Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri

Yengeç Burcu Kadınının Özellikleri:

Yengeç kadınları 21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğarlar. Yengeçler memnuniyet için yaşar. Anaç ruha sahip olan yengeç burcu kadınları her zaman korumacı rolündedir. Peki yengeç burcunun özellikleri neler? Yengeç burcu kadının olumlu, olumsuz özellikleri ve yengeç burcunun hoşlanmadığı hoşlandığı özellikler:

Doğum tarihi: 21 Haziran-22 Temmuz
Yönetici gezegen: Ay
Element: Su
Renk: Gümüş
Uğurlu günü: Pazartesi 
Uğurlu taşı: İnci ve Yakut
Karşıt burç: Oğlak
Vücutta temsil ettiği yer: Mide
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 2
En uyumlu burç: Oğlak ve Boğa

 

YENGEÇ BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Yengeç Burcu Kadınları genellikle dolgun gövdeye, uzun kollara ve sütun gibi bacaklara sahip olurlar. Gözleri genellikle küçük, parlak bazen mavi’nin çok çekici bir tonu veya açık renk olabilir.  Özellikle göğüs, süt bezleri, oniki parmak bağırsağı, mide hassastır. Sağlıklarını korumak için her gün en az bir doz kahkaha, neşe, iyi haber veya iyimserliğe ihtiyaçları vardır.

YENGEÇ BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Yengeç Burcu kadını eski olanı, anılar içeren her şeyi sever. Antikalar, eski değerli kitaplar, eski fotoğraflar onlar için değerlidir. Ufacık şeylerden bile mutlu olabilen Yengeç kadınlarına siz sadece beraber geçirdiğiniz çok güzel bir günden kalan fotoğrafınızı, çerçeveletip verseniz bile onu çok mutlu edebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU KADINI SAĞLIK DURUMU

Yengeç Burcu kadını bu burcun temsil ettiği organlardan biri olan midesine dikkatli davranmalıdır. Yağlı, baharatlı, salçalı gıdalar onların o hassas midelerini yorabilir. Boğazına düşkün, sevdiği yemek olunca bir yerine iki tabak yemeyi tercih eden Yengeç Kadınları sindirim sistemi problemlerine dikkat ederek beslenmelidirler.

YENGEÇ BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Yengeç Burcu kadını sadakat, aile değerleri, iyi yemekler, sevilme ve şımartılma arzusunda bir kadındır. Siz onun yükselen ve alçalan duygu krizleri sırasında elini tutarsanız, geleceğe dair maddi ve manevi huzurlu bir yaşam sürdürme potansiyelindeyseniz, ilgilenen, iltifat eden bir adamsanız zaten sizi radarına alacak, sımsıkı sarmalayacak, hava daha soğumadan ayağınızın altına sürdüğü mentollü krem sayesinde burnunuz bile akmadan yaşayabileceksiniz.

YENGEÇ BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Yengeç Burcu kadını aşık olduktan sonra size tüm sadakatiyle bağlanacak, yüceltecek, şımartacak, kimselere açmadığı en derin duygularını size gösterecektir. Bu fazlasıyla üstünüze düşme hallerinde yalansız, dolansız olduğunu bilin. Sizin için bu öylesine bir flörtse bu nadir rastlanan aşk kadınına yersiz hayaller kurdurarak onu incitmeyin.

YENGEÇ BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR?

Yengeç Burcu kadını basitte olsa sevgi içeren her şeyden mutlu olabilir. İltifatlı ya da onu neden sevdiğinizi anlatan mesajlarınızı okumak ister. Rengarenk yapışkanlı not kağıtlarına kalpli emojileri eklemeyi unutmayın. Her ne kadar eskiyi sevse de; Dijital el yazısıyla yazılmış ekran görüntüleri bile onu mutlu etmeye yetecektir. O sizin paranızı çarçur etmek istemez, sadece sevilmek ve içinizde ona karşı beslediğiniz sevgiyi görmek ister.

YENGEÇ BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Yengeç Burcu kadını sessiz, derinden, emin adımlarla, yeri gelince size ufak özgürlük molaları vererek, kendine bağımlı hale getirerek ilerlemeyi seven bir kadındır. O sahip olduğu her şeyi en derin haliyle sever, saklar ve korur. Size de öyle davranacaktır. Beraber eğlenecek, o neşeli tavırları ve çekiciliği ile sizi etkileyecektir. Eğer farkında olmadan bağımlı hale geldiyseniz ve bir gün onu bırakıp giderseniz, bu pamuklara saran sevme şeklini başka hiçbir kadında bulamayacağınız için kürkçü dükkanına geri dönersiniz.

