Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri

Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri:

Satürn ve kahverengi renk ile ilişkilendirilen oğlak burcu 22 Aralık-20 Ocak arasında doğmuşlardır. Oğlak, Zodyak'ın 10. burcudur. Bu burçta doğanlar genellikle pragmatik, hırslı ve disiplinlidir,biraz sabırlı ve karamsar da olabilirler. Oğlak burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri nelerdir? Oğlak burcu kadının hoşlandığı ve hoşlanmadığı şeyler nelerdir? Gelin bakalım:

Doğum tarihi: 22 Aralık - 20 Ocak
Yönetici gezegen: Satürn
Element: Toprak
Renk: Kahverengi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Kehribar
Karşıt burç: Yengeç
Vücutta temsil ettiği yer: Diz
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 4,8,13
En uyumlu burç: Boğa ve Yengeç 

OĞLAK BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Oğlak Burcu Kadını ironik bir şekilde gençken yaşlı, ileriki yaşlarda genç gözükebilir. Ciltleri genellikle hassas ve alerjen olabilir. Fiziksel olarak boyun kısmı kısa, kafa yapıları biraz büyük, ayakları güçlüdür. Bir Oğlağı uzaktan fiziki özelliklerine bakarak tanımak pek kolay iş değildir. Uzun ya da kısa boyluları sarışın ya da esmer olanları vardır. Siz sakin, kararlı hareketleri, kendilerine has cazibeleri, yerinde kök salmış gibi oturuşuna dikkat edin. Her konuşmasında ciddiyet vardır onu bu özelliğiyle de çözebilirsiniz.

OĞLAK BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Oğlak Burcu Kadını için pahalı bir kol saati, zevkli bir mobilya, elektrikli bir araba şahane hediyeler olabilir. Kısa ömürlü trendlere ve ucuz, seri üretilen ticari ürünler onlar için gereksiz para harcamaktır. Onlara ilgi alanlarına göre hoşlandıkları, kalıcı, sağlam ürünlerden satın alabilirsiniz.

OĞLAK BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMU

Oğlak Burcu Kadınının diz, diş, kemik ve eklem yerleri hassas olabilir. Ciltleri alerji olmaya müsaittir. Özellikle ciltlerini korumak için fazla makyajdan, aşırı kimyasal içeren cilt temizlik malzemelerinden kaçınmalı, bünyelerine alerji yapan gıdalara özellikle hassasiyet göstermeliler. Kalsiyum içeren gıdalara yönelmeleri ise diz, diş, kemikleri için uygun olacaktır. İşleyen demir ışıldar mantığı ile eklemlerinin yıpranmaya açık olduğunu göz önünde bulundurup, egzersizi günlük rutinlerinden eksik etmemelidirler.

OĞLAK BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Oğlak Burcu Kadını ile gelecek planlarınız varsa; evinizi, işinizi ve geleceğe dair maddi güvencenizi sağlamlaştırmış olmalısınız. Onlar biraz etikete ve kaliteye önem veren gerçekçi kızlar olabilir. Hayalperest bir Dünya’dan asla etkilenmeyecektir. Ona cebinizde beş kuruş paranız yokken, gelecek hayatınızın ve pembe panjurlu evinizin hikayesini anlatırsanız, arkasına bakmadan kaçmasını sağlayabilirsiniz. Onun güvenini kazanabilmek için bahsi geçen evin tapusunu göstermeniz gerekmektedir.

OĞLAK BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Oğlak Burcu Kadını mıy mıy eden, ağlayıp sızlayan bir yapıda değildir. Onlar fedakar, sevdiklerinin arkasında hatta onları başarıya teşvik eden insanlardır. Ancak aşık olmadan önce bu fedakarlığı, sizin hak edip etmediğinizi, tüm artıları ve eksileriyle tartacaktır. Geleceğe dair maddi manevi güven arayışında olan bu kadınlar, hesaplamalarında olumlu sonuçlar vermediğiniz sürece sizinle zaman kaybetmek istemezler. Dışarıdan bakınca soğuk, mesafeli tavırlarına aldanmayın. Çekingen ve temkinli yaklaşımlarından dolayı duygularını sere serpe ifade etmeyi beceremeyebilirler.

OĞLAK BURCU KADINI NASIL MUTLU OLUR?

Oğlak Burcu Kadını duygusal taraflarını dışarıdan belli etmeyen, donuk görünüşlerine rağmen içlerinde romantik ve sevgi dolu insanlardır. Her ne kadar daimi gelir, statü ve liderlik azminde olsalar da onların hedefi ömür boyu sürecek bir partner bulmaktır. Aile olmanın, aile fertlerinin ve evlerinin kutsallığına inanan bu kadınlar maddi güvence içinde, lüks ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilen, başarılı ve mutlu bir hayat yaşama eğilimindedirler.

