Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri

Yay Burcu Erkeğinin Özellikleri:

22 Kasım ile 21 Aralık arasında doğduysanız Yay burcusunuz. Yay burcu, bir yay ve ok veya okçu ile sembolize edilir. Yay, şans, servet, felsefe ve gerçeğin gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Peki Yay burcunun özellikleri nelerdir? İşte tüm detaylar:

Doğum tarihi: 22 Kasım - 21 Aralık
Yönetici gezegen: Jupiter ve Neptün
Element: Ateş
Renk: Mor ve Turkuaz
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Turkuaz taşı 
Karşıt burç: İkizler
Vücutta temsil ettiği yer: Kalça
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 3, 7 ve 9
En uyumlu burç: İkizler ve Koç 

YAY BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Yay Burcu Erkekleri ya çok uzun boylu ve atletik yapılılardır ya da ortanın altında kısa boylu ancak kuvvetli bacak kasları olan insanlardır. Çocukluk yıllarında bir tutam saçın her zaman alnının ortasına düştüğünü fark edersiniz. Bu ateş burcu erkekleri hareketsiz duramaz, devamlı bir yere yetişmeye çalışıyor gibi yürür, gösterişli fizikleri ve neşeli suratlarıyla dikkat çekerler.

YAY BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Yay Burcu Erkekleri maceraperest ruhu, yeni kültürleri keşfetme isteği nedeniyle seyahat etmeyi sever. Hediye olarak seyahat çantası, seyahat kiti, pasaport kılıfı, bavul ve gezerken kullanabileceği diğer eşyaları tercih edebilirsiniz.  Adrenalinini yükseltecek eğlenceli aktivitelere katılım kuponu haricinde, okey, tavla, iskambil kağıtları da seveceği hediyelerden bazıları olabilir.

YAY BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK DURUMU

Yay Burcu Erkeğinin karaciğer, baldır, kas sistemi ve uyluk kemiği hassastır. Jüpiter yönetimindeki bu burcun spor sevmesi olağandır. Dolayısıyla kas sistemini çalıştıracak tüm antremanlar, özellikle yokuş yukarı yürümek, yüzme, squat ve merdiven çıkma egzersizleri iyi bir seçim olacaktır. Karaciğer sağlıklarını korumak için şeker ve alkol alımıyla alakalı dikkatli olunmalı, karaciğerin detoksifikasyon sürecini desteklemek için yeşil yapraklı sebzeleri, antioksidanlar açısından zengin kırmızı meyveleri ve sebzeleri tercih etmeleri, zeytinyağını hayatlarına sokup diğer sağlıksız yağlardan uzak durmaları gerekmektedir.

YAY BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Yay Burcu Erkeği bağımsız, akıllı, hayatı derinlemesine yaşayan, samimi ve onu tamamen anlayan birine aşık olacaktır. Öncelikle tek eşlilikten yana biri misiniz bunu da kendinize sorun çünkü o partnerine çok sadıktır doğal olarak aynı sadakati sizden de bekleyecektir. Yay’lar değişken nitelikleri sebebiyle cinsellikten ve bu uyumdan ziyade kafaca uyarılmak isterler. Kıskançlık ve kuşkuculuğu bir kenara bırakın ve özgürlüğünü yaşamasına laf etmeyin. Onun yeni olan her şeye açık olması nedeniyle; daha önce yaşamadığı heyecanları yaşatan, bilmediği yemekleri pişirerek yediren, her seferinde ilginç bilgiler içeren konuşmaları yapan kızlara yönelmesi olağandır. Asla kapanmayan iştahları için Dünya mutfağından tarifler aramaya başlasanız iyi edersiniz.

YAY BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Yay Burcu Erkeği; iş sevgisini ve tutkusunu romantizmle ifade etmeye gelince biraz tereddüt eder. Ancak, size karşı hisleri varsa bunu en açık şekilde ifade edecek hatta abartıp bugüne kadar gelmiş geçmiş kaç sevgilisi varsa onları da araya sıkıştıracaktır. Hayat onu evlenme teklifi edecek raddeye getirdiğinde, bu işi yapmak size düşecektir. Malum, Yay’lar bu konuda içlerinde biraz korku taşırlar. İşin içine aşk, pembe bulutlar ve mide kelebekleri girdiğinde bu onun mantığını derinlikten ziyade düz bir şekilde kullanmasına sebep olur. Karşılıklı doğru aday seçimi için, onun yerine siz uyumlu olup olmadığınıza dair geniş bir persfektifle ilişkinizi gözden geçirin.

