Kova burcunun en ünlü isimleri

Zodyak’ın kurallara uymaktansa kendi doğrularına göre yaşamayı seçen çiçek çocuklarının grubu olan kova, ünlüler dünyasında da birçok yaratıcı ismin burcu.

Kova burcunun en ünlü isimleri

Kova burcu ünlüleri kimler? Önce kova burcunun genel özelliklerine ardından kova burcu ünlüleri listesine bakalım...

 KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

Değişim hissinin baskın olduğu dönemde, 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında doğan kovalar, genellikle değişimi denetleyen Uranüs’ün etkisi altındadır. Özgür ruhlu kovalar, doğuştan sanatçıdır. Değişi yaratmak için motivasyonu yüksek, fütüristik, isyankar hatta bazen tuhaf olabilen kovalar, bu dünyaya bambaşka bir bakış açısıyla bakarlar. Kendi kurallarına göre yaşamayı seven bu burcun üyeleri, her konuda özgürlükçü ve yenilikçidir. Özgürlüğüne düşkün, arkadaş canlısı, karşısındakini sorgulamaya iten, meraklı olmalarının yanında kovalar bazen, bu karakter özellikleri nedeniyle inatçı ya da asi olmayı abartabilirler. Açık sözlü halleri kırıcı ya da fazla merakları onları şüpheci olmaya itebilir. Bir anda sinirlenip saman alevi gibi sönen bir öfkeye sahip olabilirler.

KOVA BURCU OLAN ÜNLÜLER

Ajda Pekkan

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ajda Pekkan (@ajdapekkan)'in paylaştığı bir gönderi

 

Türk pop müziğinde kendine has bir yer edinen Ajda Pekkan, her zaman stili, sahne şovları ve şarkılarıyla farklı bir yerde durdu. Bu da kendine özgü bir kova olduğunu gösteriyor.

Harry Styles

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@harrystyles'in paylaştığı bir gönderi

 

Müzik ve sinemanın ardından moda dünyasında da dikkatleri çeken ve bir ikona dönüşen Harry Styles, özellikle Vogue kapağında kadın kıyafetleriyle verdiği pozlarla dünya gündemine oturmuştu.

Candan Erçetin

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Candan Erçetin (@ercetincandan)'in paylaştığı bir gönderi

 

Sesi ve şarkılarıyla çok sevilen Candan Erçetin, klasik bir kova gibi eğitime, araştırmaya oldukça meraklı aynı zamanda müzik öğretmenliği yapan bir kova burcu.

Alicia Keys

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alicia Keys (@aliciakeys)'in paylaştığı bir gönderi

 

Bir daha profesyonel makyaj yaparak kırmızı halıya çıkmayacağını duyuran ve dediğini de yapan Alicia Keys, radikal ve asi bir kova kadını olduğunu ispatladı.

Christiano Ronaldo

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cristiano Ronaldo (@cristiano)'in paylaştığı bir gönderi

 

Disiplini ve kararlılığıyla şimdiden futbol tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Ronaldo, maç devre aralarında saç stilini değiştirecek kadar havalı, maç boyunca klasik hareketlere imza atacak kadar yetenekli bir futbolcu.

The Weeknd

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The Weeknd (@theweeknd)'in paylaştığı bir gönderi

 

İlk albümüyle başarıya hızlı bir şekilde ulaşan The Weeknd, farklı müziğiyle hemen yaratıcı tarafını gözler önüne serdi. Son albümündeki radikal imaj değişikliği ve Grammy ödüllerine sert bir tepki göstermesi onun sözünü sakınmayan bir kova olduğunu gösterdi.

Elizabeth Olsen

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WandaVision (@wandavision)'in paylaştığı bir gönderi

 

Mary – Kate ve Ashley Olsen ikizlerinin kız kardeşi olan Elizabeth Olsen, ablalarının gölgesinde kalmamak için uzun yıllar yeteneğini ispatlamak için çok çalıştı. Ablalarından farklı bir yol izleyerek kendi doğruları ve yanlışlarıyla yaşamak istediğini söyleyen Olsen, tipik bir kova burcu.

Michael Jordan

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jordan (@jumpman23)'in paylaştığı bir gönderi

 

Basketbolun efsane ismi Michael Jordan, bu konuma sadece yeteneğiyle değil çalışkanlığı ve bitmek bilmeyen motivasyonuyla gelmişti. Takıntılı şekilde başarıya odaklanan basketbolcu, bu azmiyle tarih yazdı!

Jennifer Aniston

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jennifer Aniston (@jenniferaniston)'in paylaştığı bir gönderi

 

Friends dizisiyle dünyanın en sevilen isimlerinden biri olan Jennifer Aniston, her daim cool ve dikkat çeken bir ikon olmayı başarıyor. Oyuncu, her ne kadar Brad Pitt ile ilişkisiyle gündeme sık sık gelse de tüm olumsuzları aşmayı başardı ve bu da yüksek motivasyonunu gösteriyor.

Dr. Dre

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dr. Dre (@drdre)'in paylaştığı bir gönderi

 

Hem yetenekli hem de harika bir yetenek avcısı olan Dr. Dre, klasik bir kova gibi müzikte devrim yapmayı başarmasını eminiz oldukça normal görüyordur. Dr. Dre klasik bir kova olarak rap müziğin en sıra dışı isimlerinden biri.

İLGİLİ İÇERİKLER