OĞLAK BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Oğlak Burcu Kadını için tipik bir yaklaşım tanımlaması yapmak yanlış olabilir. O flörtçü, eşini koruyan ya da soğuk ve umursamaz tavırlı olabilir. İstikrarlı, dramadan uzak, iddialı bir yanı kesinlikle olacaktır. Ancak, değişmeyen şey; nikah masasına oturduktan sonra onun ailesiyle de evleneceğinizdir.

OĞLAK BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Oğlak Burcu Kadını gereksiz şakaları ve samimiyetleri kaldıramayabilirler. Özellikle alay konusunda hassasiyetleri vardır. Yapılan bu tarz esprilerin kurbanı kendileri ise katlanmaları mümkün olmayabilir. Kendi görünüşleri, itibarları, sosyal statüleri konusunda aşırı hassastırlar. Böyle bir gafletinizden dolayı suçlanıyorsanız; yıllarca unutmayacaklar hatta affetmeyecekler.

OĞLAK BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Oğlak Burcu Kadınını pembe bulutların üstünde yaşayan, hayalperest, soyut kavramlarla çevirili kadınlarla karıştırmayın. Bu burcun yöneticisi olan Satürn gezegeni ciddiyet, disiplin, düzen temsilcisidir. Onlar dürüst olmayan her şeyden uzak dururlar. Yönetici gezegenlerinin onlara bahşettiği ‘Yaşlılıkta Genç Görünüme Şansı’ndan kaynaklı olarak sadece kendi yaşları hakkında yalan söylemekten çekinmezler. 

OĞLAK BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Oğlak Burcunun yöneticisi Satürn’dür. Satürn sorumluluk almak, planlı ve disiplinli olmak ile ilgilidir. Beraber çalışın ya da bir ilişki içinde olun, yeter ki taahhütlerinizi yerine getirin, takdirini kazanmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman açık bir iletişimde ve dürüst olun. İş yerinde yaptığınız bir hata varsa bunu açıkça dile getirin hatta nasıl telafi edebileceğinize dair yardım isteyin. Güvenlerini kazanmak için biraz zaman ve sabır gerekebilir ancak, lakayt davranmadığınız sürece size güvenecektir.

OĞLAK BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI

Oğlak Burcu Kadını yaratılışında bulunan zarafeti, geleneklerine bağlı ve ağırbaşlı davranış biçimi ile aklına koyduğu hedefi elde etme içgüdüsündedir. Fakir ve imkansızlıklar içinde bir aileye bile doğsa; onun yıllar içinde kendini geliştirmesi, başarıya ulaşması, dağın zirvesine çıkmaya çalışan, taşlı ve zorlu yolları itina ile tırmanan bir keçiye benzetilebilir. O pembe bulutların üzerinde, güvensiz sularda belirsiz hayallerle gezmezler.

OĞLAK BURCU KADINININ EN NEGATİF YANLARI

Oğlak Burcu Kadınının bir kış gecesinde yanan sıcacık bir odun ateşi kadar sıcak yüreğini dışarıdan bakarak göremeyebilirsiniz. Onlar kendi içlerinde hayaller kurar, hedefler belirler ve başarıya ulaşmak için kendi düşüncelerine odaklanırlar. Kafalarına koydukları konu ile ilgili yoğunlaşabilir, kendi çıkarları doğrultusunda herkesi görmezden gelerek sert ve otoriter bir tavır sergileyebilirler. Böyle bir dönemde onların grisi, esnekliği asla olmaz, ya siyahlardır ya beyazlardır.

OĞLAK BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Oğlak Burcu Kadını anne olduğunda öncelikle çocuklara saygılı, tutumlu ve büyüklerine karşı terbiyeli olmalarını öğretecektir. Çocuklarına fiziksel sevgi dilini aşırı şekilde göstermese de, çocuklar annelerine bağlı olacaklardır. Oğlak anne, biraz tutucu ve muhafazakar zihniyetiyle çocuklarıyla her konuyu konuşmakta biraz zorlanabilir.

OĞLAK BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Oğlak Burcu Kadını siz talep etmedikçe asla öğütler verme tenezzülünde bulunmazlar. Ancak sizin böyle bir talebiniz olursa o zaman size en akıllı ve hayatınızı şahane bir disiplinle düzene sokabileceğiniz bir tavsiyede bulunabilir. Ancak, sizin bu öğüdü gerçekten uygulamanızı bekleyecektir. Siz kozmetik ve estetik sektörüne para yağdırırken onun beş kuruş harcamadan yaşlandıkça güzelleşen, sizden çok daha iyi bir cilde sahip olması ise sinir bozucu olabilir.

OĞLAK BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Oğlak Burcu Kadını hayatının her döneminde ebeveynlerine maddi ve manevi olarak destek olacaktır. Hastalıkta ve sağlıkta onların yanında olmak için kimi zaman evlilik fikrini ikinci plana bile atabilirler. Bazı Oğlaklar işi abartıp sadece ebeveynleri ile kalmayacak diğer hasta akrabalarının da bakımlarını üstleneceklerdir. Kendi içlerindeki sorumluluk duygusu öncelikle ailesine karşıdır. Eşinin de ailesiyle iyi geçinmesini bekler. Adaletli olarak; o da sizin ailenize karşı hoşgörülü ve şefkatli olacaktır.

