Yıllar sonra ikiz babası olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’dan ilk açıklama

Sanatçı Metin Akpınar'a açılan 'babalık' davası bu hafta karara bağlanmış ve Duygu Nebioğlu'nun Metin Akpınar'ın kızı olduğu ortaya çıkmıştı. Nebioğlu bir de ikiz kız kardeşi olduğunu söylemişti. Metin Akpınar bu haberlerin ardından sessizliğini bozdu ve ilk kez açıklama yaptı.


1 / 5
Yıllar sonra ikiz babası olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’dan ilk açıklama - Resim : 1

Duygu Nebioğlu'nun Yeşilçam'ın usta isimlerinden Metin Akpınar'a açtığı bu hafta 'babalık' davası karara bağlandı. 35 yaşındaki Nebioğlu'nun Metin Akpınar'ın kızı olduğu ortaya çıktı. Metin Akpınar ise gazeteci Candaş Tolga Işık'la konuştu ve bir açıklama gönderdi. 62 yıldır Göksel Özdoğdu ile evli olan ünlü sanatçı Metin Akpınar'ın açıklaması şöyle:

(Fotoğraf: Haziran 2022 - Babasıyla fotoğrafını yayınlayan Nebioğlu, "İmza mı aldım mutlu oldum. Sahneye adanmış bir ömür" mesajını yazmış)

2 / 5
Yıllar sonra ikiz babası olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’dan ilk açıklama - Resim : 2

24 YIL SONRA ÖĞRENDİM

Bu duyuru son gelişmeler üzerine sevgili halkıma, sevenlere kızanlara duyurudur. 36 yıl önce Antalya'da bir sanatsal etkinlikte tanıştığım kişiyle sadece bir gecelik beraberliğim oldu. Bu olaydan sonra bir daha ne görüştük ne de haberleştik. 24 yıl sonra, bir gün ikiz kardeşler bana ulaşıp babalarının ben olduğumu söylediler. Elbette çok şaşırdım ve sarsıldım. Kızlarımdan öğrendiğime göre bir yetiştirme yurdunda kalmışlar, 6 yaşındayken de Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinilmişler. 20 yaşına geldiklerinde ise biyolojik ailelerini bulmak istemişler. Kendilerini ilk tanıdığımdan itibaren çocuklarım olarak kabul ettim. Hepimiz açısından en sağlıklı şekilde ilişkimizi sürdürmek için karşılıklı çaba sarf ettik.

"MADDİ VE MANEVİ DESTEK OLMAYA ÇALIŞTIK"

Bu şekilde yolumuz kesiştikten sonra onlara, eşim Göksel ile birlikte elimizden geldiğince maddi ve manevi destek olmaya çalıştık. Bunca yıldan sonra gelen bu haberin ardından onların beklediği ve umduğu baba olmam kolay değildi. İlişkimizi kendimize bir yol bularak sürdürmeye çalıştık. 2023 yılına geldiğimizde aramızdaki bağı resmiyete kavuşturmayı tercih ettiler. İtirazım olmadı ve kamuoyunu meşgul eden dava süreci başladı.

DUYGU NÜFUSUMA GEÇTİ, KARDEŞİ DE GEÇECEK

Bu dava sırasında davayı zora sokacak herhangi bir çabam olmadı. Hukuki prosedürler tamamlandıktan sonra 13 Ekim 2023 günü itibariyle Duygu benim nüfusuma geçti, hukuki işlem tamamlanınca kardeşi de geçecek.

'ÇOCUKLARIMIN ÇEKTİĞİ ACILARDAN DOLAYI ÇOK ÜZGÜNÜM. EŞİMİ ÜZDÜĞÜM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM'

Kızlarımı tanımamdan itibaren bugüne kadar onları kabullenmemde ve onlara karşı duygularımda bir değişiklik olmadı. Bu dava sürecinin de buna olumsuz bir etkisi yoktur. Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm. Ayrıca eşim Göksel Akpınar'ı üzdüğüm için özür diliyorum. En önemlisi anlamsız bir şekilde üzdüğüm halkımdan özür diliyorum. Ne yazık ki hayat geriye doğru yaşanmıyor.

3 / 5
Yıllar sonra ikiz babası olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’dan ilk açıklama - Resim : 3

DUYGU NEBİOĞLU DAVA SONRASI AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Duygu Nebioğlu, davanın sonuçlanmasından sonra şu açıklamayı yapmıştı:

Benim adım Duygu Nebioğlu, 88 yılında Antalya'da yaşama tutundum. Dünya'nın varlığını talihsiz olaylar ile kavradım. Bebekliğim, çocukluğum zor şartlar altında geçti. 94 yılında Nebioğlu ailesi tarafından evlat edinildim. Ailem tarafından topluma kazandırılmak için başlayan serüvenimin devamında biyolojik ailemin ve soyağacımın merakına düştüm. Bu düşünce beni Türk toplumuna mâl olmuş Sayın Metin Akpınar'a ulaştırdı. Henüz 21 yaşında üniversite öğrencisi iken gerçeklerin karşısında yoğun şaşkınlık hissiyle, hayranı olduğum sanatçının biyolojik babam olmasının mutluluğunu ne yazık ki yaşayamadım.

Aldığım yetersiz sevgi nedeniyle beni bağrına basmakta zorlandığı için ağır travmalar yaşadım. Bu sebeple saygı değer avukatlarıma ulaştım. Bugün avukatlarım Ferihan Polat ve Ahmet Furkan Uludağ sayesinde Metin Akpınar'ın babam olduğu Akseki Asliye Hukuk Mahkemesinin kararı ile resmiyete kavuşmuştur. Adalet karşında tüm haklarımı koruma altına almış bulunuyoruz. Şaşkınım, yıllar sonra gelen mutluluk hayatımın ilk günü gibi oldu. Kamuoyuna bunu açıklamayı borç bilip sevgi ve barış içerisinde hareket edeceğimizi duyurmak istiyorum. Bu süreçte bana destek olan ve koşulsuz sevgi veren Nebioğlu aileme teşekkür ediyorum. Duyguluyum.

4 / 5
Yıllar sonra ikiz babası olduğu ortaya çıkan Metin Akpınar’dan ilk açıklama - Resim : 4

"ÜNLÜ OLMAK GİBİ BİR DERDİM OLSAYDI..."

Neiboğlu dün yaptığı paylaşımda "Ben ne yaşadım, nereden bileceksiniz ki? Ünlü olmak gibi bir derdim olsaydı 21 yaşımda olurdum. Sadece vicdanı olanlar anlayabilir. Barış ile kalın" ifadelerini kullanmıştı.