Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri

Aslan Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Aslan erkekleri cesur ve bağımsızdır. İhtiyacı olan bir aile veya arkadaş için her şeyi yaparlar. Eğer 24 Temmuz - 21 Ağustos arası doğduysanız kesinlikle Aslan burcu erkeğisiniz. Peki Aslan burcu erkeği nasıl olur? Özellikleri nelerdir? Aslan burcu hakkında bilmeniz gerek her şey: 

Doğum tarihi: 24 Temmuz-21 Ağustos 
Yönetici gezegen: Güneş
Element: Ateş
Renk: Turuncu
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu taşı: Yakut
Karşıt burç: Kova
Vücutta temsil ettiği yer: Kalp
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 1, 5 ve 9
En uyumlu burç: Oğlak ve Balık 

 

Aslan Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri

ASLAN BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu Erkeği ilk bakışta o yeleye benzeyen, ahenkle dans eden saçlarıyla dikkatinizi çekecektir. Büyük gözlü, geniş omuzlu ve atletiktir. Haritalarında güçlü Aslan etkisi olanlar spor salonlarında altılı baklavalarıyla, adonislerini geliştirmiş olanlardır. Aldatıcı bir şekilde dik ve mağrur yürürler. Bazen bir aslanın sizi dinlerken başını hep bir yana eğdiğini bile görürsünüz.

ASLAN BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Aslan Burcu Erkeği lüks ve ihtişam sevdiğinden eğer bütçeniz uygunsa; çok şık altın bir kol saati, kimseyle pişti olmayacağı; özel koleksiyondan çıkma eşsiz parça bir kıyafet, piyasaya yeni sürülmüş marka bir parfüm iyi bir hediye olabilir. Eğer bütçeniz uygun değilse; kişiselleştirilmiş hediyelere yönelebilirsiniz. Üzerinde ismi yazan cüzdan kaliteli bir deri kemer uygun olabilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIKTA NELERE DİKKAT ETMELİ?

Aslan Burcu insanları kalp, sırt ve omurga rahatsızlıklarına açıklardır. Bu nedenle tipik bir Aslanın kilo problemlerinden uzak kalmak ve kalp sağlığını korumak adına sevdiği spor dalını rutine bağlaması, beslenme konusunda sağlıksız olan ama her abur cuburda da bulunan; pamuk, palm ve trans yağlardan uzak durulması gerekmektedir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Aslan Burcu Erkeği gibi sadık birini hayal ediyorsanız; Bazen hiç konuşmadan sadece ‘Evet Haklısın’ diyerek başınızla onay verebilme sabrında olmalısınız. Hayranlık ve saygı göstermek, içten olmak kaydıyla devamlı pohpohlamak onun ruhunu okşayacaktır. Bu adamı gerçekten beğendiyseniz her şeyden önce dürüst, asil ve adil olmanız gerekir ne de olsa siz de ormanlar kraliçeliğine oynuyorsunuz.

ASLAN BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Aslan Burcu Erkeği aşık olunca orman kralından romantizmin ve cömertliğin kralına dönüşebilir. Özel günlerde sürprizler yapabilir, arabanızın camına, evinizin kapısına aşk dolu notlar bırakabilir veya romantik bir akşam yemeği organize edebilir. Sizi şımartacağı, mutlu olun diye çaba sarf edeceği, cilveli, bol kahkahalı, enerjik, tatlı bir adama dönüşür. Özünde de öyledir zaten. Cana yakın Aslan erkeğinin o heybetli gövdesinde hiçbir kötülük yoktur. Ateş saçacağı günler elbette olacaktır, ama kıvılcımlar başladığında yangına dönüşmeden bunları nasıl söndüreceğinizi öğrenirseniz sizin için iyi olur.

ASLAN BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

Aslan Burcu Erkeğinin fikirlerine, yeteneklerine ve duygularına saygı duyun. Bu ilk adımdır. İçtenlikle başarılı olduğu noktaları yüceltin, onurlandırın, övün. Aynı onunda size kur yapmaya başladığında ki gibi gösterişli ve romantik jestler yapın, onunla birlikte eğlenceli aktiviteler planlayın. Ne de olsa o da size bunları mutlu olmanız için yapmıştı değil mi? Onun özünde mutlu olma anlayışı bu şekilde.

ASLAN BURCU ERKEĞİ NASIL SEVGİLİ OLUR?

Aslan Burcu Erkeği koruyan kollayan, şefkatle saran, hassas bir şekilde seven, sosyal ortamlarda cilveli, çapkın ruhlu bir erkek olacaktır. Peki Kıskanç mıdır? Maalesef ‘Evet’. Pamuklara sararak seven bu erkeğin egolu bir tarafı vardır. Kimlerle görüşeceğinize, ne giyeceğinize o karar verecektir. Ona göre o daha iyi bilir ve yönetmek ister.

