Bir demet yetenek: Demet Özdemir

Bir demet yetenek: Demet Özdemir

Yeni jenerasyonun en çok konuşulan isimlerinden biri olan Demet Özdemir kimdir? Rol aldığı diziler, hedefleri, aşka bakış açısı... Yanıtlar için, Elele dergisinin Ağustos 2016 sayısında yayınlanan röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.Ünlü olmadığınız zamanlara özlem duyuyor musunuz?

O zamanla bu zaman arasında çok büyük bir fark yok. Sadece son dönemde alışamadığım bir durum, belki çok fotoğraf çekilmesi ve bazen benim de keyif almak üzere geldiğim bir ortamda kimseyi kırmamak adına kendi anlarımdan sürekli feragat etme durumunda kalmak. Bir de müsait olmadığım anları da fotoğraflamak isteyebilenler. Ama bu söylediğim bile gerçekten gurur verici ve güzel, sadece siz sorunca aklıma ilk bu geldi.


O yıllardan kalma annenizin ya da babanızın aklınızdan hiç çıkmayan bir tavsiyesi var mı?

Annem ve babam hiçbir zaman kararlarıma karışmadı. Ben de hep kendi bildiğimi yaptım. Benim hayatıma en çok karışan, içinde olan hep ablam oldu. Ablam da her zaman bana; “En iyisini sen bilirsin. İçgüdülerini dinle” dedi. İçgüdülerime gerçekten çok inanıyorum, beni bugüne kadar hiç yanıltmadılar.


Bu yolculuk sırasında aşmakta çok zorlandığınız bir engelle karşılaştınız mı?

Zamansızlık benim en büyük engelim ve zorlandığım alan. Kendimi geliştirmek adına birçok hayalim ve planım var. Yabancı dil, sanat, sinema, tiyatro, farklı toplumları ve insanları deneyimlemek… Onlarca bu tarz fikir ve plan derken setten eve dönmek bile bazen bir lüks olabiliyor. Umarım tüm istediklerimi bu düzensiz yaşam içerisinde düzene koyup yapabileceğim.


Başarılı bir kadın olarak, hayalleri için adım atmak isteyip de cesaret edemeyen diğer kadınlara vermek istediğiniz bir mesaj ya da tavsiye var mı?

Bu hayatta bir kadını en güzel hissettiren duygu kendi ayakları üzerinde durabilmek ve başardığında bunun övgülerini alabilmek. Bunun için de herkes kendi iç sesine ve hayallerine sağlam adımlarla ilerlesin ve mutlaka meslek sahibi olsun.


Oyunculukta ulaşmak istediğiniz hedef ne? Herkes tarafından tanınan ve hatırlanacak bir oyuncu olmak mı yoksa sizi tatmin olmuş hissettirecek noktaya ulaşmak mı?

Oyunculuğumla hatırlanacak işlerde olmak istiyorum. Göz önünde olmak ya da belirli bir gelir düzeyine sahip olmak için bu işi yapmıyorum. Bizim sektörde yıldız olmak da yıldız kalmak kolay değil. Ben her gün kendime bir şey katmaya çalışıyorum. İyi oyuncularla oynamak, kendimi daima ilerletmek istiyorum. Uluslararası platformlara açık, uzun soluklu projelerde yer almak herkes gibi benim de temel hedefim.


Başarınızın ne kadarını yeteneğinize, ne kadarını şansa bağlıyorsunuz?

Ben çalışarak, kimseye zarar vermeden, kimsenin hakkını çiğnemeden doğru enerjilerle yolumda ilerliyorum. Kazandıkça paylaşıyorum, sevildikçe seviyorum. Açıkçası işimi şansa bırakacak biri değilim. İddialı ve disiplinliyim. Bulunmaz Hint kumaşı olmasam da çok çalışıyorum ve çalıştıkça da kendimi ve potansiyellerimi daha iyi yansıttığıma inanıyorum.


Başkalarının sizinle ilgili düşüncelerini ne kadar önemsiyorsunuz?

Belki bu şu anda öğrencilik döneminde olduğumdandır; gerçekten önemsiyorum. Gerçi öğrenmenin yaşı olmayacak bu hayatta onu da biliyorum ama yine de ileri dönemde, daha olgun yaşlarda biraz daha kendim olup, kulaklarımı tıkamam gerekebileceğine inanıyorum.


Huzurlu hissetmek ve sakinleşmek istediğinizde neler yapıyorsunuz?

Ailem ve en yakınlarımla vakit geçiriyorum. Bazen hiç konuşmasam da, insana yanında olduğu bildiği biriyle aynı evde soluk almak, ona sırtını yaslamak büyük huzur veriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.