Yay Burcu Kadınının Özellikleri - Elele

Yay Burcu Kadınının Özellikleri

Yay Burcu Kadınının Özellikleri:

22 Kasım ile 21 Aralık arasında doğduysanız, Yay burcu olduğunuzu söyleyebiliriz. Yay burçları özgürlüğüne düşkün ve bağımsızlığını her zaman korumak ister. Değişken bir burç olan Yay, uyumlu olsa da tutarsızlıkları olabilir. Peki Yay burçlarının diğer özellikleri neler? İşte Yay burcunun hem olumlu hem olumsuz özellikleri: 

Doğum tarihi: 22 Kasım - 21 Aralık
Yönetici gezegen: Jupiter ve Neptün
Element: Ateş
Renk: Mor ve Turkuaz
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Turkuaz taşı 
Karşıt burç: İkizler
Vücutta temsil ettiği yer: Kalça
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 3, 7 ve 9
En uyumlu burç: İkizler ve Koç 

 

22 Kasım ile 21 Aralık arasında doğduysanız, Yay burcu olduğunuzu söyleyebiliriz. Yay burçları özgürlüğüne düşkün ve bağımsızlığını her zaman korumak ister. Değişken bir burç olan Yay, uyumlu olsa da tutarsızlıkları olabilir. Peki Yay burçlarının diğer özellikleri neler? İşte Yay burcunun hem olumlu hem olumsuz özellikleri: 

Doğum tarihi: 22 Kasım - 21 Aralık
Yönetici gezegen: Jupiter ve Neptün
Element: Ateş
Renk: Mor ve Turkuaz
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Turkuaz taşı 
Karşıt burç: İkizler
Vücutta temsil ettiği yer: Kalça
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 3, 7 ve 9
En uyumlu burç: İkizler ve Koç 

 

YAY BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Yay Burcu Kadını ya uzun boylu ya da orta boylu, güçlü bacaklara sahiptirler. Bu ateş elementi kadınları ince yapılı ve zarif bir duruşa sahiptirler. Yüz hatları genellikle belirgin ve çekicidir. Geniş alınlar, belirgin çene hatları ve etkileyici yüz hatlarına sahip olabilirler. Ateş elementinin verdiği hız ile konuşurken elleri ve kolları yerinde durmaz hatta bazı sakarlıklara neden olabilirler.

YAY BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Yay Burcu Kadını maceraperest ruhu, yeni kültürleri keşfetme isteği nedeniyle seyahat etmeyi sever. Hediye olarak seyahat çantası, seyahat kiti, pasaport kılıfı, bavul ve gezerken kullanabileceği diğer eşyaları tercih edebilirsiniz. İkizler Kadınları öğrenmeyi, Yay Kadınları bir ya da birkaç alanda profesör olmayı tercih ederler. İlgilenebileceği kitaplar, seminerler veya etkinlikler de iyi hediye olabilir. Haritasında zor bir açı almıyorsa bu kadınlar yabancı dile meraklı olurlar. Bir eğitim seti de onlar için cazip bir hediye olabilir.

YAY BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMLARI

Yay Burcu Kadınının karaciğer, baldır, kas sistemi ve uyluk kemiği hassastır. Jüpiter yönetimindeki bu burcun spor sevmesi olağandır. Dolayısıyla kas sistemini çalıştıracak tüm antremanlar, özellikle yokuş yukarı yürümek, yüzme, squat ve merdiven çıkma egzersizleri iyi bir seçim olacaktır. Karaciğer sağlıklarını korumak için şeker ve alkol alımıyla alakalı dikkatli olunmalı, karaciğerin detoksifikasyon sürecini desteklemek için yeşil yapraklı sebzeleri, antioksidanlar açısından zengin kırmızı meyveleri ve sebzeleri tercih etmeleri, zeytinyağını hayatlarına sokup, diğer sağlıksız yağlardan uzak durmaları gerekmektedir.

