waterproof

Elele A'dan Z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğünün bu maddesinde waterproof nedir? Ne anlama gelir? sorusuna yanıt veriyoruz:

Su geçirmez anlamına geliyor. Çoğunlukla göz makyajı ürünlerinde suya dayanıklılık özelliği tercih ediliyor.

Peki, waterproof nedir, waterproof makyaj ürünleri nelerdir? İşte Elele arşivinden waterproof hakkında tüm merak edilen sorunların yanıtları:

WATERPROOF NEDİR? WATERPROOF MAKYAJ NEDİR?

Waterproof, Türkçede tam olarak su geçirmez anlamına gelmektedir. Makyaj ürünlerinde sıkça Waterproof ibaresi görürüz.

WATERPROOF MAKYAJ VE KOZMETİK ÜRÜNLERİ NEDİR?

Waterproof makyaj ve kozmetik ürünlerinin özellikleri ürünün suya karşı dayanıklı ve sudan etkilenmeyen yapıda olmasıdır. Örneğin waterproof maskara-rimel çokça görürüz, bu da rimelin suya karşı dayanıklı, gözyaşı, gözde sulanma, terleme gibi faktörlerden etkilenmeyeceği ve su ile çıkarılamayacağı yani en azından çok zor çıkarılacağı anlamına gelir. Bu tip ürünleri çıkarmak için yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerine ihtiyaç vardır.

WATERPROOF MAKYAJ NEDİR?

Fiziksel aktiviteler sonucu terlemeler sebebiyle makyajınızı gün boyu korumakta zorlanıyorsanız suya dayanıklı yani waterproof makyaj tam size göre! Bu anti H2O formülleri, maskaranızı gün boyu yerinde tutmada ve fondöteninizin kaymasını önlemede harika bir iş çıkarır. Waterproof suya dayanıklı makyaj, suya, sıcağa,tere maruz kalındığında akmadan yerinde kalacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir. Bu sebeple de ürünün cilde yapışmasını sağlayan yapışkan maddeler içerir.

WATERPROOF MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Fondöten yerine waterproof fondöten, kapatıcı yerine waterproof kapatıcı, maskara yerine waterproof maskara kullanırsanız waterproof makyaj yapmış olursunuz. Suya dayanıklı maskaralar aktif olduğunuz günlerde göz makyajınızın dağılmamasına yardımcı olur. Kullandığınız suya dayanıklı makyaj malzemeleri sayesinde gün boyu kalıcı ve güzel bir makyaj görünümü elde edebilirsiniz!

SÖZLÜK İÇERİKLERİ

a'dan z'ye a'dan z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğü