Jale İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

Farsça kökenli bir isim olan 'Jale' ismi Türkiye'de de kullanılan isimler arasında. Peki, Jale isminin anlamı ne? Jale ne demek? Bu yazımızda Jale isminin anlamını, kökenini, isim analizini ve daha fazlasını detaylıca görebilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

Jale İsminin Anlamı, Özellikleri ve Detaylı İsim Analizi

JALE İSMİ NE DEMEK, NE ANLAMA GELİYOR?

  • İsim: Jale
  • Cinsiyet: Kadın
  • Köken: Farsça

 

JALE İSMİNİN ANLAMI

Jale isminin anlamı Türk Dil Kurumu'nun hem Güncel Türkçe Sözlüğü hem de Kişi Adları Sözlüğü'nde yer alır ve şöyledir:

  • Kırağı,
  • çiy.

Havada buğu durumundayken akşamın ve gecenin serinliğiyle yerde veya bitkilerde toplanan küçük su damlaları, çiy anlamına gelir. Şebnem ismi de aynı anlama gelmektedir. İngilizcede Dew olarak erkeklerde, Fransızcada Rosée olarak kadınlarda, İspanyolcada Rocío olarak kızlarda, İtalyancada Rugiada olarak kadınlarda kullanılır.

JALE İSMİNİN KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ

Jale ismi içtenliği, cesaretlendirmeyi ve dışavurumculuğu çağrıştırır. Hem kendisinin hem de çevresindekilerin manevi değerlerine saygı duyar. Değer verdiği insanların görüşlerini çok dikkate alır.  Bu isim, güvenilirliğin ve yeteneğin kıymetini bilenleri cezbeder, düşüncesiz ve iradesi zayıf insanları ise kendisinden uzak tutar. (Daha fazla isim önerisi için Elele'nin bebek isimleri sözlüğü ve kız bebek isimleri sözlüğüne ve de bakabilirsiniz)

JALE İSMİNE SAHİP ÜNLÜLER

Jale (şarkıcı), Jale Sancak (yazar), Jale Parla (yazar), Jale Demirdöğen (yazar)

Jale ismine benzeyen diğer kadın isimleri:

Ece, Hale, Lale, Şule, Nale, Naile, Adile, Bukle, Çile, Dicle, Yale (Daha fazla benzer isim için tıklayın: J harfi ile başlayan kız bebek isimleri)

KURAN'DA JALE İSMİ GEÇİYOR MU?

Kuran’da Jale ismi geçmez. 

HARF OLARAK İSİM ANALİZİ

J: Baş harf J ile başlayan kişiler, yeni ve alışılmamış yollar açarak herkesi şaşkına çeviren bir bakış açısına sahiptir.

A: 'A' harfi, yapılması gereken işlerde karşılaşılan her tür zorlukla başa çıkma gücünü simgeler.

L: Bu harf, kişinin çok ciddi göründüğünü ve duygulardan çok rasyonel düşüncelere ağırlık vermeye meyilli olduğunu gösterir.

E: 'E' harfi, enerji açısından geleneksel olmayan düşüncenin, coşkunun ve risk almanın simgelerinden biridir.

İSİM NUMEROLOJİSİ

Jale İsminin Numerolojisi: 1

ŞANS ORANLARI

Kader ★★★★★

Aşk ★★★★

Sağlık ★★

Para ★★★★

Aile ★★★★★

Dostluk ★★★

İDEAL MESLEKLERİ

Tarım, Eğitim Hizmetleri, Devlet Hizmetleri veya benzeri.

İSİM NUMEROLOJİSİNE GÖRE GENEL ÖZELLİKLERİ

Liderliğin sembolü olan 1 numara her zaman yeni yollar açar. Açtıkları yeni yollarda da genellikle büyük başarılara imza atarlar. Coşkunun ve atılganlığın simgesi olan bu isimdeki insanlar, her zaman denemek için yeni şeyler bulan maceracı bir kişiliğe sahip olurlar. 1 numaranın hayattaki ana amacı, onurlu ve gayretli davranışlarla en doğru kişiliğe ulaşmaktır.0

İSİM NUMEROLOJİSİNE GÖRE AŞK HAYATLARI

Aşkta 2 sayısı, doğal sezgileri nedeniyle iyi iletişim kuran ve birbirini destekleyen, umut veren bir ilişkiyi simgeler. Rahata ve huzura sahip olmaktan hoşlanırlar, bu nedenle partnerleri rasyonel ve pratik olmalıdır, tutku genellikle ikinci sırada yer alır. 2 sayısı sevildiği ve ilgi odağı olduğu sürece her şey güllük gülistanlıktır ama içine güvensizlik girince şiddetli kıskançlık gösterebilirler.

HARF VE NUMEROLOJİ ÖNGÖRÜLERİ

Bir ismin başlangıç ​​harfi, Numerolojiye'ye göre, birinin yaşam deneyimleri, inişler ve çıkışlar ile nasıl başa çıktığının ana ipucu olan mihenk taşıdır. İsimlerinin ilk harfinde J harfi olan kişiler işbirlikçi, nazik ve barışçıl bir şekilde mutluluk içinde yaşarlar. Herhangi bir yeni eylemde bulunmadan önce yeteneklerini genişletmek ve her zaman her şeye hazırlıklı olmak isterler. Sonu E ile biten isimler, çok duygusal, çok yönlü ve çekici, iletişim becerileri yüksek, çoğu zaman işleri çabuk bitirme eğiliminde olan bir kişiliğe işaret eder.

JALE İSMİNİN SEMBOLLERİ

İsmin Rengi:

Kırmızı

Kırmızı renkle olan bağlantı, Jale adındaki kişilerin rekabetçi durumlarda meydan okumayı sevdiklerini gösterir. Bu, aşırılıkların rengidir ve atalarımız onu ilkel gücün bir özelliği olarak gördüler.

Şanslı Numaraları:

Bu isim için en şanslı sayılar 3, 7, 11, 28 ve 35'tir. Bu isimdekiler arasında doğum yılı çift olan çok daha yüksek bir şansa sahiptir.

Şanslı Günü:

Pazar

Pazar bu ismin en şanslı günüdür. Bu günün enerjisi en iyi şekilde dinlenmeye ve mükemmel rahatlama aktivitesini bulmaya odaklanmaya yönlendirir.

Şanslı Ayı:

Ocak

Ocak ayının sembolizmi mahremiyet ve ortaya çıkarma etrafında döner. Bu, yeni fırsatları değerlendirme ve bilinmeyenden korkmama zamanıdır. Ocak ayının manevi enerjisi, kişinin hayatında gerçek bir değişimi simgeler.

Etiketler: #İsim Analizi