Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir

İlişkinin en önemli kuralı saygıdır. Bir flörtünüz veya sevgiliniz var ancak size saygı duyup duymadığı konusunda emin değilsiniz. Sizler için artık emin olacağınız maddeleri sıraladık. Erkekler bu 10 maddeyi uyguluyorsa size saygı duyuyor demektir.

Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir

Yeni bir ilişkiniz var ve gerçekten hak ettiğiniz gibi davranılıp davranılmadığınızı mı merak ediyorsunuz? Bu soru yaygın bir soru çünkü biraz delicesine aşıkken veya aşık oluyormuş gibi hissettiğinizde saygısız davranışlara göz yummak çok kolay.

Ancak, bu işaretleri aradığınızda bir erkeğin size saygı duyup duymadığını söylemek bir o kadar kolay. Peki o davranışlar neler? İşte bir erkeğin size saygı duyduğunu gösteren 10 özellik: 

1. Tüm dikkatini size verir

Bu gerçekten bariz görünüyor, ancak kadınların sahip olduğu en yaygın sorunlardan biri, bir erkeğin ilgi eksikliğini hissetmek. Muhtaçlığı, istendiğini hissetme hakkından ayırmaya dikkat edin, ancak bir erkek size saygı duyduğunda, sizi görmek, sizinle konuşmak, çağrılarınıza hemen cevap vermek ve beraberken tam olarak sizinle ilgilenmek ister.

Sık sık planları iptal ediyorsa, mesajlara cevap vermeyi ihmal ediyorsa, romantik akşam yemekleri sırasında arkadaşlarına mesaj atıyorsa size saygı duymuyor demektir. Bir ilişkide vermek istediğiniz ilgiyi hak ediyorsunuz ve o fiziksel, duygusal veya zihinsel olarak müsait değilse, devam edin ve değerli zamanınızı müsait olan birine ayırın.

Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir - Resim : 1

2. Görüşlerinizle ilgilenir

Bir konuşma sırasında fikir beyan edip hemen susturulmaktan daha kötü bir şey yoktur. Sizinle aynı fikirde olsun ya da olmasın, size saygı duyan bir adam söyleyeceklerinizle ilgilenecek ve  konunun ince ayrıntılarını tartışmaya hevesli olacaktır. Zihninizin nasıl çalıştığını merak edecektir.

Aslında, düzenli olarak fikrinizi soracak ve bunu çok ciddiye alacaktır. Tıpkı kadınlar gibi, çoğu erkek de tavsiye, farklı algılar ve zihinsel uyarım sunabilecek birinin arkadaşlığını ister. Bir bakış açısı sunduğunuzda gülen ya da düşünmeden reddeden bir adamla birlikteyseniz, sadece saygısızlık göstermiyordur. Aynı zamanda büyümek için zamana ihtiyacı vardır.

-Bir erkeğin evlenmek istediğini gösteren 50 işaret

3. Sizi kontrol etmeye çalışmaz

İlişkiler söz konusu olduğunda, kontrol eden erkekler bu davranışı kendileri için bir koruma biçimi olarak kullanırlar. Bu genellikle bir güç gösterisi olarak tezahür etse de, derinlerde kökleşmiş bir korku, güvensizlik veya değersizlik duygularından kaynaklanır. Başlangıçta, sizi kontrol etmek, ne istediğinizi sormadan veya kararlarınızı etkilemeye çalışmadan yemek siparişi vermek gibi basit eylemler anlamına gelebilir.

Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir - Resim : 2

4. Duygusal olarak açıktır

Erkeklerin duygusal olarak açılmakta zorlandıkları bir klişe olabilir ama ne yazık ki bazen bu doğru. Toplumun kısıtlamaları, yetiştirilme tarzı veya güvensizlik olsun, dünya erkeklerin duygularını göstermesine kadınlar kadar izin vermiyor. Bu nedenle, bir erkek geçmişi, endişeleri veya korkuları hakkında size açıldığında, size karşı savunmasız kalacak kadar size saygı duyduğundan emin olabilirsiniz.

