Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Astrolojiye göre 22 Aralık – 19 Ocak arasında doğduysanız Oğlak burcusunuz. Oğlak burcu, planları, başarıyı, hayal gücünü, yaratıcılığı ve üretkenliği simgeleyen bir deniz keçisi ile temsil edilir. Peki Oğlak burcu erkeğinin özellikleri nelerdir? İşte detaylıca Oğlak burcu erkeği:

Doğum tarihi: 22 Aralık - 20 Ocak
Yönetici gezegen: Satürn
Element: Toprak
Renk: Kahverengi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Kehribar
Karşıt burç: Yengeç
Vücutta temsil ettiği yer: Diz
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 4,8,13
En uyumlu burç: Boğa ve Yengeç 

OĞLAK BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Oğlak Burcu Erkeği ironik bir şekilde gençken yaşlı, ileriki yaşlarda genç gözükebilir Fiziksel olarak boyun kısmı kısa, kafa yapıları biraz büyük, ayakları güçlüdür. Ciltleri genellikle hassas ve alerjen olabilir. Bir Oğlağı uzaktan fiziki özelliklerine bakarak tanımak pek kolay iş değildir. Uzun ya da kısa boyluları sarışın ya da esmer olanları vardır. Siz sakin, kararlı hareketleri, kendilerine has cazibeleri, yerinde kök salmış gibi oturuşuna dikkat edin. Her konuşmasında ciddiyet vardır onu bu özelliğiyle de çözebilirsiniz.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Oğlak Burcu Erkeği dayanıklı ve kaliteli eşyalardan hoşlanır. Kısa ömürlü, yeni trend ürünler, ucuz ticari eşyalar onlar için gereksiz para harcamaktır. Kullanışlı ve pratik bir ev aleti, ev dekorasyon objeleri, tarih kitapları, marka kıyafetler, doğal içerikli kişisel bakım ürünleri, ilgisini çekecektir. Onlara ilgi alanlarına göre hoşlandıkları, kalıcı, sağlam ve işlevsel farklı ürünler de satın alabilirsiniz.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL BESLENMELİ?

Oğlak Burcu Erkeği diz, diş, kemik ve eklem yerleri hassas olabilir. Ciltleri alerji olmaya müsaittir. Özellikle; ciltlerini korumak için hassas içerikli tıraş ürünleri kullanmalı, aşırı kimyasal içeren malzemelerden kaçınmalı, bünyelerine alerji yapan gıdalara özellikle hassasiyet göstermeliler. Kalsiyum içeren gıdalara yönelmeleri ise; diz, diş ve kemikleri için uygun olacaktır. İşleyen demir ışıldar mantığı ile; eklemlerinin yıpranmaya açık olduğunu göz önünde bulundurup, egzersizi günlük rutinlerinden eksik etmemelidirler.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Oğlak Burcu Erkeği seçeceği eşin nezih bir aileden geliyor olmasını tercih edecektir. Sizin iyi bir anne adayı olma, iyi yemek yapabilme özelliklerinize bakacaktır. Bakımlı olup, usturuplu, güzel giyinmeniz, onun çevresi üzerinde iyi etki bırakabilecek zekaya sahip olmanız hatta bütçenize ne kadar dikkat ettiğiniz onun için çok önemli unsurlardır. Ağırbaşlı hareketleriniz, çocuklara ve onun ailesine nezaketiniz, güzelliğinizden daha ön planda olacaktır. Güzel bir fizik de ekseriya önemli bir etkendir ancak ilk sırada gelmez.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Oğlak Burcu Erkeği karşınıza geçip romantik sevgi konuşmalarına yeltenmeyecektir. Dışarıdan soğuk ve sert görünüşlü olsa da içlerinde sıcak sevgi dolu bir kalp vardır. Aşık olduğunda bunu açıkça itiraf etmek belki onun için biraz zor olabilir. Sizden emin olmak için; yeteneklerinizi, zekanızı ve ne kadar tutumlu olduğunuzu bilme ihtiyacında olacaklar. Oğlak erkekleri gençlik dönemlerinde ufak yaramazlıklar yapabilirler zira; yaşları ilerledikçe daha durgun, disiplinli olacaklardır.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU OLUR?