YAY BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Yay Burcu Kadını gibi biraz bağımsız, özgür ruhlu bu değişken kızı hayatınızda tutmak istiyorsanız; o halde emir kiplerini unutun ve ‘Lütfen’ kelimesini lügatınıza dahil edin. O, kibarlıktan, sizin onu korumanızdan hoşlanacaktır. Ancak, baskı, zorbalık ve mecburiyetlerden asla haz almayacaktır. Ara sıra sizi deneyerek kendi gibi ani çıkışlarınız olup olmadığını test edecektir. Böyle bir test sorusu geldiği zaman asla boyun eğen ve mülayim biri olmayın. Bu sefer de özgüvensiz, çıt kırıldım olduğunuzu düşünmesin. Bu dengeyi sağlamak zor olabilir ama seçtiğiniz kadın da çok kolay değil.

YAY BURCU KADINI  AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Yay Burcu Kadını ne kadar aşık olursa olsun asla kendi çizgisinden şaşmayacaktır.  O kendi kişiliğinden ödün vermez.  Ancak, sizin ona çıtır sevgilinizmiş gibi davranmanızdan da aşırı hoşlanacaktır. O size karşı hisleri varsa bunu açıkça dile getirecek, gereksiz kadınsı oyunlara başvurmayacaktır. Bu kadar dürüst olmasına rağmen Yay Kadınları aşkın alevinden de korkar. O sizinle bir ilişki yaşayacak ancak, kendi içinde, bunu belediye de bir imza ile tamamlayacağı hayalini kurmayacaktır.

YAY BURCU KADINI NASIL MUTLU OLUR?

Yay Burcu Kadını yapı olarak pozitif bir kadındır mutlu olmaya da açıktır. Bu kadınlar spor ve kamp yapmayı genellikle severler. Sepetinize güzel yiyecekler ve güzel bir içecek koyun, eşofmanlarınızı giyin, tüm kamp malzemelerinizi hazırlayın ve arabanıza atlayıp yola çıkın. Kalabalık bir arkadaş grubu ya da baş başa hiç fark etmez. Dünya’nın en neşeli en eğlenceli en hilesiz kadınının mutluluğunu göreceksiniz ve sizde aşırı eğleneceksiniz.

YAY BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Yay Burcu Kadını bir kadının klasik gelinlik, evlilik hayallerini kurmaz. İçlerinde evliliğe dair her zaman bir korku olsa da, onlar tanıdığınız diğer kadınlardan daha kadınsı hatta romantik ve naif olabilirler. O, sizinle güneşin doğuşuna kadar sokaklarda gezmek isteyecektir. Spor seven, sizinle maç seyredebilecek hatta kendi takımının fanatikliğini yapabilecek, ideolojilerine tutkulu bir kadındır. Aynı takımı tutmanız çok büyük bir şans olur, onlar kendi ideolojilerine, fanatikliklerine yakın insanları daha fazla benimserler.

YAY BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Yay Burcu Kadını ne kadar neşeli, eğlenceli de olsa aşırı tahrik ve hadsiz davranışlar sonucunda öfke patlamaları yaşayabilir. Normal şartlarda da lafını eksik etmeyen Yay Kadınları dobra dobra konuşarak bu insanlara hadlerini kolayca bildirebilirler. Ancak Yay insanları genel olarak içlerinde kin ve nefret duygularını barındırmazlar. Onların sevecen ve insani yapısı; kavgalardan sonra durumu değerlendirmelerine hatta karşı tarafın gönlünü almaya yönelik bir çaba sarf etmelerine olanak tanır.

YAY BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Yay Burcu Kadını size her zaman tüm açık sözlülüğü ile doğruları net bir şekilde söyleyecek. Lafını azaltmadan, karşı tarafın kırılabilme ihtimalini göz önünde bulundurmadan, tüm netliği ile konuşabilir. Ara sıra onun konuşmaları ve sözleri nedeniyle incinebilirsiniz. Ancak, onun niyeti insanları üzmek, hoyrat davranmak değildir. Yaptığı konuşmalarla utanmanıza bile sebep olabilecek bu ateş kadınları içi ile dışı bir olduğu için tamamen güvenilir insanlardır.

