Yay Burcu Kadınının Özellikleri

Yay Burcu Kadınının Özellikleri:

22 Kasım ile 21 Aralık arasında doğduysanız, Yay burcu olduğunuzu söyleyebiliriz. Yay burçları özgürlüğüne düşkün ve bağımsızlığını her zaman korumak ister. Değişken bir burç olan Yay, uyumlu olsa da tutarsızlıkları olabilir. Peki Yay burçlarının diğer özellikleri neler? İşte Yay burcunun hem olumlu hem olumsuz özellikleri: 

Doğum tarihi: 22 Kasım - 21 Aralık
Yönetici gezegen: Jupiter ve Neptün
Element: Ateş
Renk: Mor ve Turkuaz
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Turkuaz taşı 
Karşıt burç: İkizler
Vücutta temsil ettiği yer: Kalça
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 3, 7 ve 9
En uyumlu burç: İkizler ve Koç 

Yay burçları hayata ve eğlenmeye karşı oldukça heveslidir. Değişken bir burç olan Yay burcu rutine kolay kolay bağlı kalamaz. Onlar bilgi arayışında olan özgür ruhlardır. Yay kadını çok enerjik, maceracı ve vahşidir. Çok cesur, her şeyi keşfetmek ister. Hayata ve dünyaya karşı hevesli ve meraklıdır. Yay genellikle grubun “eğlenceli arkadaşı” olarak kabul edilir.

YAY BURCU KADININ OLUMLU ÖZELLİKLERİ  

Yay kadınları çok enerjik ve maceracı varlıklardır. Vahşi ve yaşam ve dünya hakkında meraklıdır. Jüpiter gezegeni tarafından yönetildiği için bilgiye, gerçeğe, öğrenmeye ve felsefi fikirlere derinden değer verir. Bağlantılar kurmak ve diğer insanlardan yeni şeyler öğrenmek, hayata sürekli yeni bakış açıları kazandırmak ister. İyimser ve enerjik, hayatı dolu dolu yaşamak ister. Yay burcunun heyecan verici bir enerjisi vardır ve bu enerji, başkalarını da kendisinin olduğu kadar eğlenmek istemeleri konusunda etkiler. 

YAY BURCU KADININ OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

Yay kadını çok flörtöz ve çekici olacak olsa da, her zaman gerçekçi değildir. Herkes tarafından beğenilmek ve takdir edilmek ister, sürekli başkalarından övgü bekler. Bir nevi onaylanma ihtiyacı ister. Narsisizm onun en kötü özelliklerinden biri olabilir. Her zaman egosunun bir şekilde beslenmesini ister. Çoğu ateş burcu grubu gibi, herkesin ona dikkat etmesini ve onu övmesini ister. Ateş grubundan olmasından dolayı çok sabırsız olabilir. Bir şey istiyorlarsa bunun hemen olmasını ister. 

YAY BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANIR? 

Yay kadını macerayı sever. Doğa yürüyüşlerine, kamp gezilerine ya da dünyanın herhangi bir yerindeki güzel bir şehre gitmek isteyen bir partner ve arkadaştan hoşlanır. Yay kadınları eğlenmeyi sever bu yüzden aynı onun gibi eğlenecek birini arar hep. Yay burcu kadını özgürlüğüne düşkündür o yüzden onu kısıtlamayacak durumlar yaşamak ister. Yay burçları maddiyatı sever onlar için önemli olan rahat yaşamayı sürdürmek ve isteklerini rahatça gerçekleştirebilmektir. 

YAY BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANMAZ?

Yay kadını hareketsiz oturmayı sevmez. Her zaman hareket halindedir veya hareket halinde olmak, bir yere gitmek ve bir şeyler yapmak ister. Yay burcu değişken bir burç olduğu için bazı davranışları tutarsız olabilir bu yüzden her davranışının analiz edilmesinden hiç hoşlanmaz. Kaba davranışlardan hiç hoşlanmaz her zaman değer görmek ister. Fazla sorumluluk almaktan hoşlanmaz. Yay burçları ne yaptığını bildiği için özellikle ne yapması gerektiğinin söylenmesini hiç sevmez. Yay burçları ayrıca yapışkan insanlardan da hiç hoşlanmaz onlar için özgürlük en önde gelir. 

DİLARA YILDIZHAN YAY BURCU KADINININ ÖZELLİKLERİNİ ANLATIYOR: