Oğlak Burcu Finansal Hayatı

Oğlak Burcu Finansal Hayatı:

2 Ocak: Yeni başlangıçlardan, yeni adımlardan uzak durmalı, planlarınızı daha iyi bir şekilde oluşturmalı, yarım kalmış konularınızı tamamlamalısınız. Bu sonrasında maddi konularda parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi artıracaksınız. Ticari aktivitelerde hızlanmalar olabilir, yine parasal konularda önemli anlaşmalar, konuşmalar gündeminizde yer alabilir. Yalnız elinizi çabuk tutun 14 Ocak’ta Merkür yılın ilk gerilemesine hazırlanıyor. 26 Ocak’a kadar ticari girişimlerinizde, maddi alanda iletişim sıkıntılarına açık olabilirsiniz.
9 Ocak: Kariyer alanlarınızda yaşadığınız sorunlar varsa bu sorunları çözmek kolay olabilir.
12 Ocak: Girişimleriniz konusunda aşırı korumacı ve fedakar olabilirsiniz.
26 Ocak-4 Şubat: Merkür kişisel alanınızda dolaşacak. Bu dönem önemli anlaşmalardan uzak durmalısınız.
29 Ocak: Venüs düzeliyor. İşlerinize daha rahat zaman ayırabilir.
30 Ocak: Maddi konularda sert ve ters tepkiler verebilirsiniz. Yatırımlarınız ve harcamalarınız sizi zorlayabilir.
15 Şubat: Maddi konularda parayı idare edebilme ve para kazanma becerinizi artıracaksınız. Finansal durumunuz ile ilgili konularda pratik çözümler üretebileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ticari aktivitelerde hızlanmalar olabilir, yine parasal konularda önemli anlaşmalar, konuşmalar gündeminizde yer alabilir.
16 Şubat: Oluşan dolunay sizin ortaklaşa para alanınızı etkileyecek. Para alışverişlerinizde bu birkaç gün dikkatli adımlar atmalı, ortaya çıkacak bir ödemeyle ilgili konularda biraz daha sakin davranmalısınız.
23-24 Şubat: Yakın çevrenizle beraber girişeceğiniz işlerinizde oldukça yaratıcı etkiler altındasınız. İlhamınız yüksek olacak, işleriniz rahat akacak.
25 Şubat: Yatırımlarınız ve harcamalarınız konusunda desteklenmiyorsunuz. Sıkılganlığınız, hata yapmanıza neden olabilir.
Mart: Ayın başında hızlı akan iletişim trafiği sayesinde kısa vadeli planlarınızı, daha önceden planlanmış işlerinizi devreye sokabilirsiniz. Satış, reklam, tanıtım, dijital alanlarda güzel şanslar karşınıza gelebilir. Yine de parasal işlerinizde çok açılmayın.
5-21 Mart: İletişim, eğitim, ulaşım, bilgisayar, yazılım işlerinizde şans ve fırsatlar sizinle olacak. Cazip tekliflerle karşılaşabilirsiniz.
6 Mart: Tutumlu olmak ve hesap yapmayı yavaş yavaş bırakabilirsiniz. Çok daha özgür ve rahat bir politika izlemeye başlayabilirsiniz. 3 hafta boyunca parasal gelirlerinizdeki artış sizi sevindirebilir. Teknolojik konular, bilim, fen, keşif, bilgisayar sektörlerinden birinde çalışıyorsanız, bu etkiyi olumlu bir biçimde hissedeceksiniz.
5 Nisan: Spekülatif bir işiniz varsa krizlere açık olabilirsiniz. Yatırımlarınız ve harcamalarınızda dikkatli olmanız gereken bir dönem sizi bekliyor. Çocuğunuz varsa onun iş ve kariyer hayatında sorunlar görülebilir.
5 Nisan: Önümüzdeki 3 hafta; satış, reklam, pazarlama, yayıncılık, bilgisayar ve bilişim sektörlerinde çalışanlar için olumlu bir dönem.
