Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri

Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Akrep erkekleri tutkulu, kendinden emin ve gizemlidir. Size açılmalarını sağlamak için çok çalışmanız gerekir. Gizem onların göbek adıdır. 23 Ekim - 21 Kasım arasında doğanlar Akrep burcudur. Peki Akrep burcu erkeklerin özellikleri nelerdir?

Doğum tarihi: 23 Ekim - 21 Kasım
Yönetici gezegen: Mars
Element: Su 
Renk: Bordo
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Opal 
Karşıt burç: Boğa
Vücutta temsil ettiği yer: Genital bölgesi 
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 8, 11 
En uyumlu burç: Boğa ve Yengeç 

 

AKREP BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Akrep Burcu Erkekleri güçlü fiziki yapıdadır. Kolay kolay hasta olmazlar. Genellikle yüzleri büyük ve keskin hatlıdır, açık ya da buğday tenli olurlar. Çoğunlukla saç ve göz renkleri koyudur ancak sarışın ve kumral olanlarda bacak ve kol kılları çoğunlukla kızılımsıdır. Çok dikkatli bakıldığında saklamaya çalıştığı canlı, elektrikli enerjiyi fark edebilirsiniz. Bakışları derin, adeta hipnotize eder niteliktedir.

AKREP BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Akrep Burcu Erkekleri genel olarak macera dolu deneyimlerden hoşlanır. Bu nedenle, bir ATV turu deneyimi, bir uçak simülatörü etkinliği heyecan verici bir hediye olabilir. Onlar teknolojiye de ilgi duyar. Son model telefon, akıllı saat veya ilgi alanlarına uygun teknolojik aletler onu mutlu edebilir. Gizem ve dedektiflik seven meraklı Akrepler için yeni moda olan ‘Katil Kim Oyunu’ da çok eğlenceli bir etkinlik olabilir.

AKREP BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK PROBLEMLERİ

Akrep Burcu insanları öncelikle beslenmeden çok içlerinde oluşan hırsa ve kine odaklanmalılar. Plüton yönetimindeki bu burç insanlarının asla kabul etmeseler de sağlıklarını etkileyen; takıntıları, aşırılıkları ve fazla çalışmalarıdır. Mikroplara en açık yerleri üreme organları, burun ve boğazlarıdır. Herhangi bir nedenle burun ameliyatı geçirmeleri olasıdır. Strese bağlı kalp, omurga, sırt ve dolaşım sistemleri zarar görmeye meyillidir. Hastalıklardan etkilenmemek için sakinlik ve huzurun yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirmek onlar için daha yararlı olacaktır.

AKREP BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Akrep Burcu Erkeği ne kadar ihtiraslı olursa olsun seçeceği kadının kimse ile dedikodunuzun çıkmamış olmasını tercih eder. Bu adamın kendisi dışında başka erkeklerin ilgisine ihtiyaç duyan kadınlara karşı kesinlikle sabrı yoktur.  Sevdiklerini kollayan, savunan Akrep erkekleri için adınızın birçok ortamda anılıyor olması onu çileden çıkarabilir. Meraklı Akreplerin ilgisini çekmek için biraz gizemli olmak, koruyup kollayan tarafını körüklemek için ona ihtiyacınız olduğunu göstermek, güvenini kazanmak için de açık ve dürüst bir iletişimde olmanız onu kazanmak için etkili olacaktır.

AKREP BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Akrep Burcu Erkeğinin size aşkını itiraf etmesi için uygun bir nedeni yoksa için için yansa bile dışarıdan buz kayası gibi sert ve soğuk gözükecektir. Akrep erkekleri kendisinin olduğuna inandığı her şeye şiddetle sahip çıkar. Eğer sizle beraber olması gerektiğine kanaat getirdiyse fazla bir şansınız olmayabilir. Bu kararı vermiş büyük çoğunluk size biraz zalimce davranacak, azınlık bir grup Akrep de diz üstünde romantik bir teklif yapacaktır.

AKREP BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU OLUR?

