Yaz renkleriyle kış stilinizi yenileyin

Kış boyunca elimiz hep koyu renklere gider. Siyah kazaklar, kahverengi botlar, lacivert pantolonlar derken hava ısınmaya başladığı gibi renkler de açılır. Bu sefer bir değişiklik yapın ve kış renklerini bir kenara bırakın.


Gardırobunuzun kışlık renk paleti koyu renklerden oluşuyorsa bu yıl bir yenilik yapın ve renkli kıyafetlerle soğuk havaya neşe katabilirsiniz. Kışın sıcak renkleri giymek için en uygun kombinleri bulmak aslında hiç zor değil.

Kışlık stilde renkli giyinip yine de çok abartılı görünmemek için dikkat etmeniz gereken en önemli kural, bir veya iki sıcak ve canlı renkli parçayla nötr renkleri bir arada kullanmaktır. Örneğin parlak renkli bir palto ve koyu renkli kombinleri bir araya getirin, küçük ve canlı aksesuarlar edinin ya da katman stilini uygulayıp kazağınızın içine renkli bir gömlek giyin.

Rengarenk bir palto seçin

Eminiz gardırobunuzda koyu renkli, özellikle siyah ve kahverengi bir kışlık mont ya da kaban var. Yeni bir tane almayı düşündüğünüzde parlak alternatiflere de göz gezdirin. Turuncu, açık mavi, kırmızı ya da pembe bir kaban ile kış stiliniz renkli bir hal alacak. Kotu bir pantolon üzerine uyumlu tonlarda bir kazak giyerek renkli kabanınızın görüntüsünü kışa uygun hale getirebilirsiniz. Eğer biraz daha canlı bir görünüm isterseniz, pantolon ya da kazağınızı da renkli parçalardan seçin, böylece kontrastı güçlü bir kombin yakalarsınız.

Katman stilini uygulayın

Turuncu bir kazak ve mavi bir hırkayı bir araya getirdiğinizde doğacak enerji sizi kış günleridne bile pozitif hislerle doldurabilir. Katman stili kış boyunca yaz renkleriyle kombin yapmanın en keyifli yollarından biri. Özellikle hırka ve kazak ya da kazak içine giyilen gömleklerle farklı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Siyah bir tişört ve açık renkli bir sweatshirtü bir araya getirip jean ya da pantolonlar kombinleyebilirsiniz. Eğer daha smart bir stiliniz varsa hırka yerine blazer ceket ve gömleklerle etek ya da elbiseleri bir araya getirin. Koyu renkli yüksek belli kumaş pantolon üzerine gömlek, blazer ikilisinde renkli tercihlerle farklı bir görünüm yaratın.

Aksesuarlarınızla fark yaratın

Koyu renkli bir kış kombinine sapsarı küçük bir çanta ya da kıpkırmızı bir bere eklemek sizce de harika bir fikir değil mi? Sarı, açık yeşil, mavi veya pembe atkılar, bereler veya eldivenlerle kışlık görünümü tamamlarken bir yandan da yaz renklerini kombininize dahil edebilirsiniz. Çanta ve aksesuarda renkleri kullanmak kadar ayakkabı ve botlarda da yaz renklerine dönebilirsiniz. Göz alan renklerde bir bot sayesinde koyu renkleri dengeleyebilirsiniz. Makyaj malzemelerinde canlı renkler kullanmak veya oje rengini yaz renklerinden seçmek de kış boyunca rengarenk olmayı sağlayan diğer alternatifler. Önemli olan birden çok aksesuarı renkli seçmemek diyebiliriz, çünkü bu da yorucu bir görünüme sebep olur. Bir ya da iki parça kuralını unutmayın ve eğer çantanızı renkli seçiyorsanız kıyafetlerinizde bir renk daha kullanacaksanız, ayakkabı, etek ya pantolon ve kabanınızın nötr ya da koyu renklerde olmasını sağlayın.