Erkeklere sorduk: Aldatıldığınızı anlarsanız...

Aldatılmaya erkekler nasıl tepki veriyor?

Erkeklere sorduk: Aldatıldığınızı anlarsanız...

Böyle bir olay aylarca kabus görmeme sebep olur’ desem abartmış sayılmam! Unutmak en etkili ilaç… Fakat unutmanızı engelleyecek kadar yakınınızdaysa o kişiler, her gün işkence gibi gelebilir. Örneğin; sevgilimle ve arkadaşımla aynı iş yerindeysem… Onların bana taktığı çelmeyi unutmak zaman alabilir. Bu yüzden psikolojik tedavi almayı bile düşünürüm.
Deniz, 26 yaşında / Öğretmen

Beni, hiç kimsenin tanımadığı bir yere yerleşirim. Ama en büyük destekçim ailem olacağı için onlardan da uzak kalamam. Bazıları ‘çok seviyorsan affedersin’ diyor ama ben bu şekilde davranamam. Çünkü ileride illa ki bu olayı hatırlamama sebep olacak bir şeylerle karşılaşırım. Ayrıca sevgilimi affetsem, beni bir daha aldatmayacağından asla emin olamayacağım için bu şüpheyle ilişkimi yürütemem.
Koray, 32 yaşında / Mağaza Müdürü

Eğer sevgilim beni en yakın arkadaşımla aldatıyorsa, böyle davranma nedenlerini arar, iki yakınımdan da böyle bir ihanet gördüğüm için ‘herhalde sorun bende’ diye düşünürüm. Bu durumu başkaları gibi rezillik olarak da görmem. Bence bu sadece, ikisinin ayıbı!
Tuğrul, 22 yaşında / Öğrenci

Benim başıma böyle bir olay gelse, ikisini de silip atmak yerine bir tercih yaparım. Kadın nesli tükenmiyor sonuçta ama gerçekten iyi bir dost bulmak zor. Tabii ki sevgilimi silerek arkadaşımla hayatıma devam ederim. Eğer benim affetmeme rağmen, arkadaşımla aramızdaki sorunları aşamazsak, onunla da görüşmeyi keserim.
Ali, 24 yaşında / Öğrenci Zararın neresinden dönseniz kardır! Böyle bir şey başıma gelse, soğukkanlı yaklaşıp onlarla hayatımın geri kalanını öldürmediğim için gerçekten çok şanslı olduğumu düşünürüm herhalde. Şimdi sıra olgun bir duruş sergilemekte… Normalde medeni bir hareket konuşmak sayılsa da söz konusu ihanet olunca, bence en medeni hareket bir daha ikisiyle de görüşmemek olur.
Buğra, 33 yaşında / Muhabir

Genelde kadınların kindarlığı meşhur olsa da erkek beyni böyle bir olayı asla unutmaz. Ben de olayı öğrendiğim andan itibaren ikisinden de intikam almaya çalışırım. Bunun için stratejiler geliştiririm ve en uygun zamanı beklerim. İkisinin ayrılması için elimden geleni yaparım. Ama bende bıraktıkları en büyük hasar, herkese karşı duyacağım güvensizlik olur sanırım!
Serdar, 23 yaşında / Reklamcı

Çok büyük hayal kırıklığı yaşarım. Belki uzun bir süre depresif takılırım. Ama duygularıma yenik düşebilirim ve kız arkadaşımı çok seviyorsam, onu affedebilirim gibi geliyor... Fakat arkadaşımla ilişkimi tamamen keserim. Hatta ona, her fırsatta sevgilimle birlikte vakit geçirerek ne kadar iyi bir çift olduğumuzu göstermeye çalışırım.
Cenk, 27 yaşında / Motor Yarışçısı

‘Aldatıldığını öğrenmek bir erkek için çok zor! Hele de bunu kendi gözleriyle görüyorsa… Sessiz kalıp hiçbir şey yapmayabilir, ama emin olabilirsiniz ki bu fırtınadan önceki sessizliktir! Çünkü o sırada hain bir plan bile yapıyor olabilir. Belki de bağırıp çağırır ve sonra da arkasına bile bakmadan çekip gider. Bir daha da yüzünü, eski sevgilisine ömür boyu göstermeyerek onu cezalandırır…
Mehmet, 31 yaşında / Fotoğrafçı

Vurup kırmak hiçbir şeyin çözümü değil çünkü içimdeki acıyı azaltmaz. Beni bu kadar kolay aldatabildikleri için tebrik ederim. Hayatıma kaldığım yerden devam edemem ama dibe vuran bir erkek, bunalımdaki bir kadından daha rahat ayağa kalkar. Yeni bir sayfa açma konusunda kadınlara göre daha cesur olduğumuzu düşünüyorum.
Anıl, 37 yaşında / Halkla İlişkiler Uzmanı

Daha önce başıma böyle bir olay geldi ve ikisiyle de uzun süre konuşmadım. Daha sonra ayrıldıklarını öğrendim ve zaman içinde kızgınlığım azalmaya başladı. Şimdi eski sevgilimle mesafeli bir ilişkim var. Ama tabii ki arkadaşımla bütün bağlarımı kestim. Eğer ikisini tekrar birlikte görürsem, sanırım bu kez kızgınlığım geçmez ve eski sevgilimi de hayatımdan çıkarırım!
Enes, 26 yaşında / İşletmeci