Emzirmenin destek kuvvetleri

Keşke emzirmek için her zaman bir anne ve bir bebek yeterli olsa… Bazen sağlıklı emzirmenin gerçekleşebilmesi için yardımcılara da ihtiyaç olabiliyor!

Emzirmenin destek kuvvetleri

Hazırlayan: Elif Girgin

Emzirmek çok keyifli olmasına karşın bazen sıkıntılarla dolu bir sürece dönüşebiliyor. Emmek istemeyen bebekler, göğüs ucu sorunları, yaralar, bel ağrıları ya da hala emzirdiği halde işe dönmek zorunda olan bir anne… Tüm bu süreçte gerek psikolojik gerekse bedensel olarak birtakım mücadeleler vermeniz gerekebilir. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli nokta, anne sütünün ne kadar değerli ve emzirmenin anne-bebek açısından ne kadar özel olduğu… Gerisi? Gerisini dert etmeyin ve tüm bu deneyimden galip çıkmanızı destekleyecek ürünlere göz atın...

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 1

Ameda Lactaline Elektrikli ve Pilli Göğüs Pompası - 699 TL
Çiftli süt sağımını tercih eden anneler için iyi bir seçenek olan Ameda Lactaline, özel denetimlere sahip, havayı kilitleyen koruma özelliği kanıtlanmış ve toplanan sütle bebeği beslemek amacıyla emziren bir anneden süt sağımını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir ürün. Basınç ve ritm ayar düğmeleri bebek emişini taklit ederek her iki memenin aynı anda sağılabilmesine imkan veriyor. Çift pompa seti ile daha çok prolaktin üreterek, annenin sütünün daha çok artmasına yardımcı oluyor. Pompa setinin silikon diyaframı ve motor kısmından bağımsız tasarımı hafif ve rahat bir kullanım ile etkin sağım özelliği sunuyor. Elektrik ya da pil ile sessiz ve vibrasyonsuz çalışma özelliği olan ürünün diyafram parçası güvenli klinik tip kullanım sağlarken, istendiğinde Ameda Manuel Pompa kitiyle el pompası olarak da kullanılabiliyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 2

Philips Avent SCF33060 Natural Manuel Göğüs Pompası - 88 TL
Süt sağımından daha fazla verim etmek için geliştirilmiş patentli, yumuşak beş yapraklı masaj başlığı ile öne eğilmeden süt sağımı gerçekleştirebileceğiniz ürün ile en rahat pozisyonda konforlu bir süt akışı sağlayabiliyorsunuz. İçeriğindeki anne sütü kabı ile sağımdan sonra sütü başka kaplara aktarmanıza da gerek kalmıyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 3

Lansinoh Lanolin Göğüs Ucu Kremi (40 ml) - 45.90 TL
Emziren annelerin en sık yaşadıkları göğüs ucu ağrısı ve çatlaklarına çözüm bulmak üzere geliştirilen Lansinoh göğüs ucu kremi, nemli dokuda derinin kurumasını ve kabuk oluşmasını engelliyor. Hiçbir koruyucu, katkı maddesi ve bebekte alerjiye neden olabilecek papatya, kabuklu yemiş yağları, E vitamini vb. ürün içermeyen krem, İngiliz Alerji Kurumu’nun onayını alan tek göğüs ucu kremi. Emziren annelerin göğüs ucu ağrılarını hızla dindiren ürünün içeriğinde HPA teknolojisi ile saflaştırılmış yüzde 1oo doğal lanolin bulunuyor. Tatsız, kokusuz ve renksiz olan HPA lanolin sayesinde bebek annesinin kokusunu ve anne sütünün tadını alabiliyor. Hem bebek hem de anne için güvenli olan kremin emzirmeden önce silinmesi gerekmiyor. Hamileliğin 32’nci haftasından itibaren annenin her ihtiyaç duyduğunda kullanabileceği kremin daha etkili sonuç vermesi için her emzirmeden sonra uygulanması öneriliyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 4

Mycey Desenli Emzirme Önlüğü - 29.90 TL
Emzirme önlükleri, halka açık yerlerde, arkadaş toplantılarında yani dilediğiniz her yerde bebeğinizi rahatça emzirmenize olanak sağlıyor. Orijinal tasarımlı, yüzde 100 pamuk kumaştan üretilen MYCey emzirme önlüğü, bebeğinizin de sakinleşip sadece emmeye odaklanmasına yardımcı oluyor. İnce kumaşı ile bebeğinizin aşırı ısınmasını önleyen ürün, bebeğinizin ne yaptığını görmenizi de sağlıyor. Kolayca katlanıyor ve çantanızda yer kaplamıyor. Geniş boyun askısı sayesinde bebeğiniz çekiştirse de önlüğünüz yerinde kalıyor ve küçük kazalar önlenmiş oluyor. Ürün çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabiliyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 5

Kraft Süt Saklama Poşeti - 15 TL
Sütü besin değerini kaybetmeden saklamanıza yardımcı olan saklama poşetleri, çift emniyet kilidi sayesinde sütü sızdırmıyor ve tek başına dik konumda durabiliyor. Kolayca boşaltılabilen poşetin üzerine sütün sağıldığı tarih ve saat yazılabiliyor. Sterilize edilmiş ve tek kullanımlık olan poşetleri, sütü sağdıktan sonra oda sıcaklığında 6-8 saat, buzdolabında 3-5 gün, buzlukta 2 hafta-1 ay, derin dondurucuda 3-6 ay arasında saklayabilirsiniz.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 6

