Kış davetleri için doğru tarzı seçmenize yardım edecek 5 ipucu

Bu kış, evde kapalı geçen dönemi telafi etmek istercesine, bol bol davetlerin, arkadaş buluşmalarının ve farklı sosyal etkinliklerin yoğunluğuna hazırlanıyoruz.

Kış davetleri için doğru tarzı seçmenize yardım edecek 5 ipucu

1. Her tasarım her insana uygun değil

Davetler, toplantılar, kutlamalar, herkesin şıklık yarışı içinde olduğu ve kıyafetleri her zamankinden daha fazla özenle seçmeyi gerekli kılan durumlar. Elbiselerin, kıyafetlerin, kombinlerin yarıştığı bir davet için kıyafet seçerken, her tasarımın her insana uygun olmadığını kabul etmek gerekiyor. Bu noktada öncelikle bedeninizi iyi analiz etmeniz önemli. Örneğin, bacaklarınız kısaysa bacakları gösteren, vurguyu bacak bölgesine yapan bir elbise yerine, omuz, baş, gövde bölgesine vurgu yapan bir tasarım seçmek daha doğru bir karar olur. Ya da takım elbise giymeyi tercih edeceğiniz bir alandaysanız, biraz daha “gösterişli” bir bluz ya da şık kolyeler ve daha vurgulu bir makyaj sayesinde dikkati vücudunuzun üst kısmına toplayabilirsiniz. Kıyafet seçmeden önce, stratejinizi belirleyin ve odaklanmak istediğiniz noktaya uygun kıyafetler tercih edin. Daha sonra kışlık elbise modelleri arasında detaylıca aramaya yapabilirsiniz. Elbette her davet için elbise tercih etmek istemeyebilirsiniz. Daha casual buluşmalar için kadın deri ceket modelleri gibi, daha rahat, daha günlük seçimler de yapabilirsiniz.

2. Kumaş elbisenin yarısıdır

Bir elbisenin tasarımı kadar kumaş kalitesi de önemlidir. Doğru tasarımın doğru kumaşla bulaşmadığı durumda, en harika tasarım bile çok ucuz bir görüntü oluşturabilir.

3. Kıyafetler ayakkabısız tamamlanmaz

Seçtiğiniz kıyafetlere uygun renk ve modelde bir ayakkabı olmadan tarzınızı tamamlamanızın mümkün olmayacağını kabul etmelisiniz. Elbette soğuk kış geeclerinde, davetin, buluşmanın rengine ve moduna göre, casual bir tarz tercih etmek ve ayaklarınızı sıcak tutacak bir askeri bot da giymek isteyebilirsiniz.

4. Her davette farklı kıyafetler seçilir

Acı ama gerçek, dünyanın en güzel elbisesini aldığınızda bile onu sadece bir kez giymek için alırsınız. Herkesin elindeki telefonla profesyonel kalitede fotoğraf/video kaydı alabildiği ve anında dünyaya yayın yaptığı günümüz dijital çağında, iki farklı davette aynı elbise ile görülmek pek de isteyeceğiniz bir durum olmayabilir.

5. Çanta ve aksesuarlar

Kıyafet ve elbise seçiminden çok daha fazla zamanı doğru çantayı veya beğeneceğiniz kolyeyi bulmak için harcayabilirsiniz. Çok zengin seçenekler sunan aksesuar dünyasında, her an yeni bir tasarımcı, göz alıcı yeni materyaller veya tasarımlarla etkileyici aksesuarlar sunabilir. Henüz herkes kullanmaya başlamamışken yeni tasarımları bulmak ve takmak için aksesuar dünyasını yakından takip etmek akıllıca bir hareket olabilir.