Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Astrolojiye göre 22 Aralık – 19 Ocak arasında doğduysanız Oğlak burcusunuz. Oğlak burcu, planları, başarıyı, hayal gücünü, yaratıcılığı ve üretkenliği simgeleyen bir deniz keçisi ile temsil edilir. Peki Oğlak burcu erkeğinin özellikleri nelerdir? İşte detaylıca Oğlak burcu erkeği:

Doğum tarihi: 22 Aralık - 20 Ocak
Yönetici gezegen: Satürn
Element: Toprak
Renk: Kahverengi
Uğurlu günü: Cumartesi
Uğurlu taşı: Kehribar
Karşıt burç: Yengeç
Vücutta temsil ettiği yer: Diz
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 4,8,13
En uyumlu burç: Boğa ve Yengeç 

Oğlak, kısıtlamalar gezegeni Satürn tarafından yönetilir. Oğlak, her zaman özgürlük fırsatı olsa da, bir şekilde kısıtlanmış hissedebilir. Oğlaklar pratik, bağımsız ve kendine güvenen kişilerdir. Evde faydalı şeyler yapmaktan hoşlanırlar. Oğlaklar çok çalışkan oldukları için boş zamanlarını bile kendilerini geliştirmeye çalışarak geçirirler. Mümkün olduğu kadar çok farklı konu hakkında bilgi sahibi olabilmeleri çaba sarf ederler. Dünyayla ilgili her şeyi bilmek isterler.

OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

Oğlak burcu erkekleri etkileyici bir öz kontrole sahiptir ve dürtülerini başarılı bir şekilde nasıl görmezden geleceklerini bilirler. Bu cazibenin kariyerlerini, ilişkilerini veya arkadaşlıklarını mahvetmesine izin vermeyeceklerdir. Bir karara varmadan önce kendilerine sunulan her seçeneği iyice düşünürler ve her eylemin sonuçlarını tartarlar. Çok zeki, çalışkan ve disiplinli bireylerdir. Bu özellikler oldukça takdire şayan! Oğlak burcu erkeği oldukça zekidir ve her zaman mantıkla hareket etmek ister. 

OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

Oğlak burcu erkeği mantıkla hareket ettiğinden etrafındakileri bazen görmezden gelebilir. Oğlaklar çok çalışkan burçlardan biridir. Kendilerini geliştirmek ve başarı için çabalamak için çok zaman harcarlar. Ancak, öğrenmeye ve çalışmaya çok fazla zaman harcadıkları için biraz küçümseyici olma eğiliminde olabilirler. Bu yüzden ego savaşlarına girebilirler. Oğlak burcu erkekleri ailelerini, arkadaşlarını ve iş arkadaşlarını inanılmaz derecede yüksek standartlarda tutarlar. Onlar kendilerinin en büyük eleştirmenleridir. Kendilerinden asla tatmin olmazlar.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ NELERDEN HOŞLANIR?

Oğlak erkeği kontrolü elinde tutmayı ve sorumluluk almayı sever. Başkalarına ne kadar zor görünse de, tüm enerjisini hırslarına verme yeteneğine sahiptir. Başkalarına benzemeyen sıkı çalışmaya bağlılıkları vardır. Ancak bu sadakat aile, arkadaşlıklar ve romantik ilişkiler için de geçerlidir. Etrafındakilere her zaman değer verir onun için önemli olan aile ve işidir. 

OĞLAK BURCU NELERDEN HOŞLANMAZ?

Oğlak erkeği olumsuz, cesaret kırıcı insanlardan hoşlanmaz. Dedikodudan da nefret eder. Başkalarının mahremiyetini ihlal etmekten hoşlanmayacaktır. Sürekli olarak başkalarının özel hayatları hakkında konuşma dürtüsü hisseden biriyle bir ilişkiye veya arkadaşlığa tahammül edemez. Ayrıca tembel insanlardan hoşlanmaz. Oğlak erkeği sürekli olarak hayallerinin peşinden koşar ve kendini geliştirir ve ona göre, birinin neden tembel olduğunu veya hayatın pratik meselelerini umursamadığını anlamaz.

DİLARA YILDIZHAN OĞLAK BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİNİ ŞÖYLE ANLATIYOR: