'The Last of Us' dizisi 4 sezon olarak planlandı

Son zamanların en iyi dizi yapımlarından, başrollerinde Pedro Pascal ve Bella Ramsey’nin yer aldığı Last of Us, ikinci sezon için hazırlıklarını sürerken dizi yönetmeninden dizinin beklenenden uzun süreceği ve 4 sezon olacağı konusunda bilgi geldi.

'The Last of Us' dizisi 4 sezon olarak planlandı

HBO’nun yapımcısını olduğu ve Pedro Pascal ve Bella Ramsay’in başrollerinde olduğu Last of Us, kısa zamanda adını en iyi diziler listesine girdi. 2023 yılıyla beraber yayında hayatına başlayan dizi, kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaştı. 25 dalda Emmy'e aday gösterilen ve IMDb puanlarında 8,8/10 gibi bir ortalama yakalayan Last of Us, ikinci sezon için hazırlıklarını sürerken dizi ile ilgili yeni bir bilgi geldi. 

The Last of Us en az 4 sezon olarak tasarlandı

'The Last of Us' dizisinin, 4 sezon olacak şekilde planlandığı öğrenildi. Konuya ilişkin The Hollywood Reporter'a konuşan dizinin yaratıcılarından Craig Mazin, "Asla bilemezsiniz. Sonunda üç ya da beş sezon daha olabilir. Ama dört daha iyi gibi görünüyor. Anlattığımız hikâye nedeniyle bazı sezonlar daha az bölüme ihtiyaç duyarken bazıları daha fazla bölüme ihtiyaç duyuyor. Asıl iyi haber ise seyircilerin de daha fazlasını istiyor olmaları" ifadelerini kullandı. Mazin, dizisiyle ilgili asıl önemli ölçütün izleyicilerin sezonlardan memnun kalmaları olduğunu belirtti. 

"Bu hikaye bir sezona sığmaz"

Mazin oyun serisinin ikinci kısmının birden fazla sezonla ekrana taşınması iddiaları hakkında, “Kesinlikle doğrulayabileceğim tek şey, bu hikayenin (2. oyunun) bir sezona sığmadığı olur” diye konuştu.

"The Last of Us", 2013'te oyun şirketi Naughty Dog tarafından PlayStation için bir oyun serisi olarak yaratılmıştı. Seri, daha sonra Neil Druckmann ve Craig Mazin ikilisi yönetiminde ekranlara taşındı.

Şu ana kadar dizinin yalnızca bir sezonu yayınlandı. Dizi, devam etmekte olan Hollywood grevi nedeniyle prodüksiyon sürecine geçemiyor.