''Deep Care'' ile yenilenme zamanı!

Her yeni çıkan yöntemde siz de benim gibi “Evreka” demekten kendinizi alamıyorsanız işte bir çığlık hakkı daha geldi!

Nilgün Yıldız

Nilgün Yıldız


''Deep Care'' ile yenilenme zamanı!

Evet, biliyorum ben de sizin gibi güzellikte yeni bir yöntem, uygulama ya da cihaz ismi duyduğumda heyecanlanıyorum. Acaba kırışıklıklar gider mi? Acaba cildim parlar mı? Acaba şu selülitleri tek seansta yok eder mi? gibi kafamda deli sorularla yeni bir uygulama müjdesi vermekten gurur duyarak yazıma başlıyorum... Bu yeni uygulamanın ismi ise cildin derinlerine ulaşarak hücre yenileme işlevini gören Indiba "Deep Care" hem etkisi hem de çalışma prensibindeki farklılıklarla bu yeniliklerin en dikkat çekenleri arasında yer alıyor.

Radyofrekans konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından olan ve 40 yıla yakın zamandır  İspanya merkezli bilimsel çalışmalarla estetik ve fizyoterapi alanında yenilikçi çözümler üreten Indiba (Investigacion Division Barcelona) yeni Proionik Radyoferans sistemi ile doğal güzellik arayanlar için estetik alanında çığır açacak yeni bir cihaz üretti. FDA onaylı Indiba "Deep Care", 448 kHh - 0,48 mhz frekanslık sistemiyle dokulara zarar vermeden hücre zarını tedavi ediyor. Böylece daha hızlı ve derin doku yenilemesi sağlayarak gençleşmenin önünü açıyor. Dokulara zarar vermeden denmesi aslında bir yenilik neden mi? Çünkü bugüne kadar yazdığımız yazılarda hem cilde zarar vererek iyileştirdiğini söylüyorduk. Bu yöntem bu yüzden diğerlerinden ayrılıyor.

''Deep Care'' ile yenilenme zamanı! - Resim : 1

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer, dokularda hasar yaratmayan yeni Proionik Radyoferans sisteminin ameliyatsız estetik tedavilerde olumlu sonuç verdiği gibi ameliyatlar sonrası iyileşme sürecini de hızlandırıcı etkisi olduğunu vurguladı ve yeni Indiba "Deep Care'i anlattı. Ben henüz denemedim ama deneyenlerin bu yeni uygulamadan memnun olduğunu söyleyebilirim.

HÜCRELERİ İYİLEŞTİRİYOR

Hücre fonksiyonlarını düzenlemede 448 khz frekansı bilimsel çalışmalarda  kendine özgü özellikler gösteriyor . Cilde yönelik tedavilerde en önemli konu dokularda hasar meydana getirmeden iyileşmeyi başlatmak ve sağlamaktı. Deep Care, yeni Proionik Radyofrekans sistemi ile bu tedavilerde doğru dengeyi tutturmayı başarmış durumda. Hücre fizyolojisini koruması, dolaşımı iyileştirmesi, ödemi ve morarmayı gidermesi, kök hücre çoğalmasını uyarması cihazın etkili sonuçlar vermesini sağlıyor.

HANGİ TEDAVİLERDE KULLANILIYOR?

Indiba "Deep Care", deri sıkılaştırmada, anti aging ve kırışıklık karşıtı işlemlerde, yüz ve vücut zayıflatmada, yüz ve vücut kaldırmada, selülit gidermede, kas-iskelet sistemi yaralanmalarında, dokunun ameliyat öncesi hazırlığında ve ameliyat sonrası yara/doku iyileşmesinde kullanılabiliyor.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Cihazın ürettiği Proionik Radyofrekans, vücutta belirli alanlarda güvenli ve kademeli olarak sıcaklığı artırıyor. İyonların hücre zarı boyunca doğru hareketini sağlayan belirli bir frekansta çalışıyor. Vücutta yağ azaltma ve doku rejenerasyonuna yol açan biyolojik tepkileri tetikliyor.  Isı ile etkileşim sağlanması sonrası damar genişliyor ve kan dolaşımı artıyor. Hücre zarındaki kanalların açılmasıyla iyon dengesi düzenleniyor ve böylece hücre zarında iyileşme oluyor.

İŞLEM SIRASINDA AĞRI VE ACI OLUYOR MU?

Tedavi sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı veya acı olmuyor. Ancak yine de hassas hastalar için cihazın ayarlanabilir değerleri mevcut.

KAÇ SEANS UYGULANIYOR?

Seans sayısı hastanın ihtiyacına göre doktor tarafından belirleniyor. Ortalama 3 ile 5 seans arası öneriliyor.