Erkekler aşık olduklarını nasıl anlıyor?

Erkeklere sorduk: "Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?"

Erkekler aşık olduklarını nasıl anlıyor?

Erkekler aşktan ne anlar diyebilirsiniz. Kimi aşkını içinde yaşıyor, kimi ise dışarıya gösteriyor. Biz de erkeklere “Aşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?” diye sorduk. Sonuçta erkeklerin ne kadar romantik olduğunu anladık…

"O kişinin her an yanımda olmasını istiyorsam, onsuz geçirdiğim her an keşke yanımda olsaydı diyorsam ona aşık olmuşum demektir."
Koray, 22 yaşında/Öğrenci

"Her dakika aklımdaysa, sürekli onu aramak istiyorsam aşık olma belirtileri gözükmeye başlamıştır. Onun yanında iki kelimeyi bir araya getiremiyorsam, normalde asla yapmayacağım espriler yapıyorsam abayı yaktım demektir."
Enes, 28 yaşında/Bankacı

"Sebepsiz yere gülüyorsam, hep onu görmek istiyorsam, onunla geçirdiğim en ufak an bile beni mutlu ediyorsa, her an onunla konuşmak istiyorsam çoktan aşık olmuşumdur."
Mert, 32 yaşında/Tekstilci

"Onu gördüğümde, aklıma geldiğinde, sesini dahi duyduğumda heyecanlanıyorsam aşık olmuşumdur. Aşık olunca konuşurken ne diyeceğini bilemezsin, kelimeler ağzından zar
zor çıkar."
Gökhan, 26 yaşında/Mimar

"Şu ana kadar kimseye aşık olmadım ama aşırı hoşlandığım kişiler oldu. Yüzümde belli belirsiz bir gülme olursa, onu gördüğüm zaman iki elim bir pabuca giriyorsa ondan bayağı
hoşlanıyorum demektir."
Ege, 35 yaşında/İnşaat Mühendisi
"Onun derdini ben de dert edinirim. Dert dediysem öyle ciddi şeyler değil. En ufak sorununu büyütürsünüz. Canı mı sıkkın, iştahsız mı, dişçiye mi gidecek? Yüzlerce soru sorarım. Bir yakınım yarın ameliyat olacaktır, önem vermem; ama onun elindeki küçük sıyrık var ya müthiş dikkatimi çeker."
Faruk, 29 yaşında/Avukat

"Her dakika yanımda olmasını isterim, ne olursa olsun yanımdan hiç ayrılmasın her şeyi beraber yapmak isterim."
Cemil, 30 yaşında/Diş Hekimi

"Onu görür görmez yüzümde aptalca bir gülümseme oluyorsa, her gözlerimin içine baktığında kalbimi kulaklarımda hissediyorsam aşığımdır. Sanırım fazla
romantiğim!"
Aykut, 26 yaşında/Milli Sporcu

"Aşık olmuşsam, ağzından çıkacaklara odaklanarak adeta ne söyleyeceğini ilgiyle beklerim. Onunla konuşurken gözlerimi normalden daha fazla kırpıştırırım."
Murat, 28 yaşında/Teknik Servis Uzmanı

"Sürekli depresif takılmaya başladıysam, en sevdiğim şeyleri yaparken bile keyif almıyorsam karşılıksız şekilde aşık olmuşumdur."
Ahmet, 27 yaşında/Bankacı

"Mantığımdan çok, duygularımla düşünmeye başlamışsam ve yaptığım her hareketin onda yaratacağı sorunları düşünüyorsam aşığımdır."
Özdemir, 31 yaşında/Bilgisayar Mühendisi

*Hep aklınızda o vardır. Adeta sizi bir gölge gibi izler. Yemek yerken, gezerken, film izlerken hayalinizin ortasında dolaşır durur. ‘Amma da fazla düşündüm’ der ve hemen
onunla ilişkisi olmayan başka bir konuya atlarsınız. Ama yine ne yapıp etmiş kafanıza gelip takılmış, düşüncenizin tam ortasına oturmuştur. İtiraf ediyorum, kurtuluşum yok.
Onsuz yapamıyorum."
Yunus, 25 yaşında/İşletmeci

"Ben aşık olduysam, karşımdaki kişiye aşırı derecede hediye verme isteği oluşur. O ne istiyorsa onu almaya çalışırım. Ve yüzündeki o kocaman gülümseme her şeye değer."
Mehmet, 29 yaşında/Reklamcı

"Duygularımı en derinden ve açıkça dile getiriyorsam aşık olduğumu anlarım."
Mert, 22 yaşında/Öğrenci"O konuşuyorken diğer sesleri duymuyorsam, o her güldüğünde karnımda kelebekler uçuşuyorsa aşık olmuşumdur. Onun yanındayken kendimi her şeyden arınmış hissederim. Sanırım eşime hala ilk günkü gibi aşığım."
Ersin, 32 yaşında/Müzisyen

"Aşık olmuşsam o kişi aklımdan hiç çıkmaz, her gece hayallerimi süsler. Etrafımdaki insanlar da bendeki değişikliği anlar. Saçma sapan şeylere gülerim, uzun uzun bir yerlere dalarım."
Ömür, 22 yaşında/Öğrenci

"Sürekli arayıp sorma isteği olur içinizde. Günde birkaç kez telefonla ararsınız, dişe dokunur bir şeyler konuşmak için değil, laf olsun diye açılmış telefonlardır bunlar. Hatta bazen diyecek bir söz bile bulamazsınız. Üstelik aramalarınızın uygun bir zamanı saati de yoktur. Gece yarısı, hatta sabaha doğru dörtte, beşte açar telefonu konuşursunuz. Bu
aşırılık ailenizin ve çevrenizin dikkatini çeker. Siz de bahaneler bulmaya çalışırsınız. Aşık olmak böyle bir şeydir işte!"
Uğur, 27 yaşında/Grafiker

"Ben aşık olduğumu hemen anlarım aslında. Hani derler ya erkekler aşktan ne anlar diye. Ben çok iyi anlarım. Uyanır uyanmaz aklıma o geliyorsa, yemek yerken, su içerken her
anımda yanımda olmasını istiyorsam aşık olmuşumdur. Kendimden çok onu düşünür olduysam da çok fena aşık olmuşumdur!"
Cem, 25 yaşında/İşletmeci