Cuma 
Uğurlu taşı: Safir, Opal, Turmalin
Karşıt burç: Koç
Vücutta temsil ettiği yer: Bel 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 4, 6
En uyumlu burç: İkizler, Kova

TERAZİ BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Terazi Burcu insanlarının bel, böbrek ve sırt kısımları hassastır. Vücutlarında yanak, diz, çene ya da bel bölgelerinde belirgin gamzeleri olur. Çok çekici Venüs güzelliğinde bu insanlarda hem zarif hem reddedilemeyecek bir aura vardır. Yuvarlak hatlı, kıvrımlı vücut şekilleri bazen kilo almaya meyilli olabilir. Yaşlandıkça yüzleri hafif kızarıklarla dolacak da olsa yine de yüzlerinde duru bir ifade olur. Gülümsemeleri ile sizi mest edebilirler.

TERAZİ BURCU KADINI  HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Terazi Burcu Kadını burcunun Venüs yönetiminde olmasından kaynaklı olarak estetikten hoşlanır ve zarif detaylara önem verir. Sanat eserleri, kozmetik ürünleri, parfümler, mücevherler, aksesuarlar, bakım, masaj, estetik ve moda ile ilgili her şey onlar için iyi birer hediye seçimi olabilir.

TERAZİ BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMLARI

Terazi Burcu Kadınlarının bel, böbrek ve sırt kısımları hassas yapılıdır. Diyabet potansiyeli yüksek, kilo almaya meyilli aynı zamanda tatlıya düşkün olan teraziler derilerinde benek benek lekelere neden olan tüm şekerli gıdalardan uzak durmalılar. Fazla kilonun bele, sırta yapacağı ağır baskıyı hesaba katarak beslenmeli, böbrekleri için de bol su tüketmeyi de unutmamalılar.

TERAZİ BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Terazi Burcu Kadını için dürüstlük ve açık bir iletişim önceliktir. Ana formül ise; ‘İlgi’dir. Bu hava elementi kadınlarının bir özellikleri çabuk sıkılmalarını göz önünde bulundurarak monotonluktan uzak durmak da önemlidir. Beraber gezmek, eğlenmek, hizmet aldığınız herkese kibar tavırlarınız, çevrenizdeki insanlara adil davranmanız onun dikkatini çekecektir.

TERAZİ BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Terazi Burcu Kadınının şu üç günlük fani Dünya’da her şeyden daha çok değer verdiği bir şey varsa, o da sevmek, onurlandırmak ve yönetmek için seçtiği erkeğidir. Bu aşık, tatlı, sevecen kadın yalnızlığı sevmeyen biridir. Kendine bakmak için maddiyat, eşine hediyeler için maddiyat ve kalanı tamamen özveri ve iletişimden oluşan bir ilişki yaşama haline girer. Hem özverili davranır hem de ona ilgili davranılsın ister.

TERAZİ BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR?

Terazi Burcu Kadını pozitif yapıda biridir. Ara ara tüm Dünya’dan sıkılan ve kendini şarj moduna alan bu dişi burç kadınları; mutluluğu tek başına tembellik yaparak bile bulabilirler. Onlar bu Dünya’ya barış elçisi olarak gelmelerine rağmen bazen tüm insanlardan sıkılıp kendini yeme, içme ve aşka vererek tüm sıkıntılardan soyutlayabilir. Sanatın, müziğin veya doğanın tadını çıkarmak da iyi gelebilir.

TERAZİ BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Terazi Burcu Kadını sizinle evlenene kadar o kıvrak zekasını; iç ısıtan gülüşünün,  sempatik gamzelerinin arkasına saklamaz. Ayrıca, o size bir partide veya toplantıda bütün şıklığı, cazibesi ve zarifliği ile eşlik edecek, konuşmaları ve sıcak aurasıyla insanları etkileyecek hatta sizi fazlasıyla gururlandıracaktır. Ancak şunu unutmayın; O tatlı tavşan eve gelip cicili bicili kıyafetlerini bir kenara attığında sizinle şömine için odun kesebilir, araba yarışı oynayabilir ya da bir erkekten beklenecek güçte başka bir işe yardım edebilir. Unutmayın o biraz dişi biraz erkek Fatma’dır.