Bunun saygıyla olduğu kadar güvenle de ilgisi var. Aslında, birine saygı duymadan ona güvenmek zordur, çünkü fikirleri dikkate alınmayan biriyle bunu yapacak kadar güvende hissetmezsiniz. Bu nedenle, size babasının kendisini nasıl önemsiz hissettirdiğini söylemesi çok önemli görünmese de, bunun kesin bir duygusal saygı işareti olduğunu bilin.

-Ondan hoşlanıyor muyum? Bir dakikada cevabını ortaya çıkaracak 12 kolay soru!

5. Sizi başarılı olmaya teşvik eder

Birine saygı duymak, onun başarılı olmasına yardımcı olmak için her şeyi yapacağını hissettirir. Onları onlar yapan özelliklerine hayransınız, onlarla gurur duymaktan hoşlanıyorsunuz ve onları daha fazla başarıya teşvik etmek istiyorsunuz. 

Karşınızdaki kişi sık sık hevesinize soğuk su döküyorsa, hedeflerinizi teşvik etmekle veya tartışmakla ilgilenmiyorsa veya daha da kötüsü, kendinizi geliştirme çabalarınızı sabote ediyorsa, saygı göstermiyor demektir.

6. İlişki beklentileri konusunda dürüst

İster sadece beş randevunuz olsun, ister yıl dönümüne girmek üzere olun, size saygı duyan bir erkek ilişkinizi açıkça tartışacaktır. Bazen bu, şu anda ciddi bir şey istemediği konusunda dürüst olduğu anlamına gelebilir.

Ancak, bunu açıkça masaya koyduğu sürece, sana saygı duyduğunu bileceksiniz. Düzenli hafta sonu planları veya birbirinizin ebeveynleriyle ne zaman buluşacağınız konusunda nerede durduğunuzu tartışmaktan korkmayacaktır. Tartışmalardan ne çıkarsa çıksın, size saygı duyan bir erkek elinden geldiğince dürüst ve açık görüşler sunacaktır.

7. Birbirinizin hayatına dahil olmanızı ister

Bir erkekle bir süredir görüşüyorsanız ve birlikte zaman geçirirseniz, sonunda birbirinizin arkadaşları, ailesi veya iş arkadaşlarıyla tanışmanız mantıklıdır. Size saygı duyduğunda, hayatınızın tüm farklı yönlerini öğrenmek isteyecektir.

Öte yandan bir erkeğin adamın hayatı hakkında tam olarak bilgi sahibi değilseniz, örneğin hiçbir arkadaşının adını bilmiyorsanız veya o hafta boyunca yaptıkları hakkında ketum davranıyorsa dikkatli olun. 

Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir - Resim : 3

8. Her zaman sizin zevkinizle ilgilenir

Örneğin, bir erkek sadece seksle ilgileniyorsa ve size hiç saygı duymuyorsa, çoğu zaman bencilce davranacaktır. Size saygı duyan bir erkek çoğu zaman sizi ilk sıraya koyacaktır. Seçtiği restoranı beğendiğinizden emin olacak, hava soğuduğunda size ceketini verecek, sizi güldürmeye çalışacak ve duygularınıza saygılı olacaktır.

9. Kıskanmaz

Kıskançlık biraz kafa karıştırıcıdır. Çünkü,  besleyici bir tür kıskançlıkla her zaman nerede olduğunuzu bilmek isteyen, telefonunuzu karıştıran veya onsuz her dışarı çıktığınızda kriz geçiren bir erkek arasında büyük bir fark var. Bu tür eylemler, size açıkça güvenmediği veya mahremiyetinize değer vermediği için saygısızlık çığlıkları atıyor.

Erkekler bu 10 şeyi yapıyorsa size saygı duyuyor demektir - Resim : 5

10. O sizin bir numaralı hayranınızdır

Hayatınızda gerçekten saygı duyduğunuz birini düşün. Belki anneninz, eski bir öğretmen ya da en iyi arkadaşınız. Birine saygı duyduğunuzda, gerçekten onların bir numaralı hayranısınızdır ve onları hayatta mutlu, sağlıklı ve kendinden emin görmek istersiniz. Size saygı duyan bir adam, aynı şekilde bir numaralı hayranınız olarak köşenizde olacaktır.