Güzellikte 2021’in öne çıkan trendleri

2021 yılına girdik ve yepyeni bir başlangıç yapmaya hiç olmadığımız kadar hazırız. Bu hazırlıklara kendinizden başlamaya ne dersiniz? 2021’in güzellik trendlerini keşfedin, hazırlıklara başlayın!

Güzellikte 2021’in öne çıkan trendleri

Günlük rutinlerimizin çoğu değişti ve buna bakım rutinlerimizle güzellik alışkanlıklarımız da dahil. Ofise gitmenizi gerektiren bir işiniz olsa da ya da evde çalışsanız da ya maskenin ardından görünmeyecek ya da yaptığınıza değmeyecek diye makyaj yapmayı bırakmış olabilirsiniz. 

Bu aslında cildinize iyi gelse de belki de makyaj yapmak sizi mutlu ediyordu ve bunu çok özlüyorsunuz. Ya da saçlarınızda minimal de olsa değişiklikler yapmak istiyorsunuz ama kuaföre gitmeden bunu başarmaya çalışıyorsunuz. Kim bilir, belki de evde manikür yapmayı öğrendiniz bile! Kendi kendinize yetebildiğinizi fark ettiğiniz andan beri belki de saçlarınızı kesmeye bile başladınız, sınırlarınızı keşfetmeye çalışıyorsunuz. Geçtiğimiz kış bitip de yaz aylarına girdiğimizde rahatlamıştık ama yine eve kapanıyoruz ve bu durum bizi yepyeni güzellik trendlerini denemeye itiyor. Üstelik pandemi etkisiyle sadeleşen hayatımızda bakım rutinlerimiz ve güzellik alışkanlıklarımız da daha minimalist bir havaya büründü. Bu nedenle yeni trendler evde kalırken de uygulamaya elverişli. Üstelik yeni trendler çoğunlukla maske takacağımız gerçeğine oldukça uygun, örneğin renkli göz kalemleri ve eğlenceli göz makyajları trendlerin üst sıralarında yer alıyor.

Sikinimalism

Pinterest’te popüler olan "skinimalism" tamamen doğal görünümü, makyajsız doğal haline bırakılmış cildi ve eğer yapacaksanız bile oldukça minimal tutulmuş bir makyaj demek. Önemli olan cilt yüzeyine oldukça az kozmetik kullanmak. Böylece makyaj için çok vakit harcamanız da gerekmiyor. Aslına bakarsanız yavaşlayan hayat tempomuz için oldukça uygun bir trend. Pinterest’te hem "ışıltılı bir cilde sahip olmanın yolları" hem de "yüz yogası egzersizleri" aramaları geçen yıla göre dört kat artarken, "doğal günlük makyaj” araması %180 oranında arttı.

Eğlenceli French manikür modelleri

Geçtiğimiz yıllarda yeniden popüler olan French manikür, özellikle tüm yüzümüz maskeyle kaplıyken gözlerimizden sonraki en dikkat çeken nokta oldu. Son zamanlarda bu avantajı kullanan manikür sanatçıları French manikürün üstüne retro, eğlenceli ya da şık süslemeler yapıştırarak daha fazla dikkat çeken alternatifler ortaya çıkardı. Siz de bu gruba dahil olup küçük bir yenilik deneyebilirsiniz. Hem geri dönüşü kolay hem de ellerinizi her yıkadığınızda, ki bu çok sık oluyordur, gördüğünüz görüntüyü çok seveceksiniz.

Eğlenceli göz makyajı

Güzellik ve makyaj sanatçılarının hepsi hemfikir. Bu yıl yani 2021’de göz makyajı hiç olmadığı kadar ön planda olacak. Artık 80’lerden mi ilham alırsınız, glitter makyaj mı denersiniz size kalmış ama gözlerinize biraz hareket katmayı mutlaka deneyin. Mavi eyeliner, grafik eyeliner veya simli farlarla dikkat çeken göz makyajları yapabilirsiniz. Bu trende ayak uydurmak isterseniz, klasik cat eye eyelinerdan vazgeçmeyin ama bunu yaparken daha çarpıcı renkler tercih edin.

Kırmızının her tonu

Pandemi sıkılan her ünlünün saçlarıyla rengarenk denemeler yaptığını en azından çeşitli peruklarla farklı görünümler denediğini biliyoruz. Siz de saç renginizde bir değişiklik istiyorsanız, kızıl ve kestane tonlarından pembenin sade ama çılgın görünümüne kadar onlarca seçeneğiniz var. Bu yıl hata yapmak, risk almak ve yenilikler denemek için en uygun yıl!