TERAZİ BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Terazi Burcu Kadınının sizi affetmesi aslında sizin ne yaptığınıza bağlıdır. Bu durumda affeder yada affetmez demek doğru olmaz. O iyi bir insandır. Kavgadan, gürültüden hoşlanmaz, huzur sever. Farkında olmadan bir hata yaptıysanız rahatlayabilirsiniz. Olay çıkarmayacak, sadece yüzünde bir gülümseme ile dürüstçe onu inciten, ne yaptığınızı anlatan bir konuşma yapıp affedecektir. Tepki vermesine neden olacak kadar öfkelendirdiyseniz, kasıtlı olarak yanlış yapıyorsanız ve bunu tekrarlıyorsanız o zaman pek bir şansınız olmayabilir. Kinci değildir sadece sizden uzaklaşır.

TERAZİ BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Terazi Burcu Kadını adil değilse hiçbir şey değildir. Onun yapı taşlarını oluşturan temel şey; doğru, dürüst ve adaletli olmasıdır. Farklı farklı insanlarla kolayca uyum sağlayabilen ‘Sosyal Kelebeklerdir’ diyebiliriz. İlişkilerinde samimi ve güvenilir Terazi Kadınları ara sıra kararsız ve huzursuz bir ruh hali sergiler. Ona o dönemde karar vermesinde yardımcı olsanız eski haline hemen geri dönecektir.

TERAZİ BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Terazi Burcu Kadını güvenini kazanmanın anahtarı, onun için doğru dengeyi bulmak, adil, dürüst ve anlayışlı bir şekilde davranmaktır. Onlar bazen neden kendi içlerinde sallanan o Terazi kefelerini durduramadıklarını bile anlamayabilirler. Bazen en iyi seçeneği seçme çabası, bazen ruh hali onları bir şekilde huzursuz bir şekle sokar. Tam da bu noktada onu anladığınızı belirtir ve ne yapması gerektiğini mantıklı bir şekilde anlatarak ona yardımcı olursanız; sadece verdiğiniz destek adına bile size sonsuz saygı ve güven duyacaktır.

TERAZİ BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI

Terazi Burcu Kadını dışarıdan bakıldığında bir öyle bir böyle ruh halindedirler. Bir günü bir gününe uymadığı için size bu durum dengesiz gelecektir. Aslında onlar ‘Her Şeyden Biraz’ kadınlarıdır. Biraz yoğunluk, biraz dinlenme, biraz kahkaha biraz üzüntü biraz çalışma biraz dinlenme ile hayatın her halinin dengesini ortaya koyarlar.

TERAZİ BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI

Terazi Burcu Kadınını tanıdıkça anlayacaksınız ki o, iki kefeli bir terazi gibidir. Bir kefesinde gülünce beliren gamzeleri ile içinizi ısıtan, tatlı, zarif bir kuğu gibidir. Ancak diğer kefesinde huzursuz, tembel, sinir bozucu bazen de erkek Fatma bir kadın olabilir. Ancak, zor olan şudur ki; o sabah hangi kefesinin, hangi özelliği ile uyandığı kendi bile bilmemektedir.

TERAZİ BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Terazi Burcu anne; çocuklarını çok sevecek, şefkatle büyütecektir. Terazi Annelerin genellikle öncelikleri eşleri olur. Çocuklar ikinci planda gelir. Onlar anne olduktan sonra da bakımlı kadın imajlarından asla ödün vermezler. Çocuklarını adaletli konuşmalar yapa yapa büyütürler hatta neyi neden yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini büyük bir sabırla anlatabilirler.

TERAZİ BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Terazi Burcu Kadını öncelikle sizi dinleyen haklıysanız hak veren değilseniz yanlışlarınızı açıkça yüzünüze vuracak bir arkadaştır. Size karar veremediği anlarda fikrinizi sormaktan da çekinmeyecektir. Bir şeye karar vermeye çalışırken uzun uzun düşünen, her opsiyonu değerlendirmeye alan Terazi Kadınlarını bu süreç zarfında telaşlı ve sabırsız bir şekilde zorlarsanız; hiç beklemediğiniz sinir küpü özelliği ile tanışabilirsiniz. Çok sert, kırıcı olmaz ama siz yine de denemeyin.

TERAZİ BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Terazi Burcu Kadını aile içinde uyumlu, dengeli ve barışçıl bir şekilde davranır. Aile üyeleri arasında dengeyi korumak, barışı sağlamak ve çatışmalardan kaçınmak için çaba sarf eder. İlişkilerinde nazik, anlayışlı ve adil Teraziler; aile üyeleriyle beraberken, o tatlı tebessümüyle ortamı büyüsü altına alır, o huzur veren ses tonu ve konuşmasıyla zamanın keyifli ve huzurlu geçmesini sağlarlar.