YAY BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU OLUR?

Yay Burcu Erkeği tuhaf bir şekilde aşırı korkusuzdur. Tehlike; tipik Yay Erkeklerini spor yaparken veya iş yerinde ya da günlük hayatında adeta kendine doğru çeker. Adrenalinden hoşlanan Yaylar, Roller Coster, Zip-Line veya hız tutkunu olabilirler. Tuhaftır ki; yamacın ucundan düşmeden son dakikada kurtulurlarsa mutlu olurlar. Ateşleyici hormon ile canlanıyorlar ne tuhaf değil mi?  

YAY BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Öncelikle Yay Burcu Erkeği ile sevgili olduğunuzdan tam emin olalım. O arkadaşlıkla aşkı birbirine karıştırmakta ustadır. Kimi zaman uyumu göz ardı ederek rastgele ilişkiler kurar. Karşınızdaki adamın biraz muzur ve doğru seçim ustası olmadığını bilmeniz ileriki günlerde gözyaşı dökmemeniz için kenarda tutmanız gereken bir bilgi. Onun sevecen, eğlenceli ve ilgili yaklaşımlarını flört sanan çok kadın vardır. Gerçekten sevgiliyseniz ve artık eminseniz onun siz hayatındayken başkalarıyla flört edeceğini düşünmeyin. Bu adamın doğasında insanları sevmek var. Bu yüzden o herkesle kendi neşeli doğasında muhabbet edecektir. Biraz spor meraklısı bir beydir. Aynı takımı tutuyorsanız Derbi maçlarını beraber izlemeyi talep edebilir. Farklı bir takım taraftarıysanız, en azından sesinizi çıkarmadan orada oturursanız iyi edersiniz. O biraz fanatiktir. Siz de onun gibi cıvıl cıvıl bir enerjideyseniz ve kalabalıkları seviyorsanız katıldığı tüm sosyal faaliyetlere sizi de yanında götürecektir. Bu adamlar, özgüveni olmayan ve kendi hayatını yaşamayan kadınlara tahammül edemezler. Eğer yeteneklerinizi ve hobilerinizi değerlendiriyorsanız sizinle gurur duyacaktır. Bu adamın arkadaşları ile yaşadığı tüm yanlış anlaşılmaları da, sizin düzeltmeniz gerektiğini de aklınızın bir köşesinde tutun.

YAY BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Yay Burcu Erkeğinin iyi niyeti suiistimal edildiğinde; öfkesi oktan fırlamış yay gibi bir anda ortaya çıkabilir. Haddini aşan samimiyetler ve tahrik onu birden alevlendirebilir. Hiçbir zaman kavgadan kaçınmayacak bu ateş erkekleri düşüncesizce fiziki olarak saldırabilirler. Ancak onlar önce kavga eder sonra durumu değerlendirir. Bu öfkesi kin ve nefret taşımadığından, sakinleştiği anda barışma yoluna giderler. İçlerindeki iyilik ve insaniyet, çatışmaları çözmek ve ilişkileri yeniden kurmak için güçlü bir motivasyon kaynağıdır.

YAY BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Yay Burcu Erkeği aşırı açık sözlüdür. Onlar gerçeği konuşmaya açıktırlar. Karşısındaki insan üzerinde ne etki edeceğini düşünmeden ona sorulan soruları yalansız, dolansız takır takır anlatır. Ara sıra aşırı dürüst konuşmalarının karşı tarafı incittiğini farkederse kendi de üzülür. Onun bu kadar dürüst olmakta ki asıl amacı insanları kırmak değildir. Onun için gerçek gerçektir ve konuşulması gereken budur. Aslında kelimelerini kırpmak gibi bir yeteneği de yoktur. Ondan hiçbir zaman yalan, dolan, hile, hurda beklemeden güvenebilirsiniz.

YAY BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Yay Burcu Erkekleri iyimser ve insan canlısıdır. O insanlara körü körüne güvenir. Sizin güven kazanmak için çok ekstra bir girişimde bulunmanıza gerek kalmayacak. Pozitif, neşeli yapısı ile insanları mutlu etmekten de keyif alır. Bazen böyle saf, iyi niyetli bakış açısı onun maddi manevi batağa düşmesine de sebep olabilir. İnsanların da kendisi gibi açık sözlü olmasından hoşlanır. Dürüst olmayanları da çevresinden eleyerek, sadece gerçek değeri olanlarla donatır.

