Akrep Burcu Kadınının Özellikleri

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri:

23 Ekim ile 21 Kasım arasında doğan Akrep burçları güçlü varlıkları ve talepkarlıkları ile bilinir. Peki bir Akrep burcunun diğer özellikleri neler? Bir Akrep kadını nelerden hoşlanır? Nelerden hoşlanmaz? İşte Akrep burcu kadının olumlu ve olumsuz özellikleri: 

Doğum tarihi: 23 Ekim - 21 Kasım
Yönetici gezegen: Mars
Element: Su 
Renk: Bordo
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Opal 
Karşıt burç: Boğa
Vücutta temsil ettiği yer: Genital bölgesi 
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 8, 11 
En uyumlu burç: Boğa ve Yengeç 

 

AKREP BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Akrep Burcu Kadınının bakışları delip geçici, gözleri her ne renk olursa olsun büyüleyicidir. Ses tonları kadife gibi yumuşak, kelimeleri özgüvenli olacaktır. Çoğunlukla saç ve göz renkleri koyudur ancak sarışın ve kumral olanlarda vücut tüyleri genellikle kızılımsı sarı tonlardadır. Plüton kızlarının dışardan bakıldığında gözüken sakinliği adeta içeride kaynayan ruhunu örtmek için özel tasarlanmıştır.

AKREP BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Akrep Burcu Kadını için kişisel bir hediye çok daha anlamlı olacaktır. Onun ilgi alanına uygun olarak seçilmiş, belki üzerinde ismi yazan bir hediye vermek daha caziptir. Mesela, kişisel olarak tasarlanmış bir takı ya da onun ilgi alanlarına uygun bir hediye kırmızı rengi, leopar deseni takıntısını da göz önünde bulundurduğunuzda daha anlamlı olacaktır. Gizem ve dedektiflik seven Akrepler için yeni moda olan ‘Katil Kim Oyunu’ da çok eğlenceli bir etkinlik olabilir.

AKREP BURCU KADINI NASIL BESLENMELİ?

Akrep Burcu insanları öncelikle beslenmeden çok içlerinde oluşan hırsa ve kine odaklanmalılar. Plüton yönetimindeki bu burç insanlarını asıl mahveden ve sağlıklarını etkileyen; takıntıları, aşırılıkları ve fazla çalışmalarıdır. Mikroplara en açık yerleri üreme organları, burun ve boğazlarıdır. Herhangi bir nedenle burun ameliyatı geçirmeleri olasıdır. Strese bağlı kalp, omurga, sırt ve dolaşım sistemleri zarar görmeye meyillidir. Hastalıklardan etkilenmemek için sakinlik ve huzurun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde beslenmek onlar için daha yararlı olacaktır.

AKREP BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Hiçbir Akrep Burcu Kadını özgüvensiz ve zayıf bir erkeği tercih etmez. Onun tanımlamasına göre bir erkek cesur, girişken, yükselme hırsları olan biri olmalıdır. Onlar yanlarında kendisini destekleyen, gururlandıran özelliklerde bir eş ararlar. Seçecekleri adamların güçlü fiziksel özelliklerde, yakışıklı ve zeki olmaları gerekmektedir. Prestij sahibi, çevresince saygı duyulan, her zaman kendini geliştirecek ve daha iyi yerlere gelebilecek biriyseniz bu Akrep kadını için iyi bir seçenek olabilirsiniz.

AKREP BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Akrep Burcu Kadını tarafından seçildiyseniz Dünya’nın en şanslı ve asla burnu yere gelmeyecek adamı olabilirsiniz. Bu dişi Akrep size hayatı boyunca sadık kalacak, ihtiraslı ruhuyla ve derin sevgisiyle kendisine bağımlı hale getirecektir. Aşkta ya seven ya da ilgisini tamamen kaybeden bu kadınların ara ara çılgınca öfkeleri ile karşılaşabilirsiniz. Evi başınıza yıkıp sakinleştikten sonra asla kabul etmeyeceği çılgınca öfkeler. Unutmayın; arı da ağzıyla bal yapıyor ama arkasında iğnesi var.

AKREP BURCU KADINI NASIL MUTLU OLUR?

Akrep Burcu Kadını mutlu olabilmek için öncelikle psikolojik olarak tatmin olmak isterler. Kaybetmeyi sevmeyen Akrep kadınları hırs ve kin duygularını ne içlerinde yaşamalı ne de başkalarına yansıtmalılar. Bu duygulara uzun süre maruz kalmaları nadiren hasta olan bünyelerini sarsabilir. Plüton kadınları mutlu olabilmek için ara sıra uzun bir dinlenme, davranış değiştirme, içlerini yakan gücenme duygusundan arınma sürecine girmelidirler.

