İlişkinizin bittiğini gösteren 13 işaret!

Hepimiz bir ilişkinin nasıl bittiğini az çok biliriz. Bir restorana gittiğinizde birbiriyle dakikalarca konuşmayan çiftleri görmüşünüzdür. Bu size biraz tuhaf gelse de aslında bir ilişkinin sonunun geldiğini gösteren en önemli işaretlerden biridir.

İlişkinizin bittiğini gösteren 13 işaret!

Birlikte vakit bile geçiremeyen bu çiftlerin ortak hiçbir yanı kalmamış ve büyük ihtimalle aylardır birbirlerine sarılamıyorlar olabilirler. Yani sevgi yok. Duygu yok. Aralarında sıcaklık yok! Bir zamanlar aşık olabilirler ama gerçek şu ki artık karşılıklı bir aşk içinde değiller. Bu çiftler birbirlerinden bıkmış veya hayatta iki farklı yola girmiş olabilirler. 

İLİŞKİLER NEDEN BOZULUR?

İlişkiler çeşitli nedenlerden dolayı bozulabilir. Genellikle bir ilişkinin dağılmasının tek nedeni bu değildir. Öncelikle çeşitli faktörlerin birleşimidir.

  • Güven kaybı
  • İletişim eksikliği
  • Saygısızlık
  • Samimiyet eksikliği
  • Farklı öncelikler
  • Çaba eksikliği

 

İLİŞKİNİZİN BİTMEYE BAŞLADIĞINI GÖSTEREN 10 İŞARET

İlişkinizi nasıl kurtaracağınız, ilişkinizin başarısız olduğuna dair işaretleri kabul etmekle başlar.

1. Samimiyet eksikliği

Seks, yakınlık veya dokunma eksikliği ilişkinizin dağıldığının ilk işaretlerinden biridir. Seks, bir çift olarak ilişkinizi güçlendiren yapıştırıcıdır. Bu sadece ikiniz için özel ve kutsaldır. Bu, sizi merkezde ve bağlantıda tutan güçlü bir birliktelik eylemidir.

2. Zayıf iletişim (veya hiç iletişim yok)

İlişkinizin dağılıp dağılmadığını nasıl anlarsınız? Açık bir iletişim eksikliği olduğunda.

Partnerinizle günlük iletişim eksikliği, ilişkinizin dağıldığının işaretlerinden biridir. İlişkiler bozulmaya başladığında sessizlik genellikle ilk göstergelerden biridir. Sevgi dolu kısa mesajlar, e-postalar ve telefon görüşmeleri azaldıkça veya hiç olmadığında, ilişki kontrolünün zamanı gelmiş olabilir.

"İlişkim bozuluyor mu?" o zaman partnerinizle iletişim boşluğunu kapatmak, bir ilişkinin nasıl kurtarılacağını anlamada çok önemlidir.

İlişkinizin bittiğini gösteren 13 işaret! - Resim : 1

3. Dokunma bitmişse...

Eğer bir zamanlar herkese gösterdiğiniz sevgi gösterileriniz, insanların yanında ayrılık gösterilerine dönüştüyse, endişelenmeniz için bir neden olabilir. Dokunma sevgi nedeniyle istenilen bir harekettir. Aşık olduğunuzda partnerinize dokunmak istersiniz.

Tatlı öpücükler, el ele tutuşma ve kol kola yürümenin yerini ölçülebilir bir mesafe aldığında, bunlar ilişkinizin dağıldığının açık işaretleridir.

4. Sevgi terimleri nadiren kullanılır

İlişkinizin dağıldığını hissettiğinizde partnerinizle klasik bir ana tanık olacaksınız. "Tatlım", "Balım" ve "Sevgilim" yerine "Merve", "Can" ve "Melisa" geçtiğinde dinlemek isteyebilirsiniz.

Eşinizin size hitap şekli evliliğinizin dağıldığının işaretidir. Aşk, sevgi koşullarını ortaya çıkarır. Patronunuz size isminizle hitap etmelidir; partneriniz yapmamalı.

5. Artık ortak çıkarlar yok

Çift olarak aktivite yapmak aranızdaki bağı güçlendirir. Karşılıklı aktiviteler sizi bir çift olarak birbirine bağlı tutar. Hayatı bir takım olarak keşfederken, birlikte geçireceğiniz zamanı sabırsızlıkla beklersiniz. Seks bonusuyla en iyi arkadaşınla evli olmak gibi.

