Yay Burcu Finansal Hayatı

Yay Burcu Finansal Hayatı:

Ocak ayına para alanlarınızda gerileyen Venüs etkisiyle başlıyorsunuz. 2 Ocak’ta oluşan yeni ay, parasal alanınızda gerçekleşiyor. Parayla ilgili konularda kararlar vermek istiyorsanız bu yeni ayı kullanabilirsiniz ama harcamalarınızı kontrol altında tutmaya çalışın.
2 Ocak: Bu tarihten itibaren zihinsel becerilerinizi geliştireceksiniz, bir yandan da fikirlerinizi hem konuşma hem yazma yoluyla başkalarına iletmek isteyebilirsiniz. 14 Ocak’tan 26 Ocak’a kadar girişimlerinize başlamayın.
9 Ocak: Parasal konularda yaşadığınız bir sorun çözüme ulaşabilir veya elinize para geçebilir.
18 Ocak: Gerçekleşen dolunay ortak parasal işlerinizi hızlandırabilir. Ödemeler, banka işlemleri, altına girilecek bir borç bu dönemde sizi hassas kılacak. Para alacak verecek dengesini iyi oturtmaya çalışın. Ticari becerilerinizi arttıracağınız bir dönem içindesiniz.
24 Ocak: Mars sizin para evinizde hareket etmeye başlayacak. Paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda, maddi alanlarda, mücadeleleriniz olabilir. Mars harcatmayı sevdiğinden harcamalarınızda artabilir.
26 Ocak-4 Şubat: Ticari ve parasal işlerinize dikkat edin. Büyük harcamalardan kaçının.
30 Ocak: Beraber iş yaptığınız insanlara tepkili olabilirsiniz.
Şubat: Aya yeni ay etkisiyle giriş yapıyorsunuz. İletişim, satış, reklam, pazarlama alanlarında paraya dayalı birtakım işleriniz için harekete geçebilirsiniz.
16 Şubat: Bu tarih civarı aniden ortaya çıkacak bir iş veya seyahat sizi zor durumda bırakabilir. Uzak çevreniz ve yakın çevreniz arasında dengeyi sağlamakta zorlanabilirsiniz. Yine bu tarihte karşı cinsi çekici bulabilir, parasal işlerinizde karşı cinsin yardımını görebilirsiniz.
18 Şubat-23-24 Şubat: Aile işlerinizde ve emlak ile ilgili paraya dayalı girişimlerinizde şanslı olacaksınız. Ailenize yardım etmek isteyebilirsiniz.
25 Şubat: Söylediklerinize ve iletişiminize dikkat edin. İş yaptığınız insanlara karşı sıkılgan ve tepkili olabilirsiniz.
3 Mart: Parasal işlerinizde tutkulu yönlerinizle hareket edeceksiniz.
6 Mart: Bu tarihten itibaren iletişimi bol, keyifli bir dönem başlıyor. Satış, pazarlama, reklama dayalı işlerinizde, farklı ve özgün ilişkiler kurabilir ve iyi kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu dönem boyunca iletişime dayalı işlerinizde, mücadeleleriniz de artacak.
18 Mart: Oluşan dolunay, alacağınız haberlerle iş hayatınızda duygusal kararlar alabilirsiniz. Ailevi konulara vakit ayırmak, iş yoğunluğunuz nedeniyle sizi sıkıntıya sokabilir.
19-22 Mart: İletişime dayalı işlerinizde, yakın çevrenizle beraber yaptığınız işlerde, seyahat alanlarınızda riskten kaçının.
Nisan: Ayın başında oluşan yeni ayda, sanata yönelik her tür alanda yeni adımlar atabilirsiniz. 5 Nisan civarı önemli işlerinizde, çalışma ortamlarınızda bazı zorlanmalar görülebilir.
11 Nisan: Bu tarihten itibaren, iş hayatınızda ve günlük işlerinizde daha temkinli, organize ve pratik olabilirsiniz.
16 Nisan: Oluşan dolunayda, sosyal çevrelerde önemli işlerde, beklediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Sanatsal işlerinizde de önemli kararlar karşınıza gelebilir.
