Masumiyet

Fox TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Masumiyet dizisinde yönetmen koltuğunda Ömer Atay oturuyor. Öykü ve senaryo Sırma Yanık'a ait. Dizinin güçlü bir oyuncu kadrosu bulunuyor: Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır, İlayda Alişan ve Serkay Tütüncü, Deniz Işın, Selen Uçer, Tolga Güleç, Asena Tuğal, Alayça Gidişoğlu, Kimya Gökçe Aytaç, Gizem Ergün, Asena Keskinci, Umut Demirci. Peki, Masumiyet dizisinin konusu nedir, oyuncuları kimler? Yakından bakalım...

MASUMİYET DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Evli ve iki çocuk annesi Bahar’ın (Deniz Çakır) hayatı, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla değişir. Kızı Ela’nın (İlayda Alişan) ilk aşkı, yaşıtı bir üniversite öğrencisi değil babasının, başkasıyla evlenmek üzere olan 35 yaşındaki patronudur. Kızını bu yanlış ilişkiden kurtarmaya çalışan Bahar, ne yapsa da olacakların önüne geçemez. Bahar ve ailesinin hayatı, Ela’nın 19. yaş gününde sonsuza kadar değişir.

MASUMİYET DİZİSİ NE ZAMAN?

Masumiyet dizisi her çarşamba akşamı saat 20:00'de Fox TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Masumiyet'le birlikte Hülya Avşar da 5 yıllık aranın ardından bir diziye geri dönüş yapıyor. Hülya Avşar dizide Hale Ilgaz karakterini canlandıracak. Dizide çocuklarına, özellikle oğluna düşkün bir anne olan Hale Ilgaz, kibirli ve kusursuz cemiyet kadını görüntüsüyle ekranlara geliyor. Hülya Avşar’ın dizide oğlu İlker’e Serkay Tütüncü, eşi İsmail Ilgaz’a ise Ertuğrul Postoğlu hayat veriyor.

MASUMİYET DİZİSİ İLK BÖLÜM FRAGMANI

MASUMİYET DİZİSİ OYUNCULAR KİMLER?

Hale Ilgaz (Hülya Avşar)

İlker’in annesi, belgesel kanallarında gördüğümüz o yırtıcı anne kaplanların insan versiyonu. Pençeleri oğlunu korumak için her an hazır. Çocuğunun babası İsmail Ilgaz’ınsa, başka türlü hayatta kalamazsın çünkü! Kibirli, snob ve ulaşılmaz kusursuz cemiyet kadını görüntüsünün altında sistematik psikolojik şiddet mağduru bir eş ve yorgun bir anne saklı.

Harun Orhun (Mehmet Aslantuğ)

Steril, bembeyaz dünyası müstakbel damadına yönelik dehşetli suçlamalarla lekelenecek olan Harun, dünyası kızı İrem’in etrafında dönen gerçek bir ‘’süper baba’’. Babalığa dair en büyük sınavını eşinin zamansız kaybıyla verdiğine inansa da, Harun’un babalık sınavı yaşanacak vahşetle birlikte yeni başlıyor. 

Bahar Yüksel (Deniz Çakır)

Genç yaşta anne olmayı seçip üniversitenin kapısından dönmüş olan Bahar hayallerini ve ideallerini çoktan unutmuş, gücünün farkında olmayan sıradan bir kadın. Domestik görüntüsünün altında saklı olan gücü, 19 yaşındaki kızının yanlış bir adama aşık olmasıyla ortaya çıkacak. 

Ela Yüksel (İlayda Alişan)

Bahar’ın 19 yaşındaki kızı. Lise bitmiş, üniversite heyecanı başlamış. Her şeyi yapabileceğine inandığı, her yöne sapmak istediği yaşta. Yolun eeeen başında… Tipik bir Z kuşağı mensubu. Bir tıkla dünyayı değiştiririm derken olmayacak bir aşkla koşup kendi dünyası değişecek. 

İlker Ilgaz (Serkay Tütüncü)

Otoriter ve mükemmeliyetçi babası ile çocukluğundan beri irili ufaklı tüm hatalarının üstünü örten annesi arasında kendi kimliğini bulamamış bir narsist. Varlık, güç ve gösteriş içinde geçen, kişisel başarılarla taçlanan 35 yıllık hayatı bir gecede tepe taklak olurken, o güne kadar cemiyet ve ekonomi sayfalarını süsleyen adı 3. Sayfaya taşınacak. 

İrem Orhun (Deniz Işın)

Standart sosyetik güzel etiketinden ‘’içeriklerinin’’ hakkıyla kurtulmuş popüler bir influencer. Babasının prensesi. Uzun süredir bir dargın bir barışık flört ettiği İlker’le evlenmek onun için adeta yerine getirmesi gereken bir sosyal challenge. 

Yelda Demirci (Selen Uçer)

Bahar’ın en yakın arkadaşı, hayattaki tek sırdaşı. Peş peşe kaybettiği anne ve babasının emaneti olan erkek kardeşi Umut, Yelda’nın hayatındaki en önemli insan.

