luminizer

Elele A'dan Z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğünün bu maddesinde luminizer nedir? Ne anlama gelir? sorusuna yanıt veriyoruz:

Highlighter gibi aydınlatıcı olarak kullanılan bir ürün. Yanak ve dekolte bölgesinin daha aydınlık görünmesi için kullanılıyor.

Peki, Luminizer nedir, nasıl kullanılır? İşte Elele arşivinden Luminizer hakkında tüm merak edilen sorunların yanıtları:

LUMİNİZER NEDİR?

Highlighter olarak da bilinen Luminizer makyajların olmazsa olmazlarıdır. Toz, jel, krem veya sıvı gibi birçok çeşitleri vardır. Yüzde doğal olarak ışığın vurduğu alanlara ışıltı katarak o bölgeleri vurgulamaya yararlar. Yüzünüzde taze, nemli bir ışıltı için aydınlatıcıyı nereye sürmeniz gerektiğini çok iyi bilmelisiniz.

LUMİNİZER HANGİ BÖLGELERDE VE NASIL KULLANILIR?

Yanaklar

Aydınlatıcıyı parmak uçlarınızla elmacık kemiklerinizin üzerinden şakaklarınıza kadar ‘’V’’ şeklinde sürün. Aydınlatıcınız sıvıysa, hafif bir ışıltı elde etmek için elmacık kemikleriniz boyunca sadece 3-4 küçük nokta şeklinde uygulamanız etkili olacaktır.

Burun

Yüzünüzün açılarına odaklanmak için ve hatta bazı bölgelerini inceltmek için burnunuzun üzerine ince bir çizgi aydınlatıcı çekin ve ucuna da küçük bir dokunuş yapın.

Gözler

İster doğal makyajınızda isterseniz dumanlı koyu göz makyajınızda gözlerinizi daha uyanık ve büyük göstermek için gözlerinizin iç bölgesine ve kaşınızın hemen altına az miktarda aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Dudaklar

Üst dudağınızın ortasındaki küçük boşluğa konduracağınız bir miktar aydınlatıcı hem dikkatleri dudağınıza çeker hem de daha dolgun bir görünüm katar.

Fondöten ve Nemlendirici

Eğer yüzünüzde bir miktar ışıltı istiyorsanız fondöteninizin veya nemlendiricinizin içine bir miktar sıvı aydınlatıcı koyarak, onu uygulayabilirsiniz.

SÖZLÜK İÇERİKLERİ

a'dan z'ye a'dan z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğü