Aslan Burcu Kadınının Özellikleri

Aslan Burcu Kadınının Özellikleri:

Aslanlar, 23 Temmuz ile 22 Ağustos arasında doğan sabit bir ateş burcudur. Aslan kadını, her yönden kraliçe gibi, muhteşem bir dişil enerjisine sahiptir. Peki Aslan burcu kadını nelerden hoşlanır ve nelerden hoşlanmaz? İşte Aslan burcu kadının tüm özellikleri:

Doğum tarihi: 24 Temmuz-21 Ağustos 
Yönetici gezegen: Güneş
Element: Ateş
Renk: Turuncu
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu taşı: Yakut
Karşıt burç: Kova
Vücutta temsil ettiği yer: Kalp
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 10
En uyumlu burç: Kova ve İkizler

 

ASLAN BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu Kadını genellikle atletik yapılıdırlar. Omuzları geniş, gözleri büyük ve hafif çekik olabilir. Tabi ki etnik kökene göre esmer Aslanlar da vardır ancak tipik bir aslan açık kumral ya da altın rengi sarı saçlara sahiptir. Bazıları hafif dolgun vücutlu bile olsa kıvrımları göz alıcıdır. Bu gösterişli fiziklerini spora giderek korumak isteyeceklerdir.

ASLAN BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Aslan Burcu Kadını için biraz marka, biraz kalite, biraz butik bir kıyafet iyi bir hediye olabilir ama aynı zamanda göz rengine yakışan o geniş omuzlarını ve kıvrak kalçalarını öne çıkaran, her yerde bulunmayan bir parça olmalı. Belki de özel koleksiyondan altın bir takı. Son bir aydır reklamı yapılan Dünya’ca ünlü tiyatro sahnesi şehrinizde oynanacaksa 1. kategoriden bilet de alabilirsiniz. Malum lükse ve kaliteye olan yönelimleriyle tanınırlar.

ASLAN BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMU

Aslan Burcu Kadını fiziksel olarak sırt, omurga ve kalp rahatsızlıklarına açık olurlar. Bu ağrılarla ileriki yaşlarda karşılaşmamak için sevdiği sporu rutinine eklemeli ve fazla kilo almamalıdır. Kalp için de; palm, pamuk gibi sağlıksız yağlardan uzak durmak, yerine zeytinyağı tercih etmek onun için faydalı olacaktır.

ASLAN BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Aslan Burcu Kadınının adayı olmak istiyorsanız; öncelikle ona hediyeler vermelisiniz. Ancak dikkat edin o basit, ucuz ve gösterişsiz hediyeleri beğenmeyecektir. O hediye verenin de biraz afilli bir duruşa ve giyime sahip olmasını bekleyecektir. İkinci adım ise iltifat etmedir. İyi bir edebiyat parçalamak ve yaratıcı olmanız gerekmektedir. Arama motoruna yazıp, karşınıza çıkan lafları ezberleyip gelmeyin. Bunlar basite kaçmaktır. Yaratıcı ve kişiye özgün olmalısınız.

ASLAN BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Aslan Burcu Kadını bahar enerjisi veren o ses tonuyla size nazik, cazibeli, enerjik ve ilgili gelebilir. Saygılı ve yerinde tavırları, şen kahkahaları, parıltılı aktrist edalı aurası; büyülenmenizde etkili olacaktır. Ne kadar aşık olmuş olursa olsun tavırları hep böyle hoş kalacak sanmayın. İlk kaba saba tavrınızda, yanlış kelime seçişinizde ya da baskı uyguladığında içindeki orman kraliçesini göreceksiniz.

ASLAN BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR?

Aslan Burcu Kadınını mutlu etmek için sahneyi ona bırakın ama sizi baskı altına almasına da izin vermeyin. Siz de ondan üstün olmaya çalışmayın. Onu iltifat yağmuruna tutmaktan, kimsede olmayan hediyelere boğmaktan da çekinmeyin. O parıldayan enerjisi hemen ortaya çıkacaktır.

ASLAN BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Aslan Burcu Kadını yaz akşamının huzur veren tatlı bir esinti gibi ya da şehirleri yok eden bir kasırga gibi olabilir. Bu tamamen size bağlıdır. Onu el üstünde tutmak, sevgi gösterileri yapmak, baskı altına almaya çalışmamak o yaz esintisini teninizde hissedeceğinizi gösterir. Eğer hayatınızda hiç fırtınaya yakalanmadıysanız; bir başka kadına ilgi gösterin, iltifatlar yağdırın. Sahne de başrol varken, yardımcı kadın oyuncunun oyuna ismi veren repliği söylemesi normal mi ki? Sanırım bir hata yaptınız ve fırtınayla tanıştınız.