Baby&Plus Emzirme Minderi - 39.90 TL
Yüzde 100 pamuk kumaştan üretilen bebek beslenme ve destek minderi, 0-12 ay arasında farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Minderin ergonomik yapısı bebeğinizin emzirme süresince göğüs hizasında kolayca durmasına ve bebeğinizi yorulmadan, kolunuz ve beliniz ağrımadan dilediğiniz sürece emzirmenize; aynı zamanda bebeğinizin de güvenli ve konforlu bir ortamda beslenmesine yardımcı oluyor. Kolay ve konforlu bir kullanım sunan minderi emzirmenin yanı sıra ikinci aydan itibaren bebeğinizi yatar pozisyonda desteklemek ve reflü riskini azaltmak; üçüncü ay ve üzeri dönemlerde karın üzerinde egzersiz yapmasını sağlamak, altıncı aydan itibaren güvenli şekilde oturmaya alışmasına yardımcı olmak için de kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesinde yıkanabildiğini de ekleyelim.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 7

Mamajoo Anne Sütü Saklama Seti (4 Adet-150 ml) - 39.90 TL
Doldurmayı ve temizlemeyi kolaylaştırmak için geniş ağızlı olarak tasarlanan biberonların, dengeli durması için geniş tabanı, minik ellerin kolay tutması için de gövde üzerinde tutma kavisleri bulunuyor. Mamajoo biberonlarının kapaklarında biberon emziğinin yerleşimi için özel olarak tasarlanan bölüm biberon emziğini tamamen kapattığından kullanım ve taşımada kesin bir sızdırmazlık sağlıyor. Biberon üzerindeki ölçek işaretleri de içindeki süt miktarından emin olmanızı sağlıyor. Biberonlara kapatma halkaları takılarak buzdolabı veya dondurucuda saklanabiliyor veya biberon emziği takılarak bebek beslenebiliyor. Anne sütü veya mama ısıtılmak istendiğinde ürünün kapatma halkasının mutlaka çıkartılması gerekiyor. Bulaşık makinesinde yıkanabilen biberonlar, beş dakika kaynatılarak veya sterilizatör yardımıyla sterilize edilebiliyor. PES ve PP’den üretilen ve BPA içermeyen Mamajoo biberonların AB standartlarına uygun ISO 9001 belgesi bulunuyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 8

Bébédor Silikon Göğüs Koruyucu - 9.99 TL
Çatlamış ve tahriş olmuş ağrılı göğüs uçlarını emzirme sırasında korumak için tasarlanan ürün; göğüs uçları emzirmeye elverişli olmayan, göğüs uçları ters dönmüş veya düz olan annelerin imdadına yetişiyor. Bu durumlar düzelene kadar bebek, anne göğsünden direkt olarak süt emmek yerine göğüs koruyucu aracılığıyla emmeye devam edebiliyor. İnce, yumuşak, saf medikal silikondan üretilen göğüs koruyucu; doğal, sağlıklı, şeffaf ve kokusuz.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 9

Nuk First Choice Plus Cam Slikon Emzikli Biberon 120 ml - 29.90 TL
Ekstra geniş biberon ağzı ile kolay doldurulan ve kolay temizlenen biberon ergonomik şekliyle rahat ve güvenli tutuş sağlıyor. Emziğin hijyenik kalmasını sağlayan transparan kapağı sızıntıları önlüyor. Biberon emziğinin alt kısmının düz olması bebeğin dilini doğru kullanmasını ve rahat bir şekilde biberonu emmesini sağlıyor. Bu durum çenenin genişlemesine ve diş gelişimi için doğru aralıkların oluşmasına da yardımcı oluyor. Beslenme deliğinin emziğin arka üst kısmında olması sayesinde süt, bebeğin salyasıyla kolayca karışarak hazımsızlık önleniyor. Bebeğin çene ve damak gelişimine yardımcı olan düz ve ince boyun kısmı, emme hareketini destekliyor. Hava sızdırmaz emme hareketi sayesinde burundan nefes alma sağlanıyor ayrıca doğal beslenme için ekstra geniş dudak desteği bulunuyor. Hava çıkış sistemi, bebeklerde emme esnasında yutulan fazla hava nedeniyle oluşan gaz sancısını minimuma indiriyor. Halka kontur çizgileriyle ekstra güçlendirilmiş yapısı ise uzun süreli kullanım imkanı ve dayanıklılık sağlıyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 10

Chicco Göğüs Kalkanı - 49.90 TL
Anatomik şekli, yumuşak ve rahatlatıcı silikon astarı ile hassas emzirme dönemi boyunca güçlü bir destek sağlayan göğüs kalkanı, süt damlacıklarının cilde temas etmesini önlüyor. Hava delikleri cildi kuru tutarken, göğüs ucu tahrişlerinin ve kesiklerin iyileşmesine de yardımcı oluyor. Sızan anne sütünü biriktirmeye, göğüs tıkanmasını azaltmaya ve düz göğüs uçlarının sivrilmesine destek oluyor.

Emzirmenin destek kuvvetleri - Resim : 11

Baby&Me Göğüs Pedi - 10.90 TL
Yüzde 100 doğal dolgu malzemesinden üretilen pedler, ultra yumuşak ve pamuksu dokusu ile nem ve sürtünmelerin neden olduğu tahrişi engelleyerek cildin nefes almasını sağlıyor. Süper emici yapısıyla süt akıntılarını pedin içine hapsederek giysilerin lekelenmesini önlüyor. Dermatolojik olarak test edilen ürünün sabitleyici bantları pedin iç çamaşırı içinde kaymasını engelleyerek güvenli koruma sağlıyor.