18 Nisan: Parasal konularda, yatırımlarınız alanında güç çekişmeleri oluşabilir. İş hayatınızda hızlı olaylar yaşanabilir.
24 Nisan: İşlerinizi sağlama alın. Önemli görüşmeleri bugüne denk getirmeyin.
30 Nisan: Gerçekleşen parçalı Güneş tutulması, iş ve hizmet alanlarınızda oluşuyor. Bu tarih sonrası iş alanlarınızda önemli değişimler, kararlar ve başlangıçlar hızlı bir şekilde gündeminizde olabilir. Yeni bir işe başlamak, proje içine dahil olmak hız kazanabilir. Anlaşma ve kontratlar gündeminize gelebilir.
Mayıs: İşlerin düzeldiğini, moralinizin kuvvetli olduğunu göreceksiniz. 16 Mayıs’ta gerçekleşen tam Ay tutulmasında bazı zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Bu dönem şartlar kontrolünüzde olmayacak; korkularınızı, endişelerinizi geride bırakıp ilerlemeniz gerekecek. Yurt dışı bağlantılı işlerinizde önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.
23 Mayıs-3 Haziran: İş alanlarınızda, Merkür gerileyecek. Bu tarihler arası iş girişimlerinizde önemli kararlarda bulunmayın.
28 Mayıs: Bu tarihten itibaren 3 hafta boyunca iş ve hizmet alanlarınızda güzellikler yaşamaya başlıyorsunuz. Çalışmak ve hizmet etmek size keyifli gelebilir, iş arkadaşlarınızla aranız düzelebilir.
30 Mayıs: Yeni ay ve sonrası, ortaklı işler konusunda yeni karar ve başlangıçlarınızı ortaya koyabilirsiniz. Yine de doğru karar almak için 3 Haziran’ı bekleyin.
Haziran: İş konularınız aktif. 5 Haziran’da Satürn geriliyor. İletişime dayalı işlerinizde, sorumluluklarda azalmalar görülebilir.
12 Haziran: Hem yakın çevreniz hem de arkadaşlarınızla başlatacağınız önemli iş görüşmeleri öne çıkıyor.
13 Haziran: Anlaşma ve kontratlar gündeminize gelebilir. 14 Haziran oluşan dolunay iş alanlarınızda bazı sorunları ve bitirici etkileri hayatınıza taşıyabilir.  İş ilişkilerinize her zamankinden daha fazla dikkat etmeli, oluşan sorunlar karşısında çok da umutsuzluğa kapılmamalısınız.
16 Haziran: Sevdiğiniz insanın kariyerinde hayal kırıklıkları ve yanıltıcı durumlar oluşabilir.
23 Haziran ve sonrası: Ortaklaşa işlerinizde güzel ilişkiler kurabilirsiniz.
29 Haziran: Oluşan yeni ay ortaklaşa para alanlarınızda yeni karar ve başlangıçları destekleyecek. Maddi konularda durum ve olayları çok abartmayın. 9 Temmuz’da da bu etkiye dikkat edin.
5 Temmuz: Bu tarih sonrası 2 hafta boyunca ortaklaşa giderleriniz, harcamalarınız, banka işlemleriniz, vergi, kredi, faiz, nafaka, miras alanlarınızda becerilerinizi ve uğraşılarınızı arttırabilirsiniz. Bu alanlarda konuşma ve görüşmeleriniz hızlanacak. Sezgisel yolla bu alanlarda rahat sonuçlar alabilirsiniz.
5 Temmuz: Çalışma koşullarınız gündeme gelecek ve bu alanda mücadeleleriniz artacak.
13 Temmuz: Oluşan dolunay para ve ortaklaşa para alanlarınızı etkileyecek. Satın alacağınız bir eşya, ortak bütçeniz için sorun oluşturabilir veya sevdiğiniz insanın mali durumuyla ilgili gelişmelere şahit olabilirsiniz. Elinize beklediğiniz bir para geçebilir ama bu para geldiği gibi gidebilir de. Maddi konularda bu dolunayda dengeyi iyi sağlamalısınız. Güzel iş bağlantıları kuracaksınız.
