Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek: 1 buçuk ayda 21 kilo verdim

Adını Feriha Koydum dizisinde canlandırdığı Lara karakteriyle ünlenen Feyza Civelek başından geçen hastalıkları ve yaşadığı zorlu süreci anlattı.

Kızılcık Şerbeti'nin Nilay'ı Feyza Civelek: 1 buçuk ayda 21 kilo verdim

Son dönemin sevilen dizilerinden Kızılcık Şerbeti'ndeki Nilay rolüyle tanınan Feyza Civelek, YouTube'da yayınlanan Katarsis'e katıldı.

Toplumumuzdaki güzellik algısı üzdü

Hayranları tarafından özel hayatı merak edilen Civelek, çarpıcı itiraflarda bulundu. 

1.5 ayda 21 kilo verdikten sonra yapımcılardan daha çok teklif geldiğini söyleyen Civelek, toplumumuzdaki güzellik algısının kendisini üzdüğünü dile getirdi.

Röportajdan bazı notlar şu şekilde:

"Nilay oldum bir nevi"

"Bu ben olmalıyım dedim. Bu benim hayatımın rolü olduğunu düşündüm. Çünkü ben Nilay'ı benimsedim. Nilay oldum bir nevi. Yabancılaşmadığım için bu rolde kendimi buldum. Nilay aslında kötü ama cahil kötü. Daha önce hiç sevgi görmemiş, sevgi görmediği için de bu sevgiyi çevresinde arayan ve ön planda olmak isteyen bir karakter. Ben Nilay'a komiklik ekleyerek onun iç güzelliğini göstermeye çalışıyorum.

Başta hiç alışamadım tesettürlü olmak garip geldi. Benim birkaç arkadaşım dışında ailemizde ve hiç tesettürlü yok. Çevremde görsem alışık olacağım bir durum olacaktı. Bu dizide tesettürlü olmam farklı ailelerin iç yüzünü görmeme olanak sağladığı için oyunculuğumu da geliştirdi.

"Köpeğime çok düşkündüm"

Köpeğim vardı, vefat etti. Ben köpeğime çok düşkündüm, 11 yıl benimle yaşadı. Evladım gibiydi. Oğlum diye seviyordum. Nereye gitsem peşime geliyordu. Köpeğimi kaybettim ve sırtıma dövmesini yaptırdım. Onu kaybettikten sonra sedef hastası oldum. Üzüntüden sıkıntıdan saçkıran oldum. Bir sürü sıkıntı yaşadım ve bu biraz benim dönüm noktam oldu. Hayatımda ilk kez en değer verdiğim şeylerden birini kaybettim çünkü. O süreci zor yaşadım, zor atlattım ama hayat bir şekilde devam ediyor. 3-4 ay önce de dedemi kaybettim. Yaşadığım her kayıp hem bana bir ders oluyor hem de benden bir şeyler götürüyor.

"1.5 ayda 21 kilo verdim"

Ben 1.5 ayda 21 kilo verdim, onun öncesinde çok kilolu bir zaman geçirdim. O zaman çok depresyondaydım. Bu bana çok özgüven eksikliği getirdi. Sonra kilo verince hayatım gerçekten tam anlamıyla değişti. Kendime güven kazandım. Olmak istediğim yere ulaştığım için kendime geldim.

"Kilolu oyunculara başrol vermiyorlar"

Kilolu oyunculara başrol vermiyorlar. Ben bir film için anlaşmıştım, kiloluyum diye olmadı. Zayıfladıktan sonra çok fazla teklif gelmeye başladı. Çünkü güzellik algısı maalesef var.