Barış Arduç kimdir? Yaşı, boyu, burcu, biyografisi...

Kiralık Aşk dizisi ile akıllara kazınan oyuncu Barış Arduç, son olarak Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Sultan Alparslan'ı ve Netflix dizisi Klüp'te Fıstık İsmet'i canlandırıyor. Peki, Barış Arduç kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Burcu ne? Barış Arduç hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? Barış Arduç'un biyografisine yakından bakalım.

Künye:

Adı: Barış Arduç
Doğum Tarihi: 9 Ekim 1987
Doğum Yeri: İsviçre
Burcu: Terazi
Boyu: 1.87

BARIŞ ARDUÇ KİMDİR?

Peki, Barış Arduç kimdir? 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre'de doğan Barış Arduç Türk dizi ve sinema oyuncusu. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'na bağlı olarak Şile 'de 8 yıl cankurtaranlık yaptı. Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama'da oyunculuk eğitimi aldı. Sadri Alışık Tiyatrosu'nda teatral eğitimine katıldı ve profesyonel oyunculuğa adım attı. İlk olarak Küçük Hanımefendi (2011), Dinle Sevgili (2011), Pis Yedili (2011) gibi dizilerde rol aldıktan sonra Benim İçin Üzülme (2012), Bugünün Saraylısı (2013-14) ve Racon: Ailem İçin (2015) gibi dizilerde rol aldı. Kendisine şimdiki popülerliğini kazandıran Kiralık Aşk (2015) adlı dizide yer aldı. Daha sonrasında Kuzgun ve Çukur adlı dizilerde de rol aldı. 2021 yılı itibari ile Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde başrol oyuncusu olarak yer almaktadır.

KENDİ AĞZINDAN BARIŞ ARDUÇ

Barış Arduç farklı röportajlarında kendisiyle ilgili şu bilgileri paylaşmıştı:

  • Aslen Arnavut'um. Baba tarafım Fatsa'ya oradan Düzce'ye gidiyor. Anne tarafım Artvinli. Yolları Sakarya'da kesişiyor. Ardından çalışmak için İsviçre'ye gidiyorlar. Orada abim, ben, kardeşim doğuyoruz. İlkokulda Sakarya'ya halamların yanına geldim. Bir sene sonra da ailem geldi ve Gölcük'e taşındık. 99 depremi olduğunda Sapanca'da tatildeydim ama arkadaşlarımın çoğunu kaybettim. Baba tarafımın yanına, Bolu'ya yerleştik. Bu sefer Düzce depremine yakalandım. Lise 2'de son olarak İstanbul'a geldik. Bir sürü farklı şehir ve kültürde yaşamak beni olgunlaştırdı. Hep spora meraklıydım. Üniversitede tercih yaparken kafamda hep spor akademisi vardı. Kayseri'yi kazandım ama ilk senemde adapte olamadım, bıraktım. Bu sürede aklımdaki konservatuvar fikrini değerlendirmeyi düşünürken Ayla Algan'la tanışıp bu işe girdim.


  • Yakışıklılığa takılıp kalmak bana doğru gelmiyor. Ben kendimi mesleğimde geliştirmekle yükümlüyüm.
  • (Sizi ne kızdırır? sorusu üzerine)  Zekâya yapılan hakaret ve aptal yerine konulmak. Yalan bile söylüyorsan, bunu üslubunca yap. Anlayacağım dilden yalan söyleyip bunu anlamayacağımı zannetmek bile zekâya hakaret gibi geliyor.
  • En iyi yaptığı yemek? Lazanya
  • Dövüş sporlarındaki idolü? Bruce Lee ile Muhammed Ali 
  • Dünya seyahatine çıksa nereye giderdi? Henüz gidemediği için Meksika. 
  • Bir renk olsa ne olurdu? Yeşil


Barış Arduç kimdir, kaç yaşında

BARIŞ ARDUÇ'UN BURCU NE?

Peki, Barış Arduç'un burcu ne? Barış Arduç bir terazi burcu erkeği... Terazi burcu özelliklerine bakabilirsiniz: Terazi Burcu

 

 

Barış Arduç'un Rol Aldığı Diziler


2019 – Kuzgun (Kuzgun) (TV Dizisi)
2017 – Mutluluk Zamanı (Mert) (Sinema Filmi)
2015 – Kiralık Aşk (Ömer) (TV Dizisi)
2015 – Racon: Ailem İçin (Tekin) (TV Dizisi)
2014 – Sadece Sen (Ersin)(Sinema Filmi)
2014 – Deliha (Cemil) (Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Selim) (TV Dizisi)
2012 – 2013- Benim İçin Üzülme (Ahmet) (TV Dizisi)
2011 – Dinle Sevgili (Hakan) (TV Dizisi)
2011 – Küçük Hanımefendi (Cenk) (TV Dizisi)
2011 – Pis Yedili (TV Dizisi)


BARIŞ ARDUÇ'UN SON PROJELERİ

Barış Arduç 2021 yılında TRT dizisi Alparslan: Büyük Selçuklu ve Netflix yapımı Kulüp dizileri ile izleyici ile buluştu.

BARIŞ ARDUÇ'UN BOYU VE KİLOSU

Barış Arduç, 1.82 metre boyunda, 78 kilo.

BARIŞ ARDUÇ'UN EŞİ KİM?

Barış Arduç 2020 yılında kendisi gibi oyuncu olan Gupse Özay ile evlendi.

INSTAGRAM'DA BARIŞ ARDUÇ

 Oyunculuğu ile dikkat çeken Barış Arduç'un Instagram hesabında takipçi sayısı 6,4 milyon.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Barış Arduç (@arducbrs)'in paylaştığı bir gönderi