YAY BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Yay Burcu Kadınının güvenini kazanmak istiyorsanız öncelikle onu tüm benliğiyle kabul edin. Eğer onu kısıtlamaz, yargılamaz, eleştiremezsiniz bu pozitif, etik, idealist kadın size sadakatini, güvenini ve sevgisini asla esirgemeyecektir. Sevgi konusunda ustalık gösteremeyişleri aslında soğuk oldukları anlamına gelmez. Bazen sadece karşıdan uzatılan bir ele, bir avuç sevgiye ihtiyaçları vardır.

YAY BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI NELERDİR?

Yay Burcu Kadını bu hayattaki her şeyi olduğu gibi kabul eder. Bu pozitif, değişken, ateş kadınları hayata pembe gözlüklerle bakarlar. Onlar değişik bir yetenekle, kalbinizi hem fethedip hem de açık sözlülüğüyle bıçaklar saplayabilir. Ancak, size hiçbir zaman yalan söylemeyeceklerdir.

YAY BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI NELERDİR?

Yay Burcu Kadını içinde ‘Pollyanna’ taşıyan bir çocuk gibidir. Arkadaş ortamınızda tartışmalar esnasında akıllı ve mantıklı konuşmalarıyla ilgi odağı olurlar.  Onlar hem fiziki olarak hem de parlak zekaları sayesinde her türlü tehlikeden kendilerini kurtarabilirler. Ancak, duygusal alanda ustalık gösteremediklerinden, ilişkilerinde bazen kalpleri yara alabilir. Kontrol altında tutamadıkları ani öfke nöbetleri sayesinde karşısındaki insanları kırabilir daha sonra da kendi daha fazla üzülebilir.

YAY BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Yay Burcu Kadını eğer sorumluluk ile ilgili korkularını yenebilirse, çocuklarına kusursuz bakabilecek bir anne olabilirler. Eğlenmeyi seven bu komik kadın, çocuklarına kendi yaratıcılığını kullanarak komik öyküler anlatacak, onlarla çılgın oyunlar oynayacak ve çocukların hayran olduğu zarafette bir anne olacaktır. Kendi özgür ruhunu çocuklarına da aşılayacak onları da alışılmışın dışına çıkabilen, ufku geniş insanlar olarak yetiştirecektir.

YAY BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Yay Burcu Kadını eğlenceli vakit geçirmeye her an hazır, mutlu ve şanslı bir arkadaştır. Kendinizi kötü hissettiğinizde, ruh halinizi yükseltecek ve sizin de onlar kadar neşeli hissetmeniz için ellerinden gelen her şeyi yapacaktır. O kalabalıkların insanıdır. Biraz sizle görüşür, sonra Yay’dan çıkmış ok gibi fırlar ve gezmeye gider! Tek ya da başkasıyla, o bölüm önemli değildir. Merak etmeyin mutlaka sizi yine arar. Ufak sataşmalarına asla alınmayın, onlar kendi tarzında esprileri. Her duruma müdahale etmeye çalışmayın o kendi bildiğini okumayı sever.

YAY BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Yay Burcu Kadını seyahat tutkusu nedeniyle her zaman yeni kültürler araştıran biri olacaktır. Onun bu maceraperest ruhuna uyum sağlayarak siz de onunla beraber gidip keyfinize bakmalısınız. Böyle bir imkanınız yoksa tek başına gitmesine müsaade edin. O, bir eş olarak her zaman sadık ve sevecen olacaktır. Unutmayın; bu kadın evlilik korkusunu sadece sizinle aştı. Onun sahte erkeklerle asla işi olmaz. Evlenene kadarki dönemde pasaklılığı ile annesini çileden çıkartan Yay Kızı kendi ailesiyle yaşadığı evde kolları sıvayacaktır.