Bir dağ keçisinin zirveye taşlı ve zorlu yolları aşarak inatla ve azimle çıkması kolay değildir. Ancak o iş hayatını düzene sokup geleceği için emin adımlarla ilerlerken, kutsal bulduğu aile hayatını da düzene sokma eğilimindedir. Sevgi dolu kalbini, sıcacık yuvasını paylaşacağı insanı bulmak, ailesini genişletmek onun en büyük mutluluğu olacaktır.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Oğlak Burcu Erkeği ile sevgili olduktan sonra onu ve tüm aile fertlerini sevdiğinizi, ancak sizi seçtiği için bundan sonra; hayatında ki tek kadının siz olacağınızı çok baskın bir şekilde diretmeniz gerekmektedir. Siz, sevgililik döneminizde bu şekilde bir baskı uygulamaz ve bu fikri kafasına iyice sokmazsanız; ömrünüzü onun aile fertleriyle ve bu fertlerin sorunlarıyla geçirmek zorunda kalırsınız. Siz en iyisi keçi bir inatla onun artık iki ailesi olduğunu anlatın.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Oğlak Burcu Erkeği lakayt tavırlara alaycı yaklaşımlara, olumsuz insanlara ayıracak vakti ve sabrı yoktur. Onlar tedbirli yapıları ve aynı tuzağa iki kere düşmeme gayretleri nedeniyle yapılan hataları unutmazlar. Bu yüzden de affetme konularında zorlanabilirler. Duygularını bir kere incitmeniz bile sizinle tekrar bir araya gelmemeleri için oldukça geçerli bir neden olacaktır.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Oğlak Burcu Erkeği haritasında ikizler ya da balık etkisi almadığı sürece boş boş konuşmayacak gereksiz muhabbetlere dahil olmayacaktır. Onlar her zaman kendilerine koydukları başarı hedeflerinin peşinde koşarlar. Satürn yönetimindeki Oğlak Burcu insanları birilerinin arkasından dedikodu yapacak yapıda değillerdir. Eğer sizin de kendiniz için koyduğunuz başarı hedefleriniz varsa, oğlak burcundan bu konuda destek rica edebilirsiniz. Size zorlu hedeflerinizi nasıl üstesinden geleceğiniz konusunda en iyi yöntemi tavsiye edecek kişi odur.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Oğlak Burcu Erkeğinin güvenlerini kazanmak için, düzenli, planlı ve organize bir yaşam tarzı benimseyerek ilk adımı atabilirsiniz. Ancak, sadık ve güvenilir olduğunuzu önce ona gösterin. Verdiğiniz sözlerinizi tutun, sorumluluk alın, kararlı ve istikrarlı bir grafik çizin. Size güvenmesi biraz zaman alacaktır, ancak bunu yaptığınızda hayattaki en şanslı kişi olacaksınız.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Oğlak Burcu Erkeği pratik, bağımsız ve kendine güven yapıdadır. Çalışkan olmaları boş zamanlarını bile kendilerini geliştirerek geçirmelerine sebep olur. Satürn; disiplinli olmak, zamanı iyi kullanmak, zorluklara göğüs germek gerektiren prensipte bir gezegendir. Dolayısıyla onlar; emeklilik hayatlarını genellikle, keyifli geçirecek potansiyelde çalışacak, kazançlarıyla tüm aile fertlerinin bile rahat etmesini sağlayabilecektir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Oğlak Burcu Erkeği her ne kadar başarı odaklı, azimli ve çalışkan olsalar da kendilerini her zaman bu konuda yetersiz hissedeceklerdir. Aslında; yetenekli ve başarılı olduğu alanlarda övülmeye, takdir görmeye korkunç ihtiyaç duyarlar ancak bu ihtiyaçlarını açığa vurmaktan çekinirler. Bu yüzden de insanlardan karşılık göremezler. Bu dik duruş ise; onları karamsar ve depresif bir moda sokabilir. Oğlak erkekleri bir miktar huysuzdur. Her ne kadar iltifatlara ihtiyaç duysalar da karşı taraftan güzel sözler söylendiğinde ne yapacaklarını, nasıl tavır sergileyeceklerini bilemedikleri için mahcubiyet duyar, dışarıya bu utançlarını göstermemek için onları öven bu güzel sözleri duymamazlıktan gelirler.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Oğlak Burcu Erkeği her zaman masanın başında oturacak, klasik baba tanımlamasının hakkını tüm davranışlarıyla verecektir. Onlar çocuklarından her zaman saygı ve itaat bekleyeceklerdir. Çocukların disiplinli olmasını, günlük rutin alışkanlıklarını tamamlamalarını bekleyecektir. Baba olarak; dürüst, çocuklarına bağlı hatta fedakar biri olabilir ancak, yaramazlıklar konusunda pek yumuşak başlı biri olmayacaktır. Siz anne olarak; çocuklara, babalarına uygulamaları gereken ‘Fiziki Sevgi Dilini’ öğretin. Bunun faydasına fazlasıyla göreceksiniz. Oğlak erkekleri aslında babalık rolünde biraz sert ve baskın, dedelik rolünde harika arkadaşlardır.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Oğlak Burcu Erkeği gece dışarı birlikte çıktığınız zaman sanki oraya ait değilmiş imajını verecektir. Onlar masaların üzerinde dans edip, başkalarına maskot olacak yapıda adamlar değildir. Bu arkadaşlarla daha farklı konulardan zevk alırsınız. Evlerine gittiğinizde en sevdiğiniz yemeklerin ve içeceklerin hazır olmasına şaşırmamalısınız. Her aile üyenizin adını iyi ya da kötü hatırlarlar ve bazen onların geçmişinizi sizinkinden daha iyi bildiklerini düşünürsünüz. Bu aile temasına ve sevdiklerine değer veren adam, öyle tavırlar sergileyecektir ki; bazen onun arkadaşınız olduğunu unutup ailenizin bir ferdi gibi görebilirsiniz.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Oğlak Burcu Erkeği aile fertlerine derin bağlarla bağlıdır. Hem maddi hem manevi olarak eşlerine ve ebeveynlerine aşırı hürmet gösterirler. Sizden de kendi aile fertlerine sıcak davranmanızı bekleyecektir.  Onlar, çocukluktan kalma derin duygusal bir yaraya sahip değillerse aile fertlerine, akrabalarına ve eşine asla arkasına dönüp gitmeyecektir. Çocuklarının her ihtiyaçlarını karşılayacak ama asla şımarık evlatlar olmamaları konusunda disipline edecektir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN HOBİLERİ NELERDİR?

