Buçe Buse Kahraman

Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir ve Çetin Tekindor gibi isimlerin yer aldığı Yalı Çapkını dizisi Eylül 2022'de izleyici ile buluştu. Yalı Çapkını dizisi, Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği Halis Ağa’nın (Çetin Tekindor) el bebek gül bebek yetiştirilmiş torunu Ferit’in (Mert Ramazan Demir) evlenmesine karar vermesiyle gelişen olayları konu alıyor. Hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu’na ait olan Yalı Çapkını’nda Gaziantepli Korhan Ailesi’nin başından geçenler işleniyor. Dizide çok konuşulan karakterlerden biri de Pelo yani Pelin... Peki, Yalı Çapkını dizisinin Pelo'su Buçe Buse Kahraman kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Bu makalede internette çok merak edilen bu sorular eşliğinde Buçe Buse Kahraman'ın  biyografisine bakıyoruz.

BUÇE BUSE KAHRAMAN KİMDİR?

Buçe Buse Kahraman'ın biyografisi şöyle:

Buçe Buse Kahraman 1 Nisan 1996 İzmir doğumlu. Üniversite eğitimini 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nde aldı. Yer aldığı ilk proje 2017 yapımı Kötü Çocuk'tu ve filmde Cansu karakterini canlandırdı. İlk dizi projesi olarak Çarpışma dizisinde Meltem karakterine hayat verdi. 3. sezonunda Yasak Elma dizisinde Lila karakteri olarak ekranlara geldi. Buçe Buse Kahraman, Uyanış Büyük Selçuklu ve Baş Belası projelerinde de izleyici karşısına çıktı.

Dizi:
Yalı Çapkını, 2022
Ben Gri, 2022
Baş Belası, 2021
Uyanış: Büyük Selçuklu, 2021
Yasak Elma, 2019
Çarpışma, 2018

Sinema:
Kötü Çocuk, 2017

Buçe Buse Kahraman Koç burcu.

Genç oyuncu bir röportajında kendisiyle ilgili şu bilgileri veriyor:

  • Güzel bir çocukluk geçirdim. Bir ağabeyim var, aramızda çok az yaş farkı var o nedenle arkadaş gibi büyüdük, hiç arkadaş sıkıntım olmadı. Mutlu bir çocukluğum oldu. Çok yazıp çizerim, çocukken de çok yazardım. Düz yazı, şiir...


NASIL OYUNCU OLMAYA KARAR VERDİ?

  • Küçükken ne olmak istiyorsun dediklerinde hep oyuncu olmak istiyorum, tiyatrocu olmak istiyorum derdim. 11 yaşımda ideallerime tiyatrocu olmayı yazmıştım.
  • 9 Eylül mezunuyum. Son yıl Çarpışma geldi. Yapabilirim gibi hissettim.


YALI ÇAPKINI DİZİNİN PELİN'İ...

Buçe Buse Kahraman Pelin karakteriyle ilgili benzer-farklı yönleri olup olmadığı sorusuna şu yanıtı veriyor:

"Pelin, biraz gözü kara bir karakter ve kendi içinde aslında samimi bir kız. Bir yandan takıntı haline getirmiş durumda içinde bulunduğu şeyi. Birine çok bağlı, küçüklüğünden beri onunla; onunla büyümüş. Ve onu her yönüyle bunu kabul etmiş. Bu da bence zor bir şey aslında. Buçe bunu yapmazdı mesela. Her şeyiyle kabul etmezdi birini. O noktada ayrılıyoruz. Şeyleri benziyor, mesela aklına esen bir şeyi yapması. Ama ben daha akıllı ve mantıklı bir yerden yaparım. Ama bir şey yapmak istersem mutlaka yaparım onu. O konuda ben de biraz gözükarayım. Ama diğer yandan kendimi o tarz durumların içinde bırakmazdım Pelin'in yerinde olsam"

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buçe Buse Kahraman (@bucekahraman)'in paylaştığı bir gönderi

YALI ÇAPKININDA PELİN KARAKTERİ

Pelin dizide Ferit’in sevgilisidir. Güzel sanatlar seramik bölümünde okumakta ailesinden ayrı yaşamaktadır. Ferit’in ara ara başka kızlarla da olduğunu bilir ama önemsemez. Çünkü sorun çıkarırsa Ferit’in onu terk edeceğini düşünür. Ferit’e duyduğu aşkla gururu arasında çatışma halindedir. 

Yalı Çapkını'nın Pelini Buçe Buse Kahraman kimdir

BUÇE BUSE KAHRAMAN'IN INSTAGRAM HESABI

Buçe Buse Kahraman'ın Instagram hesabında 500 bine yakın takipçisi bulunuyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buçe Buse Kahraman (@bucekahraman)'in paylaştığı bir gönderi