ASLAN BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Aslan Burcu sabit nitelikli bir ateş burcudur. Hatalı olsalar bile, fikirlerinde sabit kalabilir ve inanamayacağınız bir irade gösterebilirler. Yaklaşımlarından emindir ve savaştan geri adım atmak istemez. Zorlayarak, pohpohlamadan haksız olduğunu söylerseniz, ateşle oynamak gibi bir riske girersiniz. Genel olarak affedicidirler ancak bu onu nasıl, hangi nedenle kırdığınıza ve aynı hatayı kaçıncı kez yapıyor olduğunuza bağlı olarak da değişebilir.

ASLAN BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Aslan Burcu Kadını akıllıdır. Sizde iyi olan şeyleri dosdoğru, tüm inancıyla, açıkça söyler. Söylediği şeylerin doğruluğundan emin olabilirsiniz. Ancak öğüt vermeye de bayılır. Size tüm cesaretiyle, ne kadar kötü tarafınız varsa açık açık söyleyecektir. Bu eleştirmeler ne kadar hoşunuza gider bilinmez ama Aslan insanları dürüsttür; güvenebilirsiniz.

ASLAN BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Aslan Burcu kadını iyi bir liderdir. İyi bir organizatördür. Güçlü, iradeli, özgüvenli bir karakterdir. Bu yüzden sizde en az onun kadar kendine değer veren, özgüveni yüksek, prestij sahibi, iyi kazanan, iyi giyinen, güzel yerlerde tatil yapabilen, liderlik vasıflı ve liderliği üstlenmeye istekli biriyseniz onun kalbini kazanmanın yarısına gelmiş olabilirsiniz. O kendi denginde ya da kendinden üstün birine saygı duyacaktır.

ASLAN BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI

Aslan Burcu Kadını pozitif ve neşeli kişilikleri ile en kötü anlarda bile motivasyonlarını kaybetmezler. Yaratıcı düşünce tarzları; içlerindeki miskin Aslanla sentezlenince ortaya pratik bir zeka çıkar. Bu pratik çözüm üreten aklını tüm sevdiklerinin hayrına kullanabilir. İnsanlara yardım etmekten keyif alan, paylaşımı önemseyen Aslan kadınları sevdiklerine karşı son derece sadık ve güvenilirdirler.

ASLAN BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI

Aslan Burcu Kadını her ne ortamda olursa olsun; hep bir sahnede alkış bekliyor tavrı takınır. İlgi çekmek ve ön planda olmak ister. Kontrolcü bir yanı olması da; bazen sizi yönlendirme veya baskı yapma eğilimine dönüşebilir. Özgüvenli olmaları, kendilerine değer vermeleri, giyinip süslenmeleri, arada bir öğüt vermeleri dışarıdan kibirlilik, ukalalık veya kendini beğenmişlik olarak algılanabilir.

ASLAN BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Aslan Burcu Kadını anne olarak çocuklarına sevgi gösterileri yapacak, şevkat gösterecek, küçükken alt alta üst üste oyunlar oynayacaktır. Çocukların fazla para harcamasına ses etmeyecek, istedikleri her şeyi alacak, başarılarıyla gurur duyacaktır. Bu annenin çocuk büyütürken temel beklentisi saygılı, bağımsız bireyler yetiştirmektir. Her ne kadar sevgi dolu olsa da yanlış tavırlar ve yaramazlıklarda bu anne bir Aslan’ın nasıl kükreyebildiğini açıkça hatırlatabilir.

ASLAN BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Aslan Burcu Kadını cömert ve paylaşımcıdır. Arkadaşlarına destek olmak ve onları mutlu etmek için ellerinden geleni yaparlar. Kendi hayat modları da eğlenme, keyifli aktiviteler, tiyatrolar, konserler, sahneli diğer aktiviteler üzerine kurulduğundan bu arkadaş sizin için keyifli zamanların kapılarını aralar. Dürüstlüğü, iyi ya da kötü her şeyi açık açık konuşabilme cesaretindeki Aslanların; arkadaşlığının eşsiz tadı size de cazip gelecektir.

ASLAN BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASIL OLUR?