Akrep Burcu Erkeği dışarıda, değer verdikleri insanlarla bir arada olmayı severler. İş çıkışı veya hafta sonunu romantik bir açık hava buluşması yapabilirsiniz. Su grubu Akrepler, su temalı aktivitelere ilgi duyarlar! Balık tutmak, yelken keyfi ya da göl kenarında piknik mutlu ve huzurlu hissetmeleri için etkili olacaktır. Bizim Akrep öyle romantik değil derseniz ve daha heyecan verici bir aktivite arıyorsanız, macera parkları, doğa parkurları, tırmanma, zip-line veya dağ bisikleti tercih edebilirsiniz.

AKREP BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Akrep Burcu Erkeği bir sevgiliniz ya da adayınız varsa öncelikle kıskançlık duygunuzu içinizden koparıp atın ama ondan böyle bir şey beklemeyin. O derin bakışları ve ihtirasıyla, hipnotize yeteneğini de kullanarak tüm kızları büyüleyecek ama size sadık kalmaya devam edecektir. Gün içinde onun bu sadakatini kendinize birkaç defa hatırlatın. Sizden gelecek hiçbir kıskançlık krizine tahammül etmek istemeyebilir. Kıskanılmak ile kısıtlanmak arasında büyük fark var. O sizi kısıtlamayacak hatta kendi ayaklarınız üzerinde tüm özgüveninizle durduğunuzda sizinle gururlanacaktır. Güçlü sezgileri ile kötü bir ruh halinde olduğunuzu her zaman algılayabilir. Yenilmek, yılmak nedir bilmeyen bu adamlar, iyi bir psikolog edasıyla sizi iyileştirmek için ne yapması gerektiğini her zaman bilir. Değişik bir adam değil mi? Hem zehir hem panzehir.

AKREP BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Akrep Burcu Erkeğine bir yanlış yaptıysanız size öncelikle ‘Geçmiş Olsun’ demeliyiz. Akrepler tuhaf bir şekilde savaş kazanma odaklıdır. Tipik Akrepler geceleri uyumadan önce nasıl öç alacağını hesaplar. O, düşmanını tamamen yok etmek ya da en azından ona üstün gelmek zorundadır. Eğer komşulardan biri kasten onun balkonuna çöp bırakıyorsa, ertesi gün komşunun bahçesi için bir çöp kamyonu ya da peyzaj mimarı gerekebilir. Tipik Akrepler takıntılı olarak galip gelmek zorundadırlar.  Onlar düşmanlarına yıllarca kin besleyebilirler.

AKREP BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Akrep Burcu Erkeği son derece sadık biridir. Kendisine hayran bir kitlesi olabilir. Ancak, o Plütonik kaos enerjisini de bünyesinde barındırdığı için hain düşmanları, kıskanç insanları da kendine çeker. Bu düşmanlar çok tuhaf bir şekilde içlerinde bir yerlerde onlara hayranlık ve saygı da duyabilirler. Akreple oyun oynamanın ya da saldırmanın ne kadar dikkat isteyen bir şey olduğunu hatırlatan acı ve canlı birçok örnek kulağınıza gelmiştir. Sizin tüm ince detaylarınıza kadar dürüst olduğunuza kanaat getirmişse (–ki bu çok uzun bir süreçtir) çekinmenize neden olacak bir durum yoktur. Ancak, onun eline şüphe duyabileceği bir ipucu verdiyseniz her an tetikte ve karşı koymaya hazır olacağını unutmayın.

AKREP BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Akrep Burcu Erkeğinin alaya ve bayağılığa tahammülü yoktur. Bu onlar için savaş demektir ve o savaşı kazanana kadar pes etmez. Bu davranış biçimlerini elediysek temel ilkelere gelebiliriz. Siz kendi hayatınızı kurun ve kendi hedeflerinizi takip edin. Ona olan bağımlılığınızı değil, bağlılığınızı gösterin. Onun koruyucu yapısını uyandırarak ona ihtiyacınız olduğunu hissettirin. Ona sadakatinizi, güvenilir ve istikrarlı olduğunuzu gösterin. Her zaman açık bir iletişim, sıcak, sevecen bir yaklaşım, dürüstlük ve şeffaflık temel ilkeler olmalıdır. Bu güven ilişkisinin inşası zaman alabilir ve sabır gerektirebilir ama kimsede bulamayacağınız bambaşka bir serüven olacaktır.