YAY BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Yay Burcu Kadını değişken bir burç olduğu için sürekli olarak çeşitliliğe ve değişime ihtiyaç duyar. Seçenekler arasında seyahat etmek, okumak, açık havada kamp yapmak, macera dolu sporlar, yeni şeyler denemek, yeni yerleri ziyaret etmek ve bilginin ustası olmak olabilir. Sahne ışıkları ve insanlar onları cezbeder. Gösteri ve sahne sanatlarını icra ederek alkış almak, bir tiyatro dolusu insanı aynı anda güldürebilmek ve mutlu etmek onlar için büyüleyici olabilir.

YAY BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Yay Burcu Kadını hayattan bekledikleri şeyler genellikle macera, özgürlük ve keşif içerir. Bu kadınlar genellikle yeniliklere ve ufkunu genişletmeye açık, heyecanlı, cesur, öğrenmeye istekli, hareket özgürlüğüne bağımlı bir ruha sahiptirler. Hayatlarında sürekli olarak yeni deneyimler yaşamak, özgürce dolaşmak ve farklı kültürleri keşfetmek isteyebilirler. Ayrıca, dürüstlük, adalet ve iyilik gibi değerlere de önem verirler. Yay burcu kadınları genellikle tutkulu, neşeli ve iyimserdirler ve hayatlarında anlam arayışı içinde olurlar.

YAY BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEKLERİ SEÇMELİ?

Yay Burcu eğitim ve öğretim ile de alakalıdır. Bu yüzden birden fazla alanda uzmanlık sahibi olarak çalışabilirler. Üniversite görevlileri, filozoflar, profesörler, akademisyenler, gurular, göçmen büroları çalışanları, medya sektörü çalışanları, hostesler, at ve atlı birlikleri, jokeyler, gezici savaş birlikleri, hukukçular, tercümanlar, turist rehberleri, din adamları, spor koçları, fitness eğitmenleri çoğunlukla Yay Burcu insanlarıdır.

YAY BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Yay Burcu Kadını parayı sever ve her zaman kazanmak için çaba harcar. İhtiyacından daha çok para kazanmak için her şeyi yapabilir. Bu bazen aldığı eğitimler neticesinde iki farklı sektördeki işte aynı anda çalışmasına bile sebep olabilir. Alışveriş yaparken alacağı şeyin en kalitelisi olmasına dikkat eder. Hayata bağlı bu kadınlar hayatı yaşamak için paranın hayattaki önemini çok iyi bilir. Ama sonra parayı tereddüt etmeden harcar. Ona kızmayın. O zaten bu parayı harcamak için kazanmıştı.

YAY BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Yay Burcu Kadınının esprili, sıcak tavırları evde misafirler olduğunda da devam edecektir. O neşeli, cana yakın tavırları gelen misafirlerin evden mutlu ayrılmalarına, hafızalarında şahane anılar kalmasına neden olacaktır. Ateş elementinin bu kadınları en soğuk ortamlardaki buzları eriterek ortama sıcaklık, muhabbet, eğlence ve neşe getirirler. ‘Misafir Ağırlamakta En İyi Kadın Ödülü’nü alabilirler. Dikkatinizi çekerim, çeşit çeşit yemeklerden, ordövr tabaklarından hiç bahsetmedim. Yükseleni Boğa, Yengeç ya da Oğlak olmadıkça eve kapanıp duvarları silecek, mutfakta ömrünü bitirecek bir kadın değildir ancak, evlendiğinde elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Siz maddi durumunuz el veriyorsa yine de bir yardımcı bakın.

YAY BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Yay Burcu ile lila, leylak ve mor uyumlu enerjidedir.

YAY BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yay Burcu ile Mor Yakut, Ametist, Topaz, Turkuaz, Zafir uyumlu enerjidedir.

YAY BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Yay Burcu Kadını nefes kesici ve spontane gelişmiş başlangıçları sever. Monotonluktan uzak, tutkulu bir beraberlik talep ederler. Cinsellik onlar için bir nevi hareket etmek ve spor yapmak olabilir.