12 Nisan: Yurt dışı bağlantılı bir iş, bir şirket veya bir kurumla önemli bir birleşme veya anlaşma gündeme gelebilir. Şansınız yüksek olacak ama şartların netliğinden emin olmaya çalışın.
16 Nisan: Oluşan dolunay kariyerinizdeki gelişmeleri hızlandırıyor. Kariyerinizde ve yeni başladığınız işlerde çok önemli sonuçlara ulaşabilirsiniz. İş hayatınızda şansınız yüksek olacak. Bu hafta aile hayatınız ve iş alanlarınız arasındaki dengeyi iyi korumaya çalışın.
15 Nisan ve sonrası: İletişime dayalı işlerinizde, mücadeleleriniz artacak. 24 Nisan’da parasal işlerinizde sorunlar oluşabilir, hayata negatif bakmamalısınız.
30 Nisan: İki hafta boyunca iş ve hizmet alanlarında konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz. İşiniz konusunda becerilerinizi geliştirebilir, etkili iletişiminizle iyi işler çıkarabilirsiniz.
Mayıs: Önemli görüşmeler ve anlaşmalar devreye girebilir.
10 Mayıs: Merkür iş ve hizmet alanlarınızda geriliyor. 23 Mayıs’a kadar bu alanlarda çeşitli sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz. Bu tarihler arasında yeni bir işe başlamayın, başvuruda bulunmayın ve imza atmayın.
15 Mayıs: Yatırım ve girişimlerinize, ticaret hayatınıza dikkat edin. Bir işinizde sorunlar oluşabilir.
18 Mayıs: İletişimde, bilgisayarda, network işlerinizde yanılgılara, aldanmalara, suiistimal edilmeye açık olacaksınız. Bu dönem yakın çevrenizle bir işe girişmeyi düşünüyorsanız dikkatli olun, gözden kaçırdığınız konular olabilir.
19-20-21-23 Mayıs: Hayat sizi destekleyecek. İş hayatınızda kendinizi mutlu hissedeceksiniz.
30 Mayıs: Yeni ay, iş ve hizmet hayatınızda yeni karar ve başlangıçları gündeme getirebilir.
Haziran: Ayın başında Merkür düzeliyor. 5 Haziran’da Satürn geri gitmeye hazırlanıyor. Maddi konularda elinizi sıkı tuttuysanız, sorumlulukla davrandıysanız birkaç ay boyunca rahat para harcayacaksınız ama maddi yönden istikrarı sağlamak kolay olmayacak.
12 Haziran: Sanatsal, kreatif bir iş karşınıza gelebilir. 13 Haziran’da Merkür, iki hafta boyunca iş ve hizmet alanlarınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracak. İşiniz konusunda becerilerinizi geliştirebilir, etkili iletişiminizle iyi işler çıkarabilirsiniz.
16 Haziran: Gündelik işlerinizde, projelerinizde yanılgılara açık olabilirsiniz.
23 Haziran: İş ve hizmet alanlarınız güzelleşmeye başlayacak. İş arkadaşlarınızla paylaşımlarınız artabilir.
5 Temmuz: Bu tarihten sonra 2 hafta boyunca, özel hayatınız veya ortaklı işler alanınızda, becerilerinizi ve düşüncelerinizi ortaya koyabilirsiniz. Danışmanlık almak istediğiniz konular varsa veya başkalarının deneyimlerinden yararlanmak istiyorsanız olumlu 1-2 haftaya giriş yapacaksınız.
19 Temmuz: Ortaklaşa para konularında kafanız çözüme yönelik çalışabilir. Kredi, borç almak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz. Yine banka hesaplarınızı düzenlemek, kredi geçişi yapmak, vergi konularına çözümler bulmak için rahat bir süreç içerisinde olacaksınız.
28 Temmuz: Yeni ay, ortaklaşa gelir ve giderler alanınızda oluşacak. Sevdiğiniz insanın maddi durumuyla ilgili yeni karar ve başlangıçlar gündeme gelebilir. Ortağınız varsa bu dönem para ile ilgili konularda yeni kararlar alabilirsiniz. Vergi, kredi, faiz, sigorta, prim, nafaka gibi konular ön gündeme gelebilir. Hayatınızda, dönüştürücü ve değiştirici bir dönem içinde olduğunuzu bilin.