AKREP BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Akrep Burcu Kadınları hem zehir hem de panzehirdir. O derin gizemli güzelliği ile sizi mıknatıs gibi çektiyse bunda şaşırılacak bir durum yoktur. Asıl beklenmeyen bu dişinin derinlerde bir yerlerde biraz erkek özellikleri taşımasıdır.  Onlar özellikle flört döneminde partnerlerine hükmetme arzusunu kontrol altında tutacaklardır. Sevgisini kendinden emin, korkusuzca gösterecek adeta sizi hipnotize özelliğiyle bağımlı hale getirecektir. Kısaca; bir akrep kadınından ayrılmak her yiğidin harcı değildir.

AKREP BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Akrep Burcu Kadını ona yapılan iyiliği asla unutmaz. Vefalı tarafı bu iyiliğin karşılığını mutlaka vermesini sağlar. Bunun haricinde birde ona yapılan kötülükler, kuyu kazmaya çalışanlar vardır. Tuhaf bir şekilde bu insanları da hayatına çeker. Ancak, kendisiyle uğraşan düşmanları da hiçe saymaz, onlara verilecek karşılığın çetin yollarını hemen bulur. O savaşı kazanır ve en iyi haliyle yenilgiye uğrattığı insanın kendi yoluna gitmesine izin verir. İzin verirse şükredin. Siz yok olana kadar mücadeleye devam da edebilirdi!

AKREP BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Akrep Burcu Kadını güvenilirdir demek için siz kimsiniz ve o sizi nasıl yorumluyor buna bakmak gerekir. Belki biraz tehlikeli olabilir. Tamamı değilse de yüzde 99’undan bu şekilde bahsetmek gerekiyor. İnsanları cıvıl cıvıl tavırlarıyla yanıltabilen, zararsızmış gibi gösteren bir yanı olabilir. ‘Ateşle Oynamışım’ dememek için yumuşak ve saf olmadıklarını asla unutmayın. Neşeli konuşmalarının altında oyuncu bir tavır olabilir. Zehirli iğnesini sokana kadar bunu anlamayabilirsiniz.

AKREP BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Akrep Burcunun güvenini kazanmak için dürüst ve güvenilir olmaya, ona baskı yapmamaya ve anlamlı, düşünceli sürprizler planlamaya odaklanın. Tabi ki bu onun size pervasızca güveneceği anlamına gelmez. Bir akrep sizin yüzünüze neşeli kahkahalar atıp huzurlu ve sıcak bir ortam yaratırken, içten içe sizi ölçüp, tartıp biçer. Onun birine güvenmek için zamana ihtiyacı vardır. En ufak iki tezat kelimenizi hafızasına kaydeder. Bu artık sizin onun takibine girdiğiniz anlamına gelir. Bundan sonraki hareketleriniz ve konuşmalarınıza göre o size güvenip güvenmeyeceğine karar verecektir.

AKREP BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI NELERDİR?

Akrep Burcu Kadını nettir. Siz bir şey sorduğunuzda lafı dolandırmaz. Sordu artık ‘Demek Ki Cevaba Hazır’ diye düşünür pat diye söyler. Şahsi fikrini ya da öğüdünü merak ediyorsanız ve ona soruyorsanız çıplak gerçeği en yalın haliyle öğrenmeye hazır olmalısınız. O bir konuda haklı çıkmak, dost kazanmak veya birine yağcılık yapmak için sahte iltifatlar, içten olmayan iyi niyetlilik halleri göstermez.

AKREP BURCU KADINININ EN NEGATİF YANLARI NELERDİR?

Akrep Burcu Kadını her şeyi kontrol etmek ve her şeye sahip çıkmak içgüdüsündedir. Ancak, kendisine sahip çıkılmasına ve kontrol edilmesine asla tahammülü olmayacaktır. Onlar için savaş söz konusu olduğu zaman da kendi görüşlerinden başka birinin görüşlerini, düşüncelerini asla anlamak istemezler. Bazen uzlaşmak ve barış bu Dünya’da gereklidir. Ancak onların bunu kabul edebilmeleri bazen birkaç haftadan fazla sürebilir. Ayrıca, içgüdüsel olarak Akrep kızları sanki çatışmalarda ve savaşta skoru eşitleme zorunlulukları varmış gibi hissederler.

AKREP BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Akrep Burcu Kadını çocuklarına sevgisini öpücükler, saç okşamaları, yanak mıncıklamaları ile fiziksel olarak göstermez. Ancak, çocuklar kendilerine derin bir sevgi ile bağlı olduğundan emin olacaklardır. Akrep anne çocuklarının yeteneklerinin ortaya çıkmasına her zaman yardımcı olacaktır. Desteğe ihtiyaçları olduğunda cesurca yardım edecek, beslenme, uyku ve bakımlarını disiplinli bir şekilde yönetecektir. Akrep kadını anne olduğunda; bazen aşırı korumacı yanıyla, çocuklarının kusurlarını görmeyebilir ve çocukların suçlu olduğu durumlarda karşı tarafı zorlayacak tavrı takınabilirler.