YENGEÇ BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Yengeç burcu kadını aynı erkekleri gibi annesine aşırılıklarla bağlıdır. Onun sizi asla affetmeyeceği konu; sizin onun annesinin kalbini kırmanızdır. Yengeç insanlarına göre anneler kutsaldır bu yüzden o seçeceği kişinin annesine de aynı kibarlıkla yaklaşacak, ‘A be kaynana ne yaptın bize’ , ‘Oğlun beni istiyor, çatla patla kaynana’ gibi şarkıları asla mırıldanmayacaktır.

YENGEÇ BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Yengeç burcu tam bir sır küpüdür. Zaten siz ona kendi sırrınızı açmadan önce o böyle bir olay varmış gibi hissediyor olacaktır. Anlattığınız iyi oldu. Malum rahatladınız. Sırrınızın da ebediyete kadar onunla kalacağından emin olabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Yengeç Burcu kadınları Ay’ın manyetik çekim gücünden etkilenir, Ay’ın her evresinde farklı bir ruh haline bürünür, kendi iç huzurunda inişli çıkışlı duygular, dalgalanmalar yaşar ve kendini yetersiz hissedebilirler. Onu Dolunay’a yakın bir zamanda deniz kenarına götürün ve bırakın hayaller kursun, şarkılar söylesin, bir duygudan diğerine geçsin. Su perisine dönüştüğünü göreceksiniz. Elinden tutun ve her zaman yanında olduğunuzu hissettirin. Ne kadar doğru söylediğinizi o zaten hissedecektir.

YENGEÇ BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI

Yengeç burcu kadını azmin insanıdır. Belki bir hava burcu kadını kadar fikirsel değildir ama duygusal zekası aşırı yüksek bir kadındır. Bir işi kafalarına koyduklarında, azimli ve kararlı hamleleriyle üstesinden gelmeyi hedeflerler. O derin duyguları yönetmek, fikirleri yönetmekten çok daha zordur. Onlar her daim kendi içlerinde sordukları ‘Yeterince İyi Miyim’ sorularına, salya sümük ağlamalara, hızla değişen Ay fazlarına rağmen her işi istedikleri başarılı noktaya taşıyabilirler.

YENGEÇ BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI

Yengeç kadını sizin bir sert bakışınıza ya da sert bir ses tonunuza gücendiği zaman kalbi ciddi ciddi kırılır. O hassas duygulu yapısı incindiğinde; tüm benliğiyle içine kapanmasına, gözlerinin dolmasına sebep olur. Sonraki ‘Sessiz Trip Modu’ nu dışarıdan bakarak anlamak imkansız olabilir. Malum kendisiyle bebek gibi ilgilenilmesini isteyen, şımartılma arzusunda, aşırı hassas ve gözyaşı hazır bu kadınların sert bir dış kabuğu vardır. Ancak o duyguların kraliçesidir. Mutluluk ya da hüzün farketmez hepsi duygudur. Siz kapıyı çarpıp çıkınca ölmez. Bir müzik açar, gözyaşını siler, dolap içlerini siler, hayatına devam eder.

YENGEÇ BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Yengeç burcu kadını adeta anne olmak için yaratılmışlardır. Çocukları olduğunda eşler biraz ikinci plana atılabilir. Sabırlı, yumuşak ve sevgi dolu kelimeleri olan, ‘çocuğum için en iyisi’ mantığıyla hareket eden bir anne olacaktır. Her ne kadar çimenlerde yuvarlanıp bembeyaz kıyafetlerini yeşile de boyasalar, bisikletini alıp bir anda sokağa da fırlasalar; sınırlarını zorlayan bu yeni jenerasyon çocuklarına karşı yengeç anneleri, tertemiz kıyafetlerini giydirerek, çocukları hırpalamadan karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmaları gerektiği konusunda tatlı dille uyarılarda bulunacaklardır. Yalnız onların bu tavırları çocuklar büyüyüp sosyalleştiği zaman; Dünya’nın merkezi olmadıklarını anladıklarında sarsıcı olabilir.

YENGEÇ BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Yengeç Burcu kadını sadakat, özveri ve fedakarlık kadınıdır. Kendi içlerinde yaşadığı o derin duyguları; her ne kadar onu suların en derinine çekiyor bile olsa sizin ona ihtiyaç duyduğunuz anda ağlama krizlerine bir son verecek, silkelenecek, bazen kendi için bile gösteremediği cesaret ile yanınıza koşacaktır. Eğer sizinle bu kötü döneminizi paylaştıysa sizden de aynı vefayı göstermenizi bekliyor olacaktır. Zaten paylaşım tek taraflı olmaz değil mi?

