otobronzan

Elele A'dan Z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğünün bu maddesinde Otobronzan nedir? Ne anlama gelir? sorusuna yanıt veriyoruz:

Bronzlaştırıcı olan bu ürünler, birleşimindeki dehiroksiaseton nedeniyle bazı proteinlerle birleşerek deriye bronz görüntüsü veriyor. Kullanmadan önce cildi iyice nemlendirmek gerekiyor. Yanlış uygulamalar dalgalı görünüme sebep olabiliyor.

Peki, Otobronzan nedir, nasıl kullanılır? İşte Elele arşivinden Otobronzan hakkında tüm merak edilen sorunların yanıtları:

OTOBRONZAN NEDİR?

Otobronzan güneşlenmenin çok pratik bir alternatifidir. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarına maruz bırakmadan yine de bronz görünümü elde etmek istiyorsanız güneşsiz bronzlaşma ürünlerini kullanabilirsiniz.

OTOBRONZAN ÜRÜNLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Güneşsiz bronzlaşma ürünleri, cildinizi zararlı UV ışınlarına maruz bırakmadan size bronz bir görünüm sağlar. Otobronzan ürünleri losyon, krem veya sprey formunda satılır. Bu ürünlerin çoğunda aktif bileşen dihidroksiasetondur. Bu bileşen cildin yüzeyindeki ölü hücrelerle reaksiyona girerek cildi geçici olarak koyulaştırır. Otobronzan ürünlerinin çoğu güneş kremi içermez. İçeriyorsa bile sizi koruyuculuğu yalnızca birkaç saat olacaktır.

OTOBRONZAN ÜRÜNLERİ NASIL KULLANILIR?

1- Önce Peeling Yapın

Fazla ölü derileri yok etmek için bir bez veya peeling ürünü kullanın. Diz, dirsek ve bilekler gibi kalın derili bölgelere biraz daha özen gösterin ve daha sonra durulayın.

2- Bölümler Halinde Uygulayın

Ürünü dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulayın. Ürünü, kollarınıza ardından bacaklarınıza ve gövdenize bölümler halinde uygulayın. Avcunuzu her bölge sonrasında yıkayın mutlaka.

3- Eklem Bölgelerini Silin

Diz, dirsek ve ayak bilekleri otobronzan ürünlerini daha kolay ve fazla emme eğilimindedir. Eşit bronz bir görünüm için bu bölgelere kullandığınız ürünü nemli bir havluyla silin ve üzerine nemlendirici sürün.

4- Kurumaya Bırakın

Kıyafet giyinmek için 10-15 dakika bekleyin. Bol giysiler giymeye ve terlememeye özen gösterin.

SÖZLÜK İÇERİKLERİ

a'dan z'ye a'dan z'ye cilt bakım ve kozmetik sözlüğü