ASLAN BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Aslan Burcu Erkeği genellikle affetme eğilimindedirler. Ancak, affetme süreci; sizin onu neden kırdığınıza bağlı olarak değişebilir. Gururunu kırmanız, herkesin önünde küçük düşürmeniz, başkalarının önünde alay etmeniz bu süreci bayağı bir süre uzatacaktır. Genel olarak uzlaşmaya ve barışa açıktırlar. Sizden gelen samimi bir özür veya pişmanlık ifadesi, affetme sürecini hızlandırabilir. Ancak, tekrarlanan hatalar bu güvenin yeniden inşası konusunda imkansızlıklar yaratabilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Aslan Burcu Erkeği genellikle güvenilir ve sadık bir partnerdir. Onlar genellikle dürüst, kararlı ve tutarlıdırlar. Özellikle evlendikten sonra eşlerine sadık olan Aslan Erkekleri arkadaşlıkta da genel olarak şeffaf, açık, dürüst, karşı tarafın iyiliği için hem iyi hem kötü eleştiren bir iletişim tarzını benimser. Güvenebilirsiniz; Herkes sizin eksi yönünüzü pat diye yüzünüze söyleme cesaretini gösteremeyebilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Aslan Burcu Erkeğinin umursanmadığında raydan çıkan öfkesini dengelemesi için bir aşk kadınına ihtiyacı vardır. Onu dinlemeyen, söylediklerine onay vermeyen, negatif eleştiren insanlara karşı kükremelerini; mantıklı konuşmalarıyla dindirecek birine güvenebilir. O aradığı saygıyı görünce sonsuz güvenir. ‘Yapabilirim’ diyorsanız çok tatlısınız; yaşadığımız ülkede herkese sizden bir tane lazım.

ASLAN BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Aslan Burcu Erkeğinin ara ara kükremesinin altında, aslında derin bir şefkat ve koruyuculuk duygusu yatar. Ailesi, arkadaşları ve partneri gibi yakın çevresindeki insanların güvenliği ve refahı onun için önemlidir. Ayrıca zayıf veya savunmasız olanları da koruma içgüdüsüne sahiptirler. Kıskanç yapısının altında sevdiklerine bağlılık ve sadakat vardır. Bazı Aslan haritalarına özel; daha iyi kazançlar sağlamak adına büyük maddi risklere hatta "Kumar oynama potansiyelindeki bu kral" iş hayatında disiplinli bir şekilde finansal hedeflerine odaklanır ve maddi başarıya yönelik çalışır.

ASLAN BURCU ERKEĞİNİN NEGATİF YANLARI NELERDİR?

Aslan Burcu Erkeği biraz bencil olabilir. Aslında çok iyi kalpli olmalarına rağmen başkalarının duygularına karşı hiçbir zaman hassas olmayan bir yapıya sahiptirler. Aslan burcu erkekleri çoğu zaman kendileriyle o kadar meşguldürler ki; aşırı açık sözlü, hatta bazen daha ileri giderek patavatsız olabilirler. Öğüt vermeyi seven yapıları bazen herkesin işine burunlarını sokmalarına da neden olabilir. Ancak bu içten, sevecen yapılı Aslanlar daha sonra o pozitif, çekici enerjili auralarıyla gülümseyerek ortamı yatıştırabilirler.