TERAZİ BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Terazi Burcu Kadını için ‘Sanat’ bir ifade biçimi ve ruhsal beslenme kaynağı olabilir. Dans, Resim, Ebru uğraşabilecekleri hobilerden bazıları olabilir. Aynı zamanda boş vakitlerinde sosyalleşmeyi seven Teraziler tiyatroya veya sinemaya da gidebilirler. Yazın açık hava sinemalarını tercih etmeleri daha büyük ihtimaldir. Ne de olsa Teraziler biraz fazla kalabalık ve kapalı alanda sıkılma yaşayabilecek insanlardır.

TERAZİ BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Terazi Burcu Kadınının hayattan öncelikli beklentisi huzur ve uyumdur. Burçlarının yönetici gezegeni olan Venüs’ün sağlıkları üzerinde de harika bir etkisi vardır. Uzun süreli zararlı duygulara maruz kaldıkları zaman tüm dengeleri altüst olur. İlgi alanlarına uygun güzel kitaplar, kokulu mumlar, profesyonel bir masaj, yatıştırıcı bir müzik, tatlı sözler, güzel bir film onlara dinlenmeleri için muhteşem bir atmosfer yaratacak ve çabucak iyileşip ayağa kalkmaları sağlayacaktır.

TERAZİ BURCU KADINININ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Terazi Burcu Kadını aylarca nefes alamayacak kadar işe gömülebilir, gece yarılarına kadar çalışıp Güneş doğmadan ışıl ışıl uyanabilirler. Onları gözlemlerken bile yorgun düşebilirsiniz. Peşinde koşturduğu işi bitirince ‘Yorgunluktan Bittim Modu’ na geçebilir. İşte bu kendini şarj istasyonuna kapattığı o dönemde okur, seyreder, uyuklar, esner. Sonra bir anda kalkıp, kaldığı yerden başka bir iş için aynı enerjiyle devam eder. İşte terazi kadınlarının hafta sonu tatil bir işte çalışması gerektiğinin nedeni budur. Ancak onlar sevdiği güzellik malzemeleri için her zaman çalışmayı tercih ederler. Siyaset, danışmanlık, arabuluculuk, kuyumculuk, mücevher tasarımcılığı, hakimlik, avukatlık, güzellik merkezleri, lüks mekanlar onların kariyerlerine uygun işlerdir.

TERAZİ BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Terazi Burcu Kadını için para bir araçtır. Kimi zaman kendi içlerindeki ya da dış Dünya’daki çatışmalardan kaçınmak için alışverişe çıkar, kimi zaman o zerafet dolu kıyafet için para döker. Para; onun sevdiği şeylere elini uzatabilmesi için bir kağıt parçasıdır. Asıl güzel olan makyaj malzemeleridir, güzel kokulu mumlar ve parfümlerdir. Bir de genç kalmayı sağlayan kremler, bir de kırışmayı geciktiren ufak estetik dokunuşlar, saçlarımız mis kokmalı, tırnaklarımızın rengi kıyafetle uyumlu olmalı derken parayı yeniden kazanmak için çalışmaya devam etmeliler.

TERAZİ BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Terazi Burcu Kadını burcunun yöneticisinin Venüs olması nedeniyle ev dekorasyonunda uyum, ahenk ve zariflik arayacaktır. Eğer perdelerin rengi halıların renk tonuyla uyuşmuyor ve bir ahenk içinde değilse bu terazinin dengesini bozarak iki kefesini birden sallayacaktır. Dış Dünya’nın stresli, gürültülü, karmaşık yapısından uzak bir evi tercih etmesi olasıdır. Gülüşüyle bağımlılık yaratabilecek bu kadının suratının asık halleri ile asla karşılaşmak istemeyebilirsiniz. Siz en iyisi dekorasyonda birbiriyle uyumlu pastel renkler kullanın.

TERAZİ BURCU KADININA HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Terazi Burcu ile mavi ve açık pembe tonları, lila, uçuk nil yeşili uyumlu enerjidedir.

TERAZİ BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Terazi Burcu ile Zafir, Yeşim, Turkuaz, Turmaline, Opal, Ametist uyumlu enerjidedir.

TERAZİ BURCU AKDINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Terazi Burcu kadını ile son derece değişken bir hayatınız olacak. Sizi hazırlıksız yakalamayı severler, bu yüzden beklenmeyeni bekleyin. Zamanlamanın, lokasyonun ve diğer hiçbir detayın bir öncekiyle uyuşmamasından hoşlanırlar. Siz de bu açıdan biraz yaratıcı olmaya çalışırsanız daha uyumlu ve eğlenceli olabilirsiniz.