 Timur Yüksel (Tolga Güleç)

Hırslı bir beyaz yakalı olan Timur, annesinin 40 yaşında, iki çocuklu ama büyümeyen küçük prensi. Kariyerinde istediği atağı bir türlü yapamayan kompleksli Timur için hayatında yolunda gitmeyen her şeyin tek bir sorumlusu var; çocuklarının annesi Bahar. 

 Banu Kaya (Asena Tuğal)

İlker Ilgaz’ın kişisel asistanı. Hırslı, yırtıcı bir plaza kadını. Bulunduğu yere aklı, çalışkanlığı ve güvenilirliği ile gelmiş, Ilgaz ailesinin kara kutusu. Kariyeri ve korumak zorunda olduğu hayat standartları dışında önemsediği tek şey, iki yıldır yasak bir ilişki yaşadığı Timur’a olan duyguları. 

 Neval Hancı (Alayça Gidişoğlu)

Çok sevdiği kocası ve despot annesi arasında savrulup giden Neval, rekabetçi ve kıskanç mizaçlı biri. İlk bakışta annesinin hık deyicisi gibi gözükse de, çekirdek ailesiyle birlikte Gülizar’ın gölgesi altında ezilmekten mutlu değil.

 Asu Ilgaz (Kimya Gökçe Aytaç)

Eşi ve küçük kızıyla Amerika’da yaşarken sürpriz bir kararla kızıyla beraber baba evine geri dönen, sağduyunun sesi Asu kendi problemlerini bir kenara atıyor, ailesine destek olmak için kolları sıvıyor.  

Emel Yüksel (Gizem Ergün)

30’larında ilerlerken annesinin erkek arkadaşını bir türlü onaylamamasının sancılarını çeken Emel, yengesine uygulanan aile içi psikolojik şiddetin paçası değil. Hala annesiyle yaşıyor da olsa ablasına kıyasla ondan daha özgür ve annesine göre daha asi.

Hande Hancı (Asena Keskinci)

Ela’nın kuzeni. İki kız, aynı apartmanda kardeş gibi büyümüşler ama düşman kardeşler gibi. Düşmanlık tohumları Hande’nin kalbine henüz çocukken anneannesinin evlat ayırmasıyla ekilmiş, annesinin rekabetçi yapısıyla filizlenmiş.

Umut Demirci (Ozan Kaya Oktu)

Şafak’a platonik olarak aşık olan Umut, her daim güvenli bir liman, vefalı ve fedakar bir dost. Duyguları kadar vicdanı da güçlü.

 

OYUNCULAR MASUMİYET DİZİSİ İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Mehmet Aslantuğ: Mehmet Aslantuğ dizide canlandıracağı karakter (Harun) için şunları söylüyor: Kızı üzerinden sıkışan, kendi duygularını öteleyen; sosyo-ekonomik olarak güçlü ama hiç hesapta olmayan yeni bir hâl ile kendi duyguları da alabora olacak bir adam.. Hep birlikte göreceğiz bakalım. Aslantuğ, "Hülya Avşar ile 25 yıl sonra ilk defa bir dizi projesinde buluşuyorsunuz…" sorusuna şu yorumu yapıyor: Zaman ne çabuk geçiyor değil mi? Oysa daha dün gibiydi, rahmetli/sevgili Yavuz Ağabey’le (Yavuz Özkan) Sapanca-Norveç hattında çalıştığımız yıllar… Hülya, iş-ticari filmlerden yönetmen sinemasına değin birçok çalışmada bulunmuş, sezgisel olarak kendini geliştirmeye hep özen göstermiştir. Bu çalışmada da karakterine çok şey katacaktır. Aynı şey; Deniz Çakır ve diğer tüm değerli oyuncu arkadaşlarımız için de geçerlidir elbette. Tekrar etmekte yarar var. Bizler, tek tek ve en nihayet birlikte, başkaca birçok bileşenin bir parçasıyız. Birbirimizle çoğalır, etki alanımızı ancak öyle büyütürüz. Aksi hiçbir zaman mümkün olmamıştır. Ne burada, ne de başka diyarlarda...

Deniz Çakır: Deniz Çakır, dizide genç yaşta anne olmayı seçen, hayallerini ve ideallerini bir kenara bırakıp çocuklarına kol kanat geren bir anneye hayat veriyor. 19 yaşındaki kızı Ela’nın (İlayda Alişan) yanlış bir adama aşık olmasıyla gelişen trajedik olayla, bir gecede hayatı değişen Bahar’ın, verdiği mücadele izleyenleri derinden etkileyecek. Çakır, canlandırdığı karakteri; "Bahar aydınlık bir kadın, iyi bir anne. Fakat hayatındaki belki yanlış kararların bedelini ödüyor. Anne olmak pek çok şeyden taviz vermesine sebep olmuş. Ama Bahar’ın dünya görüşü, kadın duruşu çok güçlü ve hisleri çok kuvvetli...” sözleriyle anlatıyor ve şu yorumu yapıyor: Masumiyet, can alıcı bir öyküye sahip. Dramatik aksiyonu çok kuvvetli ve çatışması çok sağlam. İnanmadığınız bir şeyi inandıramazsınız. Ben inanıyorum Bahar’ın öyküsüne. Dizinin toplumsal duyarlılıklarla ilgili farkındalık yaratacağını düşünüyorum. İyi bir oyuncu kadromuz var, ekip çok kuvvetli.”