YENGEÇ BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Tipik olarak Yengeç kadınları için anneleri, anneanneleri, çocukları ve kız kardeşleri daha ön plandadır. Onlar sevdiklerini mutlu etmek, yüzlerinde bir gülümseme yaratmak adına etkinlikler planlamaktan, mutfağa girip saatlerce yemek yapmaktan kaçınmazlar. Bazen; hayat şartları gereği uzak kalsalar bile, sevdiklerinin güvende ve iyi olduğundan emin olmak onlara huzur verecektir.

YENGEÇ BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Yengeç Burcu kadını anne olmadıysa da yine de beslemek ihtiyacında bir kadındır. O bir çocuğu olmasa bile en azından bir hayvan sahiplenecek hiç olmazsa çiçek, meyve ağaçları, mevsimlik sebzeler, yemeklerinde kullanacağı otlar yetiştirmeye merak salacaktır. Tüm anaçlıklarıyla bakar, büyütürler. Boş zamanlarında evinde; dedesinden kalma pikabına ruh haline uygun tınıdaki plağını yerleştirecek, annesinin çeyizinden kalan en eski ama en kaliteli battaniyesini üzerine çekecek, anneannesinden kalan, sayfaları sararmış o kitabı ‘Ne Zamandır Okumadım’ diyerek raftan indirerek yeniden okuyacaktır.

YENGEÇ BURCU KADINI HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Yengeç Burcu Kadını her daim sevgi ve güvende olma ihtiyacı içindedir. Maddi, manevi güvenlik! Bu huzurun ilk adımıdır. Sadece kendi için değil buna tüm sevdikleri, evi, işi için de ihtiyaç duyar. Ne kadar parası olursa olsun, her zaman ekstra bir ihtiyaç için kenarda bir güvence biriktirmek ister. Sevgi ise sonsuz bir ihtiyaçtır. Her zaman daha fazlasına ihtiyaç duyacaktır. Malum o sevilmeden de yapamaz.

YENGEÇ BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ YAPMALI?

Yengeç burcu kadını anaç yapısıyla insan kaynakları, hemşirelik, öğretmenlik, sera yetiştiriciliği gibi bakım ve iyileştirme gerektiren alanlarda kariyer yapmak isteyebilir. Ancak Ülke bütünlüğünü ve vatan topraklarını koruma içgüdüsü onu bakanlıklara, hukuki işlere, arkeolojik kazılara da yönlendirebilir. Ev odaklı Yengeç kızımız aynı zamanda mimar, gayrimenkul danışmanı olabilir ancak para tutkusu onu bankacı ya da mali işlerden sorumlu biri de yapabilir.

YENGEÇ BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Yengeç burcu kadını zor günleri düşünür. O kara günler elbet bir gün gelebilir ve bunun için kenarda; stoklu yemeklik malzemeler, biraz para, belki anneannesinden kalmış değerli antika bir eşya ya da takı saklıyordur. Bu kız tutumludur. Ondan hoyrat hoyrat para harcamasını beklemeyin. Hatta şuan her şey süt liman bile olsa, atalarından gelen DNA aktarımıyla, Dünya’nın bugüne kadar yaşadığı tüm doğal afetleri, savaşları ruhunda taşır. Her türlü felaket için hazırlıklı olmaya çalışmaları bu nedenledir.

YENGEÇ BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Yengeç kadını evine aşırılıklarla bağlıdır. İsterse Dünya’yı gezmiş olsun onun için en kutsal, en güzel yer evleridir. İçinde yaşadığı tüm duyguları, hayalleri de o eve sığdırır. O çok iyi bir aşçıdır. En ala Fransız şef bile bir Yengeç Kadının yanında sizin askeriyedeki karavana eratı gibi kalacaktır. Özellikle; Dolunay döneminde en yoğun duygularını yaşayacak sonra yine kendini toparlayıp, evi temizleyecek, alışveriş yapacak, çocukları okuldan almaya gidecektir.

YENGEÇ BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Yengeç burcu ile beyaz, gri, gümüş, krem, uçuk Nil yeşili, lila uyumlu enerjidedir.

YENGEÇ BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yengeç burcu ile Elmas, İnci, Ay taşı, Zafir, Yakut, Garnet. uyumlu enerjidedir.

YENGEÇ BURCU KADINI CİNSELLİKLE NASILDIR?

Ay’ın Yeni Ay’dan Balsamik faz’a kadar ki evrelerini şüphesiz hepimiz biliyoruz. Yöneticisi Ay olan Yengeç Burcunun kadınının duygusal evlerini günlük rutin içinde öğrenirken, yatak odası ruh halini de aşağı yukarı tahmin ediyorsunuzdur. Onlar hem kumda da yürüyebilir hem de su altında ilerleyebilecek güçtedir. İşte bu durum gibi bazen itaatkar olabilir bazen dizginleri eline de alabilir.