29 Temmuz: Parasal konularda tepkili olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişinin harcamaları yüksek olabilir. Söylenilecek bir söz, ilişkinizde yara açabilir.
4 Ağustos: Bu tarihten itibaren; medya, yabancı ortaklı işler, seyahat, ticaret, hukuk alanlarınızda ilerlemeye başlayan Merkür, 2 hafta boyunca bu alanlarda iletişiminizi hızlandıracak. Önemli iş görüşmeleri ve konuşmaları gündeme gelebilir.
7 Ağustos: Yatırım ve kazançlarınız konusunda dikkatli olun. Borsada yatırım yapıyorsanız, dövize dayalı işleriniz varsa zorlanabilirsiniz.
11 Ağustos: Ortaklaşa giderler ve gelirler alanlarınızda özgür ve rahat tavırlarınız ön planda olacak. Kredi, borç, nafaka, miras, banka ödemeleri, stopaj, vergi, prim gibi konularda güzellikler görebilirsiniz.
12 Ağustos: Dolunayında ortaya çıkacak bir borç veya ödeme sizi sıkıştırabilir ya da partnerinizin parasal durumundaki dengesizlikler sizin biraz yorulmanıza neden olabilir. 14 Ağustos’ta para konularında desteklenmiyorsunuz.
20 Ağustos: Mars ikizler burcuna geçecek. İş ve hizmet evinizde hareket etmeye başlayacak. Çalışma koşullarınız ve bu alanda mücadeleleriniz artacak.
26 Ağustos: 2 hafta boyunca iş ve kariyer alanlarınızda uğraşılarınız ve becerileriniz artacak. Önemli iş anlaşmaları gündeme gelebilir. Kendinizi anlatmak, iş ortamınızda güçlü iletişiminizle dikkatleri üzerinize çekmek için harika bir dönem.
27 Ağustos: Oluşan yeni ay; yabancı ortamlarınızda, seyahatlerinizde, medya ve ticaret alanlarınızda yeni konu ve başlangıçları hayatınıza taşıyacak. Bu yeni ayda oluşan olaylar sizi hareketli ve sinirli yapabilir.
Eylül: Ayın başında, iş hayatınızda yapılması gerekenleri ele alacaksınız. 5 Eylül’de Venüs, sizin uzak çevre, seyahat, medya, ticaret, yabancı ortaklı işler, hukuk alanlarınızda güzel ilişkiler içine girmenize neden olacak. Mükemmeliyetçi yönünüzü biraz dizginleyin. Daha az tanıdığınız insanlarla ilişkileriniz kuvvetleniyor.
10 Eylül: Oluşan dolunay nedeniyle, programınız biraz karışık olabilir. Bu dolunayda, tam bir seyahate gidecekken, ortaya çıkacak bir gündem sizi engelleyebilir. Yine 10 Eylül’de Merkür gerilemeye hazırlanıyor. Kariyer ve iş alanlarınızda 23 Eylül’e kadar yanlış anlaşılabilirsiniz. Önemli iş başlangıçlarından ve anlaşmalarından uzak durmaya çalışın.
17-24 Eylül: Eğitim, ticaret, diğer insanlarla olan işlerinizde yanılma ihtimaliniz yüksek; hayal kırıklıklarına açıksınız.
23 Eylül-2 Ekim: Seyahat, hukuk, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetlerde iletişim sorunları oluşabilir.
26 Eylül: 2 hafta boyunca kariyer ve iş hayatınızda yeni oluşumlar, fikir ve teklifler gündemde olabilir ama Merkür’ün gerilediğini hesaba katarak yolunuzda ilerleyin.
29 Eylül: Kariyeriniz ve iş hayatınız olumlu etkiler altında olacak. İş yükünüz artsa da ilişkilerinizin iyi olması şartların lehinize dönmesine neden oluyor. Bu dönem terfi, zam, prim gibi istekleriniz varsa istemenin ve bunları dile getirmenin tam zamanı.
