Ne kadar fitsiniz?

Aerobik gücünüzü sınayabileceğiniz bu testi yapmak için merdivenli bir binaya, kronometresi olan bir saate, koşu bandına ya da 1,6 km’lik bir parkura ihtiyacınız olacak.

Ne kadar fitsiniz?

1 1 mili (1,6 km) koşmanız ya da yürümeniz ne kadar zaman alıyor? Ne kadar hızlı gidebiliyorsanız gidin, koşun, yürüyün ya da biraz koşup biraz yürüyerek mesafeyi tamamlayın. Parkuru tamamlamak kaç
2 Bir binanın merdivenlerini olabildiğince hızlı tırmanın. 4 katı tırmandığınızda (her kat yaklaşık 12-14 basamaktan oluşuyor) nasıl hissediyorsunuz?
3 Şimdi biraz jumping jack egzersizi yapacağız (bacaklar hafif aralı, kollar yanlarda dik durun. Bacakları yana açarak zıplarken elleri de yukarıda birbirine değdirin. Bu şekilde açılıp kapanarak zıplayın). Kronometreyi hazırlayın ve ardı ardına saniyede 1 zıplama şeklindeki ritmi ne kadar süreyle koruyabildiğinizi kontrol edin.
4 Jumping jack testini yaptıktan hemen sonra 30 saniye dinlenin ve kalp atış hızınızı ölçün. (Nasıl mı? İşaret ve orta parmağınızı boynunuzun yanlarında bulunan ana arterin üzerine hafifçe bastırın. Kronometreyi kullanarak 10 saniyede ne kadar attığını sayın ve çıkan sayıyı 6 ile çarparak 1 dakikadaki kalp atış hızınızı bulun.) Eğer kalp atış hızınız 120’nin üzerindeyse jumping jack egzersizinden 1 dakika sonra ölçümü tekrarlayın. Dakikada 120 kalp atış hızını yakalayana kadar her 30 saniyede bir kalp atış hızınızı ölçün. Bu ne kadar zaman aldı?

Testi Paylaş