YAY BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Yay Burcu Erkeği muhabbet ve fikir alışverişlerinin adamıdır. Eğer hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir konu varsa; hiçbir arama motoruna ihtiyaç duymadan ondan bilgi alabilir ve konuyu derinlemesine öğrenebilirsiniz.  Farklı görüşler, etnik kökenler dil, din ayrımı yapmadan herkese saygı duyabilecek tarzda biridir.  Ancak, karşısındaki insanlar haksız bir suçlama ya da dürüst olmadıklarını iddia ederlerse öfke patlamaları yaşayabilir. Ufkunu genişletmeyi hedefleyen Yay Burcu Erkekleri, müzik, film, spor ya da tarih farketmez, bilgi birikimleriyle insanları etkileyebilir. Bir başka iyi tarafı da insanları mutlu etmeye odaklanıyor olmalarıdır.

YAY BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Yay Burcu Erkeklerinin en negatif tarafları bir anda beklenmeyen öfke eğilimleri olabilir. Jüpiter yönetimindeki bu burcun insanları aşırı yemek yemeye, alkol almaya, şişmanlığa meyilli olurlar. O keskin parlak zekalarını ara sıra kullanmakta zorlanarak, patavatsızlık ve sırları ifşa etme eğiliminde olurlar. Hayat felsefesi; ufkunu genişletmek, öğrenmek ve kendini aşmak olan bu insanların kumara düşkünlükleri de diğer tutkuları gibi dikkat çeker. Belki art niyetleri yoktur ama biraz nezaketsiz ve düşüncesiz davrandığı durumlar da olabilir.

YAY BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Yay Burcu Erkeği ufaklıkların, bir insanın bütün zamanını ve özgürlüğünü kısıtlaması nedeniyle bebeklik dönemlerini biraz tuhaf karşılayacaktır. Ancak, çocuklar büyüdükçe bu Yay Baba onların en yakın arkadaşı olabilir. Ergenlik dönemlerinde yaptıkları yaramazlıklara kızmayacak, aksine komik bulacaktır. Hatta bu dönemde çocuklar yalnız kalmak istedikleri zamanlarda bile, onlara fazla yakınlık göstererek rahatsız edici olabilirler. Yay babalar çocukların sadece yalan söylemelerine sert tepkiler verir.  Anne olarak en büyük görev ise; size düşüyor. Yay burcu erkeği şartlar ne olursa olsun çocuklar küçük büyük fark etmeksizin eşini alıp bir aktiviteye katılmak isteyecektir. Böyle bir dönemde onu asla ihmal etmemenizi talep edecektir. Siz çocuklar doğar doğmaz bakıcı arasanız iyi olur.

YAY BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Yay Burcu Erkeği o kadar iyimser ve eğlencelidir ki Dünya’daki her sıkıntıyı unutturur. Bu mutlu arkadaş canlısı adam tüm çevresine samimi, neşeli ruh enerjisini yayar. Bulunduğu ortamda kahkahalar ve muhabbetler uzun sürecektir. Bu enerjik ateş erkeğini çok kısa bir süredir tanıyorsanız bile en ufak bir sıkıntıda yanınızda olmaktan asla çekinmeyecektir. Onlar mutluluğun bulaşıcı olduğunu düşünür ve kendi gibi tüm insanların da mutluluğu için çaba sarf ederler. Tek sorun; bu adamın değişik kültürlerden, dinlerden ve dillerden çok fazla arkadaşı vardır. Size tekrar ne zaman sıra gelir ve organize olabilir bunu kendi de asla bilemez.

YAY BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Yay Burcu Erkeği ailenizin bir ferdi ise bilirsiniz ki; o, bağımsız yaşamayı tercih eden biridir. Yay insanlarının çoğu aile bağlarına fazla düşkün değillerdir. Onların mantığına göre aynı aileden geliyor olmak, yakınlık kurmak için bir mazeret değildir. Annesini ya da babasını veya kardeşlerini sevseler bile arada her zaman bir miktar mesafe bırakmayı başarırlar. Yapacakları ziyaretler sırasında sıcak ve konuşkan olmalarına rağmen kendi hayatlarına müdahale edilmesine asla izin vermez ve açıkça meydan okurlar. Yay Burcu Erkeği; artık sizin eşiniz olmuşsa kendi aile fertlerinizin de ona karışmasına, müdahale etmelerine asla izin vermemeniz, sizin evliliğinizin huzuru için gerekli olan temel ilkedir.

