Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri - Elele

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Yengeç Burcu Erkeğinin Özellikleri:

21 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğduysanız o zaman siz bir Yengeç burcu erkeğisiniz. Yengeç erkekleri sadık, dürüst ve güvenilirdir. Ancak aynı zamanda huysuzlardır. Peki Yengeç burcu erkeğinin olumlu ve olumsuz özellikleri neler? Bir Yengeç burcu erkeği nelerden hoşlanır ve hoşlanmaz? İşte Yengeç burcu erkeğinin özellikleri:

Doğum tarihi: 21 Haziran-22 Temmuz
Yönetici gezegen: Ay
Element: Su
Renk: Gümüş
Uğurlu günü: Pazartesi 
Uğurlu taşı: Ay taşı 
Karşıt burç: Oğlak
Vücutta temsil ettiği yer: Göğüs 
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 2
En uyumlu burç: Akrep ve Balık

 

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Yengeç Burcu Erkekleri çoğunlukla orta boyludurlar ancak uzun kolları ve sütun gibi bacakları olabilir. Dayanıklı, geniş omuzlara sahiptirler. Vücut yapısında genellikle onun en dikkat çekici noktası kocaman elleri ve ayaklarıdır. Soluk bir teni, dolgun yanakları, belirgin elmacık kemikleri, yuvarlak bir yüzleri olur. Üst mide ve sindirim sistemleri, DNA ile taşınan tüm hastalıklara karşı hassas olmalılar.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Yengeç burcu su grubundan bir burç olması nedeniyle suya düşkünlükleri de fazladır. Sanki bir takım hayallerini suya düşürmüş de onları arıyor gibi her fırsatta deniz kenarına koşarlar. Hem eski olanı hem denizi seven bu erkekler için en anlamlı hediye bir antikacıda bulabileceğiniz bir gemi dümeni, deniz altından batık bir gemiden çıkarılmış özel bir parça eşya olabilir. Bu sadece bir örnek tabi. Siz hediye alırken sakın unutmayın; o anılarla yüklü, eski olanı değerli bulur, yeni olandan şüphe eder.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL BESLENMELİ?

Yengeç Burcu Erkeği bu burcun temsil ettiği organlardan biri olan midesine dikkatli davranması gerekmektedir. Yağlı, baharatlı, salçalı gıdalar onların o hassas midelerini yorabilir. Boğazına düşkün, sevdiği yemek olunca bir yerine iki tabak yemeyi tercih eden Yengeç Erkekleri sindirim sistemi problemlerine dikkat ederek beslenmelidirler.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Yengeç Burcu Erkeği için aşık olmadan önce sizinle anılarının olması şarttır. Beraber güldüğünüz, ağladığınız, heyecanlandığınız olaylar yaşamanız; bu süreci biraz uzatarak sizi ilk gördüğü anda aşık olmamasının nedeni olabilir. Sizi seçmesi için bir miktar annesine benzemeniz de gerekmektedir. Bir annenin çocuğuna kol kanat germesi düzeyinde onunla aşırı ilgilenerek, gelecek günleriniz için bir miktar para biriktirerek, ileride sahip olacağınız çocuklarınızın hayallerini beraber kurarak başlayabilirsiniz. Unutmayın; bu 3 kişilik bir ilişki olabilir. Malum onun bir de annesi var.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Yengeç Burcu Erkeği onun ilgisine değer niteliklerde bir kadın bulduğu zaman çok duygusal ve hassas yapısını asla saklamayacaktır. O kadın sizseniz; hediyelere ve aşırı ilgiye boğulmak üzeresiniz demektir. Sizin için yemekler yapacak, mutlu olmanız için tüm içtenliği ile özverili davranacaktır. Eğer sizi onayladıysa kafasında bir yerlerde mutlaka onunla evlenmeniz için planlar yapmaya başlamıştır bile. Siz de onun bu şaşalı tavırlarından, inatçı yengeç kıskaçlarından kurtulmak istemeyebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU OLUR?