ASLAN BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Çok yoğun baba olma isteği olmayan Aslan Burcu Erkekleri bu duyguyu bir gün bir şekilde tadarlarsa; onlara terbiyeli ve saygılı olmaları konusunda ara ara ciddi konuşmalar yapacak, çocuklar hadlerini aştıklarında uzun konferanslar verecek ve çocukları sıkıntıdan patlatacaktır. Ancak çocuklar bir gün onu pohpohlayarak istediklerini yaptırabildiklerini fark ederlerse tüm bu konferanslar ehemmiyetini kaybedecektir. Böylece evdeki disiplin sağlanamayacak ve iş size düşecektir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Aslan Burcu Erkeği en eğlenceli arkadaşlardan biridir. Arkadaşlarıyla birlikte yeni yerler keşfetmeyi, yeni deneyimler yaşamayı ve heyecan verici aktivitelere katılmayı sever. Hatta organizasyon yeteneğinin olması sebebiyle aktiviteler size planlanmış şekilde bile gelebilir. Kimi zaman; arkadaşlıktan öte zor zamanınızda destek olan, motive eden, güven veren hatta cesaretlendiren bir dost olacaktır. Etrafınızda sizin başarılarınızı kıskanan, memnuniyetsiz, ezik tipler elbette vardır. İyi ki Aslan dostunuz var. Bu Kral sizi tebrik etmek için elinde çiçekle gelecek olan kişidir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Aslan Burcu Erkeği kendi için çok kalabalık bir aile kurmaz. Öyle cana yakın bir aşk adamının böyle bir tercihi olması üzücü tabii. Ancak Aslan burcu erkeklerinin birçoğu hiç çocuk sahibi olmayabilir ya da tek bir çocuğu olabilir. Kendi yetiştiği ailesi içinde; sıcak, komik, geveze, koruyan, kollayan, insanları güldürme içgüdüsünde olsa da O kraliyetine layık kadınını seçmede biraz zorlanabilir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Aslan Burcu Erkeği tamir etme konusunda harika yeteneklere sahiptir. Evde kırık dökük ne varsa toparlamak isteyecek, bozuk elektronik eşyaları tamir edip, yerli yerine koyacaktır. Hiç beklemediğiniz bir şekilde sıfırdan evinize kış bahçesi yapabilecek ya da şahane mobilya üretecek beceridedir. Hobi olarak evde bir atölyesi olması olasıdır. Etraf kirlendi diye dırdır etmeyin, ürettiklerini övün. Huzur kaçmasın.

ASLAN BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Aslan Burcu Erkeği yönetmek, yönlendirmek, organize etmek, emirler vermek ve yine de herkes tarafından sevilmek, övülmek ve sayılmak ihtiyacındadır. Bir Aslan’ın başarısızlığa uğramaktan ve dalga geçilmekten gizlice korktuğunu unutmayın. Ormanların kralı, kendisine layık gördüğü kraliçesini seçtiği ve krallığında sevildiği ve saygı duyulduğu sürece, hayattan tek beklentisi kaliteli yaşamını devam ettirebilmek ve maddi başarısını sürdürülebilir kılmaktır."

ASLAN BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Aslan Burcu Erkeği lükse ve keyfine düşkünlüğü nedeniyle çok fazla para kazanmak zorundadır. Yönetim ve organizasyon becerisi, liderlik özelliği, sabırlı, iradeli yapısı sayesinde en azından kendi standartlarında en iyi yere gelecektir. Tipik bir Aslan erkeği gerek aşkta, gerekse iş hayatında olabildiğince başarılıdır. İşletmecilik kuyumculuk, tiyatro, konser organizasyonları ya da sahneli işler, keyif yapılacak mekanları kapsayan işler, şov ve gösteri dünyası onun kariyerine uygun sektörlerdir.

ASLAN BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASIL OLUR?

Aslan Burcu Erkekleri size ileriki zamanlarda da olacağı gibi kur yapma döneminde de cömert davranmaktan kaçınmazlar. Sizi en şık ve trend restoranlara götürecek, tiyatro salonlarına giderken kavalye edasını takınacak, en pahalı parfümleri ve kıyafetleri alacaktır. Hangi kadını bu eşsiz ilgili ve bonkör aşka hayır diyebilir ki?

ASLAN BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASIL OLUR?

Aslan Burcu Erkeği eşiniz; etrafında tüm aile pervane olduktan sonra nazik, iyi kalpli ve sevginizin karşılığını cömertçe ödeyen biri olacaktır. Bekarken takındığı flörtöz hallerini geride bırakacak, bir kez aradığı eşi bulup krallığını kurduktan sonra bir Pazar günü, akşamüstü meltem esintisinde salıncağında huzurla şekerleme yapacak ve kalan günü çocuklarıyla oyun oynayarak geçirecektir. Kendi mesleğinde yüksek mevkilere gelme hırsı, daha iyi kazanma çabası kendi ailesini rahat ettirme isteğinden kaynaklı olacaktır.

ASLAN BURCU ERKEĞİNE HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Aslan Burcu ile parlak turuncu, sarı, altın rengi, roze, kırmızı, bordo uyumlu enerjidedir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALIDIR?

Aslan Burcu ile Elmas, Kehribar, Topaz, Garnet, Kuvars, Peridot uyumlu enerjidedir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Aslan Burcu Erkeği tutkulu bir adamdır. Mum ışığı, klasik müzik, hafif loş bir ortam. Bunlar illa da olsun diyorsanız hemen ayarlayın ama hızlı hareket edin. O, aniden alevlenen ihtirasların adamıdır. Fırsatınız ve isteğiniz varsa değerlendirin ‘Hayır’ demeyecektir.