Metin Uca'nın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama: Tedbir amacıyla entübe edildi

Televizyon programcısı ve sunucusu Metin Uca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda trafik kazası geçirdiğini duyurmuştu. Uca'nın menajeri, yaptığı açıklamada, sanatçının entübe edildiğini ve kritik 72 saati geçirmesinin beklendiği ifade etti.

Metin Uca'nın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama: Tedbir amacıyla entübe edildi

Tiyatrocu, yazar ve sunucu Metin Uca'nın geçtiğimiz haftalarda rahatsızlanıp kaza geçirdikten sonra boyun şah damarlarının tıkalı olduğu ortaya çıkmıştı. Yoğun bakımda tedavisi devam eden Uca, sosyal medya hesabından sağlık durumuna ilişkin bir paylaşım yapmıştı. 

"Umudu kaybetmeyeceğiz"

Uca, yeniden fenalaşınca operasyona alındı. Uca'nın menajerinden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada “Daha önce güzel haber vermiştim, sevgili Metin Uca’nın durumunun iyiye gittiğini, en kısa zamanda taburcu edileceğini, evde ek tedavilerle eski sağlığına kavuşacağını söylemiştim. 15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi. 72 saati atlatmayı, ardından kaldığımız yerden tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz. Kıymetli doktorlarının, hastane yönetiminin yoğun ve özverili çabalarıyla, sizlerin güzel dilekleriyle hep birlikte bu zorlu süreci aşacağız. Kalbimiz onunla. Onun yaşam felsefesi; “umudu kaybetmemek.” Umudu kaybetmeyeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Metin Uca'nın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama: Tedbir amacıyla entübe edildi - Resim : 1