Bayram tatilinde güneye mi kaçsak?

Bu ayın sonunda bayram var. Planlamayı önceden yapmak şart!
Çıralı

Nerede kalsak?
Çıralı Olympos Lodge, ağaçlar içerisine gizlenmiş, kocaman bir araziye yayılmış butik bir otel. Kumsalı da sessiz, bahçesi de. Etrafta horozlar, tavuklar, civcivler, rengarenk kuyruklu tavuskuşları dolanıyor. Çocuklu tatil yapmak isteyenler için de ideal bir otel. Otelin kendi bünyesinde de öğlen ve akşam yemek yiyebileceğiniz bir restoranı bulunuyor. Tek katlı odaların önünde küçük bir balkon ve devamında da bahçe yer alıyor. Otelin önünden denize girebileceğiniz güzel bir kumsalı da mevcut. Bahçesindeki küçük göl; kurbağaları, kaplumbağaları, kuşları ile doğa ve hayvanseverleri kalbinden vuruyor.

Nerede yesek?
Çıralı’nın en meşhur balık restoranı Azur Restoran. Sahildeki Orange Restoran’ın yörük ayranı, Gözlemeci Hayriye’nin sahibi Hayriye Hanım’ın köy unundan yaptığı gözlemeleri çok lezzetli.

Ne yapsak?
Doğu Likya yürüyüş yollarının merkezi olan Çıralı’da her gün başka bir yürüyüş parkurunu takip ederek kayıp şehri keşfedebilirsiniz. Araç kiralayarak batık şehir Kekova’ya, Phaselis, Arykanda, Myra’ya gidebilirsiniz. Olimpos Antik Kenti’ni ziyaret edebilir, Çıralı’nın en ilginç yerlerinden biri olan ve geçmişte gemicilere yol gösteren Yanartaş’ın alevlerini görmeye gidebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.