Yengeç Burcu Erkeği güven duygusunu iliklerine kadar hissetmek ister. Aşırı sevilmek, hastalandığında etrafında pervane olunması, kenarda birikimlerinin olması, annesiyle iyi geçinen bir eş, eşofman bile olsa on seneden önce eskimeyecek kıyafetler, lezzetli (en az annesinin ki kadar) yemekler yapabilen bir eş, her daim karnının tok olması, çocukları, masraf çıkarmayan kaliteli eşyalar Yengeç Erkeği için mutluluğun temel yapı taşlarıdır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Yengeç Burcu Erkeği annesine biraz abartılı düşkün olabilir. Yaptığınız yemekleri annesinin ki ile karşılaştıracak, yaptığınız her muhabbetin içinde annesinden örnekler verecektir. Doğru.! Biz kadınlar anne bağımlısı, ondan kopamayan erkekleri pek tercih etmeyiz. Ancak annesi tatlı bir kadınsa bunu sorun etmez onunla arkadaş bile olabilirsiniz. Fakat o da tüm ilişkinize burnunu sokan biriyse bu sizin tahammül edebileceğiniz bir durum mu en başından iki kere düşünün.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Yengeç Burcu Erkeği Yengeç’in o sert kabuğunun altında sevecen, sevdiklerine karşı güven duyan yapısını barındırır. Onu bazen sert bir bakışla, sözle incitebilirsiniz. O zaman içine kapanacak ve sizi affetmesi için uzun bir süreye ihtiyaç duyacaktır. Duygularını, denizin en derinliklerinde yaşayan bu Yengeç insanları kırıldıklarında sizi affetmeleri için ne yaptığınızı tekrar düşünün. Size olan güvenini kırdıysanız o süt liman özverili arkadaşlığınızı sıfırdan gözden geçirecek, olayı her açıdan bakarak değerlendirmeye çalışacaktır. Malum o hemen kaybetmek istemez.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Tipik bir Yengeç Burcu Erkeği kendi hayatını paylaşmaktan pek zevk alacak biri değildir. Ancak sizin onunla paylaşımlarınıza da karşı gelmeyecektir. Sizi zevkle dinleyecek, anlatmadığınız bölümleri de kuvvetli 6. Hissi ile çözecektir. Sonunda size; konu hakkında kendi içinde sentezlediği duygu ve düşünceleri bir tavsiye gibi anlatır. Yalnız sadece size. Sırrınız onda ömür boyu saklı kalacaktır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİNİN GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Yengeç Burcu Erkeğinin güvenini kazanmak istiyorsanız öncelikle ilgini gösterin. Dürüst, arkadaşça ve ona açıkça ilk hamleyi yapın . Bir romantizm peşinde koşmadan önce onun arkadaşı olmanız, değer kazanmak için beraber bir şeyler yaşamanız, anılar biriktirmeniz gerekmektedir. Ailesine, özellikle de annesine ilgi, sevgi ve saygı gösterin hatta aile değerlerinin sizin için ne kadar önemli olduğu ile ilgili tüm düşüncelerinizi anlatın. Sizi gözlemlemeye başlayacak, size her açıdan bakacak, testi geçerseniz güvenecektir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİNİN EN POZİTİF YANLARI

Yengeç Burcu Erkeği biraz azimli biridir. Elde etmek istediği bir şey için savaşmadan vazgeçecek yapıda değillerdir. Bu konuda biraz inatçıdır ve aşırı azimli davranışlar sergileyebilir ancak bu şeyin ne olduğu hiç önemli değildir. İnsan, ünvan ya da sağı solu açılmış ev terliği bile onun için evde geçirdiği onca değerli vaktin anısını taşıyor olabilir. Bu adamla anılarınız varsa; bu tavır sizin içinde geçerli olacaktır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİNİN EN NEGATİF YANLARI

