İtalyan işi

Milano'da kozmetik keşfi...

Nilgün Yıldız

Nilgün Yıldız


İtalyan işi

Sizin için yemedim, içmedim, gezdim, dolaştım... Dere tepe yol gitmesem de yeni yıl için Milano’ya kadar gittim ve geldim. Ne mi keşfettim, işte cevabı?

Yeni yıl için ne yapayım, ne yapayım diye düşünürken yakın arkadaşımla (ismi Dilek Tutuş) "Haydi gel Avrupa’da yeni yıl kutlayalım" dizesiyle yola çıktık. Seçtiğimiz şehir ise İtalya’nın alışveriş cenneti olarak bilinen Milano idi. 
İtalyan işi - Resim : 1

Milano’daki restoranlarda yediğim pizzalar, makarnalar, lazanyalar ve deniz ürünlerini anlatarak size işkence etmeyeceğime emin olmanız için bu anılarımı sadece instagram fotoğraflarımda paylaşırken, ben size keşfettiğim bir güzellik sırrından bahsetmek istiyorum.

İtalya’nın ünlü bir markası hatta Milano markası olan Kiko’dan. Kiko Milano’da neredeyse her büyük caddede göreceğiniz Mac mağazalarına benzeyen ve içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz bir kozmetik markası. Mağazanın içerisi her zaman kalabalık. Ben de "ne var burada?" diyerek, biraz da Dilek’in daha önce aldığı ürünleri anlatıp, anlatıp bitirememesi nedeniyle içeri daldım. Size şunu söylemek istiyorum her şey muhteşemdi.

İtalyan işi - Resim : 2
İlk aldığım ürünlerden biri yine arkadaşımın daha önce kullandığı ve vazgeçemediği dışı yeşil renkli bir rimeldi. Tam adı Kiko Mascara Top Coat Allongeant olan bu rimelin fırçası top şeklinde yuvarlak ve içerisinde sanki kirpikler var. Kendi rimelinizi sürdükten sonra üzerine bu rimeli sürdüğünüzde kirpikleriniz hem çok uzun hem de çok gür görünüyor. Bu arada ürünün fiyatı da oldukça uygun. TL olarak hesapladığınızda 20 liraya falan geliyor. Benim şu ana kadar kullandığım en iyi rimel diyebilirim, hatta derim!

Tabi benim gibi bir kozmetik manyağı burayı bulmuşken bırakır mı? Fondöteni bir harika, bir de beyaz renkli parlak bir aydınlatıcısı var. Ona da bayıldım. Ben neredeyse tüm seti aldım diyebilirim ama size şunu söyleyeyim, bir yakınınız İtalya semalarına doğru uçarsa mutlaka yapışın. "Ya ne olur yaaaaa, parasını vereyim, bana bir tane şu rimelden al" demeyi unutmayın! Bu da size son kıyağım olsun...