YAY BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Yay Burcu Erkeği enerjik ve aktiftir. Bu yüzden doğa yürüyüşleri, kamp, dağcılık gibi doğa sporlarına ilgi duyabilirler. Ayrıca, at binme, okçuluk gibi sporlar da onları cezbedebilir. Sosyal ve arkadaş canlısı yapıları nedeniyle ilgi alanlarına uygun etkinliklere katılmak, yeni insanlarla tanışmak ve yeni deneyimler yaşama arzusundadırlar. Farklı diller öğrenmek ve farklı kültürleri keşfetmek, onların meraklı doğalarına hitap edebilir. Maceraperest ruhlarıyla, farklı kültürleri keşfetmek ve yeni yerler görmekten, gezdikleri yerlerin yerel mutfaklarını deneyimlemekten hoşlanırlar. Seyahatlerinden satın aldıkları hediyelik eşyaları koleksiyon yapabilirler. Meraklı yapıları boş zamanlarında neden sonuç ilişkisini araştırmak için tarihi olaylara göz atmalarına neden olabilir.

YAY BURCU ERKEĞİ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Yay Burcu Erkeğinin asıl beklentisi hayatı iliklerine kadar dolu dolu yaşamaktır. Keşfetmek, öğrenmek, yeni ufuklara yelken açmak, bilmediği her şeyi denemek ve dolu dolu hayattan zevk almaktır. O biraz keyif adamı olabilir. Eğlenmeyi, spor yapmayı, hayatın ve insanların güzel taraflarını görerek neşeli bir şekilde yaşamayı tercih ederler. Para da bu tarz bir yaşam için araçtır.

YAY BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEKLERİ YAPABİLİR?

Yay Burcu eğitim ve öğretim ile de alakalıdır. Bu yüzden birden fazla alanda uzmanlık sahibi olarak çalışabilirler. Üniversite görevlileri, filozoflar, profesörler, akademisyenler, gurular, göçmen büroları çalışanları, medya sektörü çalışanları, hostesler, at ve atlı birlikler, jokeyler, gezici savaş birlikleri, hukukçular, tercümanlar, turist rehberleri, din adamları, spor koçları, fitness eğitmenleri çoğunlukla Yay Burcu insanlarıdır.

YAY BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Yay Burcu Erkekleri para harcama konusunda asla tutucu olamazlar. Onlara göre para harcamak içindir. Bu nedenle eşlerine de harcama yaptıkları için asla baskı uygulamazlar. Günün birinde Yay Erkeğinin eşi çalışmak istediğini söylerse ona asla karşı çıkmayacaktır. Malum para kazanmak; onu harcayabilmek için gereklidir. Yay burcu erkekleri loto, at yarışı, milli piyango, belki de biraz kumar oynama taraftarıdır. Jüpiter’in şans gezegeni olmasındandır ki bu burcun erkekleri tuhaf bir şekilde aşırı şanslı olup bu tür bahis işlerinde çoğunlukla para kaybı yaşamazlar.

 YAY BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Yay Burcu Erkeğinin evinde aşırı rahat kanepeleri, sıcak tutan yumuşacık battaniyeleri ve tüylü bir dostu olması muhtemeldir. Yay Burcu insanları evcil hayvanlara düşkün olurlar. O aslında biraz da keyif adamıdır. Evleri onlar için; dışarı çıktıklarında ihtiyaç duyacakları enerjiyi topladıkları, şarj istasyonu gibidir. Jüpiter doğasında bu adamlar evde uzun süre takılmaya karşı çıkar ve çok fazla kapalı kalırsa ciddi şekilde hastalanır. Ateş elementi burcu olan Yay’lar mobilyalarını kırılgan ve narin eşyalar yerine sert ve sağlam nesneler hatta herhangi bir renkten ahşap seçerlerse evde daha huzurlu bir atmosfer elde edebilirler.

YAY BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Yay Burcu ile lila, leylak ve mor uyumlu enerjidedir.

YAY BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yay Burcu ile Mor Yakut, Ametist, Topaz, Turkuaz, Zafir uyumlu enerjidedir.

YAY BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Yay Burcu Erkeği sizin insiyatif almanızı ve ne istediğinizi açıkça ifade etmenizi talep edecektir. Onlar için en ideali eğlenceli, ateşli ve şakacı olanıdır. İşin içine biraz heyecan katmak için açık havada yapılanı tercih edebilir. Siz o heyecanı göze alabilir misiniz peki?