Aslan Burcu Kadını aile içinde kendini en rahat hisseder ve tüm komik, zeki ve yetenekli yanlarını sergiler. Sık sık kendini sahneye alır ve aileyi eğlendirmek ve etkilemek için her türlü çabayı gösterir. Onun tiyatral komedisi, içindeki güçlü ve neşeli ruhun bir yansımasıdır ve aile içindeki huzuru ve mutluluğu artırır. Ruhundaki liderlik; onun her zaman ailenin reisi gibi davranmasına sebep olur. Sıcakkanlı ve cömert doğasıyla, aile üyelerine sevgi ve şefkat dolu bir ortam sağlar. Aynı zamanda, aile içindeki herkesin mutlu ve huzurlu olmasını istediği için sorumluluk alır ve gerektiğinde çözüm odaklı yaklaşımlar sunar.

ASLAN BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Aslan Burcu Kadını alkış alma arzusu ile tiyatro, dans veya müzik dallarında hobiler edinebilir. Doğal yeteneği olan organizasyon sayesinde etkinlikler düzenlemek ve parti planlamak boş zamanlarını değerlendirmek için şahane sosyalleşme planlarıdır. Her daim giyimine özen göstermek kolay değil tabii. Yeni trendleri takip etmek, alışverişe çıkmak belki de bir modacı, stilist edasıyla yeni parçaları kendi çizecek terzinin stüdyosuna uğrayacaktır. Yeni yerler görmek ve farklı kültürleri deneyimlemek de Aslan kadını için heyecan verici olabilir.

ASLAN BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Aslan Burcu Kadını güçlü iradeli, tutkulu ve özgüven sahibidirler. Hayattan öncelikli beklentileri kişisel başarı, prestij ve övgü olabilir. Sevgi dolu ilişkiler, şımartılma, saygı duyulma, macera ve eğlence, yaratıcılık hatta sahne de olmak onun hayat öncelikleridir. O enerjisine rağmen; yine de içinde bir yerlerde miskinlik yapmayı seven, kendine düşkün, keyifçi bir birey de görürsünüz. İşte bu güçlü kadın o keyifler için de maddi imkanlar beklentisi içindedir.

ASLAN BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEKLER UYGUNDUR?

Aslan Burcu Kadınının kaliteye, şaşaya, lüks olana düşkünlüğü maalesef maddi imkanlar gerektirir. İyi giyinmeli, evini gösterişli bir tarzda dekore etmek ister. Bu imkanları sağlayacak bir eş bulamamış bir Aslan kadını tabi ki de iş hayatına atılacaktır. Sonuçta o lider ruhludur yönetmek ister. İşletmecilik, sanat, keyif yapılacak mekanlar, spor kulüpleri, eğitimci, politikacı, psikiyatristlik kariyerleri için uygundur. O bir erkekle prestij için boy ölçüşebilir ama evde yemek yapıp tüm gün eşini bekleyecek mazlum bir kadın olamaz.

ASLAN BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Aslan Burcu Kadını para ile olan ilişkisi genellikle cömerttir. Onun için maddi durum, yaşam kalitesini yükseltmek ve keyif alabileceği deneyimler yaşamak için bir araçtır. Fakirlik veya kısıtlı bir bütçe onun sinirlerini yıpratabilir ve huzursuz hissetmesine neden olabilir. Aslan burcu kadını özgüveni tam, kendi ayakları üzerinde duran ve hayatını kendi yöneten bir kişiliğe sahiptir. Dolayısıyla, yanında eşit derecede güçlü, kendine güvenen, çalışkan ve başarılı bir partner arar. İlişkisinde maddi açıdan destek alabileceği ve birlikte büyüyebileceği birini arzular.

ASLAN BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Aslan Burcu Kadını eve davet edeceğiniz bütün misafirlerinizi eksiksiz ve tüm samimiyetiyle ağırlayacaktır. Dostça gülümsemesi ve canayakın tavırlarıyla adeta misafirlerinizi büyüleyecek, yetiştirdiği çocuklarında misafirlere saygılı davranmasını sağlayacaktır. Siz bir de o kalabalık ortamda eşinizden övgüyle bahsederseniz; o anı yaşarken hayatınızın güzelliğini iliklerinize kadar hissedersiniz.

ASLAN BURCU KADININA HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Aslan Burcu ile parlak turuncu, sarı, altın rengi, roze, kırmızı, bordo uyumlu enerjidedir.

ASLAN BURCU KADINI HANGİ TAŞLARI KULLANMALIDIR?

Aslan Burcu ile Elmas, Kehribar, Topaz, Garnet, Kuvars, Peridot uyumlu enerjidedir.

ASLAN BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Aslan Burcu Kadını o enerjik hallerini cinsellikte de kullanabilir. Aslanlar her ne kadar yatak odasında oyun oynamaktan hoşlansa da bu sizin performansınıza, yeni deneyimlere açıklığınıza kısaca; etik ilkelerinizin elastikiyetine de bağlı olarak değişecektir.