18 Temmuz: Başkalarının kaynakları, eşinizin veya sevgilinizin para durumuyla ilgili sevindirici haberler kapıda. Yine kredi, faiz, vergi, borç ödeme gibi konular gündeminize oturabilir. Gizemli konu ve olaylar daha fazla ilginizi çekecek.
19 Temmuz: Bu tarihten sonra medya, yabancı ortaklı işler, seyahat, ticaret, hukuk alanlarınızda iletişiminiz hızlanıyor. Önemli iş görüşmeleri ve konuşmaları gündeme gelebileceği gibi; felsefe, din gibi konularda kendinizi ifade etmek, çevrenizle bu konularda konuşmak isteyebilirsiniz.
23 Temmuz: Kendinizi geliştireceğiniz ve seyahatlerde oldukça şanslı etkiler altındasınız.
28 Temmuz: Oluşan yeni ay, yabancı ortaklı işler, uzun seyahatler, tatil, hukuk, medya, tatil alanlarınızda gerçekleşiyor. Bu alanlarda bir işiniz varsa yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Henüz tatil yapmadıysanız, bu hafta içinde ve sonrasında tatil imkanına sahip olabilirsiniz. Kendinize bu dönem yapacağınız yatırımlar, bir ay sonra sizi iş hayatınızda olumlu etkileyecek.
29 Temmuz: İş yaptığınız insanlarla olan iletişiminizde dikkatli olun. İşinizdeki değişimler aldığınız kararları etkileyebilir ve bu da sizi agresif kılabilir. İş alanlarınızda yapacağınız bir konuşma düzeninizi bozabilir.
31 Temmuz: Önemli iş bağlantıları, işinizde değişmesi gereken konular öne çıkacak.
1-2-3 Ağustos: İşinizde kazancınız artabilir. Ödemelerinizi dengeye oturtabilir ve işinizi geliştirme şansı bulabilirsiniz.
4 Ağustos: Kariyer evinizde ilerlemeye başlayan Merkür, 15 gün boyunca bu alanda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak. İş alanınızda kendinizi rahat ifade edecek, sorunlar karşısında çözümler bulacaksınız. Yeni projeler ve kariyer oluşumları için de uygun bir dönem.
11 Ağustos: Venüs, sizin uzak çevre, seyahat, medya, ticaret, yabancı ortaklı işler, hukuk alanlarınızı hareketlendiriyor. Bu alanlarda kendinizi etkili bir şekilde gösterebilirsiniz.
12 Ağustos: Gerçekleşen dolunay, seyahat alanlarınızı tetikliyor. Seyahatle ilgili alanlarınızda yaşayacağınız bu dolunay, önemli konu ve kararları karşınıza çıkarabilir, aniden bir iş seyahatine çıkabilirsiniz. 14 Ağustos’ta bu alanlarda bazı zorlanmalar oluşabilir.
16-17 Ağustos: Karşınıza gelecek olan fırsatları iyi kullanın.
27 Ağustos: Gerçekleşen yeni ay, kariyer ve iş alanlarınızda etkili olacak. Kariyeriniz konusunda harekete geçmeniz gereken konular için uygun bir 15 gün içinde olacaksınız.
Toplum önünde tartışmalardan uzak durun.
28 Ağustos: İş görüşmelerinizde, planlarınızda engeller oluşabilir.
Eylül: Yaratıcı işleriniz, ortaklı girişimleriniz olumlu etkiler altında. 5 Eylül itibarıyla kariyer ve iş alanlarınızda kendinizi ortaya koyacaksınız. Kendinizi işinizde göstermeyi başaracak ve göz önünde olacaksınız. Bu dönemde kariyerinizin parladığını görebilirsiniz.
11 Eylül: Kariyerinizde neler yapabileceğinizi fark edecek, esnek yapınızla hayata farklı gözle bakacaksınız.
16 Eylül: İşinizde gerginliklere dikkat edin.
17-24 Eylül: Ailenizdeki insanların kariyer ve iş konularında sizi yanlış yönlendirmesine izin vermeyin.