Oğlak Burcu Erkeğinin bahçecilik, kitap okumak, yaratıcı girişimler, resim yapmak ilgi alanları arasına girebilir. Değerli sanat eserleri yapmak bu insanların bir başka eğlencesidir. Yönetici gezegenleri Satürn’ün zaman yöneticisi olmasından kaynaklı olarak vakitlerini faydalı bir şeye ayırmaya çalışırlar. Gürültülü ve kalabalık yerlere gitmekten kaçınan Oğlaklar evlerinin huzurunda gerçekleştirebilecekleri heykeltıraşlık, maket yapımı tarzı ilgi alanlarını tercih edebilirler.

OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Oğlak Burcu Erkeği kendilerinden ve yol gösterdiği insanlardan başarı beklentisi içindedir. Bir dağ keçisinin zirveye ulaşabilmesi ona özgü bir yetenektir. Dışarıdan bakıldığında soğuk, güçlü, sessiz, belki de biraz yalnız görünebilir. Bu sizi yanıltmasın. Onlar bu tutumunun altında asla yalnızlığı sevmezler, içten içe bir beğenilme özlemi çekerler. Hayattan beklentileri; övülmek, beğenilmek, takdir edilmek ve başarılı olmaktır. 

OĞLAK BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? MESLEK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Oğlak Burcu Erkeğine göre para akışı ve rayına oturmuş bir iş hayatı evlilikten daima önce gelir. Çoğu Oğlak; iş hayatını rayına sokmadan evlenmek istemeyebilir. Kafalarının içinde milyonlarca istatistik taşıyarak uzun mesai saatlerine katlanabilir, gece yastığa başını koyduğunda sabah yapılacak işleri sıraya koyabilir. Evlendikten sonra ise aile hayatı; her zaman işten önce gelir. Oğlak burcunun ev ve aile hayatı kutsaldır. Onlar hem gelir elde etmeye devam edecek hem de aile fertlerini yalnız bırakmayacaklar. Maden mühendisleri, tarihi yapılar ve değerli taşlarla ilgilenenler, heykeltraşlar, genelkurmay başkanları, arkeologlar genellikle Oğlak burcu insanlarıdır.

OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASIL OLUR?

Oğlak Burcu Erkeği para ve statüyle güçlü bir şekilde motive olurlar, kendilerini geleceğe dair daha güvende hissederler. Bazıları harcamalar konusunda daha ihtiyatlı yaklaşabilir. Tutumlu olma, gerektiğinden fazla harcama yapmama içgüdüleri pintilikten ziyade geleceğe yönelik yatırımları nedeniyle olabilir. Uzun vadeli hedefleri, her zaman acil durum fonuna ve sabit vadeli mevduatlardan, gayrimenkule kadar çeşitlendirilmiş, akıllıca düşünülmüş bir yatırım stratejisine sahiptirler.

 OĞLAK BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Oğlak Burcu Erkeği eşini bütün kadınca korkularından koruyacak kalbi yumuşak olan, sert bir adamdır. O siz seviyorsunuz diye bahçede odun kesecek, sonra size sarılıp şefkatle ateşin yanmasına seyredecek biridir. Onlar hem ebeveynlerinin evine hem de kendi evlerine vakit ayıracak, dengeyi güzel şekilde kurabilecek adamlardır. Belki sevgililik döneminizde ihtiyaçlarınızı rahat karşılayabilecek, orta bir hayat vadedebilir ancak ileriki yaşlarda size daha lüks koşullar sağlayabilecek, tarih kokan yurtdışı seyahatlerine götürecektir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Oğlak Burcu ile siyah, kahverengi ve gri tonları ile uyumlu enerjidedir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Oğlak Burcu Onyx, Hematite, Garnet, Turkuaz, Lapis Lazuli ile uyumlu enerjidedir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Oğlak Burcu Erkeği hayatının her alanında kullandığı disiplinli olma özelliğini burada da kullanacaktır. O nasıl ki bütçe, alışveriş listesi ve fatura ödeme konusunda disiplinliyse, yatak odanızda da aynı rutini uygulayacaktır. En son ne zaman birlikte olduğunuzu ona sorun size tüm takvimi açıklayacak.