Yalın ve doğal

Kızıl saçları, beyaz teni, yüzünden eksik etmediği gülümsemesi ve her zaman zarif tavırlarıyla dikkat çeken Mine Tugay’ın, gardırobu da tıpkı kendisi gibi yalınlık ve doğallık üzerine kurulu. Tugay’ın stilini keşfe çıktık.


Nasıl bir dönemdesiniz şu anda?
Dinleniyorum, kabuk yeniliyorum, yeniye hazırlıyorum kendimi. Evde vakit geçirebiliyorum uzun zaman sonra. Ruh halim nötr yani.

Peki en son kalbiniz ne için hızlandı?
Geçen ay ‘Arkadaşım Hoşgeldin’e konuk oldum. Uzun zamandır bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Sahnede nefis oyuncularla bir arada olmak müthiş iyi geldi. Sahneyi, tiyatroyu ve seyirciyi çok özlediğimi fark ettim.

Aşk nerede?
Aşk içimizde. Nefes aldığımızı unutmadığımız sürece.

Birine film tavsiye etmenizi istesek aklınıza ilk hangileri gelir?
Çok fazla sevdiğim film var ama aklıma ilk gelenler; Inception, Full Metal Jacket ve Sonbahar. İyi senaryolar, iyi oyuncular ve şahane yönetmenlerin bir araya geldiği seyrine doyum olmadığı filmler.

Ne yemekten vazgeçemezsiniz?
Balkabağı çorbası.

Gezdiğiniz ülkelerden mutlaka satın aldığınız bir şey var mı?
Değişiyor tabii. Ama mutlaka müze mağazalarından her zaman üzerimde taşıyabileceğim takılar alırım. Yolculuğa çıkarken, gittiğim yerlerde alışveriş yaparım diye bavulu doldurmadan giderim. Yoksa pek alışveriş heveslisi değilim.

Bu sene uzun bir tatil yaptınız. Neler kaldı en çok aklınızda?
İskoçya’da yeşilin binbir tonu ve her adımda nefes kesen tarihine dahil olmak heyecanlıydı. Loch Ness Gölü ve huzuru unutulmazdı. Uzun otobüs yolculukları yaptım. Sonunda  gittiğim İrlanda’da Moher Kayalıkları, sert rüzgar ve sis hala aklımda…

Sizce her kadının gardırobunda mutlaka ne bulunmalı?
Mini elbiseler ve kalem etekler.

Sizin için şık olmak ne demek?
Yalın ve güçlü bir tarz sahibi olmak demek.


Uzak durduğunuz bir desen veya kesim var mı?
Aslında pek yok. Enerjisi iyi olan her şeyi giymekten zevk alırım. Birazcık renklerle aramda mesafe var. Mesela pembeden genellikle kaçınırım.

Vazgeçemediğiniz alışveriş duraklarınız nereler?
Beymen, Vetrina ve The North Face.

Nasıl bir alışveriş kadınısınız?
Hızlı! Mağazaya gittiğimde kafamda ne alacağımla ilgili mutlaka bir şeyler vardır. Ekstra gözüme çarpan sürpriz parçalar olduğunda da denerim tabii. Ama uzun bir zaman zarfında olmaz alışverişlerim, sıkılırım.

Satın aldığınız ürünler üzerinde oynamalar yaparak stilinize uyarlar mısınız yoksa genellikle olduğu haliyle mi kullanırsınız?
Değişiklik yapmak pek bana göre değil. Genellikle olduğu haliyle kullanırım.


Sık sık kapısını çaldığınız, tasarımlarını beğendiğiniz modacılar kimler?
Museum Of Fine Clothing markasını yani Eda Güngör’ün tasarımlarını çok seviyorum. İstisnasız her tasarımını beğeniyorum. Raisa Vanessa da keza bayıldığım tasarımcılardan.

Olmadan yaşayamayacağınız güzellik ürünleri hangileri?
Valmont’un yüz maskesi, Dr.Brandt’ın oksijen maskesi ve La Prairie Ice Crystal nemlendirici.

Diyet ve spor hayatınızın neresinde duruyor?
Düzenli olarak pilates yapıyorum. Onun dışında diyetle pek aram olduğunu söyleyemeyeceğim. Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım. Sadece arada sırada detoks yapıyorum.

‘Kalp Hırsızı’ ekrana erken veda etti. Gündeminizde yeni bir proje var mı?
Evet, şu anda değerlendirdiğim projeler var. Ancak henüz netleşen bir durum yok.

‘Kalp Hırsızı’nın istenilen reytinge ulaşmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Aslında ilk bölümlerde gayet iyiydi reytingleri. Sonra birkaç dizi daha gelince aynı güne, dağıldı reytingler. Ama bu sene genel olarak reytinglerde büyük bir düşüş var…


Yazı: Sinem Gürleyük

Stilinizi nasıl tanımlarsınız?
Yalın ve doğal.

Stil mi moda mı sizin için daha önemli?
Modayı pek takip etmediğim gibi modanın peşinden koşmanın da manasız olduğunu düşünüyorum. ‘Moda, moda olanı giymekle ilgilidir. Stil ise daha çok kendiniz olmak.’

Bize bir stil tavsiyesinde bulunmanızı istesek…
Aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissediyorsanız ve vücudunuzun kusurlarını doğru ölçülerle kapatabildiyseniz eğer moda kurbanı olmazsınız. Ve siyah kusurları örtmekte gerçek bir ustadır.

Size göre her kıyafeti iyi gösterecek parçalar neler?
Aksesuarlar. Özellikle küpe ve kolyeler. En sade kıyafeti bile çarpıcı bir hale getirebilirler bence.


Sizi en iyi hangi parçalar tarif eder?
Şort ve gömlek.

Modayı nasıl, nereden takip edersiniz?
Dediğim gibi modayı pek takip etmem ama moda dergilerinden ister istemez fikir sahibi oluyorsunuz. Moda olan herkese yakışacak diye bir kaide yok. Dolayısıyla peşine düşmem moda olanın.

En çok neye para harcarsınız?
Cilt bakım ürünlerine.

Seyahat ederken nasıl şık görünürsünüz?
Seyahat ederken mümkün olduğu kadar rahat giyinmenin pesinde oluyorum. O yüzden spor şık parçalar yolculuk sırasında bana eşlik ediyor.