Karşınızdakinin Akrep burcu olduğunu nasıl anlarsınız? Akrep burcunu ön plana çıkaran özellikleri

Her burcun kendine has özellikleri vardır. Onu gördüğünüz zaman hangi burç olduğunu anlamanız için bazı işaretleri görmeniz gerekir. İşte karşınızdakinin akrep burcu olduğunu gösteren bazı özellikler...

Karşınızdakinin Akrep burcu olduğunu nasıl anlarsınız? Akrep burcunu ön plana çıkaran özellikleri

Akrep, çoğu insanın çıkmayı reddettiği kişidir ama aynı zamanda diğerlerinden daha sabırlı ve güvenilir olduğu için de düzenli olarak övülür. Çoğu zaman bir ateş burcuyla karıştırılan bu su burcuna yönelik karışık duyguların çoğu, onun karmaşık doğasına bağlı olabilir. Akrep burcunu zodyakın geri kalanından öne çıkaran, bazılarını diğerlerinden daha çok takdir eden pek çok spesifik özellik vardır. Astrologlara göre Akrep burcunu anında nasıl tespit edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

KARŞINIZDAKİNİN AKREP BURCU OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

1- Yoğun bir hayat yaşarlar

Profesyonel astrolog Tara Redfield'e göre, 12 burç arasında Akrep en zorlu olanıdır. Görünüşe göre hayatları genellikle bunu yansıtıyor. "Akrepler zorlu bir hayat yaşamıştır, bu da en az bir ciddi kriz yaşadıkları anlamına gelir" diyor.

Redfield'ın ayrıca açıkladığı gibi Akrep, cinsiyeti, ölümü, yeniden doğuşu ve dönüşümü yöneten burçtur.

2- Çoğundan daha gizemlidirler

Astrolog Stina Garbis'e göre Akrepler, en zorlu burç olmanın yanı sıra aynı zamanda tüm burçlar arasında en gizemli olanıdır. Kişiliklerinin çözülmesi onlarca yıl alabilir. Astrolog, yine de "Kiminle uğraştığınızı asla gerçekten bilemeyeceksiniz" diye uyarıyor.

Astrolog Raquel Rodriguez, "Gerçek düşüncelerini ve duygularını gizli tutmayı tercih ediyorlar" diye belirtiyor. Bu özellik onları İkizler veya Yay gibi daha açık ve etkileyici burçlardan ayırıyor.

3- Başkalarına kolay kolay güvenmezler

Redfield, Akreplerin diğer burçlara göre daha gizemli görünebileceğini çünkü "kolay güvenmediklerini" söylüyor. Astrolog Tara Bennet'e göre aslında bir Akrep'in güvenini kazanmak çok zaman ve çok çaba gerektirebilir.
Bennet, "Akrepler, insanlara güvenmeden önce herkesi gözetleyen gözlemciler" diye paylaşıyor. "Fakat onların güven çemberine girdiğinizde duyguların derinliğini göreceksiniz."

4- Son derece ikna edicidirler 

Akrepler diğer insanlara güvenmeyebilirler ama bu onların onlara güvenmenizi sağlayamayacağı anlamına gelmez. Redfield'e göre akrepler son derece ikna edici ve beceriklidir.

"Her zaman tam olarak istediklerini elde etmeyi başarıyorlar" diyor.

Bennet, bu özelliğin Akreplere doğal olarak geldiğini, çünkü onların başkalarını sezgisel olarak okumaya eğilimli olduklarını ekliyor.

5- Güçlü bir kontrol arzuları vardır

Bir Akrep'in güven eksikliği ve iknaya yönelik doğal yatkınlığı, bu burçta ortak olan başka bir özelliğin açıklanmasına da yardımcı olabilir: kontrol ihtiyacı.

Redfield, "Akreplerin çevrelerini ve ilişkilerini kontrol etme konusunda güçlü bir istekleri var" diyor. "Bu onların aşırı sahiplenici olarak görülmesine neden olabilir."

6- Son derece sadıktırlar

Her ne kadar kötü bir şöhrete sahip olsalar da Akrepler yanınızda olmasını isteyeceğiniz kişilerdendir. Rodriguez, bunun nedeninin köklü sadakatleriyle tanınmaları olduğunu söylüyor.

Bir Akrep'in güvenini bir kez kazandığınızda, sarsılmaz bir şekilde sadık olurlar. Ancak karşılığında aynı sadakati beklerler. Güvene ve karşılıklı saygıya dayalı ilişkiler kuruyorlar, yüzeysel etkileşimler yerine derin bağlantılara değer veriyorlar.

Garbis'e göre bu aşırı sadakatin romantik ilişkilerde de ortaya çıktığını görebilirsiniz.

"Akrepler evliliğin evi olan 8. evi yönetir" diye açıklıyor. "Yani evlenmeye veya biriyle ciddi bir şekilde birlikte olmaya karar verdiklerinde, uzun vadede bu işin içinde oluyorlar."

7-Sır saklamayı biliyorlar

Garbis'e göre Akrep'in sadık doğası aynı zamanda onların en iyi sır saklayıcıları olmalarını da sağlıyor.

"İnsanlar genellikle akreplere ilgi duyuyor ve çoğu şeyini anlatıyor. Açıkça söylemek gerekirse Akrepler de dert dinlemeyi oldukça seviyor. Çünkü akıl vermek hoşlarına gidiyor.