AKREP BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Akrep Burcu Erkeği asla depresyona girmeyecektir. Ara sıra belki siniri bozulabilir ama o derin bunalımların adamı değildir, güçlüdür. Stres, hainlikler ya da hayatın diğer zorlukları karşısında bile kendine olan güveni ve kararlılığıyla daima ayakta kalır. Bu süreç içerisinde de onun durumunu dışarıdan anlamak mümkün değildir. Bu sabit, dirençli adamlar üstüne üstlük böyle bir dönemde bile çevresindeki insanlara ilham verir ve onlara güçlü bir destek kaynağı olabilirler.

AKREP BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Akrep Burcu Erkekleri çevresindeki insanlar üzerinde kontrol sahibi olduklarında kendilerini güvende hissederler. Kaygıları, kontrolü dışındaki herhangi bir şey tarafından tetiklenebilir. Dolayısıyla etraflarındaki her şeyi kontrol altına almaya çalışırlar. Bu kontrolcü doğa, birlikte çalıştıkları kişilere baskıcı görünmelerine neden olabilir. Onların her zaman kendilerine ait yasaları ve fikirleri vardır. Bu sabit nitelikli adamlar başkasının kendisi hakkında ne düşündüğünü zerre umursamaz, odaklandıkları hedefe durmadan yürüyeceğime ant içmiş gibidirler.

AKREP BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Akrep Burcu Erkeği çocuklarını yetiştirirken öncelikle kendilerine saygılı, özgüvenli, cesur ve çalışkan olmayı empoze edecektir. Çocuklar her ne kadar babalarının nazik ve komik olduğunu düşünse de, ergenlik dönemlerinde daha otoriter bir baba figürü ile karşılaşabilirler. Beraber şakalaşıp güldükleri babalarının ara sıra emreder tavırlarına maruz kalsalar bile büyüdükçe onları iyiye yönlendirmeye, disipline etmeye çalıştığını anlayacaklar. 

AKREP BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Akrep Burcu Erkeği Arkadaş seçimi konusunda seçici ve yüksek standartları olan biridir. Seçeceği kişilerin en az kendi zeka düzeyinde, özgüven sahibi, kendi ayakları üzerine basabilen insanlar olmasını ister. Erkek arkadaşlarıyla açık saçık, belden aşağı, kaba saba espriler yapmayı ve her şeye kahkaha atmayı severler. İnsanlarla derin bağlar kurmayı seven bu adamlar sizden yanlış bir hareket görmediği, özverileriniz karşılıklı devam ettiği sürece ömürlük arkadaşınız olabilir.

AKREP BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR

Akrep burcu erkeği, aile içinde kahramanca davranışlar sergiler. Aile fertlerine karşı derin bir bağ ve sorumluluk duyar. Onların refahı ve mutluluğu için tüm kudretini kullanır. Zorlu durumlarda cesurca koruyucu bir rol üstlenir ve onları karşılaşacakları her türlü kötü olaylardan ve entrikalardan korur. Güçlü iradesi ve kararlılığıyla aile içinde liderlik rolünü üstlenir ve gerektiğinde rehberlik eder. Aile fertleri arasında sıkı bir bağ oluşturur ve onların her zaman yanında olduğunu hissettirir.

AKREP BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Akrep Burcu Erkeği genellikle derinlik arayan ve tutkulu bir doğaya sahiptir. Hobileri genellikle yoğun ve detay odaklı olabilir. Araştırmacı ve meraklı yanlarıyla uyumlu olarak; astroloji, parapsikoloji, fal veya tarih gibi gizemli konulara ilgi duyabilirler. Ayrıca, rekabetçi sporlar veya strateji oyunları gibi zihinsel ve fiziksel meydan okumaları tercih edebilirler. Doğa keşifleri, macera sporları veya fotoğrafçılık gibi aktiviteler de ilgilerini çekebilir, çünkü doğal bir merak ve keşif arzusu taşırlar.