Ekim: Merkür düzeliyor, işler yoluna girmeye başlıyor. Kendi gücünüzü bulacağınız bir ay. Birçok farklı alanda işleri yürütüyorsunuz. 7 Ekim’de fikirlerinizle, konuşmalarınızla iş yapacağınız insanları ve çevreyi etkileyeceksiniz.
9 Ekim: İş alanında daha önce başlatmış olduğunuz projelerin sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. 11 Ekim’den sonra, işinizde kendinizi göstereceksiniz. Önemli konuşma ve görüşmeler yapılırken, toplum önünde fikirlerinizi insanlara aktarmak sizi mutlu edecek.
12 Ekim: Beraber çalıştığınız insanlarla anlaşmazlıklar oluşabilir.
14-18 Ekim: Önemli işlerinizde kalıcı anlaşmalar yapabilirsiniz. Görüşmelerinizin parasal karşılığını almaya hazırsınız.
23 Ekim: Satürn düzeliyor. Maddi konularda işleri yeniden sağlam tutmaya başlayacaksınız.
30 Ekim: Mars geri hareketine başlayacak. Ocak 2023’e kadar iş değişimlerinden, işte yeniliklerden, önemli değişimlerden, girişimlerden uzak durun. Eleman alımı, asistan değişimi için acele etmeyin. Beraber çalıştığınız insanlarla, yanınızda çalıştırdığınız kişilerle kavga ve tartışma yaşamaktan kaçının.
Kasım: Bu ay sosyal çevreniz çok aktif. 6-7 Kasım’da çevrenizle beraber girişeceğiniz işlerinizde engeller ve sorunlar oluşabilir. 9-10-11 Kasım maddi yönden beklentileriniz karşılanmayabilir.
17 Kasım: Kalabalıklardan uzaklaşıp, kendi düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyeceksiniz. Yalnız çalışmak bu dönemde size daha avantajlı sonuçlar getirebilir. Bunu bir hazırlık dönemi, planlarınızı oturtma dönemi olarak düşünün, plan ve projelerinizi gözden geçirin.
24 Kasım: Yeni ay, hiçbir şekilde harekete geçmemeniz gerektiğinin altını çiziyor. Diğer burçların aksine yeni girişimlerden, adımlardan kaçınmalı, sadece ve sadece planlarınızı gözden geçirmelisiniz.
Aralık: Aya, iş alanında zıtlaşma ve karşıtlıklarla gireceksiniz. 2-4 Aralık’ta yurt dışı bağlantılı işlerinizde bir sorun oluşabilir. İnternetten alışveriş yapıyorsanız, yazılım sektöründe bir işiniz varsa gözden kaçırdığınız detaylar size sorun olarak dönebilir. 6-8 Aralık’ta bu durumları toparlamak adına iyimser olabilirsiniz.
7 Aralık ve sonrası: Önemli görüşme ve konuşmalar gündeme gelebilir. İfadeniz rahatlayacağından, artık plan ve projelerinizi dillendirebilir ve düşüncelerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz.
8 Aralık: Oluşacak dolunay, iş ve hizmet alanlarınızı etkileyecek. İş alanlarınızda beklenmedik olay ve sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Uzun zamandır uğraştığınız bir projeniz varsa, bu proje nihayete erebilir veya son halini alabilir. Gergin, aktif ve huzursuz bir dolunay geçirebilirsiniz.
23 Aralık: Gerçekleşen yeni ayda kendi kararlarınızı uygulamak adına harekete geçebilirsiniz. Önemli kararlar alacak, işlerinizi başlatmak üzere adım atacaksınız. Elinizi çabuk tutun Merkür 29 Aralık’ta gerilemeye başlıyor. Bu tarih sonrası 21 gün önemli işlerinizi başlatmak doğru olmayabilir.
25-28 Aralık: İşlerinizde yaratıcı ve sezgisel olabilirsiniz.