Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcunun Özellikleri:

Yengeç Burcu Zodyak'ın dördüncü burcudur. Rengi gümüştür. Yengeç burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... Yengeç Burcu olanlar 21 Haziran- 22 Temmuz tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Yengeç burcunun elementi nedir? Yengeç burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Yengeç burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Yengeç burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Yengeç burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (Yengeç Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: Yengeç Burcu)

YENGEÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Su
Niteliği: Öncü
Rengi: Gümüş ve gri
Şanslı günü: Pazartesi
Yönetici gezegeni: Ay

Güçlü yönleri: Manevi duyguları yüksek, olağanüstü hayal gücü yeteneği, duygusal, sadık, para harcama konusunda temkinli.
Zayıf yönleri: Değişken ruh halleri, karamsarlık, şüphe, güvenmeme, manipülasyonlara karşı zayıf.

YENGEÇ BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1. Manevi duyguları gelişmiş: Yengeç burçları oldukça hissiyatlı ve manevi yönleri gelişmiştir. Yengeç burcuysanız duygularınızı yoğun yaşıyorsunuz ama manevi yönünüzü de her zaman zenginleştirirsiniz. 

2. Hayal gücü yeteneği: Eğer bir Yengeç burcuysanız o zaman sizin hayal gücü yeteneklerinize diyecek yok! Bu konuda oldukça başarılısınız diyebiliriz. Yengeç burcu hayal kurma konusunda onları imajine etme konusunda asla güçlük çekmez.

3. Duygusal: Yengeç burcu oldukça duygusaldır. Evcimen bir yapıya sahip olan Yengeç burçları hemen hemen her konu üzerinden duygularıyla ön plana çıkabilir. Sezgileri de oldukça kuvvetli olan Yengeç burçlarının sezgilerine her zaman güvenebilirsiniz onlar yanıltmaz. 

4. Sadık: Bir Yengeç burcu ile flört ediyorsanız o zaman arkanıza yaslanın ve ona güvenin. Yengeç buru evine yuvasına veya değer verdiği insanlara karşı oldukça güvenilirdir asla sizi yarı yolda bırakmaz. 

5. Temkinli: Yengeç burcu özellikle para harcama konusunda oldukça temkinlidir. Tutumlu olmasa da her zaman para hesabını çok iyi yapar ve kendini her zaman güvence altına almak bu yüzden gereksiz yere para harcadığını asla göremezsiniz. 

YENGEÇ BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Değişken ruh hali: Yengeç burcu her zaman duygularıyla hareket ettiği için zaman zaman değişken ruh haline sahiptir. Yengeç burcunun değişken ruh hali aslında sadece kendisinden kaynaklanır. Bir gün kendini çok enerjik hissederken diğer gün yorgun hissedebilir.

2. Karamsar: Yengeç burcu karamsar bir yapıya sahip olabilir. Aslında kendini her zaman güvence altına almak için olaylara daha çok realist yaklaşır bu da bazı insanlara göre karamsar ruh hali gibi gelebilir. 

3. Şüpheci: Yengeç burcu genel olarak şüpheci bir karaktere sahiptir. Herkese kolay kolay güvenmez bu yüzden her olaya şüpheyle yaklaşır ve herkesi sorgulayabilir. Eğer onların güvenini kazanırsanız o zaman size karşı koruma kalkanlarını indirir.

4. Manipülatif: Yengeç burcu en iyi manipüle eden burçtur. Onların istediklerini oldurmak için çok iyi manipülasyon teknikleri kullanabilir.

5. Kırılgan: Duygusal bir yapıya sahip oldukları için kırılganlıkları çok kolay olur. Sizin fark etmeden yaptığınız bir davranış onların kalbini kırabilir. Detaycı olmalarından kaynaklanan karakterleri kırılganlığa sebebiyet verir.  

YENGEÇ BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Yengeç Burcu-Boğa Burcu
Yengeç Burcu-Oğlak Burcu
Yengeç Burcu-Yengeç Burcu
Yengeç Burcu-Akrep Burcu
Yengeç Burcu-Balık Burcu

 YENGEÇ BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

 Yengeç Burcu-Başak Burcu
Yengeç Burcu-Yay Burcu
Yengeç Burcu-Aslan Burcu
Yengeç Burcu-Koç Burcu