AKREP BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Akrep Burcu Erkeğinin hayattan beklentisi başarılı olmak ve güven duymaktır. Aslında kuşkulanmak onun asıl sorunudur. Herkese ve her şeye şüpheli yaklaşımı onun radarları devamlı açık gezmesine, tetikte olmasına sebep olur. Tüm kuşkuları ortadan kalktığında iç huzuruna kavuşarak, derin duygusal bağlı ilişkilerine, sadakatle sarıldığını göreceksiniz. Kendini geliştirme, her zaman daha iyi olana ulaşma istekleri ve disiplinli davranışları sayesinde elde ettiği başarıları onu daha mutlu biri haline getirecektir.

AKREP BURCU ERKEĞİNİN KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Akrep Burcu Erkeği başarı da dahil olmak üzere kendisinin olduğuna inandığı her şeye şiddetle sahip çıkar. Dışarıdan bakıldığında bu ihtiraslarını kimse anlamayacaktır. Kariyer hayatı boyunca bu sessiz ve derin hedeflerini, terfi ihtimallerine odaklılığını yavaş yavaş, kontrolü ele alan bir şekilde, sessizce içinde saklar. Eğer bir Akrep Burcu Erkeği ile aynı bölümde çalışıyorsanız ve bir pozisyonda gözünüz varsa; onun bir şeyi gerçekten istediğinde büründüğü sihirli, gizemli, soğukkanlı, dikkatli ve kararlı yapısını asla göz ardı etmemelisiniz. Dedektifler, cerrahlar, şifacılar, besteciler, drama oyuncuları, stratejik planlamacılar, satış ve pazarlamacılar, petrol satışı yapanlar, bankacılar, sigortacılar, psikologlar ve mafyalar genellikle bu burcun insanlarıdır.

AKREP BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Akrep Burcu Erkeği para meseleleri söz konusu olduğunda tedbirli ve eli sıkıdır, akılsızca harcamalardan kaçınır. Bir süreliğine! Bir bankacıyla oturup olası yatırım planlarını tartışacak ve geleceğe yönelik para biriktirmenin etkili yollarını bulacak, büyük ihtimal hisse senetleri veya kripto seçecektir. Lüksü de seven Akrep insanları uzun süreli birikim ve dengeli harcamalardan sonra bir anda büyük bir harcama yapabilirler. Mali açıdan işler yolunda gitmese bile, durumu tecrübe edinerek, daha akıllı ve daha kararlı bir şekilde batağın içinden çıkarlar. ‘Battı balık yan gider’ felsefesi onlar için bir seçenek değildir.

AKREP BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Akrep Burcu Erkeğinin evi onun sığınağıdır. Dışarıdan baktığınızda içini görmenizi istemediği zamanlar gibi hakkındaki detayları yakalamanızı da istemeyecek bu yüzden de evine kimseyi davet etmeyeceklerdir. Sizi tanıdıktan yıllar sonra bir davet alırsanız bilin ki artık sizin şüphe edilecek bir yanınız kalmamıştır. Mumlar, derin gölgeler oluşturan ve odaya gizemli bir hava katan sofistike aydınlatmalar, doğal ahşap ve deriden yapılmış kaliteli eşyalar, ağır ve dayanıklı döşemeler tercih edilmiş bir ev bulacaksınız.

AKREP BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Akrep Burcu ile siyah, bordo ve koyu kırmızı uyumlu enerjidedir.

AKREP BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Akrep Burcu ile Kızıl Yakut, Kuvars, Topaz, Turmaline uyumlu enerjidedir.

AKREP BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Akrep Burcu Erkeğine birileri cilveli sinyaller gönderiyorsa, sismograf niteliğindeki derin sezgileriyle bunu hemen hissederler. Karşısındaki kişinin kaşından, gözünden aklından geçeni anlayarak tanır, yatakta nelerden hoşlanacağını kolaylıkla çözebilirler. Kuralsız, tabusuz, müstehcen olmak isterseniz oylar Akrep Erkeğine!