Seks ve aşk arasında

Tabii ki gönül aşktan yana ama bazen işler istediğimiz gibi yürümüyor...
Birbirinizi tanımak
Biriyle birlikte olmaya başladığınızda onu tanımak uzun zaman alabilir. Birine aşık olduğunuzda vücutlarınızı da yavaş yavaş keşfetmeye başlarsınız. Karşınızdaki kişinin mutlu olması için elinizden geleni yaparsınız. Biriyle sadece seks için birlikte olduğunuzda ise amaç sadece o anı yaşamaktır. Seks fiziksel bir aktivite ve arada aşk yoksa kimyasal bir çekim de söz konusu olmaz.

Orgazm
Birçok kişi orgazm olmanın aşkla ilgili olduğunu düşünür fakat bu tamamen yanlış. Baştan aşağıya heyecanlanmak, bağırmak istemek ya da bir anlık zevk, aşk anlamına gelmez. Bu sadece sekstir. İşin içine duygular karıştığında ise, işte bu aşktır.

Ön sevişme
Ön sevişme yatak odasında başlamaz, artık hepimiz bunun farkındayız. Çünkü flört etmek heyecanı artırır. Biriyle tanıştığınızda o kimyayı yakalarsınız ve seksüel cazibe o anda yakalanır. Seks ise sadece bir eylemdir ve aşık olmak ön sevişmeyi beraberinde getirirken sadece seks olduğunda heyecan çok fazla olmaz. Kısacası aşık olduğunuzda etrafta konfetiler patlarken, biriyle sadece beraber olduğunuzda odada ışık bile yoktur.

Rahatlama
Seksin romantizm ile ilgisi yok. Sadece seksi düşünmek, işten sonra birkaç kadeh bir şeyler içmeye benzer. O an için bir rahatlama duygusu yaşanır. İşte aşk ve seks arasındaki fark da bu. Sadece cinselliği paylaşmak, kendiniz için yaptığınız bir eylem. Sadece anı yaşarsınız ve karşınızdaki sizin için çok da önemli değildir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.