İlişkiniz dağılmaya başladığında, bir zamanlar birlikte keyif aldığınız ilgi alanları tamamen tek başına maceralara dönüşebilir.

6. Birlikte vakit geçirmiyorsunuz

Tüm gece randevuları ve birlikte geçirilen kaliteli zamanlar artık neredeyse yok. İkiniz de birlikte vakit geçirmeyi bıraktınız. Aynı evde veya odada yaşasanız bile neredeyse hiç konuşma olmuyorsa sıkıntı büyük demektir.

7. Sır saklıyorsunuz

Bu noktada ikiniz de birbirinizin hayatı hakkında ne kadar bilginiz var? Bunun cevabı "çok fazla değil" ise büyük olasılıkla ilişkiniz dağılıyor demektir.

Eğer ikinizden biri diğerinin öğrenmesini istemediğiniz şeyler yapıyorsa ya da sadece hayatınızın bir parçası olmasını istemediğiniz için sır saklıyorsanız, bu işaretlerden biri olabilir.

İlişkinizin bittiğini gösteren 13 işaret! - Resim : 2

8. Kolayca öfkelenirsiniz

Partnerinizin yaptığı her şey sizi rahatsız etmeye başladıysa bu, ilişkinizin dağıldığının işaretlerinden biri olabilir. Onlar hakkındaki küçük sevimli şeyler, kişiliklerinin en sinir bozucu parçaları haline gelmeye başladıysa ilişkiniz bitmeye yaklaşmış demektir.

9. Ödünleriniz bitti

Uzlaşmalar ilişkilerin bir parçasıdır. Ara sıra bir kişi ilişkinin sağlıklı ve pürüzsüz kalmasını sağlamak için taviz verir. Ancak partnerlerden biri, ilişki uğruna taviz veren tek kişinin kendisi olduğunu veya artık artık taviz vermediğini düşünmeye başlarsa, bu, ilişkinizin dağıldığının işaretlerinden biri olabilir.

10. Benlik duygunuzu kaybedersiniz

İlişki benlik duygunuzu (kendinize olan saygınızı, bireyselliğinizi veya öz değerinizi) ihlal ediyorsa, bu, ilişkinizin dağıldığının işaretlerinden biri olabilir. Birey olarak mutlu ve tatmin değilseniz, ilişkide mutlu olmanız zorlaşır.

11. Sadece kavga ediyorsunuz

Ne kadar uyumlu veya aşık olurlarsa olsunlar, kavga etmeyen çift olmaz. Kavga aslında ilişkinin sağlıklı tarafıdır. Ancak belli başlı kavgalar tabi ki... 

Kavgadan kavgaya geçiş, ilişkinizin özünde bir şeylerin korkunç bir şekilde ters gittiğinin ve hiçbirinizin bunu çözmeyi başaramadığının kesin bir işaretidir. Belki de hatalı olduğunu kabul etmek istemiyorsunuz. Belki önceki tartışmaları bir kenara bırakamıyorlar ve pasif-agresif duygusal iniş çıkışlar yaşıyorsunuz. Bu ilişkinin hiç de iyiye gittiğinin göstergesi değil.

12. Güven yoktur 

İlişkilerde kabul edilmesi en zor şeylerden biri, kimsenin mükemmel olmadığı ve insanların işleri batıracak olmasıdır. Bazen dağınıklık acı vericidir, ancak üzerinde çalışılabilecek bir şeydir. Ancak güven bir kere kırılırsa bunu tamir etmek çok zordur. İlişkinizde güven kalmadıysa kavgalarınız ve şüpheleriniz de o kadar artacaktır. 

13. Bitmesini istiyorsun

Pek çok insan, ayrılma nedeni olarak gösterebilecekleri bir şey aradıkları için, kopmuş veya düzleşen ilişkilerde oyalanır. İronik bir şekilde, bu ilişkinin bittiğinin en kesin işaretidir; bitti çünkü sen buna karar verdin. Pek çok insanın unuttuğu bir şey, bir ilişkinin bittiğine dair kanıta veya gitme zamanının geldiğine dair bir işarete ihtiyacın olmadığıdır. Ama günün sonunda, bir ilişkiyi bitirmenizin tek nedeni, bitmesini istemenizdir.