AKREP BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Akrep Burcu Kadını dostlarına son derece bağlıdır. Akreplerin bazıları savaşta, gün içerisindeki kaza anlarında, doğal afetlerde; atak, cesur ve koruyucu yanlarını öne çıkarırlar. Bazen, kendi güçlerini denemek için bilinçsiz olarak tehlike arıyormuş gibidirler. Psikolojik olarak bunalmış, depresif bir şekilde size dert yanmaya asla gelmeyeceklerdir. Onlar böyle dönemlerinde yine yaşadıkları zorlu olayları kahkahalarla anlatabilirler. Stres, hainlikler ya da hayatın diğer zorlukları karşısında bile kendine olan güveni ve kararlılığıyla daima ayakta kalır.

AKREP BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Akrep Burcu Kadını ketum, tüm sırlarınızı dinleyen hatta şahane sır saklan biri olacaktır. Ancak, siz onun en derin sırlarını en yakın aile ferdiniz bile olsa öğrenemeyebilirsiniz. Akrep kadını eşiniz; evde sizinle tüm şiddetiyle çatışabilir ancak kalabalıklar içinde sizin ezilmenize asla göz yummayacak ve savunacaktır. Eğer hırsla elde etmek istediğiniz bir şeyleriniz varsa size destek olacak hatta bazen ümidinizi kaybettiğinizde sizi zorlayarak devam etmenizi sağlayacaktır.

AKREP BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

 Akrep Burcu Kadını doğa yürüyüşleri, yoga veya meditasyon gibi ruhsal ve fiziksel dengeyi sağlayan aktiviteleri hobi olarak günlük rutinlerine eklerlerse onlar için çok yararlı olur. Gizemli ve araştırmacı doğalarıyla uyumlu olarak, astroloji, mistisizm veya okültizm gibi konularla ilgilenebilirler.

AKREP BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Akrep Burcu Kadınının hayattan beklentisi öncelikle derinden bağlı, tutkulu ve anlamlı ilişkiler kurmaktır. Zihinsel ve duygusal olarak tatmin edici deneyimler yaşamak, kendilerini geliştirmek ve hayatta ilerlemek için çaba sarf ederler. Gizemli ve merakı yoğun doğalarıyla uyumlu olarak; hayatlarında keşif ve macera, ruhsal ve kişisel gelişim için fırsatlar ararlar. Kendi güçlerini ve yeteneklerini kullanarak Dünya’ya etki etmek ve derin bir iz bırakmak isteyebilirler.

AKREP BURCU KADINININ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Akrep Burcu Kadını derin ve stratejik odaklı olabilir. Astrologlar, dedektifler, cerrahlar, şifacılar, besteciler, drama oyuncuları, petrol satışı yapanlar, stratejik planlamacılar, satış ve pazarlamacılar, bankacılar, sigortacılar, psikologlar ve mafyalar genellikle bu burcun insanlarıdır. Kariyer hayatı boyunca sessiz ve derin hedeflerini, terfi ihtimallerine odaklılığını yavaş yavaş, kontrolü ele alan bir şekilde, sessizce içinde saklar. Onun bir şeyi gerçekten istediğinde büründüğü sihirli, gizemli, soğukkanlı, dikkatli ve kararlı yapısını asla göz ardı etmemelisiniz. Evlendikten sonra eşinin maddi durumu aşırı iyi olduğunda kendi mesleklerini devam ettirmek konusunda ısrarcı olmayabilirler.

AKREP BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Akrep Burcu Kadınının para ile olan ilişkisi sabit tanımlanır nitelikte olmayacaktır. Bir miktar parasını ikiye katlayana kadar tutumlu tavırlar sergiler. Birdenbire akıl almaz bir şekilde savurganlığı tutup, hiç parası kalmayacak kadar harcama yapabilirler. Biriktirse de harcasa da o her zaman parayı çok sevecektir ama paradan daha önemli olan şey kesinlikle ‘Prestij’dir.

AKREP BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Akrep Burcu Kadınlarının kontrollü yapıları nedeniyle düzenli bir ev hayatları vardır. Yemekler zamanında yenecek, çocukların rutin banyo saatleri aksamayacaktır. Genellikle evleri temiz, rahatlık odaklı dekorasyon ile kendi zevklerine uygun döşenmiş şekilde pırıl pırıl parlar. Onlar bahar temizlikleri bittikten sonra huzurlu hissetmeye başlarlar. Evlerinde yapacağı bahar temizliği esnasında, fazla açılmayan çekmeceleri karıştırıp unutulmuş eşya bulmaya bayılırlar. Siz siz olun Akrep Burcu Kadınının ondan gizlediğiniz bir ipucu yakalamasına fırsat vermeyin.

AKREP BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Akrep Burcu ile siyah, bordo ve koyu kırmızı uyumlu enerjidedir.

AKREP BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Akrep Burcu ile Kızıl Yakut, Kuvars, Topaz, Turmaline uyumlu enerjidedir.

AKREP BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Akrep Burcu kadını cinsellikte genellikle tutkulu, derin ve yoğun bir deneyim arar. Yeni şeyler denemekten hoşlanabilirler. Özellikle haritalarında Mars’ı veya Plüton’u Akrep olan kadınlarda bu enerji daha bitmez tükenmez, yoğun, tutkulu ve ihtiraslı olabilir.