Yengeç Burcu Erkeği dışarıdan bakıldığından kahkahası bol, sevecen bir yapıdadır. Ancak çabuk kırılabilir. Bazen size normal gelen bir tavrınız bile onun içine kapanmasına telefonlarınıza cevap vermemesine, sosyal medya da bile paylaşım yapmamasına sebep olabilir. Bir anda ortadan kaybolur. Bu onun doğal yapısındandır. Ay’ın yönetimindeki bu burç insanları aynı Ay gibi birkaç faza sahiptirler. Ay’ın bazı hallerinde deniz sularının gelgitleri gibi onlarında kırıldıklarında içlerine kapanmaları, sevdiklerine aşırı ilgiyle bağlanma huyları vardır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Yengeç Burcu Erkeği Dünya’nın en anaç en özverili babası olabilir. Aynı eşine, annesine olduğu gibi çocuklarına da nazik, anlayışlı, ilgili ve sempatik olacaktır. Siz oyun oynamaktan biraz sıkılan bir anne olabilirsiniz ancak Yengeç Burcu bir eşiniz varsa asla sorun etmeyin. Beraber yüz boyaları yapmak, çocuğunuzun en sevdiği oyunu oynamak onun için kaliteli zaman geçirmektir. Aşırı sabırlı bu baba; oğullarıyla gurur duyan, kızlarına korumacı tavırlar sergilese de, ergenlikte bağımsız tavırlar sergilediğinde biraz huysuzluk sürecine girebilir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Yengeç Burcu Erkeği insani değerleri olan biridir, başkalarının üzülmesine dayanamaz ancak yabancılara da güvenmezler. Onunla beraber acı, tatlı birkaç hikayeniz varsa en kötü gününüzde yanınızda olacaktır. Yengeç insanları özünde dürüst, samimi ve yapıcı karakterdedirler. Eğer siz de vefalı ve özverili bir yanınız varsa bu arkadaşlığın ‘ömürlük’ olması hiç de şaşırtıcı olmaz.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Yengeç Burcu Erkeği tam bir aile adamıdır. O sizinle ilgilenen, evde yemekler yapan, borçları zamanında ödeyen, kaliteli ve zor eskiyeni satın almak isteyecek türden biridir. Başta annesine daha sonra eşine ve çocuklarına özverili davranacak bu tipik Yengeç bu derin aile vurgusu ile hasta olduğunda veya rutin günlük hayatta onunla devamlı ilgilenmenizi bekleyecek biridir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Yengeç Burcu Erkekleri için fotoğrafçılık iyi bir hobi olabilir. Anılar biriktiren ve asla unutmayan Yengeç burcu erkekleri için bir fotoğraf makinesi; anıları ölümsüzleştirmede ki araçtır. Yaşanmışlıklara değer veren Yengeç burcu erkeğinizin aynı zamanda antika eşyalara da aynı özeni göstereceğini de unutmayın.  

YENGEÇ BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Yengeç Burcu Erkeklerinin en büyük ihtiyaçları güvenliktir. Bu fiziksel güvenlik de olabilir. Ancak Onların Yemek, Para, Aile güvenliğine de ihtiyaçları vardır. Maddi değeri olan antika eşyalar, mücevherler, kenarda birikmiş nakit, hisse senedi maddi güvenlik sağlarken karınlarının her daim tok olması gerekir. Tüm aile fertlerinin mutlu, huzurlu ve olmasını isterken annesinin ve eşinin de gül gibi geçinmesini isteyecektir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ YAPMALI

Yengeç Burcu Erkeği bir meslek edindiğinde aynı iş yerinde uzun süre çalışabilir, sanki evi gibi benimseyebilir, o iş yerinin verimsiz şartlarına rağmen Yengeç’in kalın kabuğu gibi dayanıklı tavırlar sergileyecektir. Onlar sadece kısa süre için işsiz kalırlar.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ VE PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ

Yengeç Burcu Erkeği kimsenin maddi, manevi acı çekmesine dayanamaz. Tüm içtenliği ile üzülür ve yardım eli uzatmak ister. Yengeç insanları parayı toplumda bir saygınlığa ulaşmak adına sevmezler. Onlar parayı para olduğu için severler. Haritasında su grubu haricinde bir de ateş elementi etkisi alıyorsa kumar seven, savurgan tarafları da olabilir. Unutmayın o her halükarda kenarda az çok bir birikim yapmış olacaktır.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Yengeç Burcu insanları evini içtenlikle sever. Onun için evi kutsaldır hatta ne kadar yıpranmış bile olsa o elinden geldiğince düzeltecek ve evini tüm gösterişsizliğine rağmen yine de sevecektir. Yengeç insanlarının hayalleri, yoğun yaşadığı duyguları vardır. Ev aslında onlar için sadece barınacak bir yer değil tüm bu içsel hayatının da yuvasıdır. Ondan kolay kolay vazgeçemeyebilir. Siz bir de onu taşınırken görün nasıl karalar bağlıyor.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİNE HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Yengeç burcu ile beyaz, gri, gümüş, krem, uçuk Nil yeşili, lila uyumlu enerjidedir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yengeç burcu ile Elmas, İnci, Ay taşı, Zafir, Yakut, Garnet uyumlu enerjidedir.

YENGEÇ BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Yengeç Burcu Erkeğinin cinsel hayatı tamamen hissettiği derin hislere ve sezgilerine bağlıdır. Eşlerinin duygularını ve arzularını hissetme yeteneğindedirler. Onların cinselliği sizin gösterdiğiniz yakınlık ve onun midesini ve kalbini ne kadar doldurduğunuza göre değişir. Gösterdiğiniz her samimiyetin karşılığında daha iyi bir performans görebilirsiniz.