23 Eylül-2 Ekim: İşinizde değişimler yapmamalı, göz önünde olacağınız ortamlarda kendinizi ifade ederken dikkatli olmalısınız.
26 Eylül: Oluşan yeni ay, sosyal çevrenizde, grupsal işlerinizde ve organizasyona yönelik atılımlarınızda yeni karar ve başlangıçlarınız gündeme getirebilir. Bu dönem fazlasıyla sosyal olabilirsiniz.
29 Eylül: Arkadaşlarınızın sorumlulukları veya girişilecek bir grupsal çalışma size kendinizi iyi hissettirtecek. İşten elde edilen gelirlerinizde artış görülebilir.
Ekim: Sosyal çevrenizle olan işleriniz, onlarla beraber yapacağınız planlar önem kazanıyor. Ekim başında abartıdan uzak durun.
9 Ekim: Aşk hayatınızda hızlı gelişmeler oluşabilir. Bir çocuk konusunun gündeme gelmesi bu sürece damgasını vurabilir. Yine sosyal çevrenizin aktif olması aşkı, keyfi veya arkadaşlarınızın tavsiyesiyle yapmak istediğiniz hobiyi karşınıza getirebilir.
12-14-18 Ekim: Çevrenizle kalıcı, güzel planlara yelken açabilirsiniz. İletişim işleriniz devrede olabilir.
19-20 Ekim: Sosyal çevrenizle beraber girişeceğiniz işlerde güç çekişmeleri oluşabilir. Maddi konularda ayrı görüşler içinde olacaksınız.
23 Ekim: Satürn düzeliyor. Düşüncelerinizde ve girişime dayalı işlerinizde daha sorumlu ve organize bir şekilde yola koyulabilirsiniz.
30 Ekim: Mars geri hareketine başlıyor. Ocak 2023’e kadar ortaklıklarınıza dikkat edin. Bu dönemde yeni adımlar, kararlar için desteklenmeyeceksiniz.
6-7-9-10-11 Kasım: İş konularında kafanıza göre davranacaksınız.
8 Kasım: Gerçekleşen tam Ay tutulması iş, hizmet alanlarınızda hızlı ve ani olayları karşınıza getirebilir.
17 Kasım: Planlarınızı ve projelerinizi konuşmaya başlıyorsunuz. Parasal konularda güzel ilişkiler kurarak yolunuzda ilerleyebilirsiniz.
24 Kasım: Kişisel hayatınızı ilgilendiren her tür yeni başlangıcınız için çok keyifli bir yeni ay oluşuyor. Artık sizin zamanınız geldi. Şimdi bütün fikirlerinizi ve girişimlerinizi başlatma zamanı.
7 Aralık: Maddi konularda zorlandığınız konular üzerine kafa patlatabilir veya becerilerinizi ortaya koyarak çözüm bulabilirsiniz. Yine paraya dayalı iş anlaşmaları da bu dönem gündeme gelebilir. Parasal konularda görüşme ve konuşmalarınızı hızlandırabilirsiniz.
8 Aralık: Oluşan dolunay önemli kararları hayatınıza taşıyabilir. Ortaklaşa işlerinizde bazı sonuçlara ulaşabilirsiniz.
10 Aralık: Bu tarihten itibaren parasal konular ve maddi alanlardaki ilişkileriniz önem kazanacak. Bazı zorlanmalarınız olsa bile ticaretle uğraşanlar için güzel bir dönem.
20 Aralık: Jüpiter Koç burcuna geçiyor. Sanat ve kreatif işlerde, kendinizi göstereceksiniz. Cesur girişimler şansınızı arttıracak.
22-25-28 Aralık: Maddi konularda kendinizi güçlü ve rahat hissedecek ve emeğinizin karşılığını bu tarihlerde alacaksınız.
23 Aralık: Gerçekleşen yeni ayda maddi alanda atmak istediğiniz adımlar için harekete geçebilirsiniz. Önünüzdeki 15 gün boyunca para işleriniz için koşturabilirsiniz. Elinizi çabuk tutun çünkü 29 Aralık’ta Merkür gerilemeye başlayacak. Yeni yıla kadar para konularında dikkatli adımlar atmalısınız.