Son hazırlıklar tamam mı?

Son hazırlıklar tamam mı?

Büyük bir heyecanla bebeğinizi kucağınıza almayı bekliyorsunuz. Siz hazırsınız!Peki, eviniz bebeğinize hazır mı?

Yazı: Elif Girgin

Belki aylar öncesinden bebek bezlerini, ıslak mendilleri stoklamaya başladınız. Pişik kremleri, vücut losyonları hazır. Tabii iş bunlarla bitmiyor. Alınacak daha çok şey var. Bazılarını zamana yayabilirsiniz, bazıları ise hastane dönüşü evde olmazsa olmaz. Hemen bir bebek odası takımı almasanız da olur mesela, ilk aylar için kullanışlı bir beşik yeterli. Ancak kucağınızın bebeğiniz için en güvenli yer olduğunu düşünseniz bile otomobillerde bebeğinizin güvenliğini yaşına uygun bir oto koltuğuna emanet etmelisiniz… Mama sandalyesi altı aydan; yani bebeğiniz oturmaya ve ek gıdaya geçtikten sonra ihtiyacınız olacak bir ürün ama göğüs pompası hem ilk günler emme zorluğu yaşayabilecek bebekler için hem de sonraki günlerde sütünüzü saklayabilmeniz için gerekli. Biz de sizin için hazırladığımız listede doğumdan itibaren ihtiyacınız olacak, evinizde mutlaka bulunması gereken 10 ürünü sıraladık.

Ikea Sundvik Bebek Karyolası
Parmaklıklar ve baza iskeleti masif kayın ağacından yapılan boyalı ve şeffaf akrilik vernikli bebek karyolasının baş ve ayak ucu dolgusu MDF ve lamineden yapılmış. 124.6 cm uzunluğu, 66.7 cm genişliği, 84.8 cm yüksekliği olan karyolanın yatak genişliği 60 cm, yatak uzunluğu ise 120 cm. Maksimum 20 kg taşıyan karyola iki farklı yükseklikte konumlandırılabiliyor. Çocuk karyolasının bir kenarı çocuk karyolanın içine/dışına tırmanacak kadar büyüdüğünde çıkarılabiliyor. Karyolanın tabanındaki dayanıklı malzemeler, çocuğun ihtiyaç duyduğu desteği sağlaması için test edilmiş. Bazası iyi bir hava sirkülasyonu sağlayarak hava alıyor bu sayede çocuğa güzel bir uyku ortamı yaratıyor. EN 716-1 Avrupa standartlarına uygun olan karyolanın yatağı ayrı satılıyor ve Sundvik serisindeki mobilyalarla tamamlanabiliyor.


559 TL

Weewell WTN570 Dijital Projeksiyonlu Temassız Ateş Ölçer
0.5 saniye kadar kısa sürede ve temas olmadan 5 santimetre uzaktan ölçüm yaparak bebeklere rahatsızlık vermeden ateşini ölçmeye olanak tanıyan ateş ölçer, projeksiyon yardımıyla karanlıkta ölçümün doğru yapılmasına da yardımcı oluyor. 32 ölçümü hafızada tutabilen ve evin tüm fertleri için kullanıma uygun olan ürün, ortam ve obje sıcaklığını da ölçebiliyor. Weewell WTN570 ile; mama, obje, banyo suyu ve ortam sıcaklığını ölçerek bebeğiniz için gerekli olan her sıcaklığı kontrol altında tutabilirsiniz. Elin rahat kavrayabilmesi için özel olarak tasarlanan cihazın tek tuşuna basarak ölçüm yapılabiliyor. °C ya da °F seçeneklerinden istediğiniz birimi seçebilir, LCD ekran üzerindeki yönlendirici ikonlar ile istediğiniz ayarları rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Pil şarj miktarını da ekrandaki pil ikonu üzerinden takip edebileceğiniz ürünün alarm ayarlama seçeneği, üç farklı renkte sıcaklık uyarısı ve otomatik kapanma özelliği bulunuyor.


158 TL

Friendly Organic Bebek Çamaşır Deterjanı
Bebeklerin hassas ciltleri göz önünde bulundurularak geliştirilen Friendly Organic’i, parfüm içermeyen bitkisel kaynaklı ve organik içeriğiyle bebeğinizin çamaşırları için güvenle kullanabilirsiniz. Lekelere karşı güçlü bir etkisi olan deterjanın cilde etkisi ise oldukça narin. ICEA tarafından sertifikalandırılan deterjan, hassas ciltler için dermatolojik olarak test edilmiş. Organik aloe vera içeren ürün, hem elde hem de makinede kullanım için uygun. Zararlı kalıntı bırakmayan, boya ve parfüm içermeyen deterjanda optik ağartıcı, fosfat ve paraben de bulunmuyor.


45 TL

Babyjem Banyo Giderli Bebek Küveti
Bu portatif küvet; bebeğinizi istediğiniz her ortamda rahatlıkla yıkamanızı sağlıyor. Dayanıklı plastikten yapılan ve farklı renk seçenekleri bulunan küvetin ayak kısmında bulunan üç farklı bölme, bebeğinizi yıkarken ihtiyacınız olacak sabun, şampuan gibi aksesuarları koyabilmenize olanak sağlıyor. Boyu 78 cm, eni 50 cm, derinliği ise 26 cm olan küvetin giderli olması, banyo sonrası suyu boşaltmanızı kolaylaştırıyor.


39.90 TL

Siemens Gigaset PV830 Görüntülü Bebek Telsizi
Bebeğinizin hiçbir anını kaçırmamanız için tasarlanan Siemens Gigaset PV830, evin bir başka bölümünde olsanız bile gözünüzün bebeğinizin üzerinde olmasını sağlayacak bir ürün. Üç boyutlu ayarlanabilir kamerası, yüksek hassasiyete sahip sensörleri ve gece görüş özellikleri ile bebeğinizi dinlemenizi, görmenizi ve gerektiğinde hızlıca müdahale etmenizi sağlayan bu dijital kamera ile parazitsiz ve kristal berraklığında iletişim kurabilirsiniz. Otomatik ekran aktivasyonu, bebeğinizi uzaktan sakinleştirebilmeniz için dahili haberleşme fonksiyonu, ses seviyesi göstergesi, ısı sensörü ve bağlantı izleme alarmı olan ürünün ebeveyn ünitesinden kontrol edilebilen dokuz adet farklı ninni seçeneği bulunuyor. 2.4’’ TFT-LCD display ekranı bulunan ürünün kapsama alanı ise kapalı alanda 30, açık alanda 200 metre.


338 TL

Kidsme Kapaklı Tırnak Makası
Kidsme tırnak makası, tırnakların etrafındaki hiçbir şeyi kesmemek için yuvarlak uçlu olarak tasarlanmış. Daha çok konfor ve kontrol için yumuşak ve kullanışlı bir tutma yerine sahip olan makasın güvenle saklanması için bir kılıfı da bulunuyor. Doğumdan itibaren kullanabileceğiniz ürün alkolle temizlenebiliyor.