Bridgerton dizisinin muhteşem evleri aslında tek bir ev

Netflix’in son zamanlardaki en popüler yapımlarından biri olan Bridgerton’da gördüğümüz o muhteşem dekorasyonlar ve kostümlerin arkasındaki sırları keşfettik!

Bridgerton dizisinin muhteşem evleri aslında tek bir ev

Sene 1813, evlenme yaşına gelmiş genç kızlar, şehrin en güzel kızlarına talip olan yakışıklı erkekler ve doğal ışığın altında izlediğimiz o muhteşem dönem elbiseleri... Bridgerton, romantizme bayılan herkesin en güncel favorisi olmayı başardı. Biraz Pride and Prejudice fazlasıyla Gossip Girl havası aldığımız bu dönem dizisinde canınızı sıkacak hiçbir şey yok ama bol bol klişe var. Yine de keyifle izleyebilirsiniz. Üstelik günümüz pop şarkılarının balo sahnelerinde klasik coverlarını duyup da tanımaya başladıkça daha çok seveceksiniz.

Dizideki evlerin hepsi birbirinden büyüleyici, dekorasyonları sanki gerçekten 19. yüzyıldan görüntüler izliyormuşuz gibi hissettiriyor. Bu evlerden biri, aslında dört kocaman evin içine sığdırıldığı tek bir konut. 400 yıldan uzun zaman önce inşa edilen ve Wilton House olarak bilinen bu yerleşim yeri, daha önce Emma, ​​The Crown ve Pride and Prejudice gibi ünlü dizi ve filmlerde de kullanıldı. Aslında bakarsanız dönem yapımlarının aranan başrollerinden biri de bu ev.

Dört farklı dekorun birleştiği ev

Wilton House sadece Kraliçe Charlotte'un kraliyet ikametgahı (özellikle yatak odası, "sunum odası" salonu ve bahçesi olarak) değil, aynı zamanda Lady Danbury'nin kütüphanesi, Clyvedon Kalesi'nin yemek odası bir bahçe partisinin bulunduğu yere ve Hastings Dükü'nün dış cephesine, koridorlarına ve çalışma odasına da ev sahipliği yaptı. Anlayacağınız kocaman bir set bu yapının içine kuruldu ve birçok sahnede farklı yerler gibi gösterildi.

Bir yapının neredeyse birçok sete aynı anda yer verebilmesi, özellikle çekim planını oldukça kolaylaştırmış. Sete karar veren ekibe ilham veren de yine aynı evin kullanıldığı 1975 yapımı Barry Lyndon filmiymiş.