Hangi taş strese iyi gelir? Strese karşı kullanılabilecek en iyi doğal taşlar

Son zamanlarda yaşadığınız stres ve gerginliği yenemiyor bu da sizi oldukça bunaltıyor mu? Doğal taşlar sizi bu zorlayıcı alanın hissinden kurtarmaya yardımcı olabilir. İşte stres ve gerginliğinizi azaltmaya yardımcı olacak doğal taşlar...

Hangi taş strese iyi gelir? Strese karşı kullanılabilecek en iyi doğal taşlar

Her ne kadar stres hayatın kaçınılmaz, normal ve bazı durumlarda sağlıklı ve hatta motive edici bir parçası olsa da, eğer stresinizi kontrol altına alamazsanız, hayatınızın tüm atmosferini ciddi şekilde mahvedebilir.

Doğal taşlar kaygıyı hafifletmek ve stresi, kaygıyı, korkuyu, endişeyi ve hatta panik atakları dizginlemek için kullanılan doğal araçlardan sadece birkaçıdır. Her biri zihin, beden ve ruh için kendi şifa yeteneklerine sahip olan doğal taşlar, iyi enerji akışını teşvik eder ve kendi hayatınızın kontrolünü elinize almanıza yardımcı olur.

İşte kaygı ve stresi ortadan kaldırarak hak ettiğiniz hayatı geri alan kutsal dinginlik alanını hak edenler için 6 doğal taş:

HANGİ TAŞLAR STRESE İYİ GELİR?

Ametist: 'Kaygı Giderici'

Hangi taş strese iyi gelir? Strese karşı kullanılabilecek en iyi doğal taşlar - Resim : 1

Ametist ve sakin mor tonları inanılmaz derecede koruyucu, iyileştirici ve arındırıcıdır. Endişeli bir zamanda yakınınızda olmasını istediğiniz bir kristal varsa, o Ametisttir. Sadece olumsuzluğu varlığımızdan uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda olumlu, sakinleştirici titreşimleri de çeker. "Çok amaçlı taş" olarak bilinen Ametist, aynı zamanda bizi uyanık tutan zihin gevezeliklerini giderme yeteneğine de sahiptir ve uykusuzluk veya kabuslardan muzdarip olanlar için mükemmeldir.

Rhodonite: 'Serbest Bırakan'

'Merhamet taşı' olarak da bilinen Rhodonite, kaygıyı azaltmaya ve bastırmaya yardımcı olan çok güçlü bir taştır. Artık işinize yaramayan şeyleri serbest bırakmanın yanı sıra, Rhodonite panik duygularına düzen getirir ve daha sakin ve daha güvende hissetmenize yardımcı olur. Geçmişten gelen duygusal yaraları ve yara izlerini temizlemeniz için yer tutar ve sevgiyi besler. Alanınızda bir Rhodonite varken emin ellerde olduğunuzu bilin.

Sitrin: 'Gerginlik ve endişe giderici'

Sitrin, yaşamın altın iyileştiricisi, hayatınızın her yerinde ihtiyaç duyduğunuz neşe, merak ve coşku. Korkuyu hissedin ve Sitrin ile bırakın; o size şüphe ve endişeyi sıcaklık, motivasyon ve netlikle değiştirme konusunda rehberlik eder. Yoganın sizi zor bir günden kurtardığı gibi, sitrin de vücudunuzdaki, zihninizdeki ve duygularınızdaki gerginlik ve endişeyi giderme yeteneğine sahiptir. Elinizde bir Sitrin ile gücünüzün içinde dinlenin.

Aytaşı: 'Stres hissini ortadan kaldırır'

Şans eseri meşgul, stresli bir anne misiniz? O zaman daha fazla kendinizi yormayın, Aytaşı doğurganlık, hamilelik, doğum ve annelikle ilgili her şey için muhteşem bir taştır. Ya da genç ya da yaşlı herhangi bir kadın için, kadınsı yönümüzle bağlantı kurmamıza yardımcı olduğu ve kadınlık hormonlarını dengelediğine inanılıyor. Aynı zamanda 'yeni başlangıçlar' ve içsel güç ve büyümeyi teşvik etmesiyle de bilinir. Yeni bir başlangıç ​​yaptığınızda, korku ve stres hissini ortadan kaldırır ve olumlu bir şekilde ilerleyebilmeniz için duyguların dengelenmesine yardımcı olur.

Pembe Kuvars: 'Hayatın zorluklarını unutturacak'

Hangi taş strese iyi gelir? Strese karşı kullanılabilecek en iyi doğal taşlar - Resim : 2

Güzel, sakinleştirici pembe tonlarının da önerdiği gibi, bu taş, eğlencenin taşıdır. Bu taşla, her türlü sevgiyi, yaratıcılığı ve ilhamı hissedeceksiniz. Baskı altındayken, endişeli ya da sadece stresli hissettiğimizde, kendimizi sevmeyi unutmak çok kolaydır. Sadece kalbinizde ve varlığınızda gerçekten var olmak için kendinize zaman hediye edin. Bir Pembe Kuvars parçasını her zaman görebileceğimiz bir yerde tutmak, içinizdeki saygıyı, güveni ve değeri onurlandıracak ve kalbinizi, zihninizi ve ruhunuzu hayatın zorluklarından özgürleşmeye açacaktır.

Selestit: 'İlahi frekanslar'

Selestit doğrudan göklerden gönderilen bir taştır. Bu kristal sizi her şekilde Melek alemlerine bağlayacak ve bu İlahi frekansların serbest akışına izin verecektir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde stresi, kaygıyı ve takıntılı davranışları hafifletme yeteneğine sahiptir. Enerjisi her türlü sahne korkusunu, sinirliliği, kalabalık korkusunu ve utangaçlığı hafifleteceğinden, şarkıcılar, aktörler, konuşmacılar veya yeni bir deneyimden endişe duyan herkes için taşıyabileceği güzel bir parçadır. Bu İlahi kristal uyum ve denge getirir ve umutsuzca hak ettiğiniz iç huzuru bulmanıza ve korumanıza yardımcı olur.