OĞLAK BURCU KADINININ HOBİLERİ NELERDİR?

Oğlak Burcu Kadını organize ve disiplinli olma eğilimindedir. Savunmasız, zorda kalmış ve fakir insanlara faydalı olmak konusunda içgüdüsel bir girişim içerisindedir. Bu insaniyet duygusuyla; yardım dernekleri, sosyal hizmetler ve grup çalışmalarıyla alakalı çalışmaları hem kendi iç mutluluğu hem de yardım eli uzatmak açısından şifalı bir hobi olabilir. Onlar genellikle kulüp ve derneklerin liderleridir. Ayrıca; müzikle veya sanatla ilgilenirler. Enstrüman çalmak, resim yapmak veya heykeltraşlık gibi sanatsal aktivitelerle de uğraşabilirler.

OĞLAK BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Oğlak Burcu Kadını hayattan beklentisi mevki, otorite, saygı duyulmak ve güvendir. Onlar iş ya da ev hayatı farketmeksizin idareci olmak isterler. Oğlak kadınının hayattaki amacı; planlayarak yöneteceği görevi bulmaktır. Evli ve eşinin maddi durumu iyi olan Oğlak Kadınlarının yaşam amacı için; ödemelerini yapıp, buzdolabını tıka basa doldurduğu alışveriş sonrası, huzurla evinde oturmak da diyebiliriz. Hayallerine de peşine düşmeye değer olup olmadığına da bakması gerekir.

OĞLAK BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEKLERİ SEÇMELİ?

Oğlak Burcu Kadınlarının çoğu meslek sahibidir. Pratik, kararlı, çalışkan, dikkat odaklı ve para konusunda iyi kazançlar sağlayan Oğlak Kadınları; iş hayatında gözüne kestirdiği pozisyona terfi etme hedefindedir. O, yönetmek ve liderlik etmek, herkesin disiplinli çalıştığına ikna olmak ve şirketin yıllık hedeflerini başarıyla tamamlamasını görmek ister. İnatçı ve iddialı olan bu burç, en zorlu maaş görüşmelerinde bile hedeflerinden asla sapmaz. Ancak, bazen bu durum maddi durumu iyi bir beyle evlenene kadar geçerlidir. Eğer; ev ekonomisinin hali vakti yerindeyse, kutsal evini çekip çevirmek artık oranın yöneticisi olmak isteyebilir. Ülke ekonomisi gerileyene ya da eşinin gelirleri azalana kadar kariyer hayatına ara verebilir.

OĞLAK BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Oğlak Burcu Kadınının statü peşinde koşmasının sebebi maddi güvenlik ihtiyaçlarındandır. Lüksü severler ama ziyankarlık sevmezler. Bu nedenle mantıklı finansal kararlar alma ve neye gücü yetip neyi karşılayamayacakları konusunda dikkatli düşünme eğilimindedirler. Çoğunluğu ‘eskiyinceye kadar kullan, olanla yetin, olmayana katlan’ prensibini benimserler. 

OĞLAK BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Oğlak Burcu Kadını çocuklarına ‘İyi Bir Baba’ olacak adamı büyük bir azimle bulacaktır. O, her şeyden önce sadakate değer verir. Eğer evinizin daha iyi maddi imkanlara ihtiyacı varsa o, bu sorumluluğu memnuniyetle karşılayacaktır. Ev ya da iş ayırt etmeden idareci özelliğini sergileyecektir. Geleneksellik merakları ev dekorasyonuna da yansıyabilir. Paralarını çarçur etmeyi sevmeyen bu kadınlar, ziyankarlık etmeyecek ve evdeki tüm eşyalarını kalıcı, sağlam ürünler arasından seçecektir.

OĞLAK BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Oğlak Burcu ile siyah, kahverengi ve gri tonları ile uyumlu enerjidedir.

OĞLAK BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Oğlak Burcu onyx, hematite, garnet, turkuaz, lapis lazuli ile uyumlu enerjidedir.

OĞLAK BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Oğlak Burcu Kadını eğer sizin doğru kişi olduğunuza inandıysa ve siz mali açıdan güven veren, geleceğe dair yükselme planları ve azmi olan biriyseniz; o halde size karşı sevgi dolu hatta ihtiraslı biri olabilir. Fakat sizin artı eksi tüm yönlerinizi ölçüp biçene kadar romantik bir ilişkiye girmeyecek, bu yönü hakkında pek bir bilgiye sahip olamayacaksınız. Bu inanç için uzun bir zaman dilimine ihtiyacınız olacağını aklınızdan çıkarmayın.